08.09.2012 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 08.09.2012 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 2-0(1-0)

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • Author
    dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Ca ne asteptam sau nu ne asteptam, Sportul trebuie neaparat sa promoveze anul acesta in Liga I, deoarece e mare nevoie de acei bani care se iau din drepturile de televizare.

promovare, zici ??? :-? hhhmmm, suna bine pt noi, suporterii frumosi si nebuni :) , dar oare jucatorii ce isi doresc ??

oare jucatorii/antrenorii (de la echipa mare + cei de la copii si juniori), care au plecat si cei care vor mai pleca pana in iarna, de ce au plecat ??
    or fi plecat din cauza ca, au fost ei “incompatibili” cu pretentiile unui club care isi propune in fiecare SEZON performanta ??

cum sa tragi la o promovare, cand pt precedenta (de 2 ani) NU ti-ai primit prima de promovare ???? :-ss
    daca s-au “prajit” o data toti jucatorii, crezi, ca isi mai doresc asta ? sa fim seriosi.
    cum sa tragi la promovare cand tu n-ai primit SALARIUL de mai bine de 9 luni ??
    cum sa tragi la promovare cand in perioada de pregatire, NU s-a efectuat niciun cantonament ??? nimic, nimic, zero !!

asadar, avem asa: stadion de liga a-2-a, datorii fara numar, lot de jucatori subtire, slab PREGATIT si HRANIT, antrenori tineri si atat !!
    hm, ce spui ?

eu stiu un lucru: PERFORMANTA pe stomacul gol NU merge !

si nu de alta, dar n-avem jucatori cu parinti SUPER BOGATI (precum Tucudean, de exemplu), care joaca fotbal din placere…

de-a lungul anilor s-au vandut jucatori pe bani BUNI, insa, situatia precara a fost, este si va continua sa fie in acest club….s-a adus vreun SUPER jucator din banii de transferuri ? s-a adus vreun super antrenor platit cu bani multi ??? ioc, ioc. =))
    s-au facut modernizari la stadion ??

hai, sa fim realisti, ca banii au intrat si vor intra doar in buzunarul unui singur om.

spui de bani din televizari ?? :))
    pai, ce bani sa primeasca Sportul cand se claseaza pe ultimele locuri ????
    la ce bun sa promovezi si sa fii CIUCA batailor ?!
    si fie vorba intre noi, noi n-avem dupa ce bea apa, d’apoi sa tinem echipa in liga 1…..

realist vorbind, nu putem promova si nici nu vad de ce.

eu le doresc TUTUROR jucatorilor de la acest club, sa poata face performanta oriunde numai aici nu….sa fuga cat mai rapid, altminteri nu vor avea nici macar un leu la pensie (daca ii va prinde aici).
    si le mai doresc SA FIE SANATOSI, sa nu se accidenteze la acest club, ca va fi rau…..

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

PS: mi s-a intamplat o faza hilara ca-n schitele lu’ Caragiale, cand am ajuns la stadion…..il intreb pe unul dintre cei care asigurau ordinea sau intrarea in stadion, de unde pot lua un bilet….imi spune ca, biletele s-au epuizat si ca, dupa inceperea meciului, nu se mai vand……imi venea sa plec acasa X(
    insist, totusi, intrucat mi se parea HALUCINANT sa se epuizeze TOATE BILETELE =)) =)) =)) si-l intreb de unde pot cere mai multe informatii….imi spune sa merg la casa de bilete, unde se vindeau bilete doar pt meciul Rapid – Shahtior….
    o intreb pe vanzatoare de unde pot cumpara un bilet pt Sportul si-mi raspunde sec ca, meciul a inceput si nu se mai vand bilete.
    insist si intreb cate bilete s-au pus in vanzare ?? si cat costau ???? stupoare !!! o las fara replica pe vanzatoare, iar dupa cateva minute de gandire imi spune ca, de fapt, nu s-a tiparit niciunul si intrarea este LIBERA.
    plec glont spre intrarea de la trib 1 (cred) si intru cu tupeu, fara sa-mi pese de oamenii de ordine sau de jandarmi 8-}
    asadar, astia sunt oamenii de ordine pusi sa incurce si nu sa indrume spectatorii….Romania te iubesc :ymdevil:

Iti aduci aminte anul trecut sau acum 2 ani cand si la noi au fost probleme cu intrarea la stadion si cand noi toti i-am sarit in cap lui Gheorghe C.? Vad ca probleme de genul asta se intampla si la case mai mari.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

