07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 75 total)
  • Author
    adi
    Member

Sper sa-mi revina vocea candva saptamana asta, dupa cate vocalize am facut azi la stadion.
    O victorie frumoasa, in care am crezut si la pauza; Poli n-a aratat cine stie ce in afara de apararea supraaglomerata.
    Arbitrajul a fost hilar la anumite faze din prima repriza, insa presiunea noastra a dat roade.
    Bravo studentilor bucuresteni, actualmente lideri.

te_iau
    Member

baietilor din echipa si in special suporterilor care si-au facut bine treaba si au injurat cum treb pe arbitru in prima reprinza sa isi bag mintile in cap.

Lupta Sportul!!! Studentii din regie sunt cu tine!!!

Am fost placut surprins sa vad cata lume a venit la meci! Foarte multa!

Blue Eyes
    Member

suntem buni !!!!

cameliu
    Member

FRATZILOR!!!
    CEL PUTIN O SAPTAMINA NE LAFAIM PE PRIMUL LOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A avut cateva actiuni Sportul astazi…m-au uns pe suflet. De echipa mare.

Tocmai s-a impiedicat Rapidul… e foarte bine!!! Tot asa sa o tina.

Chiar si o saptamana e bine. excelent pentru moral.
    Trebuie sa fim foarte, foarte atenti la Bacau si sa nu-i tratam superficial. Apoi, dupa ce batem la Bacau…fie ce o fi! Din acel moment vom fi in bratele destinului! Vom avea nevoie de forta, cap si MULTA SANSA!

Oricum, va dau in scris ca rapidul si steaua se vor mai poticni pana la meciurile directe cu noi. A…si sa nu uitam a dinamo is back.

mihada
    Member

Am stat uimitor de linistit tot meciul. Am fost sigur ca bate Sportul. Ciudat. O fi de la increderea pe care o am in ei. E bine.

cameliu
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Chiar si o saptamana e bine. excelent pentru moral.
    Trebuie sa fim foarte, foarte atenti la Bacau si sa nu-i tratam superficial. Apoi, dupa ce batem la Bacau…fie ce o fi! Din acel moment vom fi in bratele destinului! Vom avea nevoie de forta, cap si MULTA SANSA!

Oricum, va dau in scris ca rapidul si steaua se vor mai poticni pana la meciurile directe cu noi. A…si sa nu uitam a dinamo is back.

Dar Dane, mie de Dinamo mi-e frica!
    PE BUNE!!!

In legatura cu Mazilu : “LOVITURA NU ESTE FOARTE IMPORTANTA !!!”
    a declarat un jucator al Sportului la iesirea de la vestiare

stefan
    Member

Nu cred ca avem treaba cu Dinamo, decat daca facem 2 egaluri. Teoretic se poate, practic nu vad cum. Ori la bal, ori la spital.
    Dar Rapid – Farul 0-0 : there is a God, my friends! Trebuia sa fie asa si la Rapid-Bacau, dar mai nou nu se termina meciurile daca nu baga gol Rapidul. Cred ca in Giulesti facem meciul sezonului si mergem in UEFA.

stefan
    Member

Am fost placut surprins sa vad cata lume a venit la meci! Foarte multa!

Sper ca numarul celor care simpatizeaza cu Sportul sa creasca. Uite ca e loc si de alte echipe daca s-a curatit campionatul, se poate si fara sa furi. Cat despre conducerile celor “trei granzi” lumea incepe sa fie dezgustata, vrea altceva.
    Hai Sportul, cat mai curand cu stadionul plin si cu nocturna! Dar sa pastreze tabela!

am fost lideri o noapte.
    acum suntem lideri o saptamana.
    ce urmeaza? :)

Nu am inteles declaratia jucatorului referitoare la lovitura. Ce lovitura?

Apropo de UEFA, trebuie sa tragem tare la fiecare meci pentru ca acum chiar avem sanse mari la titlu. Voi nu vedeti ca steaua si rapid se poticnesc? daca cele doua castigau etapa asta, devenea foarte greu…dar asa… cine stie ce ne mai aduce viitorul.

mie unul chiar imi place tabela de acum. E un element de identitate de neconfundat. Sper sa nu o strice niciodata. Face parte din farmecul acestui stadion.
    Poate doar in loc de tablele de metal de acum (cele cu cifre), sa puna cifre electronice. ar da fain.

am inteles ca a fost si Becali la meci.

Nu am inteles declaratia jucatorului referitoare la lovitura. Ce lovitura?

@Bob wrote:

De MAZILU stie cineva ceva? Cum se simte?

A intrebat Bob cat de tare se resimte Mazilu dupa lovitura la genunchi din finalul meciului.
    I-am raspuns lui spunandu-i ce mi-a zis un jucator al Sportului (cred ca era Ratiu…), imediat dupa meci : “lovitura nu este grava”.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 75 total)
  • The topic ‘07.05.2006 Sportul Studentesc – Politehnica Iasi 2-1 (0-1)’ is closed to new replies.