05.12.2010 Otelul Galati – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 05.12.2010 Otelul Galati – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 78 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

FELICITARI SPORTUL!!! HAI CA PUTEM CASTIGA 10 MECIURI IN RETUR!!!

ssfan
    Member

Ce era de asteptat s-a intamplat. Din pacate.
    Norocul nostru e ca mai jos nu se poate, cum bine observa Moldovan :ymsick:
    Dar asta doar pana la sfarsitul returului :(

sircos
    Member

@ultrasro wrote:

PUTEAM CASTIGA DAR NU A VRUT SA INTRE!!!

care sut al sportului ti s-a parut tie ca ar fi meritat sa fie gol ?

ultrasro
    Member

Bara lui Balan in conditiile in care portarul era pa. Sau am vazut alt meci?

07Ex
    Keymaster

Oţelul-Sportul 1-0! Gălăţenii se distanţează în fruntea Ligii I!

Campioana de toamnă a Ligii I, formaţia Oţelul Galaţi, a învins, duminică, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0), ultima clasată, Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XVIII-a, prima a returului. Golul a fost marcat de Pena, în minutul 76, cu un şut din întoarcere, de la 16 metri. Cartonaşe galbene: Perendija ’60, Grahovaci ’84 / Varga ’56. La meci au asistat circa 6.000 spectatori.

“Fotbalul este nedrept câteodată. Azi am făcut poate cel mai bun joc al nostru, în faţa poate celei mai bune echipe din campionat. Am avut patru ocazii mari de a marca. Nu am făcut-o, fotbalul ne-a judecat, ei au înscris şi au câştigat. Sportul are un lot de jucători foarte valoroşi, dar, din păcate, nu formează un grup unit, aşa cum este la Oţelul”, a spus Tene.

“Sunt bucuros că am terminat acest an în faţa propriilor suporteri cu o victorie. Am avut şi şansă. Nu-mi dau seama cum de Sportul este pe ultimul loc, a jucat foarte bine astăzi, dar consider că victoria noastră este meritată. Îmi felicit băieţii pentru acest tur şi pentru prima etapă din retur! Mi-e indiferent dacă se mai joacă o etapă anul acesta, noi suntem pregătiţi să obţinem cât mai mult şi din acel joc, care ar fi cu Pandurii în deplasare. Fără să fiu arogant, cu siguranţă vom fi mai puternici după perioada de pregătire”, a spus Munteanu.

Directorul general al clubului Oţelul Galaţi, Marius Stan, a menţionat că formaţia sa a avut un meci greu şi că adversarul putea marca şi produce o surpriză: “Am anticipat că va fi un meci greu de câştigat. S-a văzut şi în celelalte meciuri ale etapei că este foarte greu acum să câştigi, dar pentru noi satisfacţia este cu atât mai mare. E bine că Sportul a ratat acele ocazii pe care le-a avut, se putea întâmpla o istorie de care nu aveam nevoie. În proporţie de 90 la sută nu cred că se va mai juca încă o etapă anul acesta, de aceea pot spune că am încheiat un an formidabil pentru noi. Jucătorii merită felicitaţi de toată lumea”.

bun meci…datator de sperante…daca reusim o victorie cu cainii in templu, lucru perfect posibil, eu zic ca abordam altfel iarna aceasta grea

dragos
    Member

cand il transferam pe Dorinel ?
    JOS PALARIA pentru munca lui !!!

ngm
    Member

am jucat mult mai bine.pacat de tibi ca nu a jucat integral.
    daca jucam in acest fel in alte partide sigur mai aveam
    cel putin 9-10 puncte in plus.
    vad o crestere la ultimile 2 partide .
    eu inca nu cred ca vom retrograda , chiar daca pierdem
    si cu dinamo.
    pentru noi cel mai bine ar fi sa se joace anul acesta meciul cu
    dinamo.

pacat ca a pierdut ovidiu banii si nici nu a baut.

nu uitati de ghetute !!!
    ale mele sunt pline de finlandia deja ………pa!!!

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Bara lui Balan in conditiile in care portarul era pa. Sau am vazut alt meci?

tu te referi la performanta lui curelea de a nici macar nu nimeri poarta singur cu portarul? dupa care mingea l-a lovit pe balan in crampon ceva? =))

faza aia spune tot despre ce putem/speram noi….

sircos
    Member

@ultrasro wrote:

PUTEAM CASTIGA DAR NU A VRUT SA INTRE!!!

@ultrasro wrote:

Bara lui Balan in conditiile in care portarul era pa.

ok, o bara. dar cu o faza de gol vrei tu sa castigi un meci ? (-|

07Ex
    Keymaster

Cu sau fara bare … cu sau fara ratari, de pierdut iar am pierdut. Bine macar ca s-a amanat etapa viitoare cu Dinamo, ca altfel iar mai pierdeam un meci. Pacat insa ca n-am scos macar un punct in meciul asta, ca eu zic ca s-ar fi putut.

ultrasro
    Member

Repet ieri trebia sa castigam prin prisma jocului reusit si a echilibrului din teren.

07Ex
    Keymaster

Tocmai am postat caseta tehnica din Prosport pe acest subiect si nu m-am putut abtine din a comenta faptul ca in loc sa apara logo-urile ale Otelului si Sportului, cei de la Prosport au decis sa puna logo-urile echipelor FC Vaslui si Rapid. :ymdevil:

razvanR
    Member

Urmarind meciul la TV, in multe momente aveam impresia ca Sportul Studentesc este echipa care joaca pe teren propriu, ca Sportul Studentesc este echipa de pe primul loc!

Am fost urmariti, din nou, de nesansa: arbitrul a refuzat un 11m la Balan, Patriche si Ferfelea au ratat din situatii foarte bune, Balan a dat bara dar pana la urma am primit un gol imparabil, contrar cursului jocului.

Partida cu Otelul Galati a fost, de fapt, imaginea acestei toamne: din partea noastra joc frumos, deschis, consistent, spectaculos dar naiv sau superficial uneori, ratari mari, bare, erori grave de arbitraj.

Nu stiu care va fi lotul pentru retur dar sunt convins ca va fi bine si abia astept sa vad de pe stadion cat mai multe meciuri!

dragos
    Member

in general, norocul tine cu cei puternici, iar Otelul este liderul incontestabil al ligii 1.
    degeaba am avut un joc bun la final, intrucat cu o floare nu se face primavara :D :p

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 78 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.