07.05.2003 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 5-6(1-3)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 07.05.2003 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 5-6(1-3)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Sa ai 4 atacanti! Sa dea toti cel putin un gol si sa pierzi meciul…
    Numai noua ni se putea intimpla!

Radu Dobrin
    Member

ciudat meci….l-am vazut la televizor….

cezarica a plusat…si a pierdut…din min 70 am jucat cu 5 atacanti…
    linia de fund a fost…ce sa mai zic….”penibil” ar fi un compliment … cind iei 6 goluri in 75 de min…ce sa iii mai reproseji lui chivulete…care intre altele fie spus..a fost ok…singura chestie discutabila a fost golul anulat pe motiv de fault la portar…cu toate ca mazilu nu a avut contact cu portarul, l-a impins pe fundas sa colideze cu propriul portar…deh…altfel, la golul anulat al lui dinita a fost offside.

ce sa mai zicem…m-a cam dezumflat…nu pentru ca am pierdut…ci pentru ca asta a fost un meci care a aratat ca nu prea avem ce cauta in A. Tineti cont ca dinamo nu ajucat nimic in meciul asta!…au cistigat pentru ca tactica lui cezarica le-a dat lui barcauan si danciulescu spatii de manevra in care putea ateriza un jumbo. In rest dinamo au fost zero si la mijloc si in aparare…..necazul e ca noi am fost si mai rau

concluzie…meci de maidan…(nu numai prin prisma scorului)…preluari in 5m….ocazional biliard….gafe de generic la emisiunile de sport….

o sa imi cumpar ceas desteptator pentru la toamna…

chestia cu blatul nici nu o comentez…daca a fost …baietii nu stiau nimic de asta…s-a vazut ca chiar au vrut…dar de vrut vrea toata lumea…sint putini cei care mai si pot…

Rastaphan
    Member

numai noi si dinamo eram in stare de asa ceva…m-am gandit tot meciul la dinamo – forestra 4-5 si credeam ca putem si noi….dar pe masura ce se termina meciul a avut arbritul grija sa nu egalam…pacat..acum e meciul cu steaua pe care obligatii financiare o sa ne faca sa-l pierdem…si apoi?…dar mai sti…am mai facut 1-1 cu steaua si erau sa piarda titlul din cauza noastra acu’ 5 ani…poate facem egal din nou..ei sunt obligati sa bata…si noi…la fel…oricum steaua nu e ca dinamo in acest moment…si cand ma gandesc ca mai toata lumea a batut pe dinamo in retur numai noi nu…
    in rest meciurile cu astra, arges si bacau sunt pe viata si pe moarte..daca scoatem >5 puncte din meciurile astea si nu se intampla surprize de tip corleone cred ca scapam
    inca mai am speranta

Giani
    Member

Ce zici de faptul ca 4 goluri au fost primite pe greselile unui singur jucator? Am suspiciunea ca Ando ne-a “umblat” la cativa jucatori, nu multi, dar suficient cat fie asigurat ca javrele lui vor avea cel putin 2 goluri avans.

Giani
    Member

Dac vrei sa te credem, ai macar bunul simt si da-ti macar un nume. Orice anonim trebuie tratat ca atare: fara identitate. Ceea ce dpdv social inseamna ca nu exista. Iar cu fantomele nu are rost sa-ti pui mintea. Doar te sperie, ca fizic nu misca nimic. Raman doar niste mortaciuni.

Chivulete a anulat doua goluri, unul pentru fault in atac- in faza respectiva s-a lovit portarul dinamovist de un coechipier in nici un caz nu a fost fault in atac, al doilea a fost pe o semnalizare eronata de offside. Pe langa asta au fost 2 11m clare pentru noi.
    In alta ordine de idei Chivulete nu a sanctionat un gest nesportiv al unui dinamovist care i-a dat cu capul in gura lui Lazar. Ina a doua repriza Cibotariu faulteaza si cum era intins la pamant jucatorul cu nr. 16 de la Dinamo considera ca ar trebui sa il foloseasca pe post de minge… rezultatul Ciobi a luat galben.
    In a doua repriza a sanctionat un singur gest nesportiv din partea jucatorilor lui dinamo si atunci cu galben.

Radu Dobrin
    Member

banuiesc ca te referi la negru….atunci intrebarea e …. daca asta o vedem pina si noi…de ce nu l-a schimbat cezarica dupa primele 2 goluri?

