06.11.2011 Sportul Studentesc – Universitatea Cluj 2-4(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 06.11.2011 Sportul Studentesc – Universitatea Cluj 2-4(1-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • Author

@ultrasro wrote:

Cu eliminare gratuita din minutul 19 si cu astfel de arbitraj (aflat la limita favoritismului gretos) meciul nu putea sa aiba alt deznodamant din pacate.

e bine ca ne-a mers noua jocul….am vazut pase, suturi, centrari..mergea jocul, dar ne-a furat arbitru…..sa fim macar un pic seriosi

cameliu
    Member

In sfarsit un meci la care am decis sa nu ma uit chiar deloc, nici macar ceva livetext sau asa…
    Oricum batem Vaslui, Rapid si cu cine mai avem pina la sfarsit la pas! :)

@Radu Dobrin wrote:

@07Ex wrote:

^ pai ce s-a intamplat ca eu n-am vazut meciul?

Ne mai trebuie un fundas central de nivelul lui Lung/Beta (Patriche face chifle de astea meci de meci…doar ca acum nu a mai avut noroc)

Dupa parerea mea,Patriche a avut evolutii bune pana la meciul acesta unde intr-adevar a facut-o de oaie rau de tot.Sa nu uitam ca in meciul cu Targu-Jiu a scos un gol ca si facut,avand si alte cateva interventii decisive.Paradoxal,eu zic ca in defensiva stam cel mai bine,la mijloc si mai cu seama in atac stam mai prost.In afara de Curelea,nu avem pe absolut nimeni care sa faca fata in Liga I,Dobre nu cred ca a atins de mai mult de 3 ori balanoul in repriza intai,iar Truta saracul nu prea le are cu mingea si nici sa stea in teren nu stie.Iar la mijloc,cu cine sa construiesti?Cu Farmache si Lungu?Hai sa fim seriosi.Oricum,nu avem pe cine altcineva sa bagam in locul lor pana in pauza de iarna unde ma indoiesc ca vom face vreun transfer mai acatarii.

Edit:Si lasati-o moarta cu juniorii nostri si cu faptul ca mai bine am lua bataie pe mana lor decat pe a batraneilor,deoarece cand o iei de la Chimia Brazi acasa cu 0-6,nu prea ai ce cauta in fotbalul de performanta.

dragos
    Member

fratilor, gazonul se prezinta chiar asa de jalnic cum apare la teveu ???
    sau poate asa se vede la teveu’ meu……

Zibling
    Member

@dragos wrote:

Nu schimba televizorul… gazonul intr-adevar este intr-atat de prost.

Urmeaza 2 retrogradari consecutive, deoarece cica Siman i-a promis lui Mac Popescu ca se va ocupa de echipa asta si nu o va lasa in faliment. Insa, nu i-a promis si in ce serie va activa echipa :ymsick:

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

Nu schimba televizorul… gazonul intr-adevar este intr-atat de prost.

ufff, m-ai linistit…..intrasem la banuieli in privinta teveului meu…..credeam ca, iar i s-au ars lampile :D

sircos
    Member

urat afara, frig, lume putina (normal, nu ?), cartonase, 11 m, goluri multe, albi, negri, alb/negri, scor pe tablela schimbat inainte de a se marca (la 11 m lui maxim), faze de cascadorii rasului (patriche pentru noi este ratiu II + marele trutaaaaaaa L-) ), arbitri jegosi, 10 lei biletul, fara steaguri pe gard ca deh nu vede lumea din primele randuri ( 8-} ). altceva de mentionat ?
    ps: cel mai rau imi pare de chetan =((

07Ex
    Keymaster

Prinţi şi oameni de rând! Sportul – “U” Cluj 2-4!

Fotbalul e simplu când îl joci cu un om în plus din minutul 19, dar eliminarea “studentului” Cheţan, justificată sau nu, are acoperire regulamentară. În schimb, penalty-ul dat pentru clujeni, la 1-0 pentru Sportul, la intrarea lui Beţa asupra lui Grecu, n-are nici acoperire, nici descoperire, nici nimic, ci doar a fost scos din joben de arbitrul Istrate.

Sportul marcase prin Maxim din lovitură liberă, “U” avusese un gol corect anulat (ofsaid la Machado), iar o echipă mai bună, cu un om în plus şi cu un penalty dar de Moş Crăciun nici n-are nevoie de altceva pentru a se impune. Mai ales că la 1-1, Patriche a făcut şi el un cadou, minge pierdută la Marinescu, gol Tony. Clujul a stăpânit repriza a doua, Cristea, după un lob splendid al lui Marinescu, şi Tony au reuşit “duble”, ca şi Maxim, care a marcat pentru consolare în ultimul minut din penalty. Pentru “U” vine derby-ul local cu CFR, pentru Sportul, încă un an, al câtelea?, de zbatere la retrogradare.

