08.02.2007 Rocar Bucuresti – Sportul Studentesc 0-4

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 08.02.2007 Rocar Bucuresti – Sportul Studentesc 0-4

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Amanunte legate de al 3-lea meci de verificare al anului vor apare aici. Acesta va fi ultimul meci de pregarire in tara, echipa urmand sa se deplaseze in Turcia la sfarsitul saptamanii.

ultrasro
    Member

Sportul Studenţesc pleacă în Antalya

Sportul Studenţesc va pleca mâine în Antalya, pentru un stagiu de pregătire în cadrul căruia va disputa 8 meciuri amicale. Singurul indisponibil pentru această acţiune este mijlocaşul Vasile Nicola care va fi operat la menisc în zilele următoare.

Semnal de la Prosport

Azi, “studenţii” au disputat, pe terenul sintetic din complexul “Dinamo”, cel de-al treilea meci amical din acest an în compania formaţiei Rocar, din Liga a III-a, pe care l-au câştigat cu scorul de 4-0, Curelea şi Varga marcând câte o “dublă”. În alt meci amical, desfăşurat ieri la ProRapid, pe durata a trei reprize de 35 de minute, rezervele Sportului au încheiat la egalitate (3-3) cu Rapid II.

Sportul Studenţesc – Rocar 4-0
    Au marcat: Curelea (2), Varga (2)

Sportul: Stanca – Irimia, Raţiu, Stângă, Dedu – T. Bălan, Ghinga, Ciobotariu – Postolache, Varga, Curelea. Au mai jucat: Niculescu, Patrichi, Târnăcop, Oae, Ferfelea, Turdean, Costin Gheorghe.
    Antrenor Gheorghe Mulţescu

Florin ALBOIU

PS: Secareanu are bataturi si inca nu poate juca 😯

sorin
    Member

E devreme pentru concluzii, insa sistemul 4-3-3 pare a da roade. Cum joaca Ghinga?

ultrasro
    Member

Ferfelea a ajuns rezerva in situatia asta si datorita trecerii la 4-3-3.

sorin
    Member

Postolache cred ca joaca mai bine ca extrema decit mijlocas iar Varga mai bine extrema decit al doilea virf…
    4-4-2 mergea cu Mazilu si Curelea, insa Curelea nu e Mazilu si se zbate degeaba. Pauna inca nu e copt si nu cred ca avem de unde sa luam un al doilea atacant mare care sa incurce doi fundasi asa ca 4-3-3 cred ca se potriveste mai bine lotului pe care-l avem…parerea mea.

lucian
    Member

nu stiu daca e o simpla impresie, dar mi se pare ca incepem sa aratam altfel!
    neasteptat, parerea mea, de cate nume noi in echipa… neasteptat, de asemenea, ca nimeni nu a plecat! sper ca este multumit profesorul multescu!!

sper ca in cateva luni sa ne amintim de sezonul acesta ca de o nedreptate fara margini (si aceasta poate fi razbunata printr-un retur constant bun care sa ne promoveze)!!

07Ex
    Keymaster

Nu stiu cum a jucat echipa in meciul acesta, sau cum a jucat in primele trei meciuri din acest an, dar inainte de a afirma ca jucam mai bine, sau ca sistemul 4-4-3 este mai bun, sa nu uitam ca am jucat cu echipe de liga a III-a, asa ca era si normal sa ne impunem.

Sa vedem ce va fi in Turcia si pe urma mai discutam. Sper ca cele 8 amicale pe care le avem sa fie impotriva unor echipe mai bune decat cele de la noi din liga a III-a.

Ultras
    Member

Sa nu uitam ca la un moment dat prin Cupa jucam cu echipe mai slab cotate ca astea si ne strofocam… si in echipa erau inca Lazar, Stancu, Mazilu… Important ca le sta capul la treaba…

Tavi
    Member

@97SiR wrote:

… ca sistemul 4-4-3 este mai bun …

Ai dreptate Caz! Al doisprezecelea jucator suntem noi! :)
    ps. mi-ar fi placut sa ne vedem cu totii la aniversare …

07Ex
    Keymaster

Mda, ar fi fost marfa, dar din pacate am fost si inca sunt in Argentina.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.