06.10.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 3-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 06.10.2007 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 3-2(1-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • Author
    stefan
    Member

Nu stiu de ce nu joaca Curelea, dar nu inteleg nici acum de ce nu ne gasim portar! Acum a mers cu 3-2. Cu Otopeniul putea fi 2-1, cu Forexul macar 0-0. Am rezolvat 50% cu schimbarea antrenorului, dar mai trebuie si un alt portar si atunci as putea sa subscriu la toate mesajele venite de dupa meci.

adi
    Member

Daca am avea 10 jucatori brazilieni de camp, poate ar merge tactica unui gol mai mult decat adversarul :)

mkg
    Member

In sfarsit o mult asteptata victorie acasa !!!
    Din pacate drumul spre promovare este un drum lung de constanta in calitate a jocului si bineinteles al rezultatelor. Dar cel putin avem speranta in mai bine .
    Imi pare rau ca trebuie sa vorbesc asa de pustiul din poarta noastra ( nu ii pronunt numele ca ma enervez de cate ori se aduce vorba de el ) dar el este veriga slaba din echipa . Nu stiu cine il tine in brate si de ce dar nu are pic de talent in poarta .Este mic de statura nu reuseste sa iasa pe centrari si orice sut mai sus de 1m de firul ierbii dar pe spatiul portii este gol Se arunca in plonjoane dupa ce trece mingea de el sau gafeaza l din lipsa cunostintelor depre regulament sau al neatentiei Cu asa portar ce putem vorbi de aparare ? Orice junior mai rasarit poate juca cu succes in locul lui
    Astept sa incepem sa jucam cu alt nume in poarta si ma rog pentru constanta in rezultate favorabile caci in privinta calitatii jocului lotul inca nu ne permite sa facem si spectacol. Bafta in continuare Spotul Studentesc!!
    P.S. Daca PITICOT are valoare in poarta , sa o arate mai repede ca a inceput sa ne apese gramada de goluri contabilizata in poarta noastra si nu de alta dar “facem treaba sau nu?”

Ultras
    Member

Curelea a fost operat si se afla in recuperare la Bologna.

ultrasro
    Member

La 1-1 portarul nostru a scos un sut foarte periculos cu pamantul, mi se pare exagerat sa spui ca e lipsit de valoare.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

La 1-1 portarul nostru a scos un sut foarte periculos cu pamantul, mi se pare exagerat sa spui ca e lipsit de valoare.

Imi aduc aminte cand R. Lucescu a fost titularizat la echipa cum imi spuneam ca e mic, ca nu e bun, samd dar in timp a aratat ca este un portar bun. Cred ca la fel trebuie sa-l abordam si pe Niculescu, adica cu rabdare.

Tavi
    Member

@07Ex wrote:

@ultrasro wrote:

Imi aduc aminte cand R. Lucescu a fost titularizat la echipa cum imi spuneam ca e mic, ca nu e bun, samd dar in timp a aratat ca este un portar bun. Cred ca la fel trebuie sa-l abordam si pe Niculescu, adica cu rabdare.

Daca tot n-abem altul mai bun nu putem sa avem decat rabdare … ideea e ca apararea trebuie sa manance jar in fata lui ❗

Si Campos portarul Mexican avea o statura mica si a fost un portar chiar bun. Asa ca trebuie sa avem increderea in el.

mkg
    Member

@ultrasro wrote:

Da dar eu vorbeam de suturile la mai sus de 1 m iar comparatia cu Razvan nici ea nu este reusita deoarece Piticot nici personalitate nu are . Razvan manca oameni in careul de 16 pe cand Piticot da impresia ca s-a ratacit in careul de 6 .
    Oricum cu scuzele de rigoare fata de cei pe care i-am deranjat cu opinia mea, si cu promisiunea de a urmari mai atent si mai intelegator evolutiile lui Piticot, consider pozitia din poarta frana echipei in lupta pentru promovare in acest sezon. Varsta este deocamdata singura lui calitate la restul avand de crescut

Zibling
    Member

@cristiansportul wrote:

Si Campos portarul Mexican avea o statura mica si a fost un portar chiar bun. Asa ca trebuie sa avem increderea in el.

Da, dar el este singurul portar pitic care a confirmat.

In rest, nici eu nu am nimic cu G.Niculescu, nu inaltimea lui este problema ci faptul ca are mai tot timpul o pozitionare f.proasta la fazele fixe (nici la centrare nu iese, nici la atacanti). :?

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

nu inaltimea lui este problema ci faptul ca are mai tot timpul o pozitionare f.proasta la fazele fixe (nici la centrare nu iese, nici la atacanti). :?

Dar daca este intr-adevar atat de prost portar, ceea ce se poate, deoarece nu l-am vazut niciodata pe viu, dece nu il folosesc antrenorii pe Popescu? Nu este Popescu macar mai inalt?

ultrasro
    Member

E mai inalt dar primeste goluri la fel de usor :(

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

E mai inalt dar primeste goluri la fel de usor :(

Poate pe ala pe mijlocul portii din lovitura libera de la 30m il scotea. Sau macar il lovea mingea in cap :?.

Una peste alta, Niculescu are poate un 5% din vina. Problemele mari sint magarii din fata lui….

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica a acestui meci s-o posteze aici deoarece n-am gasit-o pe ProSport-ul online.

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Dar daca este intr-adevar atat de prost portar, ceea ce se poate, deoarece nu l-am vazut niciodata pe viu, dece nu il folosesc antrenorii pe Popescu? Nu este Popescu macar mai inalt?

Nu uita, te rog, ce a facut S.Popescu in meciul de cupa cu Chitila. Reciteste acel topic daca cumva ai uitat de “fapta mareata” a reusit Popescu. Eu il prefer pe asta micu, care macar are o vina fiziologica la goluri, si nu una datorata prostiei.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 66 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.