Penalty cadou pentru “U”

Dragoş Istrate, arbitrul meciului dintre Sportul Studenţesc şi Universitatea Cluj, şi-a pus amprenta asupra partidei încă din prima repriză. În minutul 19 l-a eliminat pe Cheţan pentru o intrare la Machado, avertisment acoperit de regulament, chiar dacă jucătorul Sportului putea “scăpa” doar cu cartonaş galben. În minutul 33, Istrate a acordat cu foarte mare uşurinţă un penalty pentru clujeni, la un duel Beţa-Grecu, moment în care ardelenii au restabilit egalitatea pe tabelă (1-1).

Isăilă, învins la primul meci pe banca Sportului: “Nu s-a judecat cu aceeaşi măsură, dar şi noi am greşit”

Noul antrenor al echipei Sportul Studenţesc, Daniel Isăilă, a declarat după înfrângerea, cu scorul de 4-2, din meciul cu Universitatea Cluj, că arbitrul Dragoş Istrate nu a “judecat cu aceeaşi măsură”, dar a precizat că şi jucătorii săi au făcut multe greşeli.

“Sunt dezamăgit de rezultat având în vedere condiţiile în care am jucat. Totul s-a decis la acea eliminare şi a mai fost şi acel penalti mult discutat. Am mai trăit un asemenea meci cu acest arbitru când eram la Braşov şi am jucat tot împotriva Universităţii Cluj. Astăzi nu s-a judecat cu aceeaşi măsură, dar şi noi am făcut multe greşeli. E bine că vine această întrerupere a campionatului pentru a ne cunoaşte mai bine şi a regla problemele. Şunt şanse de salvare de la retrogradare, nu vom abandona pentru că nici eu nu sunt un fricos, vom lupta până la capăt”, a spus Isăilă.

Formaţia Universitatea Cluj a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-2 (1-1), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, în care gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 19 şi centralul Dragoş Istrate a acordat două penaltiuri.

dragos
    Member

Isaila, bun venit in clubul “neplatitilor” (jucatori, antrenori, staff) !!! :D

sper sa fii “brave heart”.

razvanR
    Member

Parca am revazut meciul cu CFR Cluj.

Arbitrii vor sa o conduca si pe Universitatea in Cupele Europene pentru ca au stadion nou.
    Cu toate greselile noastre, fara ajutorul permanent al arbitrilor, oaspetii n-ar fi castigat acest meci.

Felicitari Florin Maxim pentru golurile marcate!

ngm
    Member

Şiman reacţionează după materialul din Gazetă: “Este viciere de rezultat, o ruşine pentru fotbalul românesc!”
    Finanţatorul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, a reacţionat după ce Gazeta Sporturilor i-a acordat nota 8 arbitrului Dragoş Istrate, cel care a condus la centru meciul din Regie dintre Sportul Studenţesc cu Universitatea Cluj, 2-4.

FAZELE CONTROVERSATE ALE MECIULUI

– în minutul 19, Cheţan i-a aplicat o talpă în zona inghinală lui Machado şi a fost eliminat de către Dragoş Istrate
    “Este o eliminare absolut gratuită din partea acestui arbitru. Nu are nici un pic de acoperire regulamentară. Aşa ne-au făcut de fiecare dată. Este o ruşine pentru fotbalul românesc”, spune Şiman.

CRONICA MECIULUI DIN GAZETA SPORTURILOR

– în minutul 33, Grecu a fost tras în careu de Beţa, clujenii obţinînd penalty
    “Un penalty care n-a existat nici o dată. Ne-am săturat să avem parte de astfel de arbitraje. Este viciere de rezultat! Să vedem ce măsuri va lua Comisia Centrală de Arbitri după acest meci”, consideră patronul studenţilor.

dragos
    Member

din pacate cele 3 puncte sunt la cluj…..as fi vrut sa le avem noi si sa strige oficialii lor hotii :D
    cred, ca pana la finalul turului vom ramane doar cu strigatul si adversarii cu punctele :p

razvanR
    Member

Chiar daca nu are legatura directa cu meciul jucat duminica, cititi aceasta stire sa vedem cu cine avem onoarea:

Primarul din Cluj-Napoca, reținut
    http://www.b1.ro/stiri/eveniment/surse-primarul-din-cluj-napoca-re-inut-pentru-24-de-ore-primaria-a-fost-perchezitionata-de-procurorii-dna-14741.html

Sorin Apostu, primarului din Cluj-Napoca a fost reținut pentru 24 de ore, potrivit unor surse citate de B1 TV. Anchetatorii au făcut miercuri percheziții la casa primaruluii, dar și la sediul primăriei.

