06.10.2012 Sportul Studentesc – CF Braila 4-0 (3-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 06.10.2012 Sportul Studentesc – CF Braila 4-0 (3-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a VI-a a Ligii a 2-a, Seria 1.
    Sambata, 06.10.2012, ora 11:00, Stadion: Florea Dumitrache (Bucuresti).

adrian_ssb
    Member

Salutare si bine v-am gasit!
    As vrea sa stiu daca poate sa-mi spuna si mie cineva pe ce stadion se joaca meciul pana la urma si de unde as putea sa-mi iau bilet? Ma gandeam ca daca se va juca pe giulesti meciul sa nu merg pe larisa la casa de acolo.
    Multumesc in avans!

cameliu
    Member

@adrian_ssb wrote:

As vrea sa stiu daca poate sa-mi spuna si mie cineva pe ce stadion se joaca meciul pana la urma si de unde as putea sa-mi iau bilet? Ma gandeam ca daca se va juca pe giulesti meciul sa nu merg pe larisa la casa de acolo.
    Multumesc in avans!

E tot timpul surpriza! Intra cu 2 zile inainte de meci si se va sti… In principiu se joaca unde e liber, si ne primesc…

dragos
    Member

@adrian_ssb wrote:

Multumesc in avans!

SPORTUL GLOBETROTTER !!

07Ex
    Keymaster

Asa cum a spus-o si Cameliu, intra aici pe forum cu 2-3 zile inainte de disputarea meciului si “speram” ca pana atunci sa avem toate datele necesare referitoare la data si locul disputarii acestui meci.

In alta ordine de idei … bun venit pe forum. :D

adrian_ssb
    Member

Multumesc pentru informatie si bine v-am gasit!

Deci se pare ca o sa jucam la Ploiesti sau cel putin asa zice presa.

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

Deci se pare ca o sa jucam la Ploiesti sau cel putin asa zice presa.

aha, deci, capitala nu mai este o solutie viabila….traiasca, traiasca, traiasca !!!

dragos
    Member

deci, stadion ASTRA din Ploiesti !!

sa fie sanatosi ploiestenii care ii vor urmari meci-de-meci !!!

bine, ca mi-am luat de-o grija pt fiecare Sambata !

sircos
    Member

http://www.frf-cca.ro/delegari/1/12/0

2 SC FC Sportul Studentesc Bucureşti SA – SC CF Brăila SA

Data: 2012-10-06 Ora: 11:00
    Liga a II-a, Seria I (EST)
    Stadion: Florea Dumitrache (Bucureşti – Bucureşti) ….. adica Dinamo II !!! :D

ngm
    Member

parca suna mai bine decit ploiestiul….

Ultras
    Member

EXCLUSIV Sportul Studențesc B-Trotters: Gașca Nebună joacă pe stadionul Florea Dumitrache!

Prima strofă din imnul Rapidului începe să îi se potrivească de minune Sportului Studențesc. Gruparea din Regie are probleme cu propriul stadion și la acest început de sezon ia la rând celelalte arene din București pentru a-și disputa meciurile de acasă.

Deja porțile s-au deschis pentru Gașca Nebună în Giulești și Colentina, iar acum pentru meciul cu CF Brăila s-a găsit înțelegere în Ștefan cel Mare, astfel că meciul din etapa a șasea se va disputa sâmbătă pe stadion Florea Dumitrache.

Pentru a completa turul stadioanelor bucureștene, Gașca Nebună mai are de jucat pe centralul dinamovist, Ghencea și Arena Națională, poate chiar și în Cotroceni, această din urmă variantă fiind posibilă doar dacă arena din Parcul cu Platani mai corespunde din punct de vedere al standardelor pentru Liga 2.

Înainte de anii 80, Sportul Studențesc își disputa meciurile de pe teren propriu pe stadionul Republicii, iar mai apoi pe cel din Ghencea, până când a fost construit cu mari eforturi cel din Regie, special pentru această echipă de fotbal și nu pentru diverse parteneriate publice-private.

Zibling
    Member

@Ultras wrote:

EXCLUSIV Sportul Studențesc B-Trotters: Gașca Nebună joacă pe stadionul Florea Dumitrache!

Eh, nu e chiar “Groapa” acest stadion al lui Dinamo II, ci mai degraba o “hazna”, dar na… aia care au vandut la fier vechi tribune in care incapeau 4.500 spectatori (incat au ramas numai 1.500 locuri) sa fie sanatosi !!! Cam cat puteau cantari alea? Vreo 4-5 tone de fier vechi. Eh, iata ca si albii vand fier vechi, nu numai tiganii.

Vai, am zis tigan! Ce rusine! Trebuia sa spun ceva cu multi de R.

sircos
    Member

motivul pentru care nu se joaca la ploiesti: mutarea unui meci în alt oraş trebuie anunţată cu şapte zile înainte
    http://liga2.prosport.ro/seria-1/sportul-cf-braila-nu-se-mai-joaca-la-ploiesti-ci-in-bucuresti-vezi-unde-10156198

@Zibling wrote:

Vai, am zis tigan! Ce rusine! Trebuia sa spun ceva cu multi de R.

apropo de termeni d-astia:
    http://liga2.prosport.ro/liga-3/stiri/stranierii-gloriei-facuti-cioroi-in-direct-la-un-post-tv-buzoian-10161960

ne vedem la “patzaichin” sau direct la marea arena ?

dragos
    Member

hehe, noroc cu regulamentu’ asta ca, doar asa mai vedem pe sportu’ in capitala :))
    mare om Sile !
    prin anii ’90 sportul juca la Tg Jiu, iar sponsor era unu’ Fofo (cu ciupercile)….cei mai vechi suporteri stiu :p

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.