06.09.2008 Sportul Studentesc – Prefabricate Modelu 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 06.09.2008 Sportul Studentesc – Prefabricate Modelu 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 75 total)
  • Author

la cum a fost meciul ,rezultatul este pozitiv..si jocul echipei de ieri nu promite…dar eu am incredere in ei

mkg
    Member

Desi Curelea este pariul meu la aceasta echipa ieri am avut senzatia ca nu joaca cu tragere de inima altfel nu imi explic letargia in care s-a complacut in acest meci. Nici el nici Stanga in repriza a doua nu s-au zbatut sa scape din marcaj cand mingea era la noi de aceea au fost mereu in urma fundasilor si n-au putut astfel sa se ajute unul pe altul.Mai mult cand mingea era la ei Curelea mai ales nu l-am vazut sa preseze fundasii lor.Pacat fiindca fara presiune greselile sunt mult mai rare.
    Varga eu zic ca a facut bine faza ofensiva dar din pacate si el mai are de lucru la faza defensiva .Cel mai mare plus pare a fi Samoila care da incredere unei defensive altfel dezastruoasa. Oricum este clar ca nu avem fata de prima liga inca .
    P.S. In repriza a doua contrar tuturor asteptarilor in loc sa o execute din prima ,Curelea afacut o preluare in sapte metri si a fost clar imbrancit din spate !! 11metri indubitabil dar…n-a vazut arbitrul. Ca sa vezi ce inseamna lipsa de inspiratie cand nu e sa se lege !
    Cu totii i-am fi facut osanale lui Curelea daca baga in ate macar doua din ocaziile avute insa lipsa de inspiratie pentru un atacant este ghilotina curata.

mai intreb si eu o data..poate stie cineva..buftea are voie sa promoveze ?

