07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
  • Author

Foarte interesant. Iar opiniile tale nu sunt acide ci marea majoritate pertinente. Sa speram ca in meciul cu Dinamo vom indrepta cateva probleme pe care le avem si sa speram ca vom avea un rezultat cat mai bun.

dragos
    Member

@Ultras wrote:

AI GRIJA, GAEV! 4 August 2004

Dinamo se va baza pentru primul meci cu Manchester United pe portarii Vladimir Gaev si pustiul Florin Matache, adus in aceasta vara din liga a doua, de la Metalul Plopeni. Fortat de suspendarea lui Babicu’, antrenorul Ioan Andone a anuntat inca din aceasta seara ca in meciul de campionat, cu Sportul Studentesc, va apara portarul din Belarus.

sursa: http://www.fcdinamo.ro

sa nu uitam: gaev este cel care a retrogradat ceahlaul, pt. ca nu stia de BLAT si a aparat TOT ce era posibil si IMPOSIBIL………insa in meciul cu slovacii a avut cateva interventii proaste rau……..

Ultras
    Member

Sa nu uitam ca Oae l-a invins, in amical…

Ultras
    Member

DINAMO-ANDONE / Andone: “Sportul ne poate oferi surprize”

BUCURESTI, 5 aug (MEDIAFAX) – Antrenorul Ioan Andone a declarat cã se asteaptã la surprize în partida pe care echipa sa, Dinamo Bucuresti, o va disputa, sîmbãtã, pe teren propriu, în compania formatiei Sportul Studentesc, în etapa a doua a Diviziei A “Burger”.

“Meciul cu Sportul va fi dificil, pentru cã venim dupã douã partide în care am evoluat în inferioritate numericã, cel cu Farul Constanþa, din prima etapã, si cel cu Zilina, din preliminariile Ligii Campionilor. Jucãtorii sînt obositi, pentru cã efortul este mult mai mare în astfel de
    situatii. Sportul este o echipã tînãrã, care ne poate oferi surprize. Trebuie sã fim foarte atenti”, a subliniat Andone.

Atacantul Claudiu Niculescu este de pãrere cã formatia Sportul Studentesc este o adversarã periculoasã. “Sportul Studentesc este o echipã tînãrã, periculoasã. Am vãzut cîteva secvente din meciul lor contra celor de la Apulum. Au avut destule ocazii si consider cã au fost ghinionisti”, a spus Niculescu.

cameliu
    Member

Revine Dumitru?

SPORTUL / Împrumutat sezonul trecut la Poli AEK Timişoara, Aurelian Dumitru a revenit de miercuri la antrenamentele Sportului. “Nu ne-am hotărît încă dacă îl vom păstra sau dacă va pleca în altă parte. Zilele următoare vom lua o decizie în acest sens”, a declarat preşedintele echipei din Regie, Vasile Şiman. / Paul Muntenescu

Ultras
    Member

Daca nu s-a inteles cu nimeni la bani pentru un imprumut ar fi chiar prost sa nu-l foloseasca. Joaca aproape la fel de bine pe ambele benzi.

Ar putea sa-l foloseasca in locul lui Stancu care in ultimile 2-3 meciuri a cam fost paralel cu fotbalul.

Trimiterea la alta echipa cu titlul de imprumut a lui Dumitru a fost o mare prostie… Aurel este un jucator mai bun decat a aratat la AEK Timisoara

Ultras
    Member

Din ProSport:

S-au antrenat la rivali

Pentru a-şi obişnui elevii cu nocturna, înaintea meciului cu Dinamo, Dan Petrescu a primit acordul lui Zenga de a se pregăti pe “Ghencea”
    Febra meciului cu Dinamo l-a determinat pe antrenorul Sportului să apeleze la sprijinul prietenului său, recent instalat pe banca Stelei, Walter Zenga. Italianul i-a permis lui Dan Petrescu să conducă o şedinţă de pregătire, de la ora 20:00, în incinta bazei din Ghencea. “Am solicitat şi sprijinul altora, dar Walter este singurul care m-a ajutat. M-am gîndit că ar fi bine ca jucătorii mei să beneficieze de un antrenament în nocturnă, exact la ora la care se va desfăşura partida cu Dinamo. Vreau să înving în “Ştefan cel Mare”, iar pentru acest lucru
    m-am străduit să le asigur jucătorilor mei condiţii optime de pregătire”, a precizat Bursucul. În perspectiva reîntîlnirii cu fotbaliştii lui Dinamo, Cristi Irimia şi George Galamaz, jucători pe care i-a adus cu el la Rapid pe vremea cînd era antrenor în Giuleşti, Dan Petrescu a spus: “Nu ştiu dacă vor juca titulari împotriva noastră, dar eu îi cunosc foarte bine şi nu mi-e frică de ei. Irimia a avut o evoluţie foarte bună în returul cu Zilina, deşi nu avea meciuri în picioare”, a apreciat Dan Petrescu. În altă ordine de idei, “studenţii” (foto jos) au promişi cîte 800 de dolari de căciulă în cazul unei victorii în “Ştefan cel Mare”.

Nu le pare rău că au jucat în Regie

Pentru Cristi Irimia şi George Galamaz, întîlnirea cu Sportul are ceva special, ambii evoluînd ani buni pentru gruparea din Regie. “Sportul a ştiut întotdeauna să joace foarte bine contra echipelor mari şi a celor din Bucureşti. Ne concentrăm bine”, rememorează Irimia. Mijlocaşul “cîinilor” îşi aduce aminte cu plăcere de o victorie a Sportului cu 1-0: “I-am bătut la limită, dar am avut şi noroc, pentru că Giani Kiriţă a ratat un penalty. M-am bucurat mult atunci. N-am să uit nici acel 6-5 pentru Dinamo, în Regie, cînd nea Ando abia preluase echipa din Ştefan cel Mare. A fost frumos la Sportul. Oricum, nu-mi pare rău că am jucat acolo”. Irimia şi Galamaz se felicită acum că au ajuns la gruparea roş-albă. Deşi au aflat că van Nistelrooy nu va juca contra lor, ambii fotbalişti au evitat să comenteze, argumentînd că meciul cu Sportul, de azi, este foarte important.

