06.10.2012 Sportul Studentesc – CF Braila 4-0 (3-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 06.10.2012 Sportul Studentesc – CF Braila 4-0 (3-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • Author
    laucantona
    Member

ooh da la Targu Jiu si aveam “acasa” cel putin 15 mii de oameni..interesant daca avem suporterii mai tinerii…ca in afara de acum 6-7 ani, cand ne luptam la titlu, nu am jucat nimic mai mult de 4-5 etape si cine sa tina cu noi?! cand toti vor sa se identifice cu cei mari!

adrian_ssb
    Member

min 4: GOOOL Sportul Stundențesc ! Dobre profită de o degajare slabă a lui Bunduc și interceptează, pasează pentru Lazăr care îl driblează pe Bunduc și înscrie.

cameliu
    Member

E 2-0 din min 20.

Un link de la un site de pariuri in care in dreapta apare un flash-grafic cu schimbare de posesie, atac, cornere:

http://www.bet365.com/home/FlashGen4/WebConsoleApp.asp?affiliate=365_061979&BCTID=103583731&cb=1088041300

3-0 pauza

►Min 41 3-0 Beţa dă o pasă lungă peste apărare, Nistor preia în careu, scapă singur cu portarul şi-l învinge cu un şut la colţul lung

►Min 22 2-0 Lăzăr centrează de pe partea stângă şi Novac înscrie din 2 metri cu piciorul

lucian
    Member

inca o data felicitari, felicitari pentru tarie de caracter…. nu ma asteptam, sincer la 6 din 6…

cameliu
    Member

@lucian wrote:

inca o data felicitari, felicitari pentru tarie de caracter…. nu ma asteptam, sincer la 6 din 6…

Intradevar, suntem exact la jumatea turului! (sunt 24 de meciuri in tot campionatul) am dat 15 goluri si am luat 2!
    In B asa nu am mai jucat de la promovarea aia cand luptam cu Pandurii! dupa care s-a si nascut Gasca Nebuna.

Sa nu uitam ca la ultimele peripluri prin B o cam umflam de la sate gen Branesti, modelu inca de prin primele etape…

Siman a facut o mutare buna cu jucatori de genul Lazar, Nistor, Novac + consacrati la noi ca si Beta, Ghinga sau Lung sunt toti peste nivelul Ligii 2. Se adauga tinerei de gen Mares…
    Viitorul poate suna bine, insa n-avem bani, n-avem stadion, n-avem angajati la club, etc…

Apropo stie cineva daca mai exista grupe de copii? Si unde joaca? De fiecare data in curtea unui alt liceu sau unei scoli generale? Unde duce Sile inainte o sticla de wisky la director sau la proful de sport?

Sper sa rezistam, ca in rest suntem ce-am fost si inainte…

HAI SPORTU’!

cameliu
    Member

http://www.ligab.ro

Continuă ce au început » Sportul Studenţesc – CF Brăila 4 – 0.

Ajunşi în etapa a şasea Sportul îşi continuă în campionat seria jocurilor fără înfrîngere întîlnind acasă pe CF Brăila şi învingînd-o pe aceasta cu scorul de 4-0.

Impropriu spus acasă, deoarece încă de la debutul acestui campionat, echipa studenţilor nu îşi dispută meciurile de acasă pe stadionul din Regie. Dacă în primele două jocuri în calitate de gazdă a fost folosit Stadionul Valentin Stănescu din Giuleşti, astăzi Sportul a jucat pe stadionul lui Dinamo II.

Ca şi în meciurile precedente, nedisputarea partidelor pe stadionul din Regie, nu a afectat deloc jocul studenţilor, mai mult Sportul a reuşit să învingă şi astăzi pe CF Brăila cu scorul de 4-0.

Studenţii au reuşit să marcheze repede, după o degajare greşită a portarului celor de la CF Brăila, Leonard Dobre a recuperat mingea, i-a pasat lui Lazăr, acesta a reuşit un dribling în faţa portarului Bunduc şi a înscris.

În minutul 20, alb-negrii îsi dublează avantajul, autorul primului gol, Valentin Lazăr, îndeplineşte de data aceasta funcţia de servant, după ce driblează un jucător, centrează de pe partea stîngă în faţa porţii, iar Şerban Daniel reuşeşte să înscrie dintre doi adversari cu un şut de la 6 metri.

Apărarea celor de la CF Brăila a fost inexistentă la acest meci, iar în minutul 36 Sportul trece pe lîngă 3-0. După ce, pe rînd, mai întîi Leonard Dobre îl ia la ţintă pe portarul Bunduc, acesta reuşeşte să respingă în faţă, mingea ajunge la Lazăr care luftează.

