07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 75 total)
  • Author
    mariushi
    Member

Intrarea libera …da?

lucian
    Member

da, e liber!

repet, n-avem voie sa pierdem! n-o sa patim ca steaua, pentru ca noi stim sa ne pastram capul limpede (a se vedea rabdarea pe care am avut-o cu argesul)!

ashone
    Member

PROBLEMA VA FI ARBITRUL TRANDU CARE NE-A MAI FACUT ZILE GRELE IN RETURUL ASTA IN REGIE!!!!!! ZI TU OVODIULE MECIUL CA TU LE AI P-ASTEA

Radu Dobrin
    Member

Obiectivul
    Costin Curelea, atacantul echipei din Regie, nu ia in calcul, deocamdata, ideea transferului sau in strainatate si vrea sa ramina concentrat asupra finalului incins de campionat de care au parte studentii. El nu se gindeste la titlu, dar afirma cu tarie ca Sportul merita un loc de Cupa UEFA. Fotbalistul nu stie nimic despre un eventual transfer al sau la TSKA Sofia.
    Atacantul Sportului, Costin Curelea, este surprins de informatiile aparute in presa, referitoare la negocierea transferului sau la format ia bulgara TSKA Sofia. “Nu stiu sa fi avut loc o asemenea negociere. Sint asaltat permanent cu astfel de intrebari. Cu mine personal nu a vorbit absolut nimeni despre aceasta posibilitate. In momentul de fata, sint jucatorul Sportului si consider ca nu este cazul sa purtam o discutie pe aceasta tema. Absolut toate informatiile aparute in presa, referitoare la un viitor transfer, sint doar zvonuri de care eu nu am cunos tinta”, a declarat jucatorul studentilor.

Altfel, Curelea, in momentul de fa- ta, considera ca lotul pe care il are Sportul este capabil sa obtina in campionat un loc de Cupa UEFA. “Cred ca in aceasta clipa sintem pregatiti sa pastram ceea ce am obtinut pina acum. Nu trebuie decit sa ne concentram asupra partidelor pe care le mai avem. Meci cu meci, punct cu punct si sa ajungem in Cupa UEFA. Apoi, poate vom discuta si de transferuri”, a declarat jucatorul.

S-a impacat cu Multescu
    Antrenorul lui Poli Iasi, Ionut Popa, a declarat ca desi il considera pe Mazilu un jucator exceptional, nu va lua masuri speciale de anihilare a acestuia. “Noi jucam in zona, asa ca astept de la fundasi sa isi faca datoria”, a spus Popa, care si-a exprimat optimismul vizavi de partida din Regie. “Noi oriunde jucam, mergem cu gindul la victorie. Asa vom face si de data asta in deplasarea din Regie”. Tehnicianul a declarat ca s-a impacat cu Gigi Multescu, cu care a avut un incident in sezonul trecut, pe vremea cind antrenorul studentilor conducea Poli Timisoara.
    Autor: Marian Stancu
    Publicat pe http://www.spt.ro Sambata, 6 Mai 2006, aparut in ziarul Sport Total Numarul 289.

Roger
    Member

Toata chestia e sa nu se piarda acuma pe final… baietii sint obisnuiti sa joace de placere, fara presiune numai ca in ultimul timp presa etc. a facut mare caz de parcursul lor si asta i-ar putea precipita…

mariushi
    Member

Hai ca la 17:15 mergem pe stadion…HAI SPORTUL!!!

cameliu
    Member

Bravo baieti!
    Greu da 3 PUNCTEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Ma duc la o bere, nu la Nicu ci cu Nicu!

Roger
    Member

victorie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :)>-

dAKuL_maniaK
    Member

Bineeee baietiiiiiiiii!!! HAI SPORTU’!!!

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar grea victorie azi cu Iasul, dar bine ca am castigat si am mai luat 3p in clasament. Vazand meciul live la TV mi-am dat seama cat de bine jucam si ca de fapt ar fi trebuit sa castigam la un scor mult mai mare, dar din pacate am ratat mult.