PS: mi s-a intamplat o faza hilara ca-n schitele lu’ Caragiale, cand am ajuns la stadion…..il intreb pe unul dintre cei care asigurau ordinea sau intrarea in stadion, de unde pot lua un bilet….imi spune ca, biletele s-au epuizat si ca, dupa inceperea meciului, nu se mai vand……imi venea sa plec acasa X(
    insist, totusi, intrucat mi se parea HALUCINANT sa se epuizeze TOATE BILETELE =)) =)) =)) si-l intreb de unde pot cere mai multe informatii….imi spune sa merg la casa de bilete, unde se vindeau bilete doar pt meciul Rapid – Shahtior….
    o intreb pe vanzatoare de unde pot cumpara un bilet pt Sportul si-mi raspunde sec ca, meciul a inceput si nu se mai vand bilete.
    insist si intreb cate bilete s-au pus in vanzare ?? si cat costau ???? stupoare !!! o las fara replica pe vanzatoare, iar dupa cateva minute de gandire imi spune ca, de fapt, nu s-a tiparit niciunul si intrarea este LIBERA.
    plec glont spre intrarea de la trib 1 (cred) si intru cu tupeu, fara sa-mi pese de oamenii de ordine sau de jandarmi 8-}
    asadar, astia sunt oamenii de ordine pusi sa incurce si nu sa indrume spectatorii….Romania te iubesc :ymdevil:

Iti aduci aminte anul trecut sau acum 2 ani cand si la noi au fost probleme cu intrarea la stadion si cand noi toti i-am sarit in cap lui Gheorghe C.? Vad ca probleme de genul asta se intampla si la case mai mari.

da, exact.
    a propos de bilete: Andrei mi-a aratat un bilet tiparit pt acest meci, pe care scria pret ZERO !!
    oare de ce a mai fost necasara tiparirea acestor bilete, daca intrarea a fost libera ???? cheltuieli inutile…….

@dragos wrote:

@Ace of Spades wrote:

Ca ne asteptam sau nu ne asteptam, Sportul trebuie neaparat sa promoveze anul acesta in Liga I, deoarece e mare nevoie de acei bani care se iau din drepturile de televizare.

promovare, zici ??? :-? hhhmmm, suna bine pt noi, suporterii frumosi si nebuni :) , dar oare jucatorii ce isi doresc ??

oare jucatorii/antrenorii (de la echipa mare + cei de la copii si juniori), care au plecat si cei care vor mai pleca pana in iarna, de ce au plecat ??
    or fi plecat din cauza ca, au fost ei “incompatibili” cu pretentiile unui club care isi propune in fiecare SEZON performanta ??

Intr-adevar, daca e sa ne raportam la jucatori, o eventuala promovare probabil nu ii va scoate din situatia mizerabila in care Siman i-a bagat si astfel nici eu nu vad de ce si-ar mai da silinta, insa eu ma refeream strict pentru supravietuirea clubului…in Liga a II-a te asigur ca nu faci multi purici, cum se spune.

@dragos wrote:

spui de bani din televizari ?? :))
    pai, ce bani sa primeasca Sportul cand se claseaza pe ultimele locuri ????
    la ce bun sa promovezi si sa fii CIUCA batailor ?!

2-3 sute de mii de euro tot se ia chiar si pentru acel ultim loc.De ce nu am ajuns in halul acesta in acesti 2 ani de Liga I ? Desi erau probleme si atunci, macar am avut parte de cantonamente si un stadion al nostru, dar acum dupa doar 2 etape de Liga a II-a deja se pun lacatele in Regie. Nu cred ca e coincidenta.

@dragos wrote:

realist vorbind, nu putem promova si nici nu vad de ce.

Daca vrei sa mai o vezi pe Sportul activand ar cam trebui sa iti dai seama “de ce”, cred ca este un motiv destul de convingator. Poate nu o fi un obiectiv realist cum zici, dar alta solutie de a mai rezista pe termen lung nu mai vad.

@dragos wrote:

si le mai doresc SA FIE SANATOSI, sa nu se accidenteze la acest club, ca va fi rau…..

Pentru Andrei Lungu din pacate e cam tarziu, va sta cel putin jumatate de an pe bara si din cate se pare a trebuit sa mai si plateasca operatia pe banii proprii. Imi pare rau pentru el.

Zibling
    Member

@sircos wrote:

@Ultras wrote:

Rezerve:Vâlceanu – Kassai, Barbu, O. Andrei, Mărgărit, Pleşa

deci despre care SS este vorba aici ? :-

chiar 20 ati fost la meci ?
    felicitari pentru victorie !

Au fost vreo 250 oameni la acest meci, dintre care 150 au stat la Tribuna I si restul la Tribuna Zero (inclusiv Ionut Mazilu). Dinrre aia 150 de la Tribuna I, hai sa zicem ca jumatate au fost ai nostri si jumatate dinamovisti, dar am stat unii langa altii fara probleme.

sircos
    Member

mazilu a fost si la meciul de la buftea … s-a lasat cumva de fotbal, este accidentat sau suspendat pe termen lung ?

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 7 posts - 31 through 37 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.