05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Transmisie TVR2

SPORTUL STUDENTESC – FCM Bacau 5.11.2005 ORA 14.00
    Stadion: REGIE

A: COLTESCU SEBASTIAN (CRAIOVA)
    A1: DUMITRESCU EDUARD (PITESTI)
    A2: MIRT IRINA (BOTOSANI)
    R: BURLOIU SORIN (GALATI)
    OBS: NEDELESCU GHEORGHE (CRAIOVA)
    PETRESCU DAN (BUCURESTI)

ashone
    Member

3 PUNCTE SINT IMPERIOS NECESARE!!!!!!! DACA VOR SA MAI RAMINA IN PRIMA JUMATATE A CLASAMENTULUI. PENTRU CA URMEAZA STEAUA,RAPID,BISTRITA SI DACA NU SE MAI GISTIGA PUNCTE E DE RAU. LA BISTRITA POATE FI VREMEA FOARTE REA SI E ULTIMA ETAPA SI POATE NU REUSESC NIMIC BAIETII. CU RAPID SI STEAUA? EXMPLUL DINAMO E ELOCVENT.STEAUA ORICUM NU ISI MAI PERMITE PASI GRESITI ACASA.ANUL TRECUT AU JUCAT CU SPORTUL DUPA CELEBRA SERIE DE X MECIURI PE TOATE FRONTURILE SI OBOSEALA MAXIMA SI TOT AU BATUT 1-0 CIND ADEVARATUL INVINGATOR TREBUIA SA FIE SPORTUL. DAR AI NOSTRI NU AU SPECULAT MOMENTUL, ASA CUM FAC INTOTDEAUNA.IAR CU RAPIDU ……HM…….NU SPER LA NIMIC BUN.ACUM SE VEDE CE BUNE ERAU 3 PUNCTE LA IASI……IN REST NUMAI BINE

Radu Dobrin
    Member

ashule…lasa caps lockul ca ma ia ameteala 😆

ashone
    Member

scuze prietene,asa sint eu navalnic cind zic de sportul. ramine simbata la nicu. in jur de 2 apar si eu hai baietii. gata caps lock! am scos-o cu surupelnita de acolo :D :D :D

ultrasro
    Member

Ar fi bine sa ajungi inaunte de 2 ca sa vezi tot meciul ;)

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Ar fi bine sa ajungi inaunte de 2 ca sa vezi tot meciul ;)

nu uita cd-urile……..nu uita cd-urile………nu uita cd-urile

Ultras
    Member

Petrescu acuză
    Remus Răureanu

Antrenorul Sportului se plînge de faptul că are doar patru fundaşi în lotul pentru meciul cu FCM Bacău şi spune că de vină e lipsa de interes a patronului Şiman

Raţiu, Dedu, Varga şi Tiberiu Bălan accidentaţi, Ciupe nerefăcut după dubla fractură de tibie şi peroneu. Tot atîtea motive pentru care Dan Petrescu a intrat în panică înaintea meciului de sîmbătă cu FCM Bacău: “E o adevărată finală pentru noi, în condiţiile în care ne aşteapă duelurile cu Steaua şi Rapid şi va fi greu să mai facem puncte, iar eu voi fi nevoit să joc cu Patriche, de 18 ani, titular pe postul de fundaş central”.

“Abia acum, cînd avem mai mulţi accidentaţi, se vede situaţia reală. Mă rog tot timpul de Şiman să aducem şi noi jucători. În iarnă va fi condiţia esenţială pentru a rămîne la Sportul. Deja m-am orientat spre cîţiva fotbalişti, din Diviziile B şi C, pentru că din «A» nu ni-i dă nimeni”. Petrescu deplînge şi faptul că “nu mai am pe cine să chem nici de la juniori, pentru că sînt deja toţi cu noi în cantonament. A secat pepiniera”.