4 minute mai tîrziu, studenţii numai iartă greşelile apărării brăilene, iar Nistor reuşeşte să înscrie. După o pasă lungă de la Beţa, acesta scapă singur şi înscrie cu un şut la colţul lung.

Ultima ocazie a primei reprize aparţine tot studenţilor, în minutul 43, Lazăr centrează, iar Şerban trimite mingea uşor pe lîngă bară.

Sportul intră la pauză cu un avantaj de 3 goluri, echipa din Brăila făcînd doar act de prezenţă pe teren.

După jocul din prima repriză, Sportul anunţa un meci plin de goluri, însă repriza a doua nu a mai fost aşa. Singura ocazie importantă aparţinînd tot studenţilor care au reuşit să înscrie prin fundaşul central Lung, intrat în repriza a doua, care reia din voleu după o centrare din fază fixă în minutul 84.

Fluier final şi Sportul învinge CF Brăila cu 4-0, continuîndu-şi drumul spre promovare.

Sportul Studențesc: Ormenișan – Beța, Lung (69 Ciobanu), Patriche, Cioranu – Șerban, Ghinga, Lazăr, Nistor – Novac, Dobre (75 Paţurcă)

Antrenor: Virgil Andronache

CF Brăila: Bunduc –Bosoi (46 Prodan), Spiridon, Ignat, Sînmărtean – Frunză(58 Puşcaşu), Voicu, Ochia, Pungă – Cîmpeanu, Bălțoi(64 Rusu)

Antrenor: Alin Pînzaru

Autor: Daniel Puşcaşu

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro

SPORTUL STUDENŢESC – CF BRĂILA 4-0

SPORTUL, PE “FLOREA DUMITRACHE”, CA LA EL ACASĂ!
    Gaşca studenţească, nebună până la capăt! Brăilenii au picat examenul cu “4”

În căutare de casă nouă în fiecare etapă, Sportul a dat astăzi viaţa zbuciumată din Regie pe o nouă locaţie. Astăzi au poposit pe stadionul “Florea Dumitrache”, terenul secund al Complexului Sportiv Dinamo. La primul rostit al numelui, e un lucru de onoare şi respect faţă de o legendă a “câinilor”. În esenţă, rugina şi gri-ul cimentului sfărâmat din tribune nu au nimic de a face cu ceea ce picta pe teren “Mopsul”. Cu toate acestea studenţii au fost bine primiţi de către gazde. Aceeaşi atitudine au avut-o şi puţinii suporteri ai bucureştenilor.

La fel ca la un examen din sesiune primele minute sunt cele mai importante. Atunci reuşeşti să copiezi, să te mişti cel mai mult şi să afli un răspuns din stânga, din dreapta. Însă studenţii nu au intrat pe teren pentru a trăda fotbalul şi au pregătit partida cum se cuvine. Brăilenii au fost luaţi tare încă din minutul 3, când noua speranţă a lui Şiman, Valentin Lazăr primeşte o pasă în profunzime, culcă portarul din câteva mişcări de gleznă şi marchează primul lui gol. Apărarea lui Pânzaru scârţâie tot mai des în prima repriză şi greşeşte mai mereu în flancul drept, acolo unde spiriduşii Lazăr şi Novac înnoadă şi deznoadă fără mari probleme. Brăila pare tot mai sufocată. La jumătatea mitanului, acelaşi “blond-minune” al gazdelor de conjunctură îl depăşeşte în viteză pe Bosoi şi centrează la firul ierbii pentru vârful ghetei lui Novac, acesta din urmă nu ezită şi îndeplineşte formalitatea. Tricourile albastre ale lui Sorin Frunză, Bălţoi ori Dinu Sânmărtean se oglindesc pe gazon în umbre cu mâinile În şolduri.

Până la pauză, Sportul izbuteşte şi golul trei. Atacurile nefinalizate la timp şi popasul brăilenilor în careul advers se pedepseşte prin racheta trimisă de Beţa peste defensiva oaspeţilor şi receptată ulterior de Nistor. Portarul Bunduc nu greşeşte cu nimic, şutul la colţul lung scutură plasa.

