05.12.2004 Poli AEK Timisoara – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 05.12.2004 Poli AEK Timisoara – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • Author
    Ultras
    Member

@Radu Dobrin wrote:

nu pricep un lucru…de cind e siman prieten la catarama cu cei doi minoritari?

Cine i-a bagat o caruta de bani in buzunar lui Siman prin transferurile lui Negru, Irimia si Galamaz…?

dragos
    Member

eu inteleg ca poate au fost jocuri de culise, insa ma intreb retoric: ce vina au copii in toata aceasta poveste?????
    chiar au vrut sa-i scoata din ritm, sa cada pe locuri “mici” si sa nu le mai dea prime????? ar fi UMILITOR !!!!

ion
    Member

nici eu nu cred ca totul se rezuma la o mincare stricata …ar fi prea de tot ca acest restaurant sa “produca” asa ceva…Asa incit in loc sa-i batem pe cei din Bragadiru stam sa ne bata ei pe noi cind isi vor reveni…
    Pe de alta parte nici etapa nu ne-a fost favorabila prin rezultate aproape deloc…Incep oare norii negri sa se adune?

Ultras
    Member

Nu fiti asa pesimisti! Ganditi-va ca aveam o deplasare lunga la Timisoara si miercuri jucam in Cupa cu Nationalul. Asa nu mai plecam din Bucuresti pana pe 5 decembrie. Nu cred, Doamne fereste, ca toxinfectia alimentara nu ar fi fost reala (mai ales ca am vorbit cu unul dintre jucatorii cei mai grav afectati, care mi-a marturisit ca a mancat si portia altui jucator, pe care nici nu l-am recunoscut la voce, atat de slabit era), dar pana la urma eu cred ca tot raul este, in final, spre bine.

Giani
    Member

Spre deosebire de alti colegi, nu sufar de mania conspiratiei si nici de alte chestii dubioase. Este evident ca medicul echipei nu ar fi avut cum sa plece cu microscopul dupa el, ca sa identifice eventualele urme de Salmonella sau alte magarii bacteriene prin friptura de pui. Altfel, indiferent de numele proprietarului, este vina acelui restaurant ca a servit unor clienti, fie ei si jucatori la o echipa nou-promovata ce ar fi trebuit sa joace grupele UCL, ceva haleu contaminat cu diverse magarii bacteriologice. Din nefericire este un incident frecvent in tzara rromaneasca, in care caliatea produselor este lasata in voia Sfantului Duh, si daca e sa iasa bine e OK, daca nu, hai sa dam vina pe client, ca oricum plateste ca boul un serviciu de tot merde-ul, ca tot ceea ce misca in tzara asta de merde, si in care totul merde ca pe rroate.

Intr-o tara civilizata, bomba cu pricina, fie ea si de lux, ar fi fost inchisa pentru cercetari amanuntite, iar daca s-ar fi constatat ca materia prima e contaminata, patronii ar fi fost pasibili de parnaie pe termen lung. Din nefericire, traim in Rromania, unde orice este posibil daca ai bani, inclusiv sa iti omori clientii cu salmonella si alte porcarii specifice industriei alimentare. Mai mult, ai si dreptul de a cere despagubiri substantiale nesimtitilor de clienti, care au avut nerusinarea de a se imbolnavi de la marfa oferita de tine, marele patron de tinichea al al societatii demografice (pardon, democratice) originale, tipic rromanesti. Mi-e sila de nonsalanta cu care niste jeguri cu pretentii umanoide isi bat joc sistematic de noi, la fel si de sistemul mafiot care ii protejeaza. Cu alte cuvinte, avem o tara superba, pacat ca e locuita de rromani!!!

Si, ca o ultima idee, incep sa dau dreptate acelui oligofren de origine clujeana: “M-am saturat de Rromania”!!!!

PS. Orice dublare de consoana la inceput de cuvant este indelung premeditata si nu face obiectul vreunei defectiuni de tastaturra.

dragos
    Member

aseara, la “recursul etapei”, gigi multescu si-a anuntat demisia…….
    motivul: si-a dat seama ca nu poate redresa echipa, iar factorii de decizie din club sunt contra lui (intrigi, neplata salariilor etc.)

Giani
    Member

o sa-l ia pe olaroiu, pentru 10 milioane (de lei :) )

dragos
    Member

meciul cu poli va fi f.greu, dovada ca, steaua a remizat, insa putea sa fie invinsa…….. balace, mansour, silvasan sunt cei mai periculosi.
    meciul cu steaua a fost “sangeros”……..sper sa nu fie cazul si la noi.

SPORTUL FOREVER !!

O sa fie greu la Timisoara pentru ca sunt si vreo 20000 de4 sustinatori care ii vor incuraja pe baietii lui Dobos. Sper ca baietii nostri sa treaca peste infrangerea din giulesti si cu un moral ridicat dupa meciul din cupa , sper, sa scoata la Timisoara un rezultat cat mai bun. Sunt o echipa de invins si sper sa o facem.

07Ex
    Keymaster

Eu nu cred ca la Timisoara vor veni 20000 de spectatori ca sa vada meciul cu noi. Daca ar fi fost Steaua, Dinamo sau Rapid … poate dar cu noi nu vad sa vina atata lume. In plus va fi decembrie si va fi frig.

Daca nu vor veni 20000 cu atat mi bine presiune din partea publicului va fi mai mica si vom avea sanse mult mai mari.

dragos
    Member

indiferent de public, meciul va fi extrem de greu…..bragadiru nu se poate impaca cu gandul ca vor juca la matineu si se vor agata de orice minge…
    fiind si ultima etapa, suporteri vor fi !!!

SPORTUL FOREVER !!!!

Dupa ce s-a intamplat astazi parca nici nu mai conteaza ce facem la Timisoara.

07Ex
    Keymaster

Eu sunt de parere ca va conta ce vom face la Timisoara ca daca in retur nu-i vom mai avea pe Balan sau Doamne fereste pe Bucur ne vor trebui toate punctele pe care le avem acum ca sa nu retrogradam.

cameliu
    Member

POLI AEK (Timisoara) – SPORTUL STUDENTESC (Bucuresti) 05.12.2004 ORA 16.00

A: CORPODEAN SORIN (ALBA IULIA)
    A1: SOVRE OCTAVIAN (ORADEA)
    A2: NAGY MIKLOS ISTVAN (CLUJ)
    R: DANSA CIPRIAN (ORADEA)
    OBS: GOGA OCTAVIAN (BRASOV)
    NESU MIRCEA (ORADEA)

Din nou Corpodean…
    Pina acum am cistigat cu el cu National (cupa) si Craiova.

Insa aseara l-am vazut in recital la Aachen. Le-a inventat un penalty nemtilor in min 90 si astfel s-a terminat 2-2 cu Petersburg.
    Comentatorii de pe DSF au cam ris dupa penalty, dar s-au si bucurat…

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • The topic ‘05.12.2004 Poli AEK Timisoara – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.