08.09.2007 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 08.09.2007 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 0-2(0-1)

• This topic has 47 replies, 18 voices, and was last updated 15 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a III-a a ligii a II-a, seria I.
    Ora 11:00, stadion Dunarea (Galati)

meci foarte greu…cu greu se poate castiga,dar speram,de ce nu?

07Ex
    Keymaster

Eu sunt de parere ca meciul de la Galati nu este chiar atat de greu de castigat, dar problema este daca jucatorii vor veni dornici sa castige sau doar la ciupeala la un egal.

Giani
    Member

Cred ca problema este de strategie. Antrenorul se limiteaza la a ciupi un gol, pentru ca apoi sa se retraga cu toate liniile in aparare. In conditiile in care nu are portar, iar unul dintre cei mai buni fundasi intra pe gazon atunci cand isi aminteste antrenorul sa il bage in lupta. Varga ramane deseori izolat, colaborarea cu alti coechipieri din linia mediana lasand foarte mult de dorit (si de data asta nu din vina lui). Stanga trimite pase spre coechipierii din atac din postura de pivot, dar acestia de cele mai multe ori fie nu se afla unde ar trebui, fie nu urmaresc mingea, fie realizeaza niste executii penibile. Linia mediana este “rupta” intre atac si aparare, iar Badescu nu gaseste solutia pentru a acoperi aceasta bresa si a lega jocul. Cu un astfel de joc nu poti emite pretentii la promovare.

Giani
    Member

Ceva amanunte privind deplasarea la Galati?

CIPIKA
    Member

sunt sigur ca baieti se vor aduna si anul asta nu voi mai pierde nici un meci cel putin in tur, chiar daca vom avea emoti la promovare eu sunt convins ca la anul jucam acolo unde ne este locul 😆

dragos
    Member

@Giani wrote:

crezi ca merita efortul ???

Zibling
    Member

@dragos wrote:

@Giani wrote:

Uneori imi pun si eu intrebarea asta, iar alteori merg cu capul inainte. Agroturism este scopul nostru, sau vizionarea de meciuri ale Sportului in deplasare. Eh, hai, ca pe stadionul “Dunarea” din Galati nu am ajuns niciodata. Poate fac si eu un efort.

sircos
    Member

@07Ex wrote:

Meci contand pentru etapa a III-a a ligii a II-a, seria I.
    Ora 11:00, stadion Dunarea (Galati)

sambata ? duminica ?

Zibling
    Member

Sambata, ca meciul asta nu-l televizeaza nimeni nicaieri.

MarcAntoniu
    Member
    Giani wrote:
    Cred ca problema este de strategie. Antrenorul se limiteaza la a ciupi un gol, pentru ca apoi sa se retraga cu toate liniile in aparare.

Nu vreau sa vad cum echipa face pasul inapoi cand are doar un gol avantaj, de parca ar fii vreo echipa italiana sa tina de scor, asta cand se poate destul de bine sa forteze desprinderea la doua trei goluri diferenta si sa termine meciul fara griji. Daca-si dau silinta si alearga pana in minutul 90+? Sportul va castiga lejer meciul cu Dunarea. Si poate ca, nu vom mai auzi de schimbari cand este clar ca, cel care este in teren se descurca foarte bine. Gustul victoriei face uitata oboseala si daca nu, are timp sa doarma dupa meci.
    Forza SPORTUL STUDENTESC !

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

@Giani wrote:

Uneori imi pun si eu intrebarea asta, iar alteori merg cu capul inainte. Agroturism este scopul nostru, sau vizionarea de meciuri ale Sportului in deplasare. Eh, hai, ca pe stadionul “Dunarea” din Galati nu am ajuns niciodata. Poate fac si eu un efort.

daca vrei sa-ti pierzi timpul…. e treaba ta.
    sambata joaca nationala, insa si olanda-bulgaria !!!!

ultrasro
    Member

Pentru mine intai este Sportul Studentesc si apoi Nationala!!!

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Pentru mine intai este Sportul Studentesc si apoi Nationala!!!

Si pentru mine la fel. :)

Giani
    Member

Pentru mine Nationala nici macar nu exista. Boicot generalizat. Cat timp rezultatele din teren sunt viciate grav la masa verde, pentru ca “prietenii” aducatori de voturi sa ramana in prima liga, pentru mine aceasta “grande famiglia” nu merita nici macar o portie de saliva intre ochi. De ce sa ma bucur pentru Nationala? ca sa faca nashu, mitica si alti infractori burta mare? Daca ar fi o echipa pentru Romania, as tine cu ei, dar cand vad ca jucatorii isi rup oasele si raman cu prestigiul, care oricum nu le aduce nimic in buzunar, in timp ce maharii isi umfla conturile, mi se face greata.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.