06.06.2010 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 06.06.2010 Sportul Studentesc – Gloria Buzau 2-1(0-0)

• This topic has 71 replies, 18 voices, and was last updated 11 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 33-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 06.06.2010, ora 13:00, stadion Regie.

cameliu
    Member

Gloria Buzau au retrogradat deja!

07Ex
    Keymaster

Dupa infrangerea suferita azi, nu-i mai vad pe Gloria avand nicio sansa sa ramana in liga a II-a, deci sper ca meciul nostru cu ei sa fie unul usor.

adi
    Member

Mai jucam maine ?

http://www.liga2.ro/seria-1/campionat/reinvie-steluta-6180598

Reînvie Steluţa!

Steaua II se va retrage din liga secundă, iar Gloria Buzău urmează să-i ia locul şi jucătorii

Primit cu braţele deschide la Buzău, după scandalul cu MApN, pentru Gigi Becali a venit şi momentul revanşei. Salvată de la retrogradare, Steaua II îi va ceda locul Gloriei Buzău, care în proporţie de 99% va face din nou cunoştinţă cu Liga a III-a.

Cum prin buzunarele patronului stelist a început să bată vântul destul de serios, după încheierea returului, finanţatorul doreşte să retragă din campionat Steaua II. Pentru a răsplăti bunătatea oficialilor din Buzău, care i-au pus la dispoziţie stadionul, Gigi Becali s-a gândit să le ofere o mână de ajutor. Aproape retrogradaţi în Liga a III-a, buzoienii vor prelua locul steliştilor lui Leo Strizo, care sunt matematic salvaţi.

Amintiri neplăcute cu Bunică

Deşi vor avea nevoie de bani de transferuri pentru a putea rămâne în eşalonul secund, Gigi Becali le va pune buzoienilor la dispoziţie aproape tot lotul pe care îl are acum Leo Strizu. Financiar, echipa va fi susţinută şi de primăria din localitate. Astfel, Gloria Buzău va redeveni “Steluţa”, aşa cum a fost poreclită echipa buzoiană în sezonul 2008-2009, când, culmea, deşi avea în componenţă mai mulţi jucători împrumutaţi de Steaua şi chiar primea un ajutor financiar de la Gigi Becali, această echipă a încurcat în meciurile directe formaţia din Ghencea. Jucătorul Bunică a rămas de atunci în memoria steliştilor pentru că a dat un gol neaşteptat în partida Gloria Buzău – Steaua, scor 1-1.

“Da, este adevărat! Vom trimite jucătorii de la Steaua II să joace la Buzău. Vom avea o nouă colaborare cu Gloria” (Gigi Becali, finanţator Steaua)

Articol scris de Adi SOARE (Buzău) şi Bogdan STERIOPOL

@adi wrote:

Mai jucam maine ?

http://www.liga2.ro/seria-1/campionat/reinvie-steluta-6180598

Reînvie Steluţa!

Steaua II se va retrage din liga secundă, iar Gloria Buzău urmează să-i ia locul şi jucătorii

Primit cu braţele deschide la Buzău, după scandalul cu MApN, pentru Gigi Becali a venit şi momentul revanşei. Salvată de la retrogradare, Steaua II îi va ceda locul Gloriei Buzău, care în proporţie de 99% va face din nou cunoştinţă cu Liga a III-a.

Cum prin buzunarele patronului stelist a început să bată vântul destul de serios, după încheierea returului, finanţatorul doreşte să retragă din campionat Steaua II. Pentru a răsplăti bunătatea oficialilor din Buzău, care i-au pus la dispoziţie stadionul, Gigi Becali s-a gândit să le ofere o mână de ajutor. Aproape retrogradaţi în Liga a III-a, buzoienii vor prelua locul steliştilor lui Leo Strizo, care sunt matematic salvaţi.

