07.03.2009 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 07.03.2009 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 3-0(1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Pt doritori, macelul se poate vedea aici:

Chido
    Member

Stiti ce ma mira? Ca in trei pagini de balacareala nu s’a intrebat niciunul daca acest meci s’a jucat pe bune… :-!

ashone
    Member

@Chido wrote:

Stiti ce ma mira? Ca in trei pagini de balacareala nu s’a intrebat niciunul daca acest meci s’a jucat pe bune… :-!

esti tare jupine! de mult nu am mai ris asa…adica martafoii astia de eunuci au echipa asa de tare si o situatie asa de buna in clasament ca-si permit sa vinza un meci…o echipa ca sportul nu este asigurata de o distanta de 9 puncte. dunarea giurgiu simbata vine la puncte in Regie…si le va lua crede-ma!si uite asa mai ramin 6 puncte…si mai avem meciuri grele…vinzarea cade prietene sucevean.cind vinzi – vinzi, cind esti prost – esti prost…noi nu sintem in prima situatie.de ce nu iei in calcul orgoliul ranit al sucevei care poate a jucat cu 18 inimi…

Chido
    Member

Urmeaza sa-mi spui ca Siman e fata mare. Sportul- Concordia 0-1… apropo de antecedente. Am vazut meciul de la doi metri de tusa si cand e sa puta pute. Am motivele mele sa cred asta…

1. jumatate din lotul nostru a jucat 1 la pariuri dupa ce un intreg sezon au mizat pe adversari;
    2. probabil ai vazut rezumatul. Imi vine greu sa cred ca asa practica Falub marcajul in zona;
    3. suturile oaspetilor au inceput sa prinda spatial portii abia la 2-0;
    4. primarul nostru vine la meci numai la victorie.

… sau poate sunt eu inclinat spre scenarii conspirationiste. :ymalien:

cameliu
    Member

Eu ziceam ceva chiar intr-un post din topicul asta ceva in directia a ce zice Chido… De fapt ca incep sa cred ceea ce zicea Aaron Badescu!

@cameliu wrote:

Meciurile cu CFR si Steaua + unele din pregatiri ma fac sa cred tot mai mult ceea ce posta baiatul lui Badescu…

O statistica ar fi interesanta: rezultatele noastre si cota lor la pariuri, insa doar ca statistica…
    Din pacate nu mai am bani in cont la bwin…

ashone
    Member

@Chido wrote:

Urmeaza sa-mi spui ca Siman e fata mare. Sportul- Concordia 0-1… apropo de antecedente. Am vazut meciul de la doi metri de tusa si cand e sa puta pute. Am motivele mele sa cred asta…

1. jumatate din lotul nostru a jucat 1 la pariuri dupa ce un intreg sezon au mizat pe adversari;
    2. probabil ai vazut rezumatul. Imi vine greu sa cred ca asa practica Falub marcajul in zona;
    3. suturile oaspetilor au inceput sa prinda spatial portii abia la 2-0;
    4. primarul nostru vine la meci numai la victorie.

… sau poate sunt eu inclinat spre scenarii conspirationiste. :ymalien:

1 si crezi ca au impartit cu ai nostri banii? adica ai nostri nu iau banu’ de la siman ( asta e arhicunoascuta ) si atunci iau de la adversari…e plauzibil, dar e cam mult de aranjat…trebuie telefoane date, sa fie si echipa de acord… sau sa faca asta siman si asa nu mai scoate din buzunar cascavalu’… :-? dar daca ai vostri pariaza sa-si ia banii, e cam nasol acolo…inseamna ca pentru asta au promovat: Bai n-avem echipa, adversarii nu stiu asta si ne luam banu’ cinstit…stam un an in B ne facem plinu’ apoi repromovam sa altii nu au loc de noi. Plauzibil prietene sucevean, plauzibil.
    2 am vezut rezumatul. Falub nu stie cum il cheama, d-apai sa mai cunoasca tainele fotbalului…si mare fotbalist a fost Falub asta si mari performante a avut…trebuie asezat linga Ciubotariu, Gabi Popescu, Lutu, Raducioiu, Panduru…pacalitorii fotbalului. Macar pe vremuri, un Carabageac, Catargiu, Casuba, Avadanei, puneau osu’.
    3 din rezumat am vazut 2 lovituri libere care au prins bara sau au fost salvate de portar, dar am inteles ca erau la 3-0…oricum nu se intimpla mare lucru.
    4 asta cu primaru’ chiar nu stiu ce sa spun.
    in concluzie: nu fac misto de tine, nu-mi permit asta, cred in discutii cu argumente. Poti vedea postarile mele si vei vedea ca sint rationale si nu agitate. Dar ceva % iti dau dreptate, birfa in tirgurile mici e mai credibila decit 10 articole din gazete. numai ca mie mi se pare un scenariu cam incilcit, dar poate fi si simplu: suna unu la siman: bai uite ne dati meciu aveti atit ca pariem amindoi + 32 de jucatori si asa nu va dam din buzunar, nici tu nu-i platesti pe ai tai din buzunar ca au de la pariuri si toata lumea e multumita. doar sa gasim omu’ sa faca biletele si sa le duca. sincer nu stiu daca in Romania e vreo agentie sa ia meci de B solo pe bilet ( am mai pariat si eu, fenomenul nu mi-e strain ). daca e asa agentie….oricum prietene sucevean la ce joaca ai mei e greu sa fie in postura sa vinda meciuri. daca ne face giurgiul acasa e de rau, ne ducem spre vineri 16.30. eu cred ca ne face…rareori m-am inselat in niste feeling-uri crede-ma. am mai postat eu pe aici niste revelatii care s-au dovedit adevarate. Discutia cu tine e provocatoare si e bine sa schimbam vesti, sa nu fim cantonati fiecare cu ai lui, e bine sa fim deschisi. Bafta in continuare! si nu, siman nu e fata mare.
    @ cami: eu cred ca trebuie sa il lasam pa manitoba ala in pace, stii cum e: buna ziua ti-am dat, belea mi-am capatat…sa nu trezim fiara din el te rog! i-) sa nu parem ca vrem o lovitura de gazon contra lu’ falub…sau sa creada canadezu’ ca noi murim dupa el…si sa vina ca il vrea poporu’. sa nu trezim bestia, ok?