Ultras
    Member

Din Gazeta Sporturilor:

Campioana va aborda meciul cu Sportul fără două piese importante. Căpitanul Florentin Petre resimte dureri la genunchiul stîng şi nu a fost oprit în lot. “Mă doare rău de tot! M-a lovit unul de la Zilina de două ori în acelaşi loc, de am văzut stele verzi. Am tras şi tare cu slovacii, întrucît era un meci capital. Acum mi s-a umflat genunchiul, dar cu englezii joc şi în jumătate din picior. Aş înnebuni să nu fiu pe teren cu Manchester!”, a declarat ieri mijlocaşul dinamoviştilor. “Băieţii vor juca împotriva Sportului pentru a lua trei puncte, nimeni nu se gîndeşte încă la duelul cu britanicii”, a punctat Florentin.

Un alt fotbalist important în zona mediană, Ştefan Grigorie, va privi din tribună întîlnirea cu “studenţii”. Fotbalistul în vîrstă de 22 de ani resimte dureri mai vechi la coapsă, care îi fac probleme încă de acum o lună, din timpul turneului din Elveţia.

Ioan Andone şi-a avertizat ieri elevii. “Meciul cu Sportul nu e dinainte cîştigat. Va fi dificil, pentru că venim după două partide în care am jucat în inferioritate numerică, întîlnirile cu Farul şi cu Zilina. Jucătorii sînt obosiţi, pentru că efortul este mult prea mare în astfel de situaţii. Sportul ne poate oferi surprize, aşa că să fim atenţi!”, a conchis tehnicianul.

Tibi Bălan va fi Cristiano Ronaldo

“Mergem în Ştefan cel Mare să batem Dinamo şi să recuperăm punctele pierdute cu Apulum etapa trecută. Pentru noi e bine că ei se gîndesc mai mult la meciul cu Manchester United”, a declarat atacantul echipei din Regie, Ionuţ Mazilu. Tiberiu Bălan promite că el va fi în această seară “un fel de Cristiano Ronaldo pentru cei de la Dinamo. Noi ne gîndim numai la meciul cu ei şi sper să-i batem”.

DINAMO – SPORTUL
    stadion: Dinamo
    ora 20:00 Naţional TV

Dinamo (alb-roşu)
    12. Gaev – 5. Ciobotariu, 6. Alistar, 16. Ad. Iordache – 15. Cr. Irimia, 26. Mărgăritescu, 17. Naidin, 25. Tameş, 3. Semeghin – 10. Dănciulescu, 9. Cl. Niculescu
    Antrenor: Ioan Andone
    Rezerve: 23. Cr. Munteanu, 4. Burcă, 14. Galamaz, 18. V. Munteanu, 22. Cigan, 27. I. Bălan, 28. Păcurar
    Absenţi: Florentin Petre (menajat), Grigorie, Bălţoi (accidentaţi)

SPORTUL (alb-negru)
    Sportul: 33. Stăncioiu – 15. R. Ciupe, 6. Secăreanu, 2. A. Raţiu, 13. L. Rusu – 10. T. Bălan, 5. C. Lazăr, 8. Cruceru, 23. Maxim – 9. Mazilu, 20. G. Bucur
    Antrenor: Dan Petrescu
    Rezerve: 1. Stanca, 3. M. Dedu, 7. S. Stancu, 11. Varga, 17. Oae, 18 Curelea, 22. M. Nae

Arbitru A. Constantin (Rm. Vîlcea). Asistenţi A. Florescu, C. Florescu (ambii din Buucreşti). Arbitru de rezervă V. Berbecaru (Rm. Vîlcea). Observatori V. Alexandru (Ploieşti), I. Igna (Timişoara)

Bilete 100.000 de lei – tribuna 0, 50.000 de lei – tribuna I, 30.000 de lei – tribuna a II-a şi peluza I, 20.000 de lei – peluza “Cătălin Hîldan”

Ultras
    Member

Lipseste si Naidin care este suspendat dupa cartonasul rosu primit la Constanta.

Poate facem un meci bun si scoatem un rezultat pe masura. Hai baietii!!!

Deci, semne bune anul are :) se pare ca diseara vom vedea o victorie al-negru in Stefan cel Mare.

multi
    Member

Mai avem de tras o repriza dar iata ca nu-i exclus sa vedem o buna realizare in Groapa.
    Incepe repriza a doua si daca n-o sa mai avem acelasi comportament copilaresc din meciul cu Apulum s-ar putea sa aducem puncte acasa.
    Tinind cont , insa , ca la acest 1-1 la pauza am ajuns incasind un gol asa de repede dupa ce am deschis scorul ca televiziunea nici n-a apucat sa intoarca vreo camera la faza…. of , cind o sa ne maturizam ?!?…

wex
    Member

Dinamo-Sportul 2-1 : un rezultat nemeritat. Sportul joaca frumos, isi creeaza ocazii, se apara destul de bine dar parca ii lipseste ceva; acest ceva este experienta. Este un lucru bun ca avem multi jucatori tineri in lot, dar cel mai “virstnic” jucator are numai 24 de ani si vreo 50 de meciuri in Divizia A.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
  • The topic ‘07.08.2004 Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc 2-1(1-1)’ is closed to new replies.