Cameliu, daca tot te duci la o bere cu Nicu spune-i ‘hello’ si din partea mea. Astept sa-l vad intrand din nou pe forum. LOL!

07Ex
    Keymaster

Sportul Studenţesc – Poli Iaşi, scor 2-1

Echipa Sportul Studenţesc a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XXVI-a a Diviziei A, trecând din nou pe primul loc în clasament, cu 50 de puncte, cel puţin până la ultima partidă a etapei, dintre Rapid şi Farul Constanţa.

În minutul 20, Dacian Varga a centrat în faţa porţii după o cursă pe partea stângă iar Tiberiu Bălan a împins balonul în plasă, însă golul a fost anulat pentru fault în atac.

Poli Iaşi a deschis scorul în minutul 39, prin Daniel Rednic, care a transformat un penalti dictat în favoarea oaspeţilor după ce portarul Eduard Stăncioiu l-a faultat în careu pe Marius Onofraş.

Sportul a restabilit egalitatea în minutul 61, Ionuţ Mazilu înscriind cu o lovitură de cap de la patru metri, după o centrare de pe dreapta a lui Stelian Stancu.

Gazdele au trecut în avantaj în minutul 77, când Florentin Cruceru a marcat cu un şut de la 20 de metri poziţie centrală, portarul ieşean Cristi Brăneţ fiind păcălit de faptul că mingea a fost uşor deviată de un coechipier.

În minutul 85 jucătorii celor două echipe au fost la un pas să se încaiere în careul Sportului, după ce atacantul oaspeţilor Martin Czernoch l-a jenat pe portarul Stăncioiu în momentul în care a vrut să degajeze un balon, ceea ce a stârnit o reacţie violentă din partea fundaşului Alin Raţiu. Arbitrul Orlando Trandu a reuşit să calmeze spiritele şi i-a avertizat pe Czernoch şi Raţiu.

Sportul: 33. Stăncioiu – 7. S. Stancu, 2. Raţiu, 6. Secăreanu, 21. Cistean (24. Patriche ’78) – 10. T. Bălan, 14. Ferfelea (22. M. Nae ’52), 5. C. Lazăr, 20. D. Varga – 9. Mazilu, 18. Curelea (8. Cruceru ’76). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Poli Iaşi: 1. C. Brăneţ – 2. Ad. Toma, 15. Bernard, 3. Onuţ, 23. Bordeanu – 25. Iurişniţi (7. Pălimaru ’79) – 11. Onofraş, 8. Gavatorta, 20. D. Rednic, 18. Miclea (5. Mitruc ’42, 6. Dianu ’84) – 27. Czernoch. Antrenor: Ionuţ Popa.

Cartonaşe galbene: Cistean ’54, Raţiu ’85 / Gavatorta ’52, Ad. Toma ’67, Czernoch ’85, Onofraş ’90+2.

stefan
    Member

Greu, cu emotii, bine ca l-am bifat si pe asta. Era mai usor daca dobitocul de arbitru lasa gol in min. 20. Mare idiot!
    Oricum, nu am vazut meciul live, am vazut doar golurile, dar remarc ca echipa are tarie de caracter. Asta e marele castig in ultimul an! Bravo Sportul.

Bob
    Member

VICTORIE!!!! :D :D :D

…dar, cel mai mult ma bucura faptul ca a inceput lumea sa revina pe stadion in Regie!

Suntem atat de aproape de castigarea campionatului!!!

Bob
    Member

De MAZILU stie cineva ceva? Cum se simte?

mariushi
    Member

CAMPIOOOOOOONIIII……CAMPIOOOOONIIII…..ALLLLEEEE…ALLLEEE…AAALLEEEEEEEEE!!!!

MECI FRUMOS CU FAZE FRUMOASE….O ECHIPA CARE-SI MERITA PUNCTELE CASTIGATE!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 75 total)
  • The topic ‘07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)’ is closed to new replies.