07.05.2008 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 07.05.2008 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-1(0-1)

• This topic has 22 replies, 11 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • Author
    dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

Trist. N-am jucat nimic, nici nu cred ca am avut vreun sut pe poarta, cel putin in epriza a doua sigur nu am avut.
    Inca o data am pierdut pe mana portarului care a luat un gol dintr-un sut pe care daca statea in picioare il lovea mingea in cap dar a vroit sa plonjeze si s-a dus sub chifla.

asadar, atac ZERO, portar ZERO….dom’ falub se agita sau statea relaxat ????
    probabil, ai nostri nu erau preocupati de joc, ci se gandeau mai degraba la ex-colegul lor Edy Stancioiu, care era in postura de a deveni campion si va juca in grupele CL (intre timp s-a infaptuit acest vis)…. 😆 😆

PS: bine, ca nu a mai fost 0-5 !!!

ultrasro
    Member

Andrei Lungu a fost faultat brutal de adversari in prima reproza si a sfarsit meciul la spital unde i s-a imobilizat glezna pentru 2 saptamani. Varga nu a jucat fiind suspendat pentru galbene.

Zibling
    Member

Repriza 1 – 2 suturi anemice pe poarta ale Sportului, 1 al oaspetilor (si ala gol, sut plasat de la marginea careului dupa o cursa solitara a unui modelean, care a tras sub bara transversala, din pacate “imparabil” cam ca orice sut mai tehnic tras la poarta lui Andrei Sorin Popescu).

Repriza 2 – 0 suturi pe poarta Sportul (dar au fost 3 suturi foarte aproape de bara din stanga portii oaspetilor, printre care si o lovitura libera directa a lui Ferfelea), 0 suturi pe poarta oaspetii.

Trag linie si spun ca suntem prosti. Doua lucruri inedite azi: R.Patriche a jucat prima repriza mijlocas central defensiv, iar numai Lung a ramas fundas central + am jucat cu 2 atacanti in teren (a-nnebunit Falub, insa prea tarziu, deoarece cei 2 atacanti ai nostri se incurca reciprioc) 😥

@dragos
    : Lui Falub i-am auzit gurita doar de 2 ori in prima repriza si atat. In rest, nu s-a agitat. Mai mult s-a agitat secundul lui (un blond-roscovan) care la o altercatie in repriza a doua a aruncat cu o sticla de apa in teren, gest nesanctionat de arbitru, care nu stiu daca a aratat vreun cartonas ieri… desi era cazul in mai multe randuri.

Ultras
    Member

Cel mai cenusiu meci de pana acum in acest campionat. “Cronica” o gasiti AICI pentru ca mi-am tras blog… 😈

dragos
    Member

cum a prestat “Rahan” (pardon Stanga) ???
    banuiesc, ca in nota echipei.

mkg
    Member

Ei bine ,dupa ce am rumegat bine si aceasta noua umilinta ,ma voi ruga sa nu promovam in divizia lui mitica pana nu ne vom spala onoarea cu “aeromodelu prefabricatelu” dar la ei acasa si la mai mult de trei goluri diferenta !!!
    Am prins o adversitate pe acesti “aeromodelu prefabricatelul’ ” de nici nu va puteti inchipui !!
    Cum nu ii aveam la suflet pe dinamo steua si rapid nu inseamna nimic …
    Vreau ca sezonul urmator sa ii calcam pe grumaz pe modelisti ,sa-i adune de prin firele de iarba, sa le punem tricourile pe garduri la sfarsit sa se zvante de rusine si noi sa nu mai luam gol vreodata de la astfel de comedianti !
    Daca nu ii invatam respectul pe astia din B ce mama naibii sa cautam in liga lui mitica!!
    Aoleu ce modelofobie m-a apucat!!!!

Ultras
    Member

Acum sunt disponibile si imagini VIDEO de la meci

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.