cameliu
    Member

@ashone wrote:

@ cami: eu cred ca trebuie sa il lasam pa manitoba ala in pace, stii cum e: buna ziua ti-am dat, belea mi-am capatat…sa nu trezim fiara din el te rog! i-) sa nu parem ca vrem o lovitura de gazon contra lu’ falub…sau sa creada canadezu’ ca noi murim dupa el…si sa vina ca il vrea poporu’. sa nu trezim bestia, ok?

Ok, ok!
    Ma miram si io ca la noi in 80% din meciuri tot rezultatele cu cea mai mare cota ies…

ashone
    Member

@cameliu wrote:

@ashone wrote:

Ok, ok!
    Ma miram si io ca la noi in 80% din meciuri tot rezultatele cu cea mai mare cota ies…

si ai tinut-o pentru tine in loc sa ne umpli de bani!

Chido
    Member

Sumele castigate la pariuri sunt probabil infime. Nu pe asta s-a mizat. Chestia cu pariurile e doar un barometru personal. Pe mine ma surprinde increderea nefondata pe care au afisat-o sucevenii inainte de meci. Nu sunt prea entuaziasmat de aceasta victorie pentru ca Sportul a prestat un joc de Liga a III-a la Suceava. Probabil dupa etapa de sambata ne vom edifica fiecare daca rezultatul de la Suceava a fost un accident fericit/nefericit… sau nu.

PS: nu ai nevoie de 32 de jucatori pentru a tranti un meci. Am auzit cateva schimburi de injuraturi intre Irimia si un echipier in timpul jocului. Voi ar trebui sa stiti mai bine daca sunt la ordinea zilei…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Pt doritori, macelul se poate vedea aici:

http://www.youtube.com/watch?v=twQF6lDMgcg

i-au CIURUIT RAU…..dupa acest meci, “studentii” trebuiau sa solicite “ingrijiri medicale” (prostia doare, uneori) :)) :))

cameliu
    Member

Aici e si o declaratie a lui falub, mai ca nu-i venea sa rada…

A răsărit soarele pe Areni

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro

SPORTUL STUDENŢESC 11:24 DRAGOSTE ŞI SUFERINŢĂ
    Suporter solitar la Suceava

Nu doar Drobeta Turnu Severin a fost însoţită în deplasare de un singur suporter în etapa a 19-a, caz pe care liga2.ro l-a prezentat în urmă cu două zile. Sportul Studenţesc a fost susţinută la Suceava, la meciul cu Cetatea, tot de un unic fan înfocat, care nu a ţinut cont de distanţa mare şi vremea nefavorabilă, dorind să asiste pe viu la evoluţia favoriţilor săi. Aceasta nu se vede în imagine. Probabil, din cauza scorului de pe tabelă, la un moment dat, şi-a abandonat postul din peluză, rucsacul, umbrela şi steagul de pe gard şi de supărare s-a dus să bea o bere.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Probabil, din cauza scorului de pe tabelă, la un moment dat, şi-a abandonat postul din peluză, rucsacul, umbrela şi steagul de pe gard şi de supărare s-a dus să bea o bere.

Asa a fost Ovidiu? Ai plecat la o bere? :D

ultrasro
    Member

La pauza am fost la o singura bere in barul din spatele peluzei cu fanii Cetatii. Cand sa ne intoarcem in tribuna am aflat cu surprindere ca scorul devenise 2-0 din scurt imediat dupa pauza.

07Ex
    Keymaster

^ Am inteles.

Apropos, stii cumva cati spectatori au fost “oficial” la meciul cu Cetatea? Am incercat sa ma uit pe Prosport.ro, dar versiunea pdf a ziarului de luni nu poate fi deschisa, asa ca n-am putut afla. Te intreb asta pentru a face modificarile necesare la pagina de statistica.

Multumesc anticipat.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.