Dragos Chiva
    Member

Daca imi dati voie am sa fac si eu cateva remarci referitoare la meciul de Sambata:
    Am citit ambele rezumate ale meciului postate pe site(MySport si ProSport). Nu sunt de acord cu afirmatia de pe MySport cum ca prima parte a meciului a fost “destul de anosta”. Ocaziile de gol au existat, chiar daca finalizarile nu atins cadrul portii. Va rog sa va amintiti ca Curelea a deviat cu capul o centrare venita de pe partea stanga catre coltul lung al portii oaspetilor iar mingea a trecut la mica distanta inafara portii. Niciunul din comentarii nu mentioneaza acest lucru. ProSport face o alta afirmatie cu care iar nu sunt de acord si anume “jocul a fost unul de uzura pentru ambele echipe”. Nu stiu daca voua vi se pare ca am asistat Sambata la o partida care sa justifice astfel de caracterizari, dar eu unul nu sunt de acord cu ele. Sunt insa de acord ca oaspetii au dat o replica viguroasa si cred ca din punct de vedere fizic sunt una dintre cele mai bine pregatite echipe din seria noastra.Pe scurt, partida echilibrata, da, repriza I anosta/joc de uzura, nu. Finalul meciului a fost cu adevarat dramatic si cel mai bine a reusit sa surprinda acest lucru MySport si asta fiindca ocaziile mari se succedau de la o poarta la alta. Comentatorii de pe ProSport se contrazic in comentariul facut pe parcursul a doua randuri de text succesive: “Gazdele…si-au creat o multime de ocazii…aducand un punct nesperat echipei sale(Varga)”. Nu stiu ce inteleg de aici cei care nu au fost la meci, dar eu stiu foarte bine ca punctul obtinut a fost nu numai asteptat dar si muncit si meritat. Vreau sa va spun ca din punctul de vedere al rigurozitatii rezumatelor meciurilor Sportului, avem un coleg care posteaza de obicei pe acest site si care se ridica de obicei deasupra comentariilor de specialitate(si vreau sa imi cer scuze fata de el pentru faptul ca nu am citit nicknameul sau si nu l-am retinut).
    Nu am stiut care este formatia de start a oaspetilor, dar inca din prima repriza m-am intrebat daca exista jucatori din linia mediana de la oaspeti care au jucat in divizia a, iar acum, dupa ce am citit echipele pe site l-am gasit pe Sanmartean. Am avut in fata o echipa care ne-a dat o replica puternica desi, dupa parerea mea, au fost mult prea nervosi facand acest lucru.Aceasta stare de nervozitate s-a transmis si echipei noastre in repriza a II-a, cel putin in fazele de atac.
    Nu ma asteptam sa asist pe acest site la o polemica avand ca subiect numarul de spectatori prezenti la meci.Nu pentru diferenta dintre 250 si 300, cel putin. Dar fiindca tot ati deschis subiectul as dori sa stiti si parerea mea: In primul rand, vad ca nici reporterii sportivi nu sunt inca siguri daca stadionul nostru are 10.000 de locuri sau 14.000. Nu am numarat scaunele din niciun sector al stadionului dar, tribuna oficiala era plina, peluza galeriei noastre era umpluta in proportie de 1/3, iar tribuna a II-a a fost umpluta in proportie de aproximativ 1/6. Numarul persoanelor prezente in tribuna I-a si mai ales in peluza oaspetilor reprezinta dupa parerea mea numere neglijabile.
    Mai este o observatie pe care doresc sa o fac referitor la modul cum se desfasoara de obicei meciurile noastre in divizia b de acasa. In cea mai mare parte a meciurilor pe care le-am vazut, avem de a face cu echipe lungi cum se spune, care isi construiesc cazemate in fata propriului careu. In faza de aparare, nu trebuie sa ne surprinda daca vom gasi noua jucatori oaspeti construind reduta, pe care bineinteles, jucatorii nostri sunt invitati sa o ia la atac. Sunt rare echipele care practica jocul la ofsaid ca arma defensiva. Putinele faze de ofsaid in care sunt surprinsi jucatorii nostri sunt mai degraba rodul neatentiei lor, decat al intentiei manifeste ale adversarilor nostri. Avand in vedere ca jocul echipei noastre a stralucit de obicei pe contraatac( in divizia a eram renumiti pentru acest joc) va invit sa va ganditi si voi de ce stralucim mult mai rar decat in divizia a, desi echipele adverse sunt evident mult mai slabe.Raspunsul meu este: pentru ca nu mai este loc pentru practicarea contraatacului. In fata apararilor supraaglomerate, atacul devine pozitional iar jucatorii foarte tehnici fac diferenta. Sambata, pentru noi, diferenta a facut-o -a cata oara?- Varga, care este dupa parerea mea, un jucator profesionist in cel mai profund sens al cuvantului si merita sa fie capitanul echipei.
    Cam atat am avut de spus. Va multumesc pentru rabdarea pe care ati avut-o citind acest mesaj.

mkg
    Member

Si totusi fotomodelul nu este o echipa solida ci mai degraba una de pluton .Dupa ce au marcat cadeau ca frunzele toamna ca sa fragmenteze jocul si sa isi capete rasuflarea .Au inaltat la zmee de le-am pierdut numarul iar baietii cu targa nu mai aveau suflu de cat erau chemati la sprinturi in teren sa culega mortii.
    A fost pentru prima data cand am aprobat continuarea jocului cand erau la un momennt dat si doi de ai lor pe atacul nostru intinsi pe jos doar doar se va opri meciul .Un arbitru mai sigur pe el ar fi trebuit sa ii ingalbeneasca rau pentru atitudinea lor.Nici nu adia vantul pe langa ei si se tavaleau pe jos
    Una peste alta “fotomodelu” nu e o echipa de bagat in seama doar ca le-am luat noi frica

cameliu
    Member

@mkg wrote:

Una peste alta “fotomodelu” nu e o echipa de bagat in seama doar ca le-am luat noi frica

Exact cam asa fu si cu Romania Lituania… Nu i-a bagat nimeni in seama…
    Iar Buftea o fi Feroe :-)))))))

mkg
    Member

Daca ne-o trage Lituaniana de trei ori la rand acasa, le luam frica dar nu cred ca se va intampla acest lucru in urmatoarea suta de ani. Cat despre feroe sa fim seriosi ii batem la cel putin trei goluri cu orice echipa nationala de la u19 in sus !