Chivulete a gresit omeneste… nu a gresit nimic intentionat… acesta este un citat de din Grigorescu si uneori si din Dragomir

Radu Dobrin
    Member

eu nu am nimic de reprosat lui chivulete…poate a gresit (desi se poate discuta pina la toamna de faza cu pricina)…dar l-a scapat si pe maxim de un al 2:lea galben….ne-a dat mingea cind danciulescu trecuse ca trenul pe linga lazar (nota 0 barat in prima repriza 4 in a 2:a….scala 1-10)…i-a dat doar galben lui ciubotariu (care e probabil bun la fotbal in sala….) cind merita rosu…etc…problemele ni le-am facut noi …nu chivulete

Radu Dobrin
    Member

george,…golul anulat pe motiv de offside…chiar a fost offside…cit despre celalalt….mazilu a sarit pe dinamovist care ulterior s-a ciocnit de proporiul portar….nu o sa ii zica nimeni nimic arbitrului ca a fluierat…

la faza cu ciubotariu nu ai dreptate…eu am fost sigur cind am vazut ce a facut ca o sa ia (pe buna dreptate) rosu…asta ar mai fi lipsit…

o faza ca asta l-a tinut pe gigel pe bara juma de an….

zi-mi mai bine ce s-a vazut in prima repriza in “apararea” noastra…cum s-a vazut de acolo…ca de la televizor……imi era mie rusine de rusinea lor

(cel putin la televizor Ilie de la tribuna 0 mi-a mai descretit fruntea :) )

in alta ordine de idei…ne consolam cu idea ca am avut cel mai frumos gol al meciului….Dinita primeste o pasa la 16m central, cu spatele la poarta….il intoarce pe ‘campionul romaniei’ pe o moneda de 5 lei…si il executa pe tudor in coltul lung la vinclu…jos palaria!

ultrasro
    Member

Individul mi-a fost profesor la scoala de arbitrii si este un individ uns cu toate alifiile. Sa fim seriosi in legatura cu faulturile Sportului: Frasineanu a avut 3 intrari de cartonas rosu (lovind din spate cu talpa in spatele genuchiului adversarului) si nu a primit nimic. Golul 6 al lor a plecat de la o minge intoarsa inexplicabil de arbitru la centrul terenului in favoarea lui Dinamo cand Mazilu luase primplanul. Golul anulat lui Mazilu iar nu aveti dreptate, eram la 5 metri de faza, Mazilu a avut duel cu fundasul iar careul de 6 metri metri e suprafata de protectie a portarului din cate stiu.
    Iar Negru a contribuit din plin la 4 din golurile lui Dinamo, nu stiu daca s-a trezit acum ca in timpul meciului a dormit sau a fost hipnotizat de Andone asa cum Seharazada il hipnotiza pe Califul cel rau in 1001 de nopti.
    Chivulete a stiut sa fragmenteze in plus jocul exact cand Dinamo avea interesul sa-si revina din corzi.

07Ex
    Keymaster

Acum am intrat si eu pe internet. Nu-mi vine sa cred (in primul rand) ca am pierdut iar in al doilea scorul. 5-6!!! N-am mai vazut de mult scor din asta de maidan.

N-am vazut meciul la TV deoarece sunt inca la servici. Care e chestia cu golurile anulate ca nu inteleg? Ne-a anulat noua arbitru gol? Stie cineva mai multe amanunte.

cameliu
    Member

S-a intimplat exact cum mi-am dorit!
    Craiova bate la Otelul
    Astra la Farul
    UTA pe Bacau
    Brasov pe Poli
    si Bistrita pe Arges

DEPINDE NUMAI DE NOI!!!
    BRAVO UTA!

10 FCM Bacau 32
    11 FC Arges 31
    12 Farul 31
    13 Otelul 29
    14 Poli AEK 29
    15 Sportul Stud. 28
    16 UTA 26

Deci 7 echipe pe 4 locuri! Bacaul si Arges vin la noi! Daca nu-i batem ne meritam soarta!

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar, rezultatele de astazi (cu exceptia meciului nostru cu Dinamo) ne avantajaza. Sper insa ca ai nostrii sa-si fi revenit si sa inceapa sa dea goluri. Cine stie, poate sambata vom castiga in deplasare si vom fi un pic mai aproape de ramanerea in divizia A. Eu sunt de parere ca dupa meciul de astazi NU meritam sa retrogradam, insa cum a zis si Cameliu, depinde numai de noi.

cameliu
    Member

Cazimir de dat goluri dupa cum vezi, dam… insa luam mai multe…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • The topic ‘07.05.2003 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 5-6(1-3)’ is closed to new replies.