06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Mai are decat 1.35 MB, era mare pentru ca nu facusem compresia jpeg!

Acum e perfect, il trimit lui Cazimir! :D

dragos
    Member

baza sportiva de la urziceni este una f moderna si peste 1-2 ani sigur vor promova (daca vor avea si echipa)……vestiarele si terenurile de antrenament sunt excelente (“cum nici in anglia sau spania nu am vazut “- sustine “bursucul”), dupa ce le-a vizitat, dupa meci……si tot, dupa partida patronul lor a invitat toata echipa noastra pentru a servi masa – sustine “bursucul” – (recursul etapei).

chiar ioanitoaia – ii spunea aseara lu’ dan, sa fie linistit caci SPORTUL VA PROMOVA FARA PROBLEME !!!

Tavi
    Member

@dragos wrote:

chiar ioanitoaia – ii spunea aseara lu’ dan, sa fie linistit caci SPORTUL VA PROMOVA FARA PROBLEME !!!

sa nu se ia dupa toti “specilaistii” si sa traga la cupa

cameliu
    Member

Un Andrei a fost la Urziceni (nu cu voi) si vrea sa vina la meciuri (in Regie si deplasari). Scrieti-i un e-mail ca se pare ca nu stie de existanta forumului!

07Ex
    Keymaster

Pai spune-mi daca-l gasesti. Merci mult Ovidiu!

ultrasro
    Member

Sportul: Stanca-Irimia, Galamaz, Secareanu, Rusu-Tibi Balan, Paduret, Costin Lazar, Maxim (66 Marius Oae)-Gigel Bucur (85 Dacian Varga), Mazilu (75 Vali Negru)

Spectatori 3500
    Cum s-au marcat golurile:

min 44 Gigel Bucur: Mazilu a pasat cu calcaiul si Gigel Bucur a marcat cu un sut de la 17 m
    min 49 Tibi Balan: Rusu a centrat de pe stanga, portarul Nedelcu a respins gresit si Tibi Balan a inscris cu un lob de la 20 de metri

Din Gazeta Sporturilor a fost chestia asta

07Ex
    Keymaster

Fiind mai tot timpul pe drumuri nu am apucat inca sa fac un link catre forum de pe prima pagina. 😥

07Ex
    Keymaster

Merci mult Ovidiu. Voi face modificarile de rigoare pe site maine dimineata cand ajung la hotel.

07Ex
    Keymaster

Inca odata merci mult Ovidiule. Voi pune un link catre programul meciului cu Unirea cat de curand.

07Ex
    Keymaster

@Tavi wrote:

@dragos wrote:

sa nu se ia dupa toti “specilaistii” si sa traga la cupa

Da si eu zic la fel, sa traga si la cupa si la campionat. Campionatul este destul de usor de castigat insa cupa ne-ar putea aduce o maturitate de care vom avea sigur nevoie la anul in cazul in care vom promova.

Ultras
    Member

I-am trimis deja de ieri un mail. Sa vad daca raspunde.

Tavi
    Member

Ovidiu, am inteles ca nu poti sa scoti mai mult de 50-60 de numere … daca imi transmiti formatul programului pot sa printez si eu vreo 50 de numere …. 😉

ultrasro
    Member

Sau cel putin asa sper!

Tavi
    Member

daca ai un numar pregatit pentru meciul de cupa de maine trimite-l la tavi_badea@yahoo.com il printez si ne vedem in seara asta sa ti le dau pantru ca eu maine nu pot sa vin la meci :(

Tavi
    Member

Cine-i mai opreste?

De la venirea lui Dan Petrescu pe bancă, “studentii” nu au pierdut nici un meci, lăsînd impresia că vor defila în acest sezon

Alexandru Stefan (Urziceni)

