08.05.2011 Sportul Studentesc – FC Brasov 1-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 08.05.2011 Sportul Studentesc – FC Brasov 1-2(1-2)

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

De luat puncte vad ca n-am luat cu Brasovul asa ca ramanem lanterna cu 20p. Mai sunt 2 meciuri in care mai putem lua puncte. Doamne ajuta!

dragos
    Member

pentru un meci in jucat in deplasare, am pierdut asa cum am spus.
    ei au MERITAT !! :ymapplause: :ymapplause:
    noi n-am avut un orizont de joc, numai mingi aruncate spre careu, nu am avut posesie, nu am avut combinatii…loveam mingea numai sa scapam de ea….

arbitru putea sa ne acorde un penalty, insa de ne ne-ar fi dat ? cine suntem noi sa meritam ?
    la cate decizii impotriva noastra au fost in acest retur, ce mai conteaza un mic 11m neacordat :-ss :-ss

am revazut primul gol al lor: este hilar: popescu incearca sa-l blocheze pe cardoso, insa reuseste doar sa il dea jos.
    ratiu in loc sa intre la minge si sa o preia (atunci cand cardoso era la pamant), el se duce spre poarta…..cardoso se ridica si marcheaza pe langa ratiu.

una peste alta, ne meritam soarta si vom merge in “B” cu -2 sau….poate -5 ? @-) =))

dragos
    Member

sa tinem cont ca ei au jucat fara 3 titulari (printre care si portarul)….iar chipciu a intrat in repriza secunda.
    deci, rezervele lor au fost mai bune decat titularii nostri.

sircos
    Member

duminica ratata, 10 lei pierduti, udat de ploaie 2 ore, infrangere acasa, evolutie “a la moldovan” … macar m-am revazut cu prietenii si am baut o bere buna la nicu :ymparty:

dragos
    Member

@sircos wrote:

duminica ratata, 10 lei pierduti, udat de ploaie 2 ore, infrangere acasa, evolutie “a la moldovan” … macar m-am revazut cu prietenii si am baut o bere buna la nicu :ymparty:

parafrazand o celebra reclama: intrare 10 lei, udat de ploaie 2 ore, o bere 15 lei, o revedere cu prietenii de nepretuit…. sau
    o infrangere de neuitat (depinde de varianta finala preferata) :D :D

dragos
    Member

GASCA BATRANA !!! :)) =))
    SPORTUL termina sezonul in genunchi.

Echipa şi atmosfera fac stadionul din Regie să semene cu scena unui club de stand up comedy, cu comedianţi plictisiţi şi public care face haz de propriul necaz

Sportul a retrogradat cu cîteva etape înainte de final, cam multe, fiindcă fotbalul gustă rar glumele pe care le faci pe seama ta. Lumea cu asta se ocupă în Regie. “Nea Avrame, cu cine tragi?”, îl întreabă un spectator pe arbitru. Marius Avram conduce meciul fără probleme. Şi, oricum, omul care a strigat ştie că echipa lui joacă degeaba, aşteptînd sezonul următor din Liga a doua. Altul îl montează pe Bălan: “Tibi, haideţi pe ei!”.

Tibi se gîndeşte la un transfer şi poantele zecilor de oameni din spatele băncilor nu i se par funny: “Lasă-ne tată, să ne vedem de ale noastre!”. Cardoso înscrie pentru Braşov (33) şi peste cîteva minute e aproape să mai dea un gol, dintr-o fază în care mingea îl muşcă de nas pe portarul Popescu. Balonul a sărit din bară într-o băltoacă şi goalkeeperul a simţit cum mingea i-a aruncat stropi pe faţă şi a dispărut din faţa lui.

Egalează Irimia, cu un gol frumos (36). Au trecut anii peste fotbalistul fost la Dinamo şi la Rapid. Kilogramele în plus îl fac să arate ca un jucător din “D”, dar mingea tot îl mai ascultă. Se face 1-2, pentru că înscrie Mateiu (44). Puştiul fuge şi se pupă cu Conceicao ca după un premiu luat. Simte că şi-a anunţat viitorul cu un gol. Cîndva, aşa erau toţi jucătorii Sportului.

Alături de Cristi Gheorghe
    Studenţii au afişat ieri un tricou cu un mesaj de încurajare (foto) pentru Cristian Gheorghe, directorul executiv al clubului din Regie. Acesta se află internat la Spitalul Floreasca, după ce marţi a suferit un accident vascular şi a ajuns la Urgenţă cu diagnosticul de hemoragie internă. Medicii l-au stabilizat, dar îl ţin sub observaţie. (Iulian Pavel)

“Gata, ne-am salvat de la retrogradare! Miercuri vom lupta cu Steaua pînă la epuizare, vrem Cupa ca să intrăm în istoria Braşovului!”
    Antonio Conceicao, antrenor FC Braşov

“Tovarăşul Avram a pus umărul la victoria Braşovului. L-a învăţat taică-su cum să arbitreze şmechereşte”
    Gheorghe Mulţescu, antrenor Sportul

07Ex
    Keymaster

Următoarea oprire: Liga 2! Sportul Studenţesc – FC Braşov 1-2

Pe o ploaie deasă şi o vreme ce aduce mai mult a sfârşit de toamnă decât a mijloc de primăvară, FC Braşov a învins ieri la limită pe Sportul, scor 2-1. Asta în condiţiile în care Conceicao a aliniat o echipă de start fără Ilyeş, Chipciu şi Teixeira.

După 0-3 acasă cu Astra, FC Braşov a ajuns în Regie decisă să încheie definitiv socotelile cu evitarea retrogradării şi să aştepte returul semifinalelor Cupei României, cu Steaua, de miercuri. Astfel, ratările lui Cristescu (11, 12), T. Bălan (15), şi Majernik,. cu capul (17), au prevestit golurile din prima repriză. Primii au lovit “stegarii”, prin Cardoso, dar, trei minute mai târziu, defensiva echipei sale a ajutat ca mingea trimisă de Irimia (34) să-l deruteze pe Marc şi să se facă 1-1. Ardelenii nu s-au mulţumit cu un punct şi au atacat în valuri. Viveiros a ratat două ocazii mari înainte de a-l servi ideal pe Mateiu (43): 2-1 scorul pauzei şi al meciului.

Penalty refuzat Sportului

In repriza a doua, singurul eveniment demn de notat a fost penalty-ul refuzat de centralul Marius Avram celor de la Sportul, în minutul 71, după un fault asupra lui Curelea. Sportul mai bifează un eşec în acest sezon, în timp ce Braşovul freamătă în aşteptarea semifinalei cu Steaua de miercuri.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.