07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 75 total)
  • Author
    cameliu
    Member

SPORTUL STUDENTESC – POLI UNIREA Iasi
    Stadion: REGIE (Bucuresti)

07.05.2006, ORA 18.00

A: TRANDU ORLANDO (TIMISOARA)
    A1: AVRAM CORNEL (TIMISOARA)
    A2: CAIA SORIN (TIMISOARA)
    R: ROSU EUGEN (BABENI)
    OBS. JOC: DOBRIN NICOLAE (PITESTI)

Giani
    Member

Greu. Batem cu 2-1, dar cu foarte mari emotii. Cred ca acest meci este mai dificil decat cel cu Dinamo, pe care ni l-am complicat singuri.

Zibling
    Member

Eh, hai ca Poli Iasi, Gloria Bistrita si Steaua inca sunt neinvinse de Sportul sezonul asta. Eu sper sa rezolvam si acest “neajuns” in ultimele etape ale acestui sezon. In afara de 15 minute consecutive, meciul cu Dinamo a fost la discretia baietilor de la Sportul. De aceea, meciurl cu Poli Iasi, jucandu-se la noi in Regie, cu sigurantza nu va avea momente de dominare ale iesenilor.

Bob
    Member

Sportul-Poli Iasi = inca un pas spre TITLU

cameliu
    Member

Sportul, cale deschisa spre inca trei puncte

Sportul ar putea o misiune usoara la Iasi, in etapa 26, pentru ca gazdele nu pot conta pe patru titulari.

Poli Iasi nu va putea conta pe meciul contra Sportului pe Radu Ciobanu, Ionut Balba, Martin Czernoch si Daniel Rednic.

Balba este suspendat pentru cumul de cartonase, Ciobanu este accidentat, iar Czernoch si Rednic se plang de dureri dupa meciul cu CFR Cluj.

Sportul Studentesc – Poli Iasi are loc duminica de la ora 18:00 si poate fi un pas serios al Sportului in lupta pentru tiltu.

ultrasro
    Member

Sportul joaca duminica cu Poli Iasi in Regie si nu in dealul Copoului ;)

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Sportul joaca duminica cu Poli Iasi in Regie si nu in dealul Copoului ;)

mda stire onlinesport…

07Ex
    Keymaster

Poli Iaşi, fără patru titulari la meciul cu Sportul Studenţesc

Antrenorul echipei Poli Iaşi, Ionuţ Popa, nu va putea conta la meciul cu Sportul Studenţesc, programat duminică, la Bucureşti, de la ora 18.00, în etapa a XXVI-a a Diviziei A, pe patru titulari: Radu Ciobanu, Ionuţ Bâlbă, Martin Czernoch şi Daniel Rednic.

“După meciul cu CFR Cluj, atacantul Ionuţ Bâlbă a primit un nou cartonaş galben, al 12-lea în acest sezon, şi este suspendat pentru partida cu Sportul, iar Radu Ciobanu termină de-abia vineri tratamentul pentru o accidentare mai veche, cu o zi înainte de efectuarea deplasării spre Bucureşti. Martin Czernoch şi Daniel Rednic acuză unele lovituri primite în partida cu CFR Cluj şi sunt supuşi unui tratament de recuperare”, a spus Popa.

Meciul Sportul Studenţesc – Poli Iaşi va avea loc, duminică, de la ora 18.00, şi va fi arbitrat de o brigadă formată din Orlando Trandu (centru) – Cornel Avram, Sorin Caia (asistenţi) – Eugen Roşu (rezervă).

dragos
    Member

nu cred, ca va fi un meci f. greu……poate doar pana marcam 2 boabe, in rest ne speriem degeaba…..

sorin
    Member

Trimite prin email Tipareste articolul Comenteaza

Ionuţ Popa: “Vreau o victorie cu Sportul”

Antrenorul formaţiei Politehnica Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat că îşi doreşte o victorie în faţa Sportului Studenţesc şi speră ca jucătorii săi să fie motivaţi.

“Nu vreau să se spună că mă plâng, dar iarăşi nu pot conta pe toţi jucătorii pentru meciul cu Sportul. Bâlbă este suspendat, iar Ciobanu este accidentat. În plus, portarii Brăneţ şi Marc, precum şi Daniel Rednic şi Czernoch de-abia joi şi-au reluat pregătirile, după nişte accidentări, şi sunt incerţi. Sportul este o echipă în formă în acest moment şi sper ca acest lucru să-i motiveze pe jucătorii mei”, a spus Ionuţ Popa.

Întrebat dacă s-a împăcat cu Gigi Mulţescu după incidentul de la Iaşi, din sezonul trecut, când tehnicianul bucureştean a refuzat să dea mâna cu Ionuţ Popa la conferinţă de presă, după ce Poli Iaşi a învins Poli Timişoara cu scorul de 3-2, Popa a spus că nu se pune problema unei împăcări: “M-am întâlnit cu Gigi la Bucureşti şi i-am explicat că a fost o neînţelegere atunci. Eu n-am nimic cu el. Avem respect unul faţă de celălalt”.