“Alb-negrii” s-au temut de meciul cu Unirea Urziceni. Întîlneau o formatie potentă din punct de vedere financiar, cunoscută prin relatiile de apropiere cu “federalii” bucuresteni si sustinută de aproape o jumătate din populata orasului. Pe lîngă acestea, gazdele veneau cu “zestrea” de sase puncte din primele două meciuri si dădeau senzatia că îsi pot depăsi conditia de nou-promovată în Divizia B.
    Datele au fost cu totul altele pe teren. Practic, soarta meciului a stat în cumpănă doar în partea de debut, cînd gazdele si-au creat prima si singura ocazie consistentă de gol, ratată însă de Pojer. Pe măsura trecerii timpului, echipa din Regie a luat cu asalt poarta adversă, irosind trei oportunităti pînă să dea prima “lovitură”, prin Gigel Bucur, după un “călcîi” de efect al lui Mazilu. Superioritatea evidentă a Sportului s-a concretizat în debutul reprizei secunde printr-o nouă reusită, semnată Bălan. Resemnate, gazdele au ripostat palid, ridicînd capul din iarbă o singură dată, în min. 77, cînd sutul lui Toader din lovitură liberă a trecut peste poarta lui Stanca. Cîstigînd si acest meci, elevii lui Dan Petrescu sînt la al treilea succes consecutiv si s-au instalat deja în pozitia de lider din seria secundă a Diviziei B.

Noul presedinte al Comisei de Disciplină din cadrul FRF, Doru Viorel Ursu, si-a dat demisia din functia de vicepresedinte de onoare pe care o detinea la clubul din Urziceni. Cu toate acestea, fostul ministru de interne a rămas acelasi sustinător înfocat al echipei “alb-albastre”. El nu a ratat nici confruntarea de sîmbătă, întrebînd înaintea partidei: “Unde stăm noi, gazdele?”. La meci a asistat si Gigi Netoiu, un alt apropiat al Unirii Urziceni.

Huzu, “deranjat” de Sef

În timpul primei reprize, la stadion a sosit si Ion Crăciunescu, presedintele CCA. Vîlceanul s-a dus la pauză în loja observatorului Aron Huzu, care le ceruse organizatorilor înaintea meciului să nu fie deranjat de nimeni. Cei doi au conversat pe tot parcursul reprizei a doua, apreciind, la final, că brigada de arbitri s-a descurcat bine.

A injurat arbitrul

Dan Petrescu a avut mai multe reactii nervoase la deciziile “centralului” Augustus Constantin. La o fază din finalul meciului, cînd vîlceanul a acordat o lovitură liberă indirectă împotriva echipei sale, “Bursucul” n-a mai rezistat si a “aruncat” o înjurătură printre dinti: “Du-te la dracu’, că esti prost!”. După meci, Petrescu a apreciat conditiile extraordinare pe care le oferă baza sportivă din Urziceni: “M-am simtit ca în Anglia!”.

Vedete degeaba

Sperantele spectatorilor locali la un rezultat bun se legau, în primul rînd, de evolutiile fostului “astral” Mircea Ciorea si de golurile ex-dinamovistului Batoum. Chiar dacă au mai încercat cîte ceva, cei doi fotbalisti s-au dovedit a fi total nefolositori, fiind schimbati în debutul reprizei secunde.

Unirea Urziceni 0 2 Sportul Studentesc

Nedelcu – Penu, Petcu, Balea – E. Nicu, Cl. Dumitrescu, Pojer, Ciorea (54 L. Toader), Cl. Mutu – D. Gheorghe (77 Ciortea), Batoum (52 H. Chiacu)
    Antrenor: Marin Dragnea
    Calificativul echipei: ‘
    Vedeta: Pojer
    Stanca – Irimia, Galamaz, Secăreanu, L. Rusu – T. Bălan, C. Lazăr, Păduret, Maxim (66 Oaie) – Mazilu (77 Negru), G. Bucur (89 Varga)
    Antrenor: Dan Petrescu
    Calificativul echipei: ”’
    Vedeta: T. Bălan
    Arbitru: Augustus Constantin (Rm. Vîlcea) ”’
    Asistenti: Cristi Nica (Ploiesti) ” si Eduard Dumitrescu (Pitesti) ”’
    Spectatori: 3.000
    0-1, min. 44: Mazilu a pasat cu căcîiul în interiorul careului, G. Bucur a preluat si a sutat în coltul lung
    0-2, min. 51: Nedelcu a respins gresit o minge în careul echipei sale, iar Bălan a înscris cu un lob elegant

8 septembrie 2003

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • The topic ‘06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1)’ is closed to new replies.