05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Voicila este un atacant care juca la echipa a doua acum un an.

dragos
    Member

hai sa ne vedem (in nr. cat mai mare), maine la meci si sa ii conducem spre o victorie !!!!

HAI STUDENTIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!

SPORTUL FOREVER !!!!!!!

alex g
    Member

Preferintele ultimului antrenor se vad prin folosirea excesiva a lui nae care nu isi are loc in fata luiand locul lui curelea care l-ar ajuta mai bine pe ionut si prin inaltime si altele, nieni nu prea trage de la distanta de parca s-ar teme ca i s-ar lua bani pt asa ceva, daca nu poti sa te apropii de poarta si te toaca arbitrul cu ofsaid si alte magarii asta este principala solutie, si de la distante mai mari nu langa careu sa ajnga sa faulteze in atac pt pastrarea mingiei.
    Pastrarea relatiilor cu familia becali nune-au adus avantaje, pt ca ctr. exclusivist prin care se angajau sa ne vanda jucatori numai afara s-a concretizat prin trecerea lui bucur la timisoara ca in rest a fost afacerea lui popescu (radoi) samsarul care vrea sa inlocuiasca un mafiot cu altul, ca sa-si faca mai bine vanzarile de jucatori mediocri si mai fortat catre toata tara si sa cntroleze impreuna cu oieriitot fotbalul de la a la z.
    Pocainta invatacelului vasile fata de mentorul netoiu se vede prin rezultatul cu dinamo iar meciul cu iasul trebuia sa fie in aceasi nota sa nu bata la ochi , cu toate ca a iesit la iveala prin rezultatele ulterioare ale dinamovistilor.
    valoarea adevarata la echipele mari se vede cand joaca fara spectatori care pun presiune si asupra arbitrajuluiacasa(rapid cu timisoara;dinamo cu jiul;steaua cu bistrita). Ai nostri cum sun obisnuiti cu asa ceva daca ar juca cu adevarat tot timpul avand si conditiile celor mari , n-ar cadea mai jos de locul 4, dar mai trebuie sa mai schimbe siei cate ceva, cand balan este cu capul in nori sa-i lase roll lui lazar ca oricum este mai bun decat elchiar daca nu recuoasteti nici voi si nici el t. ca este modest si ca sa revin la o inerventie anterioara, cruceru are 1 cm mai mult decat atrichi iar nicola 2 n-ar ptea juca vreunul ca fundas central, ca radoi are1,77cu un cm mai putin decat nechia al nostru si se descurca.
    Sunt multe de spus dar nu citeste si cine trebuie mai mult si degeaba.
    LAZAR PANA CAND ARE CTR CU NOI? SI CATI MAI SUN CA EL SI CINE?

alex g
    Member

scuze pt greseli dar am am scris la repezeala si la nervi , nu am apasat la fel pt unele litere mancate si pt tab

lucian
    Member

greu cu moldovenii, dar bine ca s-a terminat…2-1
    sa-i multumim lui tibi, care chiar daca a fost accidentat, ne-a scos prin 2 goluri (al doilea fiind de-a dreptul superb)!

in general am fost modesti, influentati poate de accidentati si de arbitrii (2 penaltyuri clare neacordate dupa faulturi in prima repriza asupra lui balan si un gol al bacauanilor venit dupa o greseala a tusierului).
    as remarca pe: balan, stancu (pt prima repriza in special, cand impreuna cu balan au facut zdrente partea stanga a apararii bacauane), stancioiu (pentru interventia incredibila din final). un plus si pentru patriche si curelea, care nu au mai jucat titulari pana acum dar pot fi solutii bune in viitor. un minus evident pentru cruceru (care a luat si un galben si a fost schimbat cu varga – care nerefacut inca nu a rupt gura targului nici el).

Blue Eyes
    Member

arbitrajul a fost PENIBIL…..
    Noroc cu Tibi Balan !!!!!!!!!!!

Zibling
    Member

Ma mir ca s-a recunoscut in presa (onlinesport pana una-alta) ca arbitrajul a fost penibil si anti-Sportul (mai mult din prostie, decat voluntar). Ovidiu a avut, deci, dreptate cu faza premergatoare golului marcat de bacauani, dar si moldovenii s-au mishkat fara greseala din 3-4 pase au dat golul.

