05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • Author

Io mingea aceia din minutul 90 o vedeam in poarta…instant mi+au iesit cincizeci de fire albe…am ramas mut pentru un minut…apoi am zis, Edi, ti+ai reparat grseala de la Iasi.
    Am sperat in cateva egaluri etapa asta dar n+a fost sa fie… Gigel a zis ca+i mai bine sa fie Timisoara pe trei.
    Dupa doua infrangeri consecutive, Steaua va musca gazonul cu noi cu tot. Cred ca va fi o mega-nebunie.
    In Ghencea vom rezista doar daca vom fi agrsivi, asa cum a fost Clujul. Foarte sus, pe centru.
    Balan cand scapa de gips?

O sa avem trei etape infernale.

dragos
    Member

BALAN REINCARCAT !!!!!!!!!!

chiar daca arbitrul a gresit in mai multe randuri in defavoarea noastra, la golul primit nu este vina lui.
    mingea s-a repus in joc de la tusa din dreptul bancii de rezerva a oaspetilor, iar pana cand jucatorul bacauan a ajuns la noi in careu, nu l-a “deranjat” nimeni…….oricum, bine ca am scapat cu bine.
    edy a respins 2-3 mingii in final pe care scria GOOOLLLL !!!!
    balan s-a trezit si a castigat, singur, meciul !!!!
    BRAVOOOOOO TIBIIIIII !!!!

INEDIT: Rar mi s-a intamplat sa vad un antrenor (este vorba de cristi popovici), care dupa terminarea meciului sa ramana tintuit pe banca de rezerve.
    omul a mai ramas aprox. 15 min. pe banca de rezerve, timp in care privea in gol si banuiesc, nu-i venea sa creada cum de a scapat macar 1 pct !!!!!
    eu personal, il apreciez pe popovici, caci este un antrenor tanar, priceput, echilibrat si dornic sa faca treaba in orice conditii !!!! asta este fotbalul !!!

oricum, o victorie muncita, cum se spune, dar meritata !!!
    ne asteapta meciuri grele in viitor !!!!

razvanR
    Member

Daca Stancioiu apara bine la Iasi, se termina probabil 0-0. Daca tot el nu scotea miraculos sutul din min.90 al bacauanului se termina probabil 2-2.

Ne-am fi ales cu 2 puncte in cele 2 meciuri, asa avem 3.

Una peste alta tot 19 puncte aveam acum. Bateam la Pitesti dar nu mai bateam la Tg.Jiu, bateam la Constanta dar faceam egal la Petrosani etc.

Sa inteleg ca Bodu va deveni ad hoc “procurator” pentru varfurile Regiei?!?

ANAF abia asteapta vanzarea lui Lazar, Mazilu si Balan!
    Dintre echipele bucurestene, Sportul Studentesc are cea mai dificila situatie pentru ca, spre deosebire de Steaua, Dinamo sau Rapid, nu are nici un mijloc fix in proprietate! Terenul nu e al lor, active nu exista, asa ca ANAF are dificila sarcina de a recupera 5.191.950 RON (circa 1,4 milioane de euro) din… nimic! Cristian Nicolae Stoina ne-a declarat ca in aceasta situatie nu a mai fost vorba de nici o sesizare penala, ci direct poprire pe conturile clubului, care in acest moment sunt blocate. Practic, acest lucru inseamna ca, orice transfer va face Sportul Studentesc, banii nu vor intra in buzunarele lui Vasile Siman, ci in cele ale statului pana la acoperirea datoriei! Nimeni nu trebuie sa se gandeasca la faptul ca Vasile Siman ar putea face unele “inginerii” financiare, cu trecerea jucatorilor pe alte societati, caci fiscul e cu ochii pe patronul Sportului, orice “pas gresit” fiind monitorizat. Putem spune, asadar, ca Fiscul abia asteapta ca Sportul sa-i vanda pe Ionut Mazilu, Tibi Balan sau Costin Lazar (foto)- actualele vedete ale formatiei din Regie, “curtate” de granzii campionatului – pentru a-si recupera o parte din bani!

Asta inseamna ca cei trei raman la noi? :)

dragos
    Member

oricum, numai in pielea lui sile sa nu fii…….jiji a castigat procesul cu ANAF, insa bodu (acest garcea de cauciuc) sa gandeste la alte solutii de a pune sechestru pe averea lui jiji.
    daca jucatorii nu vor mai pleca in aceasta iarna, inseamna ca tre’ sa fim bucurosi pentru acest lucru……..dar, se pot da cu imprumut gratis pana la vara si banii vor veni mai tarziu (se gasesc cai de fentare).

07Ex
    Keymaster

Hai ca inchid topicul asta deoarece lumea iar incepe sa scrie aiurea. Nu inteleg dece nu postati unde trebuie. Ce legatura are Jiji, Bodu, sau ANAF-ul cu meciul Sportului cu Bacaul?

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • The topic ‘05.11.2005 Sportul Studetesc – FCM Bacau 2-1(0-1)’ is closed to new replies.