07.04.2007 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 07.04.2007 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 1-1(0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 63 total)
  • Author
    Giani
    Member

Din fericire in cazul prostolache si din nefericire in cazul Varga, acele cartonase galbene au aparut in foaia de arbitraj.

silvius
    Member

Bravo baieti.Pt cei ce au fost la meci: e Petrolul o echipa de speriat ori nu sunt mai breji decat celelalti combatanti?

ultrasro
    Member

Petrolul sunt mai slabi decat Gloria Buzau cu Ion Viorel in teren. Daca insa Ionn Viorel nu joaca e posibil sa aveti probleme. Petrolul are vreo 3 jucatori valorosi: Bozga, Marinescu si Sagna.

cameliu
    Member

gsp:

În picaj
    Vlad Ciotoran, Anastase Vlăsceanu (Moreni)

“Studenţii” au remizat la Moreni cu Petrolul lui “Magiun” Barbu şi s-au îndepărtat de promovare

Sîmbătă, “Gaşca nebună” a dezamăgit din nou, remizînd, 1-1, în compania contracandidatei la promovare, Petrolul. Fără 6 titulari, “studenţii” nu au izbutit să se apropie de locurile fruntaşe din clasament, îngreunîndu-şi drumul spre accederea în primul eşalon.

“Prima repriză a fost foarte bună. În partea a doua, nu am mai reuşit să fructificăm spaţiile lăsate libere de adversari. Am obţinut un punct care nu ne foloseşte prea mult. Am făcut greşeli după greşeli”, a declarat mîhnit Gheorghe Mulţescu. Patronul Vasile Şiman s-a arătat extrem de nemulţumit de rezultat şi de prestaţia echipei sale: “Sînt foarte supărat. Teoretic, mai avem şanse de promovare. Le jucăm pînă la capăt, deşi va fi foarte greu!”.

Antrenorul “găzarilor”, Marin Barbu, s-a declarat dezamăgit. “A fost un joc frumos, pe care l-am dominat, mai ales în repriza secundă. Avem însă aceeaşi meteahnă: ratăm incredibil de mult! Păcat, pentru că Sportul a avut mai mulţi indisponibili şi era de bătut. Oricum, trupa lui Mulţescu nu a ieşit din lupta pentru promovare”, a mărturisit “Magiun”.

După acest egal, trupa lui Gheorghe Mulţescu a ajuns la 5 puncte de locul secund, promovabil, şi la 8 lungimi de lider. Se pare că nu este anul Sportului.

“Atît timp cît mai există şanse matematice, noi vom continua să luptăm pentru un loc în Liga I. Obiectivul nostru rămîne promovarea”
    Dacian Varga, Sportul Studenţesc

silvius
    Member

Cu siguranta Ion Viorel nu va juca in meciurile cu Petrolul si Otopeni, asa ca……….:((.Macar statistic in ultimii ani de liga a II-a stam destul de bine, i-am cam batut pe unde i-am prins pe ploiesteni, mai putin in turul acestui campionat:(
    Sanse la promovare au cel putin 8 echipe, dar depinde acum cate isi doresc acest lucru!S-aveti bafta!

gabip
    Member

salut..sunt gabi (de 30 de ani cu sportul)
    o zi buna tuturor.

Tavi
    Member

@gabip wrote:

o zi buna tuturor.

Bun venit Gabi!
    De 30 de ani cu sportul zici? Atunci de ce asa tarziu pe aici?! :)

gabip
    Member

da..de treizeci de ani..
    de pe vremea lui tanasescu , tavi chihaia, fl. grigore, bucurescu etc.
    dar si a generatiei mele….stanici, burchel, ciuca….
    promit sa vin mai des aici..stau prost cu timpul.
    am fost om al galeriei, multi ani, cu steaguri confectionate in casa…si multe altele, in perioada “sturm , wisla, brondby”.
    iar acum?….speram sa dam trei..snagovului?..e incredibil!!

07Ex
    Keymaster

@gabip wrote:

o zi buna tuturor.

Bun venit printre noi Gabi! :)

ultrasro
    Member

Bine ai venit pe forum…. te asteptam sa intri cat mai des….

dragos
    Member

in aceasta cadenta de 1 punct / meci, nu putem EMITE PRETENTII la liga 1
    deh, adversarii nostri (cu pretentii la promovare) “halesc” 3 puncte / meci.
    nu stiu, ce sa mai spun, insa NU SUNTEM COPTI !!!!
    NU ne DORIM cu adevarat promovarea, altminteri “MUSCAM” din gazon, adversari si balon !!!!

a ramas DOAR UMBRA ENTUZIASMULUI cu care eram obisnuiti !!!!

este pacat, ca o GENERATIE talentata, va cutreiera si la anu’ “BALARIILE” TARII !!!!

trebuie sa ne gandim si la faptul, ca ‘nea Gigi va pleca de la echipa, in cazul in care NU promovam….
    ca alternativa: ex-ul “otopenar” Marian Pana (care sezonul trecut a fost secundul lui Multescu) este liber de contract si ar putea prelua postul (din vara)….

ultrasro
    Member

Marian Pana nu e liber, antreneaza acum pe Cetatea Suceava!

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=35078

Cine este acest Lung care a intrat pret de 2 minute la noi in echipa? Cum il mai chiama, de unde a aparut, si pe ce post joaca?

ultrasro
    Member

http://www.fcsportulstudentesc.ro/?page=seniori&pag=5

Lung e venit de la Olimpia Satu Mare in iarna asta.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

http://www.fcsportulstudentesc.ro/?page=seniori&pag=5

Lung e venit de la Olimpia Satu Mare in iarna asta.

O fi Lung precum portarii craioveni sau pana si Varga ii scuipa seminte in cap?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 63 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.