06.10.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 3-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 06.10.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 3-2(1-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 66 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 8-a a ligii a II-a, seria A.
    Stadion Regie, ora 13:00.

Sincer, vazand cum joaca echipa in ultima vreme, eu pronostichez un 2 solist pentru acest meci.

Giani
    Member

Voi fi pe drum la ora desfasurarii partidei, undeva intre Targu-Jiu si Valcea, asa ca nu contati pe mine. Si chiar nu ma mai intereseaza. La urmatorul meci acasa voi veni ca sa inchei socotelile cu Nicu, la care sunt dator cateva beri, si apoi imi voi vedea linistit de problemele de cuplu. Chiar sa vin special din Ploiesti ca sa ii vad cum fac figuratie pe teren mi se pare un efort exagerat si inutil. Dupa ce am vazut prima repriza, in care ai nostri au jucat nimic, am preferat ca la ora 14 sa mut pe TVR2 si sa vad spectacolul oferit de All Blacks.

stefan
    Member

Giani, un boicot ar conta la echipe cu galerie, la Sportul nu ar fi nici o diferenta. Cred ca Siman ar trebui intepat, dar nu stiu cum. Ma gandesc ca el inca se invarte in lumea buna si merge la derby-uri, mai ales in Giulesti. Poate la meciuri de-astea sa ii facem niste contra-reclama, acum absolut toata lumea il stie de ce este el in stare. Nu stiu cum dracu’ se impart patronii astia – e un grup format din Craiova, Timisoara, Steaua si evident Sportul, jale mare. Ma uit la altii, Vaslui, Cluj, chiar si Brasov, nu stiu cum au noroc.

CIPIKA
    Member

nu suntem in cea mai buna forma dar jucatori sunt datori de suporterii lor sa faca un joc bun si neaparat sa castige ca sa arate lumii ca au jucat acum doi ani in liga 1 si au facut-o cu brio chia daca nu mai sunr nulti in echipa de acum
    bafta baieti

Zibling
    Member

@stefan wrote:

Giani, un boicot ar conta la echipe cu galerie, la Sportul nu ar fi nici o diferenta. Cred ca Siman ar trebui intepat, dar nu stiu cum. Ma gandesc ca el inca se invarte in lumea buna si merge la derby-uri, mai ales in Giulesti. Poate la meciuri de-astea sa ii facem niste contra-reclama, acum absolut toata lumea il stie de ce este el in stare. Nu stiu cum dracu’ se impart patronii astia – e un grup format din Craiova, Timisoara, Steaua si evident Sportul, jale mare. Ma uit la altii, Vaslui, Cluj, chiar si Brasov, nu stiu cum au noroc.

Dupa cum e impartita populatia Romaniei, in parveniti si jeguri, respectiv oameni care vor sa ofere ceva si altora din surplusul lor financiar, asa este impartita si viata fotbalistica. Daca Siman intra in prima categorie, din pacate, atunci unul ca Zambon unde mai intra?

Meciul este sambata 6 OCTOMBRIE la ora 13.00 pe Sport.Ro…6 octombrie este ziua mea de nastere…imi poate face Sportul un cadou placut sau sa nu imi fac iluzii?oricum macar sa venim la stadion ca va fi frumos…eu presimt o victorie …:D….sa veniti la meci sa fim cat mai multi ca sportul are nevoie de noi in momentele astea grele

ultrasro
    Member

Si eu cred intr-o victorie…Hai Sportul!

cameliu
    Member

Am ajuns de rasul… furnicii…

Prosport:

FURNICA: ‘RECUPERAM CU SPORTUL PUNCTELE PIERDUTE CU PETROLUL’
    Luni, 1 Octombrie 2007

Adrian Furnica
    La o zi dupa remiza cu Petrolul Ploiesti, scor 1-1, tehnicianul celor de la Dunarea Giurgiu, Adrian Furnica, nu îsi putea ascunde amaraciune fata de autogolul stupid marcat de Razvan Damian. “Imi pare rau ca nu am reusit sa câstigam jocul cu Petrolul. A fost o lipsa de comunicare între portarul Ene si fundasul Damian.

Meritam sa luam cele trei puncte chiar daca în prima repriza am evoluat ceva mai modest. Dar acum nu mai avem ce face. Vreau sa recuperam cu Sportul punctele pierdute acasa cu cei de la Petrolul. Sper ca baietii sa se mobilizeze si sa treaca peste evenimentul neplacut de duminica”, a spus Furnica.

Luni, jucatorii de la Dunarea au primit liber urmând a-si relua pregatirile marti dimineata, la baza proprie.

adi
    Member

Nu prea cred ca vom bate sambata, atat deoarece moralul echipei e la pamant, dar si amintindu-mi de precedentul meci din Regie cu Giurgiu: era primul meci din returul trecut, aveam un oarecare moral, dar am batut greu cu 2-1, in urma unei sclipiri a lui Varga.

dragos
    Member

2 solist !!!
    din pacate, toti parlitii vin in regie, sa-si refaca golaverajul, sa-si recapete increderea in propriile forte, sa castige puncte etc ect – NOI SUNTEM UN IMPORTANT BALON DE OXIGEN pentru ei !!!
    asadar, ei raman DESCULTII grupei !!!

Giani
    Member

Daca meciul incepe la ora 13, poate reusesc sa ajung la a treia repriza, la Nicu. Depinde cat de repede vor colegii sa plecam din capitala prazului.

alexandrual
    Member

In mod normal voi merge si eu pe stadion la acest meci daca nu intervine ceva !!!
    .
    .
    Chiar sunt curios cum o sa joace de data asta Gasca asta de nebuni !!!

Daca ne bat si furnicati astia sigur suntem pe drumul spre divizia C. Ce rau am ajuns, toti terminati vin in Regie sa ia puncte grav este ca multi dintre ei chiar reusesc(chiajna, tulcea, otopeni). In ce hal am ajuns, probabil ca daca vom ajunge in C atunci ne vom trezi.

07Ex
    Keymaster

@cristiansportul wrote:

probabil ca daca vom ajunge in C atunci ne vom trezi.

Eu nu prea cred. Daca ar fi asa, as fi multumit sa cadem in C ca macar sa ne trezim, dar tare mi-e teama ca ajungem in C si ajungem si acolo echipa de pluton, pierzand puncte acasa cu Juventus sau Dodu.

Tavi
    Member

sanse sa batem = 4%
    egal = 12%
    o cam luam … :(

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 66 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.