Mare bulan la primul nostru gol, multa arta la al doilea gol, ceea ce ma face mandru ca sunt posesor al unui tricou cu nr. 10 de la Sportul. Deabia astept ca Tibi Balan sa-si revina complet, sa poata sa-si tina si el echilibrul pe terenul de joc ca ceilalti 21 de jukatori de pe teren, ca-l vad ca se cam chinuie de 3 meciuri cu ghipsul ala pe mana.

In ceea ce-l priveste pe Siman, ne arata “10 variante de a te debarasa de raspundere in cadrul unui club de fotbal” si inca cred ca vom mai avea surprize neplacute din partea lui.

Nu sunt intru totul de acord cu alex g, mai ales ca nu exista nici un club din lumea asta care sa se bazeze 100% pe juniorii produsi de propria pepiniera. Ganditi-va ce se intampla daka pepiniera respectiva nu produce decat jucatori din 1 sau 2 din cele 3 linii mediene: multi atacanti, dar prosti, de slaba calitate (de exemplu). Oare, nu asta e situatzia si la Sportul ?!?! Avem mijlocasi suficienti – s-a vazut ca erau resurse cand Cruceru a fost suspendat, Balan la fel, dar mai ales in cele 10 etape cat a fost Lazar accidentat. Fundasi sa zicem ca nu mai avem pur si simplu din cauza accidentarilor, dar pt o suma modica tot poti aduce un fundas de la Juventus Colentina, Dacia Unirea Braila sau alt club care nu tine la bani. In schimb, in atac e situatzia clasica: dupa plecarea lui Gigel Bucur, Mazilu nu are pereche in atac, iar Curelea si Nae… hai sa fim seriosi – ca nu pot duce un meci de 90 de minute in picioare si nici nu exceleaza mai mult de 2 faze pe meci, iar cu astfel de jukatori mai bine te speli pe cap, decat sa-i bagi in teren ca al 2-lea atacant.

Asadar, Simane… baga manutza-n buzunar si cumpara un atacant de undeva ca nu se mai poate ! Nu vrem ceva gen Maxim (ma refer la inconstantza lui), dar nici ceva gen Sabin Ilie (care e-n cautare permanenta de club).

Morala: Daca Sportul era pe loc de retrogradare, Siman cu mare sigurantza ar fi facut o astfel de achizitie, insa akum vazandu-se akolo sus nu mai vrea sa investeasca pt ca este perfect constient ca locul superior inseamna si o mai mare sustinere financiara. Siman e afacerist, dar nu si sufletist. Cred ca nu are nici makar o pereche de ciorapi alb cu negru… deci hai sa nu mai cerem de la el mai mult decat “ar vrea sa faca”. 🙄

Cand a dat Bacaul gol, am inlemnit. Nu-mi venea sa cred…desi nu jucam deloc stralucit. Am zis atunci “vere, o luam incet, dar sigur, la vale”. Efectiv nu mai aveam nervi sa aloc. Mingea tinuta prea mult si frecata la nesfarsit, cu totul si cu totul ineficient, pierdut mingi usoare la centrul terenului sau pase neinspirate… Curelea saracul a incercat mult dar nu i-a iesit nimic (e bine totusi ca prinde meciuri si se mai caleste), Mazilu, lasat in fata, a avut doar un motor turat din cele doua…si multa nesiguranta.
    Am avut mare noroc cu Balan ca si-a mai revenit fata de meciurile cu Dinamo sau Iasiul. Ne-a cam salvat, cand chiar nu ma asteptam. Sunt sincer si va zic ca dupa aspectul jocului nu mai aveam nici cea mai mica speranta ca vom face in ciuda tuturor (mai ales arbitrilor). Simteam gustul amar al revederii cu mediocritatea si cu scandarea preferata candva a suporterilor vizitatori: “toata lumea stie, batem in regie!” Balan si Stancioiu n-au fost de acord.
    Meciurile de genul acestora ma macina usor dar sigur. Imi sar sigurantele de fiecare data.
    Urmeaza meciul din Ghencea. Va fi infernal. dar nu ma gandesc ca vom lua vreun punct. Nu cred sa avem norocul Bistritei, surprize de genul acela se intampla odata pe sezon. Gata, s-a dus. Sper ca victoria de astazi sa-i repuna pe baieti pe picioare (moral). E clar ca lumina zilei ca trecem printr-o perioada proasta.

Galeria a fost iar superba si dincolo de toate extrem de increzatoare in deznodamantul fericit. Jos palaria si felicitari voua, eu recunosc, am cedat nervos.

