08.09.2012 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 08.09.2012 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Mama mia… Florin Verigeanu asta juca cu nr. 8 la Chimia Rm.Valcea in anii ’80. Nu mai auzisem de el de secolul trecut.
    ((

Fost coleg cu Dumitru Telespan… ce a prins si nationala olimpica in acelasi secol

@Zibling wrote:

Informatii suplimentare de pe http://www.fcsportulstudentesc.ro/ ciuciu ca vad ca dupa ce a plecat domn director Gheorghe de la club, s-a pus praful si pe website. Nu ca ar fi fost saptamanal actualizat pana la momentul plecarii sale. :((

Ca sa actualizez informatiile si aici:
    Lun – Liber
    Mar – Liber
    Mie – Liber
    Joi – Liber
    Vin – Liber
    Sam – Liber
    Dum – Liber

Una peste alta de nu ne desfiintam mare minune!

laucantona
    Member

inca o victorie pe teren neutru…sau mai bine zis afara…3-0

cameliu
    Member

Se pare ca am inceput cu vreo 15 minute mai tarziu! N-a fost salvare…
    Bine ca se joaca totusi…

multi
    Member

Da’ macar am inceput cu dreptul si conducem cu 1-0 din min 3 :)

cameliu
    Member

@multi wrote:

Da’ macar am inceput cu dreptul si conducem cu 1-0 din min 3 :)

Da, Ghinga din 11m.
    Ceva radio ceva?

multi
    Member

N-am cunostinta de participarea media la acest eveniment. Astept si eu, cu interes, eventuale informatii 8-|

multi
    Member

Uf, in sfarsit 2-0! Mai bine mai tarziu decat niciodata!

cameliu
    Member

Golul 2: Nistor min. 72

cameliu
    Member

Un 2-0 ce a stat sub semnul unui 0-3. Cum pot juca jucatorii?
    Prima data nu ai apa la stadion, joci in pribegie… Iesi sa incepi, nu ai salvare…
    Victorie imensa…

Ultras
    Member

Exil cu peripeţii! Sportul Studenţesc a învins Dinamo II cu 2-0

Sportul Studenţesc a primit azi, în Giuleşti, vizita formaţiei Dinamo II, însă prima partidă din exil nu avea cum să fie ferită de peripeţii. Starul partidei a fost amânat cu aproape un sfert de oră, deoarece arbitrul Paul Unimatan nu a vrut să dea drumul la joc fără cea de-a doua ambulanţă la stadion. Aceasta a avut un accident pe traseu şi a fost necesar trimiterea celei de-a treia pentru ca meciul să se desfăşoare.

Sportul Studenţesc a început în forţă şi în minutul 2 Alin Nistor a obţinut o lovitură de pedeapsă, transformată de Sebastian Ghinga. Mulţumiţi de avantajul creat studenţii au făcut apoi un joc de aşteptare forţând din când în când desprinderea.

Dinamo II s-a prezentat mult mai bine decât în prima etapă şi a încercat să restabilească egalitatea, dar până la pauză ocaziile la poarta lui Ormenişan nu au fost semnificative.

Repriza secundă a început cu Gaşca Nebună căutând să risipească emoţiile, ceea ce s-a întâmplat până la urmă, după o fază creată de Valentin Lazăr şi finalizată de Alin Nistor.

Oaspeţii puteau să înscrie cel puţin golul de onoare, dar, în urma celeor trei ocazii clare, tabela nu s-a mai modificat.

Arbitrajul a fost în general bun, doar o singură fază din prima repriză, petrecută la poarta studenţilor, ridicând semne de întrebare, două faulturi consecutive, comise de Axente şi Lung, fiind trecute cu vederea.

Sportul Studenţesc: Ormenişan – Ciobanu, Lung, Patriche (cpt), Cioranu – Nistor, Ghinga, Şerban, Lazăr – Dobre, Novac
    Rezerve:Vâlceanu – Kassai, Barbu, O. Andrei, Mărgărit, Pleşa
    Antrenor: Eusebiu Tudor

Dinamo II: Manyur – D. Stanca (cpt), Dobrosavlevici, M. Ioniţă, Burnea – Cazacu, A. Stan, A. Albert, Roman – Axente, A. Vasile
    Rezerve: Râmniceanu – Ghinea, V. Ştefan, A. Neculai, E. Alvarez, Buia, Bitez
    Antrenor: Ilie Alexe

07Ex
    Keymaster

Nu pot decat sa rad cand vad ce se intampla la club. Nu ai apa, pe urma nu ai salvare, dar totusi castigi cu 2-0. Eu unul ma intreb daca in stilul asta vom termina campionatul asta sau daca nu ne va retrage Siman pe parcurs.

