06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0)

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

din onlinesport

Petrescu: “Ma gandesc la plecare”

Dupa o politica a transferurilor falimentara pentru echipa, dar benefica propriilor conturi, Vasile Siman a privit fara sa-i pese vreun pic partida cu revelatia verii, CFR Cluj.

“Ma gandesc sa plec”, spunea, cu doua saptamani inaintea startului, antrenorul Dan Petrescu, insa ulterior s-a razgandit. Prima etapa a adus insa si primul rateu. Supararea tehnicianului vine atat de la aceleasi hibe ca in sezonul trecut, ratarile, dar mai ales de la jocul fara orizont al “studenttilor”.

Este drept, Mazilu a deschis scorul (’19), in urma unui corner, dar pana atunci alb-negrii nu iesisera din propria jumatate, Anca, Turcu si Coroian jucandu-se cu ocaziile. Oaspetii nu au lasat impresia unei echipe conduse pe tabela, insa Sportul a avut noroc, Turcu ratand din nou pe finalul primei parti. Scenariul s-a pastrat si dupa pauza.

Clujenii au egalat, logic, prin arma secreta Oncica (’68 ), la doar cateva minute dupa ce fusese introdus, apoi gazdele au revenit la vechile metehne.

In doua situatii de unu la unu, Mazilu si Balan l-au facut pe Dan Petrescu sa mai mediteze la viitor.”Sunt multe lucruri care nu imi convin. M-am gandit si ma gandesc inca la plecare, dar nu puteam lasa echipa inaintea primei etape.”

De partea cealalta, Dorinel Munteanu, antrenorul-jucator al CFR-ului, a declarat: “A fost meciul meu de debut pe prima scena in calitate de antrenor principal si ma bucur ca a fost un pas cu dreptul. Baietii au jucat exact ce le-am cerut. Am avut multe ocazii, iar golul l-am primit intr-o faza care nu anunta nimic”.

Dragos Chiva
    Member

Vreau sa va spun ca surpriza cea mai mare a meciului-si este neplacuta din pacate-este absenta totala din joc la faza de constructie sau chiar ofensiva a lui Tibi Balan pe parcursul primei ore de joc.Nu pot sa imi explic evolutia lui decat daca a primit sarcini exclusiv defensive din partea lui Dan Petrescu.Dar oare Tibi este cel mai potrivit sa participe la faza defensiva?
    O impresie placuta mi-a lasat nr.14(puteti sa imi spuneti cum il cheama?) care daca va confirma si in partidele viitoare poate deveni titular de drept.
    Eu continui sa afirm ca faptul ca nu i se acorda credit lui Nicola-un jucator extrem de tehnic- atunci cand lipseste Lazar, este O MARE GRESEALA.In putinele meciuri in care a avut sansa sa evolueze, a facut-o de fiecare data cu precizie, clarviziune si mai ales EFICIENTA, chiar daca uneori i se poate imputa viteza scazuta de reactie.
    Este adevarat ca am avut doua ocazii uriase de gol, dar am contabilizat ocaziile de gol la ambele porti(incluzand si golurile) iar scorul a fost de 6-5 in favoarea clujenilor.
    Nu pot sa imi explic in nici un mod lipsa totala de reactie a lui Edi la golul egalizator.Un junior prezent pe marginea terenului pe post de copil de mingi ar fi trimis un sut mult mai viguros din acea pozitie.Un simplu plonjon ca la antrenamente ar fi salvat situatia.Dar Edi era preocupat de parlamentarile cu arbitrul…

ultrasro
    Member

Viorel Ferfelea este miljocasul in cauza.

dragos
    Member

meciul a avut 2 reprize diferite:
    in prima am marcat (nemeritat), practic la prima ocazie mai sanatoasa, insa clujenii au ratat vreo 3 mari ocaZII + posibilul autogol a lui secareanu
    in cea de-a doua am fost egalati (la o faza care nu anunta nimic si in care apararea + edy visau), insa putea sa castigam, caci am avut mai multe ocazii ca ei, dar mazilu, balan si varga au ratat incredibil !!!!

per ansamblu, ECHITABIL, dar “bursucul” nu tre sa-si toace nervii cu “promisiunile” lui sile !!!!

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • The topic ‘06.08.2005 Sportul Studentesc – CFR Ecomax Cluj 1-1(1-0)’ is closed to new replies.