07.04.2007 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 07.04.2007 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 63 total)
  • Author
    Giani
    Member

@97SiR wrote:

Eu nu stiu cum de sperati voi ca noi sa castigam cu Petrolul cand noi nu am fost in stare sa batem Chimia Brazi. M-am uitat un pic la statistica, si Petrolul nu a pierdut decat un meci acasa, cu FC Botosani (2-3) in etapa a II-a. De atunci incolo numai victorii si un egal, si ala cu FCM Bacau, iar golaverajul spune tot: 20-6. Eu zic ca in cel mai fericit caz scoatem un egal.

Lasa draga 97Sir ca nici noi nu mi pierdusem acasa de la tranteala cu Modelu, cand au vrut jucatorii sa il debarce pe Cezarica. Asa ca istoria se poate repeta, daca nu il mai avem pe condescu sa ne fluiere in penis.

… era prin ’84 si faceam meditatii la fizica pentru “treapta a IIa” cu un stimat profesor din Ploiesti, ajuns in urbea mea (moldava) prin repartitie. De la inaltimea locului 2 din DIVIZIA A – pe-atunci nepoate! – priveam detasat deplasarile la Gazarii care se zbateau sa nu pice… fiecare intalnire cu ploiestenii provocandu-mi senzatii contradictorii: ii bateam de ii uscam si… ma testa de ma omora (profesorul). Indiferent de alunecusul planelor inclinate si a ametelii provocata de miscarea de rotatie, la finalul intalnirilor de fiecare miercuri cu stimabilul ploiestean puteam zambi (macar in sinea mea):”iar le-am luat 2 puncte”… o tempori

Ma gandeam sa-i rugam pe-ai nostri sa joace pentru Bozesan si Coras, pentru Mihail Marian sau Munteanu 2, Tom Cristea s.a. si sa promitem (noi) ca la victorie venim pe jos de la Ploiesti … dar daca e vorba de Moreni eu zic pas!

Contez pe orgoliul ranit al dlui Multescu , dar imi va fi frica sambata (si e Sambata Mare in care merg acasa, in orasul de odinioara) de un telefon al domnului profesor de fizica…

ashone
    Member

@Radu Marinovici wrote:

… era prin ’84 si faceam meditatii la fizica pentru “treapta a IIa” cu un stimat profesor din Ploiesti, ajuns in urbea mea (moldava) prin repartitie. De la inaltimea locului 2 din DIVIZIA A – pe-atunci nepoate! – priveam detasat deplasarile la Gazarii care se zbateau sa nu pice… fiecare intalnire cu ploiestenii provocandu-mi senzatii contradictorii: ii bateam de ii uscam si… ma testa de ma omora (profesorul). Indiferent de alunecusul planelor inclinate si a ametelii provocata de miscarea de rotatie, la finalul intalnirilor de fiecare miercuri cu stimabilul ploiestean puteam zambi (macar in sinea mea):”iar le-am luat 2 puncte”… o tempori

Ma gandeam sa-i rugam pe-ai nostri sa joace pentru Bozesan si Coras, pentru Mihail Marian sau Munteanu 2, Tom Cristea s.a. si sa promitem (noi) ca la victorie venim pe jos de la Ploiesti … dar daca e vorba de Moreni eu zic pas!da de vinzarea aia 1-0 sportul la pauza 2-1 petrolu la final stii? era prin 85-86 pina la pauza nu s-au inteles la bani, apoi pina nu au vazut geanta cu bani nu au luat 2 goluri…a fost singurul meci pierdut de sportul acasa dupa 2 ani cred…ovidiule baga o statistica ca am o problema de lapsus….

Contez pe orgoliul ranit al dlui Multescu , dar imi va fi frica sambata (si e Sambata Mare in care merg acasa, in orasul de odinioara) de un telefon al domnului profesor de fizica…

da de vinzarea aia 1-0 sportul la pauza 2-1 petrolu la final stii? era prin 85-86 pina la pauza nu s-au inteles la bani, apoi pina nu au vazut geanta cu bani nu au luat 2 goluri…a fost singurul meci pierdut de sportul acasa dupa 2 ani cred…ovidiule baga o statistica ca am o problema de lapsus….

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

ovidiule baga o statistica ca am o problema de lapsus….

Ashule, dece nu te uiti la Arhiva ca poti gasi acolo meciul respectiv. 😉

Giani
    Member

Ganditi-va ca daca ii batem pe gazari, sambata seara nu mai calc prin Ploiesti si imi las partenera singura de Pasti. Nu de alta, dar chiar daca as merge, deja baietii din galerie ma cunosc si nu garantez ca as mai ajunge acasa, ci poate, cu un pic de noroc, la sectia de terapie intensiva a spitalului judetean (cu un pic de ghinion, direct la morga aceluiasi spital). Dar prefer sa imi neglijez partenera decat sa ne bata si gazarii sau sa facem egal cu ei. Astfel incat sambata voi fi la Moreni (asta unde este, in Arges sau in Hargihta???).

Tavi
    Member

eu unul o sa vin sambata dimineatza la Moreni dar nu vin din Bucuresti ci din Campina asa ca nu mai pot lua pe nimeni si nici aduce inapoi … decat daca se inscrie cineva din Campina :)
    Florin, ai detalii despre cum se ajunge la stadion?
    Merci.

ultrasro
    Member

Plecam in jurul orei 8.00 – 8.15 de la poarta stadionului, in Regie. In jurul orei 8.00 o sa ajung si eu la Nicu ca sa organizam totul.

Microbuzul este deja inchiriat. Indiferent cati oameni se vor prezenta la autocar pretul transportului de persoana ramane ferm 22 lei la fel ca la Strejnic desi deplasarea e mai lunga. E un meci important si ar trebui sa ne strangem macar 15 oameni. Sper sa fim acolo suficient de multi ca sa ne auzim dintre sonde!!!

Giani
    Member

J’arrive. La 8 sunt la Nicu sa beau berea dinaintea imbarcarii :).

multi
    Member

Hai ca incepe bine ! Sper sa nu functioneze (iarasi!) legea aia care zice ca ce incepe bine…ptiu , piei , drace!

Conducem cu 1+0!

La pauya e neschimbat scorul. 1+0. Pana acum e de bine.

multi
    Member

Ooops , locul 8 !
    Desi mai sunt multe puncte in joc , daca nu batem azi…

cameliu
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

La pauya e neschimbat scorul. 1+0. Pana acum e de bine.

La pauza am condus si pe Buzau… acu e 1-1…Si si in meciu asta e min 90…

multi
    Member

@cameliu wrote:

La pauza am condus si pe Buzau… acu e 1-1…Si si in meciu asta e min 90…

Corect , ar trebui declarat neregulamentar ultimul minut !

cameliu
    Member

Si cu asta basta:

Buzaul are 43 de puncte, Petrolul 41 (daca punem si pctele cu restanta cu Campina), apoi inca vreo 5 echipe si hop si noi!

Io unul nu mai cred absolut deloc in promovare!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 63 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.