In alta ordine de idei … Florin, ti-am mutat stirea referitoare la meciul de azi pe subiectul meciului. Subiectul de stiri e mai mult pentru stiri diverse.

@07Ex wrote:

Nu pot decat sa rad cand vad ce se intampla la club. Nu ai apa, pe urma nu ai salvare, dar totusi castigi cu 2-0. Eu unul ma intreb daca in stilul asta vom termina campionatul asta sau daca nu ne va retrage Siman pe parcurs.

Hai sa nu fim chiar atat de duri, pana la urma nu din cauza clubului a facut a doua salvare accident si nu a mai putut ajunge la meci. Atata timp cat ne castigam meciurile, dupa mine poate sa opreasca apa tot sezonul :)) .

Ca ne asteptam sau nu ne asteptam, Sportul trebuie neaparat sa promoveze anul acesta in Liga I, deoarece e mare nevoie de acei bani care se iau din drepturile de televizare. Dupa cum nu se vede, interesul televiziunilor pentru seria noastra este zero, asa ca resursele din care am putea scoate bani sunt practic nule. Daca anul asta nu promovam, aproape sigur echipa se va retrage in viitorul sezon…iar acesta este cel mai optimist scenariu din pacate :( .

sircos
    Member

@Ultras wrote:

Rezerve:Vâlceanu – Kassai, Barbu, O. Andrei, Mărgărit, Pleşa

deci despre care SS este vorba aici ? :-

chiar 20 ati fost la meci ?
    felicitari pentru victorie !

cameliu
    Member

liga2.ro:

Studenţii au “întors” de la 0-3 la 2-0!

SPORTUL – DINAMO II 2-0 10:31 “GAZDELE” AU FOST LA UN PAS DE A PIERDE LA MASA VERDE DIN CAUZA CELEI DE-A DOUA AMBULANŢE

Situaţia financiară precară în care se află clubul din Regie a făcut ca studenţii să-şi mute “camera de cămin” câteva străzi mai încolo, adică în Giuleşti, unde prietenul cu bani mai mulţi care stă cu chirie, George Copos, a întins o mână de ajutor pentru partida cu echipa secundă a câinilor roşii.

Meciul a început cu întârziere, şi nu pentru ca fanii să intre în stadion, ci pentru că la marginea terenului nu există cea de-a doua maşină de intervenţie a Ambulanţei, lucru care l-a enervat pe Vasile Şiman. “Fac contestaţie, clar!” se auzea de la oficiala din Grant. Însă Dinamo nu a reuşit să câştige la masa verde, pentru că în 15 minute a sosit şi cea de-a doua maşină necesară pentru a se da fluierul de start.

Studenţii au scos penalty după doar trei minute

“Sunt tineri. Cum ar fi să se nască din ăştia un Sandu cam pe la 19 ani?” vine o întrebare fără răspuns din rândul puţinilor fani ai Sportului împrieteniţi peste ani şi obişnuiţi cu soarele de ora 11:00. Primele minute aparţin Sportului, care urcă tăvălug peste “câini”, ba chiar la unele faze de atac contribuie şi cu fundaşii laterali. Aşa se întâmplă şi în minutul 3, când Burnea se vede depăşit de fază şi riscă faultând chiar în suprafaţa de pedeapsă. Cioranu se vaită, dar pe faţa lui se citeşte zâmbetul. Ghinga (25 ani), unul din veteranii echipei, ia balonul în mână cu o încredere nemărginită şi apoi trimite aproape de vinclu.

Ce start perfect! Studenţii nu renunţă şi continuă jocul de posesie, motiv pentru care la jumătatea primei părţi se văd surprinşi pe contaatac, şi ultima soluţie este faultul în careu. Mai vizibil decât cel din care s-a marcat, însă centralul îi face semn lui Axente să se ridice. Ocaziile la poarta lui Ormenişan se înteţesc tot mai mult, dar Axente îşi bate joc de pasa filtrantă a lui Albert (28).

