05.10.2008 Sportul Studentesc – Stiinta Bacau 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 05.10.2008 Sportul Studentesc – Stiinta Bacau 1-1(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • Author
    Giani
    Member

In schimb eu nu m-am putut trezi decat prin minurtul 30. Din minutul 35 scorul este 1-0, dupa o greseala imensa a portarului bacauan la o centrare a lui Ferfelea, care nu a fost jucata de cei doi atacanti.

De remarcat in aceste minute evolutia lui Varga, cu pase din prima si patrunderi in viteza, precum si incursiunile lui Andrei, care creeaza panica in careul advers (e nevoi de doi bacauani ca sa il anihileze).

cameliu
    Member

Vreme caineasca!
    Meci greu pe o asemenea vreme…
    Bine ca suntem in avantaj, ca destul de greu ne-am creat ocazii.
    Poate trebuie tras mai des la poarta (am inghetat cind au tras aia prima data… am vazut-o clar in poarta…)
    In rest partea dreapta cu Ferfelea-Stanga curge mai bine decit partea lui Varga unde se pierd mult prea usor mingi! sa speram ca mai dam un gol, doua in R2, fara sa primim!

cameliu
    Member

Ne-am batut joc de ocazii si ne-au egalat!

Parca vad ca om si pierde!

Giani
    Member

Cu o aparare atat de visatoare nu putem avea pretentii.

cameliu
    Member

Am mai vazut filmu asta cu CSM…
    Asta ne e valoarea pe orice parte am intoarce! Aia n-au avut niciun sut pe poarta! Insa am balbait-o noi pina le-am pus-o pe tava!

Mai mult nu putem! E bine insa ca ne mentinem la mijlocul clasamentului, orice punctulet poate deveni spre final important…

dragos
    Member

curelea este inger si demon 👿 , dupa ce marcheaza, uneori miraculos, apoi iti mananca ficatii.
    varga isi doreste mult, alearga mult, dar doar atat…..
    in aparare, ehe, aici este BUBA: Lung si Lungu sunt 2 verze, care au gresit la golul lor.
    m-au enervat cumplit oaspetii si cred, ca daca as fi jucat, as fi altoit vreo 2……
    “suedezii” lor, adica ciorile lor, au tras de timp si au faultat in prostie; meritau mai multe galbene.
    stanga alearga mult, dar…….in prima repriza, a dat pe langa minge (o CHIFLA) si ulterior a incercat un stop si a sarit mingea din el, ca din topor.

hai sa stam linistiti pana la finele campionatului, caci nu meritam sa fim sus…. 🙄 🙄

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca nu i-am batut pe astia. 😯

Eu nu ma asteptam la nimic altceva de la meciul asta decat la o victorie. 😥

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Nu-mi vine sa cred ca nu i-am batut pe astia. 😯

Eu nu ma asteptam la nimic altceva de la meciul asta decat la o victorie. 😥

Acum fara sa fiu neaparat sarcastic, toate noile echipe gen: Modelu, Chiajna, Snagov,
    Buftea, si de ce nu si “Stiinta”, echipa mai tanara decit bebele meu de 5 luni, au cele mai bune rezultate din istorie cu Sportu’
    Deci, why not?

07Ex
    Keymaster

Ai dreptate Cameliu, dar ma intreb dece oare ni se intampla asa ceva? Poate ca jucatorii nu trateaza cu seriozitate meciurile cu noile promovate crezand ca victoriile vor veni de la sine.

Imi pare insa rau ca pierdem puncte aiurea cu echipe de 2 lei. Pai ce ne vom face cand va trebui sa jucam cu Ceahlaul sau Progresul?

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Poate ca jucatorii nu trateaza cu seriozitate meciurile cu noile promovate crezand ca victoriile vor veni de la sine.

Aici e de discutat… promovate, sau infiintate, sau aparute din neant…

Nu conteaza! Eu raman la ideea ca scoatem stOAIA din cupa, problema e ca dupaia om juca cu Otopeni ori Buzau…

ultrasro
    Member

ianuarie 2008

“Fotbaliştii de la CFR Timişoara au plecat, astăzi dimineaţă, spre localitate austriacă Altlengbach, unde vor sta 12 zile în cantonament. Antrenorii Octavian Grigore, Florin Bugar şi Gheorghe Liliac au luat cu ei 27 de jucători, dintre care 15 sunt nou-veniţi.

Din vechiul lot, au mai rămas următorii: D. Mutu, Cioloca – Purda, Goşa, Marchiş, Neagoe, C. Străuţ, Stan, Dudaş şi Pecarov, cărora li se mai adaugă Bojin şi Juravle, de la Auto. Dintre cele 15 nume noi, cinci provin de la Ena Făgăraş: Dascălu, Liuba, Ciorchină, Zamfir şi Bumbar. Ceilalţi sunt: Moraru (un portar din Republica Moldova), Feleagă (Juventus Bucureşti), Mala, Hugo Evora (ambii de la Ceahlăul), Liviu Ştefan (Delta Tulcea), Nica (Gloria Buzău), Gostev, Demba (Aerostar Bacău), Lungu (Farul) şi Gheorghiţă (FC Braşov).”

Se observa din acest extras de presa din ianuarie 2008 ca actuala Stiinta Bacau e de fapt CFR Timisoara din primavara plus vreo 4 bacauani: Ciobanu, Trofin, Miron si Ganea.

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

ianuarie 2008
    Se observa din acest extras de presa din ianuarie 2008 ca actuala Stiinta Bacau e de fapt CFR Timisoara din primavara plus vreo 4 bacauani: Ciobanu, Trofin, Miron si Ganea.

Intrebarea mea e acum cu ce lot a batut CFr Timisoara ieri cu 4-0 pe U la Cluj?

ultrasro
    Member

Au plecat 8 jucatori de la CFR, cei care aveau contract cu Capeti. Au mai venit portarul Miron de la Ploiesti si cei 4 bacauani: Trofin, Ciobanu, Petcu si parca inca unul…

Zibling
    Member

Cer foarte apasator, innorat pana la senzatia venirii serii la orele diminetii, ploaie deasa – deci, nu a fost o atmosfera propice unui meci de fotbal. Insa, culmea, jucatrii nostri au stiut cum sa joace pe aceasta vreme – cateva suturi cu pamantul pt a pacali portarul, si o sumedenie de centrari pt loviturile de cap ale atacantilor nostri. Din pacate, insa, atacantii nostri nu au stiut sa fructifice slaba asezare in teren a apararii Stiintei Bacau, si Curelea si A.Stanga (fiecare de cate 2 ori) au deviat cu capul baloane pe langa poarta.

Doua ocazii imense, totusi, ne-au tinut departe de toate cele 3p.: o reluare cu capul a lui Curelea, scoasa de unul din fundasii negri de pe linia portii si un sut al lui Ferfelea cu pamantul, scos in extremis de la coltul lung de portarul Miron.

Acum urmeaza deplasari grele: D-zeu cu mila!

dragos
    Member

am o intrebare: avem un fundas Beta sau Betea ???
    in meciul cu Bacaul, comentatorul spunea Beta, insa in meciul cu (dinu)amo, comentatorul spunea Betea….??!!!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.