06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • Author
    lucian
    Member

tot 1-0? 😯

cameliu
    Member

Mersi Giani!
    O sa-i sun pe baieti peste vreo 15 minute!

Defilam prin B!

Giani
    Member

@lucian wrote:

tot 1-0? 😯

Era deja 2-0. Dar George nu mi-a dat beep-ul de rigoare

lucian
    Member

cat s-a terminat?

Tavi
    Member

Felicitari celor care au facut deplasarea … a meritat … ar trebui sa mai facem chestii de astea!

Felicitari lui Ovidiu pentru programul de meci … grafica exceptionala hartie de calitate (80g/mp) :D … glumesc! chiar a fost misto!

Siman ar trebui sa se impace cu galeria! De fapt o impacare reciproca ar fi spre binele tuturor (inclusiv al echipei).

Si nu ar fi rau sa sponsorizeze (partial macar) deplasarile mai lungi pentru suporteri.

Inteleg ca cele mai lungi ar fi la Turnu Severin (pentru meciul din retur cu Vanju Mare), Targu Jiu (Pandurii) … mai ziceti si voi … in rest mi se par accesibile!

Daca intr-un campionat da si el doua trei autocare ii cade cifra de afaceri? Dar fara conditii de genul sa strigam la jucatori ca ii luam la bataie daca nu joaca!

Fortza Sportu’!

ultrasro
    Member

Placut impresionati de baza sportiva a Unirii Urziceni am luat loc in peluza 2 a stadionului. Lume circa 4000, destul de linistiti, au avut o galerie de circa 300 de oameni dotati cu tobe, torte si un baner alb albastru de dimensiunea peluzei.

Unirea a inceput curajos jocul, cu combinatii in viteza, desfacand destul de bine jocul pe margini. In tradeaza din cand in cand tehnica, care le strica fazele cand sa ajunga in situatii perculoase pentru poarta lui Stanca.

Cel mai bun mijlocas al gazdelor, Mircea Ciorea face o repriza excelenta, alearga, paseaza in viteza, se demarca dar atacantii gazdelor nu reusesc sa finalizeze cum trebuie. Totusi la poarta noastra se desfasoara faza ce putea schimba soarta partidei. Un atac prelungit in jumatatea noastra, un assist excelent la 20 de metri de poarta urmat de un sut puternic spre poarta nostra deviat in ultima clipa de plonjonul disperat al lui Rusu. Mingea trece la o palma de vinclul stang al portii la o faza la care Stanca nu avea ce face fiind mascat de multi jucatori! Scapam cu fata curata din aceste momente delicate, si jucam mai asezat faza de atac incercand sa dizlocam prin un doiuri apararea gazdelor. Reusim acest lucru in minutul 44 cand Gigel Bucur finalizeaza cu caln un contraatac in 2 purtat in mare viteza.

La pauza spectatorii gazda erau aproape redusi la tacere, iar noi asteptam cu incredere repriza secunda.

Debutul reprizei secunde ne este favorabil, in urma unei centrari de pe stanga, portarul gazdelor incearca sa iasa si se ciocneste de Mazilu pe la 8 metri de poarta. Mingea ajunge la Balan care o lobeaza cu multa indiferenta in poarta in care se grabea sa ajunga unul din fundasi! 2-0 pentru noi. Gazdele incearca sa revina in joc, forteaza pe mijlocul terenului, dar jucatorii nostri resping cu detasare tot ce misca prin careu. Uneori in tribuna, alteori mai dau pe langa, mai cad in fund, mai primesc cate o minge intre picioare sau in figura, dar atat. Gazdele trimit pe langa 2 lovituri libere periculoase de la 16 metri. Se accidenteaza Maxim, FAULTAT IN CAREUL GAZDELOR, si intra Oae. Arbitrul nu acorda insa nimic. Balan este luat cu fulgi cu tot in careu, dar Augustus Constantin are din nou orbul gainilor si se face ca ploua. Mai intra Negru si Varga care au cateva incursiuni periculoase in careul gazdelor, dar sunt blocati in ultima clipa. Meciul se termina in atmosfera de vacanta, spectatorii aplauda ambele echipe. Galeria noastra este salutata de tot orasul, impartim programe meci la doritori. Jucatorii nostri ne saluta in stil sudamerican, cel mai activ fiind Rusu. Jucatorii fac 3 ture de stadion in aplauzele noastre. Plecam spre autocar, iar peste o ora ajungem acasa. Razvan a ajuns la meci pe cont propriu in minutul 20 si a plecat spre Bucuresti in minutul 80, avand prezenta obligatorie la o nunta. Am terminat expeditia in Regie, in spatele caminului P1, la o terasa pentru bere si shaorma. Stabilim programul viitoarelor deplasari si apoi ne dam intalnire pentru meciul cu Vanju Mare.