Alvarez, câine surd la vânătoare

La ieşirea de la cabine, Alexe îl introduce pe Edgar Alvarez, mijlocaşul de bandă adus cu surle şi trâmbiţe în Ştefan cel Mare, dar trimis de Bonetti la echipa a doua pentru a-şi recăpăta forma fizică după accidentarea de la Chiajna. Hondurianul are poftă de joc şi driblează cu succes pe spaţii mici, dar fără a găsi o finalizare. Băieţii lui Eusebiu Tudor preiau din nou frâiele. Este repriza lui Lazăr, aşa că mijlocasul stânga îi înnoadă în dese rânduri pe Stanca şi Dobrosavlevici, reuşind să intre în careu de fiecare dată şi să centreze în faţa porţii, dar Şerban şi Novac nu scutură plasa din şase metri. Doar Nistor este cel care pune piciorul bine, cu douăzeci de minute înainte de final, apărarea alb-roşilor greşeşte în lanţ, iar tabela se schimbă în 2-0. În prelungiri, Axente se dezmeticeşte, dar parcă prea târziu. Şutează din unghi puternic de două ori, dar fără succes. Cu o medie de vârstă de 22 de ani, Sportul pare să scoată la rampă o altă gaşcă nebună care poate da fotbalului românesc un nou Varga, Bălan sau Mazilu, dar poate cu un alt destin…

Sportul: Ormenişan – Ciobanu, Lung, Patriche (cpt.), Cioranu – A. Nistor (90′ Ov. Andrei), Ghinga (86′ Barbu), I. Şerban, Lazăr – L. Dobre (90+2′ Mărgărit), Novac. Rezerve:Vâlceanu – Kassai, Barbu, O. Andrei, Mărgarit, Pleşa Antrenor: Eusebiu Tudor
    Dinamo II: Manyur – D. Stanca (cpt.), Dobrosavlevici, M. Ioniţă, Burnea (73′ Buia) – Cazacu, A. Stan (66′ V.Ştefan), Al. Albert, A. Roman – Axente, A. Vasile (46′ Edgar Alvarez) Rezerve: Râmniceanu – Ghinea, V. Ştefan, A. Neculai, E. Alvarez, Buia, Bitez Antrenor: Ilie Alexe

Articol scris de George NISTOR
    Foto de Gabriel FLUERARIU

dragos
    Member

am ajuns la “noul” loc de desfasurare de-acum incolo (vechiul Giulesti) prin min 27, cand scorul era deja 1-0….
    atmosfera linstita, fotbal bunicel, o victorie si gata, 3 puncte…… :ymapplause: :ymapplause:

intreb retoric: oare datoriile la utilitati depasesc chiria pt stadionul Giulesti ?? nu de alta, dar nu vad logica jucarii meciurilor pe Giulesti :-ss

PS: mi s-a intamplat o faza hilara ca-n schitele lu’ Caragiale, cand am ajuns la stadion…..il intreb pe unul dintre cei care asigurau ordinea sau intrarea in stadion, de unde pot lua un bilet….imi spune ca, biletele s-au epuizat si ca, dupa inceperea meciului, nu se mai vand……imi venea sa plec acasa X(
    insist, totusi, intrucat mi se parea HALUCINANT sa se epuizeze TOATE BILETELE =)) =)) =)) si-l intreb de unde pot cere mai multe informatii….imi spune sa merg la casa de bilete, unde se vindeau bilete doar pt meciul Rapid – Shahtior….
    o intreb pe vanzatoare de unde pot cumpara un bilet pt Sportul si-mi raspunde sec ca, meciul a inceput si nu se mai vand bilete.
    insist si intreb cate bilete s-au pus in vanzare ?? si cat costau ???? stupoare !!! o las fara replica pe vanzatoare, iar dupa cateva minute de gandire imi spune ca, de fapt, nu s-a tiparit niciunul si intrarea este LIBERA.
    plec glont spre intrarea de la trib 1 (cred) si intru cu tupeu, fara sa-mi pese de oamenii de ordine sau de jandarmi 8-}
    asadar, astia sunt oamenii de ordine pusi sa incurce si nu sa indrume spectatorii….Romania te iubesc :ymdevil:

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.