Haide sportul! Simane esti un mare bou!

razvanR
    Member

Bine ca am jucat prost si am luat 3 puncte.

In aceeasi etapa, in min. 87, in meciul Timisoara-Constanta, Stanca scapa o minge in piciorul lui Gigel Bucur care marcheaza pentru 3-2 si mai coboram un loc in clasament.

Dragos Chiva
    Member

Prieteni, sper ca sunteti de acord cu mine ca in echipa noastra si-a facut azi debutul un jucator care are stofa sa ajunga un jucator de succes si ma refer la Razvan Patriche.
    Are un fizic impozant asa cum ii sta bine unui fundas central dar este rapid in actiuni.Mi-au placut la el in jocul de atazi claritatea, acuratetea si eficienta in interventii.A castigat marea majoritate a duelurilor la cap la care a participat.
    Asa cum ii spune-am si lui Ovidiu dupa meci, cand ma uit la el, imi aduc aminte de prestatia pe care a avut-o la Sportul colegul lui de post,Radoi,desi daca stau sa ma gandesc mai bine are un plus de incisivitate si siguranta in interventii si un sut mult mai puternic desi astazi a avut numai o ocazie ca sa o dovedeasca.
    Desi a sunt sigur ca avut trac-cine nu are cand debuteaza in prima divizie?-nu a lasat nici o clipa sa se observe acest lucru.
    Cred ca sunteti de acord ca antrenorii de la juniorii Sportului merita toate felicitarile pentru ca au descoperit si cizelat cum se cuvine inca un talent.
    Eu personal ii doresc mult succes si sunt sigur ca ne va aduce mai multa liniste in faza defensiva.
    Astept si parerile voastre.

ultrasro
    Member

Patriche a jucat remarcabil pentru un debutant!

Blue Eyes
    Member

Sper ca n-o sa se piarda pe drum si o sa ajunga un jucator mare !!!!

Blue Eyes
    Member

“Fără greşeli flagrante
    Arbitrul Sebastian Colţescu a avut ieri o partidă dificilă, dar prestaţia sa, una slabă per-total, n-a influenţat rezultatul final. Cu toate că studenţii au solicitat 5 lovituri de pedeapsă în prima repriză, singura fază în care centralul ar fi putut acorda penalty s-a petrecut în minutul 26, cînd Bălan a fost obstrucţionat în careu. Lui Colţescu i se mai poate reproşa faptul că nu l-a eliminat pe Dan Petrescu, care a intrat de mai multe ori în teren şi a protestat vehement la deciziile arbitrului. / Răzvan Rotaru”

Arbitrul a fost PENIBIL per-total, as spune chiar mediocru, sub orice critica.A luat decizii tampite. A eliminat prea usor un jucator al Bacaului, acelasi jucator care primise un cot in gura un piculet mai devreme.Cine stie….Nu stiam ca pentru cot in gura nu iei macar cartonasul galben.
    Pe noi ne oprea din contraatacuri pentru a da fault la mijlocul terenului (de 2 – 3 trei ori a facut asta).
    La faza primului gol a dat aiurea aut pentru cei din Bacau.La faza urmatoare a picat golul de 0-1. Frumos !!!!!!
    Nu cred ca vina primului gol este in totalitate a lui.Fundasii nostrii dormeau la coltul lung cand a venit centrarea….
    Nu mai vb de loviturile de pedeapsa pe care nu le-a dat.N-are rost.Ma enervez degeaba.Nu-mi plateste arbitrul internarea in spital si medicamentele. :)
    Este prima oara cand m-am enervat pe un arbitru.Fierbeam.Imi venea sa dau cu ceva in televizor desi nu sunt violent de fel.:P Si nu-mi platea arbitrul televizorul….
    In final dumnezeu a fost de partea noastra si ingerasul Tibi Balan a dat 2 goluri superbe…. 🙄 Daca eram Siman Ii dublam prima…Lui si celorlalti jucatori.Merita.Cand nici nu mai speram ne-a facut sa zambim, sa sarim in sus, sa urlam de fericire.
    Pacat ca nu sunt ….

ultrasro
    Member

Iar Edy Stancioiu in minutul 90 ne-a salvat de un egal descurajant!!!

Blue Eyes
    Member

asa este……era sa-l uit pe ingerasul Stancioiu…. :D
    bv tata

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • The topic ‘05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)’ is closed to new replies.