Amintiri neplăcute cu Bunică

Deşi vor avea nevoie de bani de transferuri pentru a putea rămâne în eşalonul secund, Gigi Becali le va pune buzoienilor la dispoziţie aproape tot lotul pe care îl are acum Leo Strizu. Financiar, echipa va fi susţinută şi de primăria din localitate. Astfel, Gloria Buzău va redeveni “Steluţa”, aşa cum a fost poreclită echipa buzoiană în sezonul 2008-2009, când, culmea, deşi avea în componenţă mai mulţi jucători împrumutaţi de Steaua şi chiar primea un ajutor financiar de la Gigi Becali, această echipă a încurcat în meciurile directe formaţia din Ghencea. Jucătorul Bunică a rămas de atunci în memoria steliştilor pentru că a dat un gol neaşteptat în partida Gloria Buzău – Steaua, scor 1-1.

“Da, este adevărat! Vom trimite jucătorii de la Steaua II să joace la Buzău. Vom avea o nouă colaborare cu Gloria” (Gigi Becali, finanţator Steaua)

Articol scris de Adi SOARE (Buzău) şi Bogdan STERIOPOL

Desfiintarea Stelei II se va face dupa finele acestui campionat din cate pot sa imi dau eu seama din acest articol,deci mai mult ca sigur o sa jucam maine,insa nu imi fac eu griji,la ce meci au facut cu Petrolul,ar trebui sa trecem usor de ei.

07Ex
    Keymaster

De trecut am trecut de Steaua II. Acum ramane de vazut daca vom trece si de Gloria Buzau. Astia de la Buzau nu cred sa ne puna probleme deoarece sunt deja retrogradati, iar acum daca Gigi ii va salva de la retrogradare, cu atat mai mult nu-i vad zbatandu-se cu noi. Sper sa nu ma insel si sa nu facem egal cu astia etapa viitoare acasa.

dragos
    Member

1 solist, lejer……de promovare B-) B-)

dragos
    Member

meciul va fi transmis de sport.ro DUMINICA de la ora 13.00
    de la ora 11.00 (tot Duminica): Stejaru – Branesti

dragos
    Member

din pacate, nu voi putea fi prezent la meci, insa voi sta geana pe el la teveu……
    oricum, la GIURGIU e musai sa merg……

cameliu
    Member

Cate cartonase are Ferfelea?
    Va juca sau nu cu Buzau?

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Cate cartonase are Ferfelea?
    Va juca sau nu cu Buzau?

dar Viciu ?

MarcAntoniu
    Member

Dacă Petrolul se mai împiedică şi de Concordia :-?
    …Sportul Studenţesc câştigă meciul acesta B-)
    :ymcowboy: Sărbătorim PROMOVAREA :ymparty:

ashone
    Member

tare sint curios de ce nu apare acum pe forum taranul ala din buzau care ne explica noua acum ceva timp in urma ce echipa are buzaul si cum fac ei cacatul praf in divizia A si ce a facut gloria buzau pentru fotbalul romanesc…si i-am spus sa stea cuminte ca in 3 ani ajung rau si ca la promovare nu se aleg decit cu 10 mititei de caciula si 6 beri si o hora in centrul orasului…el, nu si nu…vioara e superantrenor, jucatorii bat Brazilia si daca ii scoli din somn…rupem divizia in doua…ne vedem simbata la meci.numai bine.

@ashone wrote:

tare sint curios de ce nu apare acum pe forum taranul ala din buzau care ne explica noua acum ceva timp in urma ce echipa are buzaul si cum fac ei cacatul praf in divizia A si ce a facut gloria buzau pentru fotbalul romanesc…si i-am spus sa stea cuminte ca in 3 ani ajung rau si ca la promovare nu se aleg decit cu 10 mititei de caciula si 6 beri si o hora in centrul orasului…el, nu si nu…vioara e superantrenor, jucatorii bat Brazilia si daca ii scoli din somn…rupem divizia in doua…ne vedem simbata la meci.numai bine.

Ashule e duminca la 13 meciu din cate stiu eu :D

ashone
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

@ashone wrote:

Ashule e duminca la 13 meciu din cate stiu eu :D

nimic nu-ti scapa! ok ne vedem duminica!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.