Referitor la declaraţiile lui Viorel Moldovan şi Cosmin Olăroiu, care au acuzat Iaşul că nu şi-ar fi apărat corect şansele în meciurile cu Steaua, respectiv cu Rapid, Popa a spus că asta înseamnă că Poli Iaşi are, într-adevăr, valoare: “Dacă a ajuns Rapidul şi Steaua să vorbească despre Poli Iaşi, înseamnă că, într-adevăr, suntem valoroşi şi toţi ne bagă pe noi în seamă!”.

Anonymous
    Guest

stati linistiti batem cu 4-0 forza sportull

mihada
    Member

Razboiul gastilor

Autor: Ovidiu MINEA (Ziarul de Iasi, 06.05.06)

Miine, de la ora 18,00, pe stadionul Regie din Bucuresti, Sportul Studentesc – Politehnica Iasi, in etapa a XXVI-a a diviziei A de fotbal n partida va fi transmisa de National TV
    Flirtind din ce in ce mai insistent cu titlul, “Gasca nebuna” din Regie se afla in fata unui duel cu o gasca oarecum asemanatoare. Daca nu la fel de nebuna, macar imprevizibila. O gasca ce a fost capabila sa remizeze in curtea lui Dinamo, privita pina mai ieri ca un fel de “tutore” al Politehnicii, dar si, de exemplu, sa piarda fara drept de apel la Mioveni, in fata lui FC Arges. O trupa ce a cedat doar din penalty in curtea Stelei ori a Rapidului dar a si fost depasita la scor de giulesteni in Copou. Tocmai datorita acestor alternante, iesenii si-au facut o reclama de echipa ce poate lesne bate ori pierde in fata oricarui adversar, partidele moldovenilor fiind adevarate probe de foc pentru pariori.
    De aceea, chiar daca Sportul are prima sansa inaintea meciului de miine, datorita returului de exceptie facut de studenti – ultima capodopera fiind succesul repurtat in fata lui Dinamo, chiar in “Groapa”, in runda precedenta – Poli nu poate fi privita ca o victima sigura. Aceasta in ciuda faptului ca iesenii nu pot miza pe doua piese grele, golgeterul Bilba (suspendat) si stoperul Ciobanu (accidentat) iar problemele financiare (ultima mostra in acest sens este decizia ca echipa sa se intoarca imediat dupa meci acasa, economisindu-se astfel cheltuielile cu o noapte de cazare) sint departe de a-si gasi rezolvarea. De altfel, antrenorul Ionut Popa a si spus ca “putem incerca sa cistigam, de ce nu?”. Tehnicianul a mai afirmat ca nu va lua masuri speciale impotriva golgeterului diviziei A, Mazilu: “E un jucator exceptional, insa noi jucam in zona, asa ca fundasii trebuie sa-si faca datoria”.
    Cei care asteptau ca intre Popa si antrenorul gazdelor, Gheorghe Multescu, sa iasa scintei, dupa ce, in campionatul trecut, ultimul a refuzat sa dea mina cu tehnicianul iesean la finele meciului Iasi – Timisoara, pot sta linistiti. “Am vorbit cu Gigi, am clarificat lucrurile, ne-am impacat” a spus Popa, care a comentat ironic declaratiile lui Cosmin Olaroiu (antrenorul Stelei) si ale lui Viorel Moldovan (virful Rapidului) cum ca echipa ieseana a stat linistita in partidele cu Rapidul, respectiv, Steaua: “Inseamna ca avem valoare de s-au temut de noi!”. Presedintele iesenilor, Sorin Boca a reactionat insa mai dur: “Asteptam sa aud astfel de idei trasnite de la chibiti, nicidecum de la oameni care se pricep la fotbal”.
    Conducerea Politehnicii va pune la dispozitia suporterilor ce vor sa faca deplasarea in Regie un autobuz ce va pleca spre Capitala duminica, la ora 8.00, din fata Salii Polivalente. In tur, Poli s-a impus cu 1-0 gratie unui gol inscris de Rednic, iar in sezonul trecut Iasul a remizat in deplasarea facuta la Sportul, 1-1.
    Formatiile probabile
    Sportul: Stancioiu – Stancu, Ratiu, Secareanu, Patriche – Ferfelea, T. Balan, C. Lazar, Varga – Mazilu, Curelea.
    Poli: Branet (Marc) – Toma, Onut, Bernard, Bordeanu – Onofras (Miclea), Gavatorta, Iurisniti, Mitruc, Rednic – Cernoch.
    Arbitrii partidei sint timisorenii Orlando Trandu, Cornel Avram si Sorin Caia. Observatori: Nicolae Dobrin (Pitesti); Tudor Constantinescu (Bucuresti).

stefan
    Member

Echipa are si alti oameni de gol, daca-l sufoca pe Ionut au ei ocazii mai bune. Daca dam gol repede, atunci putem face si scor si va iesi joc frumos. Altfel patim ca Steaua. Sper sa nu ne chinuim prea mult nici aici, nici la la Bacau.

mariushi
    Member

inca 3 puncte… + 47… = 50 adica locul 3 sigur. io zic 4-2 , ma duc sa vad cu ochii mei maine :D

ultrasro
    Member

O sa ne chinuim pana dam primul gol. Sper ca baietii sa fie inspirati. Depinde mult de viteza pe care o sa reusim sa o impunem jocului. Daca terenul va fi uscat atunci va fi mai usor….

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 75 total)
  • The topic ‘07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)’ is closed to new replies.