“Studenţi până la moarte şi dincolo de ea”

La revenirea de la cabine, jocul se mai domoleşte puţin. Nu e motiv de grabă, se construieşte cu răbdare. De la Brăila doar antrenorul mişcă. Depăşitul de serviciu, Bosoi, este înlocuit de Tănăsel Prodan. Formaţia de pe malul Dunării dă semne de revenire, dar fazele de atac se termină în semicercul de la 19 metri. Până la sfârşit, tot universitarii fructifică. Dani Şerban execută perfect o lovitură liberă, balonul este plouat spre latul din vole al fundaşului central Lung, aflat în marginea careului de şase metri, iar responsabilul de tabela neelectronică a stadionului sprintează să schimbe cifra “3” cu “4”. Se termină 4-0, dar studenţii mai au până să treacă anul. Aşa gândeşte şi Virgil Andronache trimiţându-şi echipa la câteva ture de teren imediat după fluierul final.

Sportul Studenţesc: Ormenişan – Beţa (S. Ciobanu 71′), D. Lung, Patriche (cpt.), Cioranu – D. Novac, D. Şerban, Ghinga, V. Lazăr (G. Dumitrescu 88′) – Al. Nistor, L. Dobre (Mareş 76′);
    Rezerve: Vâlceanu – Barbu, Văduva;
    Antrenor: Virgil Andronache;

CF Brăila: Bunduc – Bosoi (cpt.)(Prodan 46′), Spiridon, Ignat, D. Sânmărtean – Frunză, M. Voicu, Ochia, Pungă – Ad. Câmpeanu, Al. Bălţoi (B. Rusu 63′);
    Rezerve: Leu – Puşcaşu, M. Dima, Ciocâlteu, Braha;
    Antrenor: Alin Pânzaru;

La inceputul campionatului cand am pomenit de promovare, iar altii vorbeau de desfiintare, am fost catalogat ca fiind nerealist si visator :( , dar uite totusi ca am avut dreptate si in acest moment suntem favoriti la promovare, la 6 puncte de locul nepromovabil :D . Acum puteti sa spuneti ca am jucat numai cu echipe de liga a III-a, dar uite ca aceste echipe totusi reusesc sa incurce destul de des contracandidate la promovare, gen Otopeni, Sageata. Cu totii stim ca un campionat se castiga in mare cu echipele mici, prin urmare nu ar trebui desconsiderate nici aceste partide. Pana la urma nici celelalte formatii “mari” nu au jucat inca intre ele, ci au avut, asemenea noua, cam aceleasi adversare ( teoretic mai slabe). Astfel consider ca aceste meciuri indica totusi o diferenta de valoare in favoarea noastra, fapt ce va fi evidentiat, zic eu, si in meciurile de foc care vor veni in urmatoarele etape :) .

@cameliu wrote:

Apropo stie cineva daca mai exista grupe de copii? Si unde joaca? De fiecare data in curtea unui alt liceu sau unei scoli generale? Unde duce Sile inainte o sticla de wisky la director sau la proful de sport?

HAI SPORTU’!

Pe site-ul lui Florin sportb.ro mai se posteaza articole cu rezultatele echipelor noastre de juniori, insa de cele de copii nici eu nu stiu mai nimic.

http://sportb.ro/sportul-studentesc-si-dinamo-isi-continua-seria-victoriilor-rezultate-inregistrate-in-etapa-4-la-juniori-a-si/

Habar nu am pe ce terenuri or juca juniorii nostri, dar din cate se vede au luat exemplul “seniorilor” si castiga indiferent de locul evenimentului. Viitorul, cel putin din punct de vedere sportiv, pare ca suna bine intr-adevar :D .

cameliu
    Member

http://www.sportb.ro

Sportul Studențesc, lider autoritar la jumătatea turului! Gașca Nebună a învins Brăila cu 4-0
    By Florin Alboiu

Sportul Studențesc a bifat cea de-a șasea victorie în campionat și s-a detașat în fruntea clasamentului seriei 1, cu maximum de puncte. Echipa lui Virgil Andronache nu a avut adversar pe măsură nici în meciul desfășurat pe stadionul Florea Dumitrache, CF Brăila, chiar dacă are în lot câteva nume sonore, fiind cu cel puțin două clase sub Gașca Nebună.

Pe lângă cele patru goluri înscrise de Valentin Lazăr (3), Ionuț Șerban (22), Alin Nistor (41) și Daniel Lung (84), Sportul Studențesc a mai ratat aproape zece ocazii mari de gol, în timp ce în dreptul oaspeților se pot trece, doar cu indulgență, vreo două-trei situații mai favorabile.