Zibling
    Member

Eu cred ca si prima garnitura a Sportului Studentesc poate invinge pe cei din Feroer.

MarcAntoniu
    Member

Sportul Studentesc ar fi castigat meciul contra Lituaniei ! :mrgreen:
    Cu Modelu” este o poveste de liga 2.
    Candva a plouat zdravan la noi. 😳 IN MECIUL asta a fost doar foarte cald.
    Sambata au stiut sa ne taie jocul.
    Zic ca, rezultatul a fost echitabil.
    Vom invinge anul viitor, la ei acasa. 8)
    Imi doresc ca, rezultatul si prestatia echipei, sa ne permita gesturi de fair-play,
    de fiecare data cand un adversar ramane intins 🙄 pe gazon.
    In clipa de fata, Curelea, asa cum rateaza el, este cel mai bun atacant pe care-l are Sportul.
    Un strop de incredere in fata portii si, niscai :mrgreen: sincronizare cu
    furnizorii de centrari pot aduce rezultate pe tabela de marcaj.

FORZA SPORTUL STUDENTESC !

adso
    Member

As mai ridica inca o problema, desi stiu ca mi se va sari in cap.
    Galeria a scandat la un moment dat ceva de genu:
    ‘Sandule, de sarbatori
    sa dea Dumnezeu sa mori ! ‘

😯
    Se poate sa fi auzit eu gresit, desi eram destul de aproape.

Stiu ca dupa meciul cu cetatea s-a discutat despre fair play si despre cum nu sunt injurati moldovenii de galerie. Ma gandesc ca poate nu inteleg eu conceptul de fair play prea bine. Adica e ok sa ii urezi unui individ (chiar daca e ultimul om, un gunoi) sa moara? Si mai ales (atentie!) sa se intample de sarbatori ? si nu e doar o urare oarecare, se mizeaza pe ajutorul divin…

mi se pare cam…
    🙄

Giani
    Member

@adso wrote:

‘Sandule, de sarbatori

Da. Este foarte corect. Acest infractor ne-a retrogradat in mod abuziv in urma cu doi ani. In plus, intreaba-te de ce am pierdut doua puncte la Snagov. Iti spun doar atat: este implicat pana in gat in frauda de arbitraj din satul ilfovean. In scris nu spun nimic mai mult decat ca ar fi trebuit sa pierdem trei puncte la ordinul lui; daca vrei, discutam face to face, cu telefoanele mobile, laptopurile si camerele foto/video inchise. Si dupa discutie ciocu’ mic.

sincer sa fiu..la varsta mea …cred ca mircea sandu nu are absolut nimic cu ss…eu chiar cred ca ii are pe studenti la suflet,petrecand o perioada frumoasa in curtea noastra

adso
    Member

@Giani wrote:

@adso wrote:

‘Sandule, de sarbatori

Da. Este foarte corect. Acest infractor ne-a retrogradat in mod abuziv in urma cu doi ani. In plus, intreaba-te de ce am pierdut doua puncte la Snagov. Iti spun doar atat: este implicat pana in gat in frauda de arbitraj din satul ilfovean. In scris nu spun nimic mai mult decat ca ar fi trebuit sa pierdem trei puncte la ordinul lui; daca vrei, discutam face to face, cu telefoanele mobile, laptopurile si camerele foto/video inchise. Si dupa discutie ciocu’ mic.

mersi pentru raspuns, Giani
    nu am pus la indoiala activitatea lui mircea sandu indreptata impotriva sportului.
    si doar un mod de manifestare. dar am inteles acum ideea.

ultrasro
    Member

Problema e destul de clara : Mircea Sandu ar fi vrut sa puna mana pe club prin intermediul unui om de paie de-al lui dar Siman a rezistat cum necum presiunilor mafiei din FRF. In consecinta Sandu acum are o boala teribila pe Siman si implicit pe tot ce tine de Sportul Studentesc.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 75 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.