Potrviti CityNews.ro, cercetările de la sediul Primăriei Cluj vizează legătura cu un contract atribuit de Primăria condusă de Sorin Apostu.

Administraţia publică clujeană a fost zguduită în urmă cu o săptămână de arestarea vicepreşedintelui Consiliului Judeţean Cluj, Radu Bica, pentru luare de mită.

De asemenea, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie Bucureşti a solicitat o serie de documente oficiale din cadrul Primăriei, despre licitațiile organizate de municipalitate.

„În această dimineaţă am primit o cerere de la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie prin care se solicită o serie de documente oficiale din cadrul Primăriei. Direcţiile din Primărie care gestionează aceste doumente, fie că sunt contracte sau alte acte, sunt în aceste momente pregătite sa furnizeze toate documentele solicitate. Se vor trimite in cel mai scurt timp către solicitant. Nu am mai primit astfel de cereri pe asemenea volum de documente în ultima perioadă aşa că este o cerere mai specială şi mai atipică”, a declarat purtătorul de cuvânt al Primăriei, Oana Buzatu.

razvanR
    Member

Oamenii astia din Cluj sunt in stare de orice. Oare de ce ii ajuta arbitrii?

Nu uitati si CFR si Universitatea s-au facut de ras prin arbitrajele de care au beneficiat in meciurile din acest an cu Sportul Studentesc si nu uitati nici ca Universitatea a beneficiat de un 11m gratuit si in meciul din Regie de anul trecut, iar dupa meciul Sportul 3-0 CFR, arbitrul a fost suspendat pentru ca a favorizat CFR-ul !!!

Noi aventuri cu stadioanele – primarul de Cluj reținut!
    http://www.tolo.ro/2011/11/09/noi-aventuri-cu-stadioanele

9 November, 2011

UPDATE2: Sorin Apostu a fost reținut de procurori! Citynews confirmă știrea pe care mi-a oferit-o colegul meu Radu Bichiș.
    UPDATE1: Procurorii care au ridicat azi documente care-l privesc pe primarul de Cluj Sorin Apostu sînt de la Parchetul de pe lîngă Înalta Curți de Casație și Justiție, ceea ce indică faptul că operațiunea are legătură cu Bica, după cum foarte repede a și remarcat un cititor. Interesant.
    Două știri despre cele două stadioane noi din România, publicate în ziarul Gazeta de azi de către colegii mei:
    1. Peripeția Național Arena continuă. După ce a cheltuit 240 de milioane de euro cu stadionul, Sorin Oprescu a ajuns la al doilea gazon deteriorat în două luni de zile! ”Soarele nu pătrunde suficient și iarba are probleme”, a fost explicația proprietarilor, ca și cum abia acum ar descoperi care este arhitectura stadionului. Mai mult, Mircea Sandu a susținut că ”UEFA nu va permite de la finalul lui februarie 2012 nici un meci pînă la finala Europa League, din mai ca să protejeze gazonul”. Ideea unui stadion pe care să se joace o dată pe trimestru este unică în lume, așa că ziaristul gsp Theodor Jumătate a verificat la UEFA, care l-a infirmat explicit pe șeful FRF: ”Nu există alte restricții decîte cele obișnuite. E nevoie de 10 zile de pauză înaintea finalei, pauză în care să nu se dispute un meci de fotbal”.
    2. PSD și PD-L și-au dat mîna peste Cluj Arena. Gazeta publică azi un prim episod despre culisele construirii stadionului Cluj Arena. Colegul meu Radu Bichiș a scris că o firmă din Gherla, în spatele căreia se află vicepreședintele PSD Dănuț Canta a obținut contractul de jumătate de milion de euro pentru a monta pista de atletism. Cel care s-a ocupat de investiția în stadion a fost vicele PD-L Cluj Radu Bica, teoretic rivalul politic al lui Canta, practic prieten în acest business. Între timp, Bica a fost ridicat de DNA. Astăzi, chiar în ziua publicării subiectului din ziar, procurorii au ridicat documente și din Primăria condusă de Sorin Apostu. Nu se știe dacă această descindere are sau nu legătură cu Bica.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.