Stilul imprimat de Virgil Andronache, riguros din punct de vedere tactic, poate părea mai puțin spectaculos, mai ales primele minute , atâta timp cât studenții nu își creează un avantaj pe tabelă (ceea ce nu a fost cazul astăzi, deoarece scorul a fost deschis după trei minute de joc), însă echipa are siguranță și nu comite prea multe greșelii neforțate, ceea ce reprezintă un progres cert pentru Gașca Nebună. În schimb, studenții ratează în continuare foarte mult și se pare că de acest nărav vor scăpa mai greu.

Sportul Studențesc s-a distanțat la patru puncte de CS Otopeni, astfel că nu își face griji pe primul loc în serie nici după etapa a șaptea în care se va odihni.

Sportul Studenţesc: Ormenişan – Beţa (71′ S. Ciobanu), D. Lung, Patriche (cpt.), Cioranu – Novac, I. Şerban, Ghinga, V. Lazăr (88′ G. Dumitrescu) – Nistor, L. Dobre (76′ Mareş);
    Rezerve neutilizate: Vâlceanu – Barbu, Văduva;
    Antrenor: Virgil Andronache;

CF Brăila: Bunduc – Bosoi (cpt.)(Prodan 46′), Spiridon, Ignat, D. Sânmărtean – Frunză, M. Voicu, Ochia, Pungă – Ad. Câmpeanu, Al. Bălţoi (B. Rusu 63′);
    Rezerve neutilizate: Leu – Puşcaşu, M. Dima, Ciocâlteu, Braha;
    Antrenor: Alin Pânzaru

ngm
    Member

MA BUCURA JOCUL PRESTAT. ANDRONACHE NE ARATA UN ALT FOTBAL. A APARUT TACTICA,
    FAZE GINDITE SI GRESELI PUTINE. AM FOST IMPRESIONAT DE CUM S-AU BUCURAT JUCATORII
    LA FIECARE GOL. DE MULT NU AM MAI VAZUT SPORTUL CA SI GRUP.
    BRAVO LOR !!! SPER SA O TINA TOT ASA !!!
    SUNT TRIST CA SUNTEM DIN CE IN CE MAI PUTINI SUPORTERI !

cameliu
    Member

@ngm wrote:

SUNT TRIST CA SUNTEM DIN CE IN CE MAI PUTINI SUPORTERI !

Eu sunt oricum la 2 mii de km, insa pt cei ce merg la meci e greu… afli joi unde se joaca… ba mai mult miercuri presa baga ploiestiul…
    Regie ramane Regie! Acolo TREBUIE sa jucam!

dragos
    Member

nu-mi faceam griji pt acest meci, care incheie seria echipelor din liga a-3a…….evident, niciun adversar nu trebuie subestimat indiferent de liga din care provine.
    felicitari pt cele 3 puncte !!
    suntem bogati la puncte si la goluri marcate…… :ymapplause:
    pacat, ca ramanem la fel de saraci la propriu X(

sper, ca Regia sa mai vada macar un meci in acest sezon….in rest…..

sa fiti sanatosi !

CIPIKA
    Member

ceea ce spun acum nu are legatura cu meciul de azi ci cel cu Chindia si te miri de ce nu vine lumea langa echipa(sau mai bine spus langa galerie)
    am fost la meciul cu chindia si am stat langa cei care formeaza galeria echipei si la un momendat a venit un domn bine imbracat sa cante cu echipa care o iubeste si spre mirarea mea i s-a spus ca daca vrea sa stea langa galerie sa cante trebuie sa plateasca 50 ron daca nu sa plece…domnul foarte mirat credea ca se glumeste a mai ramas dar pe o voge mai intepata i s-a spus ori scoate 50 ron sa dea la galerie ori sa plece , si binenteles acel domn cu mapa in mana a plecat
    Poate ca nu are relevanta ceea ce scriu acum dar dupa ce ca suntem putini mai suntem si izgoniti

ngm
    Member

MA FACI SA RID IN HOHOTE CIPIKA.

ESTI IN COMBINATIE CU ,,domn bine imbracat sa cante cu echipa care o iubeste ”
    DA-MI DE STIRE CA SA ITI DAU UN RASPUNS CLAR. INCEPI LA SINGULAR SI TERMINI
    LA PLURAL. EXPLICA .

CIPIKA
    Member

Nu sunt si nici nu l-am vazut in viata mea pe acel domn , nu ai tin apararea dar cei care au fost la acel meci stiu despre ce vorbesc.Nu exclud ca poate s-a facut o gluma pe seama lui (si atunci imi cer scuze), dar era o simpla remarca

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.