Radu Dobrin
    Member

mersi mult pentru detalii ovidiu!

pina acum suna bine :)

ps…razvan…ce se mai aude cu transmisia audio? :)

07Ex
    Keymaster

Merci mult Ovidiu. Apropos, de ce programe era vorba? Programe de meci tiparite de gazde sau programe facute de voi cei din galerie.

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

mersi mult pentru detalii ovidiu!

pina acum suna bine :)

ps…razvan…ce se mai aude cu transmisia audio? :)

bine ai revenit Raducu

cum a fost la turcaleti … ti-a ajuns alifia 😈

Tavi
    Member

@97SiR wrote:

Merci mult Ovidiu. Apropos, de ce programe era vorba? Programe de meci tiparite de gazde sau programe facute de voi cei din galerie.

programul a fost facut facut de Ovidiu … poate reuseste sa-l posteze cumva pentru ca a fost binevenit si bine realizat … la mai mare!

Asteptam nr. 2/2003 la meciul cu Vanju Mare … imi pare rau ca a trebuit sa cobor din autocar mai devreme dar trebuia sa ajung la nasu’ meu ca deh! unu e nasu!

Dar dupa meciul cu VAnju mare (vedem noi cat de mare o fi! :) ) reeditam chestia cu berea! … fie si o shaorma!

ultrasro
    Member

Am luat diverse chestii de pe site (am uitat sa-ti cer voie) sper sa nu te superi. O sa incerc sa fac fisierul mai mic ( e un pdf de 5 MB) ca sa-l pot trimite la tine. Sau il sparg in 4 arhive si il trimit daca ai casuta mare,de mail. Astept articole de la tine si de la ceilalti forumisti ca sa fac un numar doi mai plin de substanta. Poate bag si poze de la Urziceni. Mai vedem. Cu tiparul e mai greu. Mai mult de 50-60 exemplare nu pot sa fac per editie ➡ am impresia ca Florin vrea sa scoata si el o revista alternativa, in care sa nu-l mai cenzurez :)

Sa vedem deci ce va fi!

Vanju Mare au 3 egaluri din meciuri, par o echipa destul de etansa!

Dar tot le dam vreo 4 goluri!

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Am luat diverse chestii de pe site (am uitat sa-ti cer voie) sper sa nu te superi. O sa incerc sa fac fisierul mai mic ( e un pdf de 5 MB) ca sa-l pot trimite la tine. Sau il sparg in 4 arhive si il trimit daca ai casuta mare,de mail.

Nici o problema Ovidiule, foloseste orice informatie de pe site ca doar d-asta e facut. Daca ai cum sa-mi trimiti fisierul pdf sau 4-5 fisiere mai mici trimite-mi astea pe adresa cazimir.sobec@kodak.com. Am spatiu suficient pentru cativa MB in plus. Daca vrei pot pune un link de pe prima pagina a site-ului catre fisierul pdf ca sa-l vada si cei din strainatate. 8)

ultrasro
    Member

Dar e cam maricel, ar trebui sa-l reduc la circa 1.5 MB

ultrasro
    Member

Ma duc sa caut ziarul!

ultrasro
    Member

Sportul: Stanca-Irimia, Galamaz, Secareanu, Rusu-Tibi Balan, Paduret, Costin Lazar, Maxim (66 Marius Oae)-Gigel Bucur (85 Dacian Varga), Mazilu (75 Vali Negru)

Spectatori 3500
    Cum s-au marcat golurile:

min 44 Gigel Bucur: Mazilu a pasat cu calcaiul si Gigel Bucur a marcat cu un sut de la 17 m
    min 49 Tibi Balan: Rusu a centrat de pe stanga, portarul Nedelcu a respins gresit si Tibi Balan a inscris cu un lob de la 20 de metri

Din Gazeta Sporturilor a fost chestia asta

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • The topic ‘06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)’ is closed to new replies.