“Nu mă interesează ce spune Petrescu. Eu nu i-am accidentat nici un jucător”
    Vasile Şiman

Chiar daca situatia e nashpa, nu pot sa nu recunosc ca replicile lui Siman ma distreaza la culme… 😈

“eu nu i+am accidentat nici un jucator”. Ce replica+i asta? E incredibil.
    Mare bou esti Simane!!!!!!!!!! Mare de tot.
    Replica de presedinte de club…

Sper sa citesti randurile de mai sus. Idiotu’ lu’ peste.

stefan
    Member

Replica de presedinte de club din Romania. Cam de genul lui Gigi Becali. Cel putin ala scoate banu’ pentru club, Siman nici asta nu o face si pe deasupra mai e si printre principalii datori din divizia A.
    Cu Bacaul nu va fi usor, sunt in crestere si in ultimul timp nici nu prea ne-a mers cu moldovenii. Poate doar mobilizarea echipei de aceasta data sa faca diferenta. Poate realizeaza si ei ca se ingroasa gluma daca nu bat.

Giani
    Member

Daca nu ati inteles prea bine, Siman este un mare liber-cugetator al fotbalului, o eminenta cenusie cu nuante maronii, care nu trebuie contrazis nici in somn. In rest se bucura de toata stima si regretul, ca nu gasim pe nimeni dispus sa ii ia locul.

Cat despre meciul cu moldovenii, cred ca singura lor sansa de a ne bate este sa-si aminteasca Mitica de inca vreo datorie a lui Siman si sa nu ne programeze, ca in urma cu trei ani si ceva.

dragos
    Member

din pacate, situatia nu este prea roza dpdv al lotului, insa asa se intampla cand joci cu cutitul la os (incep declaratii conflictuale, vaicareli etc.etc.)…
    daca “stateam” mai sus in clasament si exista o liniste in sufletul bursucului (si al nostru, evident), altfel ar fi fost declaratiile, atmosfera etc.

ashone
    Member

intotdeauna la sfirsit de tur sau retur ai nostri au jucat mai slab. si returul cu nationalul a fost la fel.in afara ca am fost furati pe fata de arbitrii,pasele se dadeau pe la git,coapse,fluieru piciorului……si s-a dus naibii visu de cupa. asa va fi si acum:3 puncte cu bacau,chinuite si apoi 3 etape fara puncte sau 1 punct la bistrita.rezultul? multumitorul loc 10-12.si in primavara de la capat si tot asa…..replica lui siman e vorba de om care e nascut in tara vodcii si a poporului prost…cind era mic de tot in burta ma-sii gelatina din care trebuia sa se formeze creirul era de fapt vodca decantata.d-aia e asa nu e vina lui.

alex g
    Member

Vaicarelile cred ca sunt degeaba, pt ca exista jucatori din generatiile de juniori care unii sunt de varsta lui secareanu, negru si altii mai mici care au ajuns la cine stie ce echipe si nu sunt bagati in seama ca nu sunt pe placul cine stie cui .
    Sunt jucatori care au ajuns in faze superioare ale campionatelor de juniori dupa care sunt trimisi sa-si caute echipe pt ca nu-l intereseaza pe andone, dan petrescu sau alti antrenori care s-au mai perindat pe la noi pt ca acestia au vrut jucatori adusi nu din pepiniera proprie, sa se vada ca clubul cheltuie pt intariri. Acesti jucatori talentati trebuie jucati si invatati pt fiecare etapa de pregatire in parte pt ca nu toti se pot exprima la fel si trebuie saaiba si antrenori care sa le vada calitatile si sa creada in ei, dar daca te feresti sa risti pt a avea rezultate cum au facut majoritatea jucatorii se vor pierde si vor ajunge ospatari sau altceva cum zicea lazar de un fost coleg de-al lui care era bun dar nu s-a tinut nimeni de capul lui.Incepand cu generatia care a jucat finala cu uta unde pe langa secareanu, negru si ratiu care sunt mai cunoscuti au mai jucat colec, coman si altii , acestia au fost prosti de au ajuns acolo?; dar nimeni nu i-a luat in seama, mai bine am adus giurumele ca maxim si altii decat sa-i folosim pe acestia si exemplele pot continua, sau sa tii un intreg campionat titular unul ca toma ca fundas lateral stanga si in finaLA DE ACCEDERE IN DIV C SA JOCI CU UN GRAS SI LENT CA LOZANO.Sunt multe exemple si eu cred ca sunt dureroase pt viitorul sportului .Mai dau un singur exemplu :bursucul se plangea de fundas stanga , dar pe langa toma mai exista veltenescu care cine stie pe unde mai a fost trimis, trebuia sa ne intarim cu tarnacop, sau pentru portari trebuia sa aducem de la mama naibii in loc sa fie incercati si jucati coman si stegarescu, in ritmul acesta mai bine desfintam div c ca tot nu au antrenor(mai bine ramane afacerist cu terenuri sintetice ca se pricepe mai mult decat la a conduce o echipa si juniorii daca tot i raspandim la cluburi care nu ii baga in seama(voicila).
    Nu cred ca mai am ceva de adaugat, afara de faptu ca vasile nu are bani cati trebie pt ca a refuzat incercarea aducerii unor sponsori din cauza orgoliului si….

ashone
    Member

@alex g wrote:

Vaicarelile cred ca sunt degeaba, pt ca exista jucatori din generatiile de juniori care unii sunt de varsta lui secareanu, negru si altii mai mici care au ajuns la cine stie ce echipe si nu sunt bagati in seama ca nu sunt pe placul cine stie cui .
    Sunt jucatori care au ajuns in faze superioare ale campionatelor de juniori dupa care sunt trimisi sa-si caute echipe pt ca nu-l intereseaza pe andone, dan petrescu sau alti antrenori care s-au mai perindat pe la noi pt ca acestia au vrut jucatori adusi nu din pepiniera proprie, sa se vada ca clubul cheltuie pt intariri. Acesti jucatori talentati trebuie jucati si invatati pt fiecare etapa de pregatire in parte pt ca nu toti se pot exprima la fel si trebuie saaiba si antrenori care sa le vada calitatile si sa creada in ei, dar daca te feresti sa risti pt a avea rezultate cum au facut majoritatea jucatorii se vor pierde si vor ajunge ospatari sau altceva cum zicea lazar de un fost coleg de-al lui care era bun dar nu s-a tinut nimeni de capul lui.Incepand cu generatia care a jucat finala cu uta unde pe langa secareanu, negru si ratiu care sunt mai cunoscuti au mai jucat colec, coman si altii , acestia au fost prosti de au ajuns acolo?; dar nimeni nu i-a luat in seama, mai bine am adus giurumele ca maxim si altii decat sa-i folosim pe acestia si exemplele pot continua, sau sa tii un intreg campionat titular unul ca toma ca fundas lateral stanga si in finaLA DE ACCEDERE IN DIV C SA JOCI CU UN GRAS SI LENT CA LOZANO.Sunt multe exemple si eu cred ca sunt dureroase pt viitorul sportului .Mai dau un singur exemplu :bursucul se plangea de fundas stanga , dar pe langa toma mai exista veltenescu care cine stie pe unde mai a fost trimis, trebuia sa ne intarim cu tarnacop, sau pentru portari trebuia sa aducem de la mama naibii in loc sa fie incercati si jucati coman si stegarescu, in ritmul acesta mai bine desfintam div c ca tot nu au antrenor(mai bine ramane afacerist cu terenuri sintetice ca se pricepe mai mult decat la a conduce o echipa si juniorii daca tot i raspandim la cluburi care nu ii baga in seama(voicila).
    Nu cred ca mai am ceva de adaugat, afara de faptu ca vasile nu are bani cati trebie pt ca a refuzat incercarea aducerii unor sponsori din cauza orgoliului si….

uite un om care era dreptate! sa traiesti!!!! RESPECTUL MEU. ai dreptate: nu se vede padurea din cauza copacilor….Voicila fostul portar de la sportul? pai ala era portar?a ajuns antrenor…si la lucescu ce era pe poarta era gol dar macar era modest si incearca sa fie antrenor

ashone
    Member

consiglieri ce vrei ma sa zici cu NEMINI PARCETUR! se dau parcele de pamint si nu le ia nimeni? ne vedem miine la nicu!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • The topic ‘05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)’ is closed to new replies.