08.11.2009 Sportul Studentesc – CSM Rm. Sarat 8-0(3-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 08.11.2009 Sportul Studentesc – CSM Rm. Sarat 8-0(3-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • Author

opriti macelul ! :))

cameliu
    Member

3-0 la pauza cu gol din minutul 2…
    chiar ca e macel.
    la pauza as baga 3 rezerve!

Incredibil Chetan asta! Dupa golul de la Bacau a dat toate pasele de gol in repriza 1!

multi
    Member

Sinteti prea milosi. Golurile aduc goluri, ca sa parafrazez zicerea aia cu victoriile… Nu de nacajitii astia de la Ramnic mi-e mie ci de meciurile care vin si de atitudinea de invingator a echipei cu care tin. Si pentru asta mi-as dori ca meciul sa se termine de la opt in sus.

multi
    Member

M-a disperat Curelea! Doamne, cat o sa mai poata rata?!?

multi
    Member

Asa da!
    De pe vremea lui Hagi cred ca n-am mai vazut opt pentru Sportul…

cameliu
    Member

http://www.ligab.ro

Party în Regie! Sportul – Rm. Sărat 8-0

Sportul dinamitează CSM-ul, ultima clasată a B1, cu un incredibil 8-0. Oaspeţii nu au fost în stare să dea o replică pe măsura studenţilor, gazdele putînd marca cu uşurinţă în alte numeroase rînduri. După această înfrîngere usturătoare, rîmnicenii nu par să mai aibă şanse de a se salva de la retrogradare, avînd acumulate numai 5 puncte. Vezi aici desfăşurarea meciului!

Sportul – CSM Rîmnicu Sărat 8-0

Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Asistenţi: Ciprian Geambazu (Buşteni), Elena Muşetoiu (Câmpulung Muscel)

Viciu – Ciupe, D. Lung, Patriche, Farmache – C. Gheorghe, Cruceru, Irimia, Cheţan – Curelea, Ferfelea
    Antrenor: T. Selymes

Budur – Anton, Tîrîlă, C. Puşcă, Scarlat – Drăgan, Wartz, Cristofan, Miron – Sagna, A. Nica
    Antrenor: M. Ciobanu

Desfăşurarea meciului:

Min. 1: A început partida

Min. 1: Curelea e aproape de a ciupi balonul în poarta lui Budur, după o centrare a lui Costin Gheorghe

Min. 2: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Curelea înscrie cu capul din 6 metri, după o centrare din lovitură liberă a lui Cheţan!

Min. 4: Costin Gheorghe rateză incredibil! Jucătorii CSM-ului scot balonul de două ori de pe linia porţii!

Min. 8: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Irimia înscrie din 4 metri în urma unei lovituri libere bătute de acelaşi Cheţan

Min. 14: Ferfelea execută o lovitură liberă de la 25 de metri, balonul se scurge pe lîngă poarta CSM-ului

Min. 16: Costin Gheorghe şutează de la 18 metri, însă balonul nu prinde spaţiul porţii

Min. 26: Gheorghe centrează de pe banda dreaptă şi Cheţan trimite peste din 6 metri

Min. 28: Cheţan şutează în plasa laterală de la 17 metri, din unghi

Min. 36: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Centrare Cheţan de pe partea dreaptă şi Curelea reia cu capul din 5

Min. 40: Cartonaş galben Sportul: Farmache e atenţionat

Min. 41: Şut Ferfelea din 12 metri şi Budur reţine în 2 timpi

Min. 42: Centrare Cheţan şi Ferfelea trimite din 6 metri peste

Min. 43: Curelea scapă singur cu portarul CSMului, însă Budur iese la timp

Min. 45: Centrare de pe stînga a lui Cheţan şi Curelea ratează din faţa porţii

Min. 45+2: Repriza se încheie cu un scor de forfait în favoarea gazdelor

Min. 46: A început partea secundă a meciului din complexul Regie

Min. 46: Dublă schimbare la CSM Rm. Sărat: Ioniţă intră în locul lui Nica, iar M. Puşcă îl înlocuieşte pe Anton

Min. 46: Schimbare la Sportul: Ciupe îi lasă locul lui Cazan

Min. 47: Centrare periculoasă în faţa porţii lui Budur, însă Tîrîlă nu fructifică ocazia

Min. 55: Cartonaş galben Sportul: Cheţan este penalizat, în urma unei intrări pe la spate

Min. 58: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Ferfelea înscrie în urma unei centrări din loviturp liberă pe nu o atinge niciun jucător

Min. 60: Cartonaş galben CSM. Rm. Sărat: Sagna este atenţionat

Min. 62: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Gheorghe Costin centrează de pe dreapta şi Ferfelea execută portarul din 10 metri

Min. 64: Schimbare la CSM Rm. Sărat: Petrică întră în locul lui Drăgan

Min. 66: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Curelea îl învinge din 6 metri pe Budur

Min. 69: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! Curelea scapă singur cu portarul şi îi pasează lui Ferfelea, care îl execută pe goalkeeperul CSM-ului

Min. 70: Schimbare Sportul: Iese Lung şi intră Ghinga

Min. 72: Schimbare Sportul: Truţă îl înlocuieşte pe Ferfelea

Min. 77: GOOOOOOOOOOL SPORTUL! C. Gheorghe centrează de pe dreapta, iar Truţă reia din 6 metri

Min. 89: Costin Gheorghe driblează întreaga apărare a CSM-ului şi şutează, însă execuţia sa loveşte bara

Min. 90+1: Partida se încheie cu un neverosimil 8-0 pentru Sportul. În urma acestui rezultat, studenţii acumulează 23 de puncte şi urcă pe locul 4, în timp ce echipa din Rîmnicu Sărat rămîne în continuare codaşa seriei B1.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Eu sper intr-o victorie cu 4-1 in acest meci. Si nu cred ca voi fi prea departe de realitate.

Zibling foarte departe de realitate ai fost!!!!
    :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Pt cei ce au fost la meci: au trecut cei de la Rm Sarat mijlocul terenului? (in afara de cand au inceput la mijloc…)

E oare cea mai mare diferenta de scor de cand tin eu cu Sportul?
    Acu vreo 6-7 ani in B am batut Poli Iasi cu 7 sau cu 9-0? Nu mai sunt sigur…

razvan
    Member

@cameliu wrote:

Pt cei ce au fost la meci: au trecut cei de la Rm Sarat mijlocul terenului? (in afara de cand au inceput la mijloc…)

Au avut chiar si un sut pe poarta, respins nitel cam in fata de Viciu. Iar inceputul reprizei a doua a fost mai…imbacsit. Dar altfel, da, cam mielusei.

Frumos recital dat de studenti azi in Regie :ymapplause: :ymapplause: .Echipa adversa pur si simplu nu a avut raspuns la jocul nostru in viteza.Ia aminte Jiji L-) ,asa joaca adevaratii vitezisti,nu ca melcii tai de Onicas si Ninu :)) :)) .

P.S:Pentru amatorii de statistici, va spun ca aceasta e cea mai mare diferenta de scor inregistrata intr-un meci oficial in favoarea noastra din 1916, de la infiintare, pana astazi.Precedentele recorduri au fost:

1 1975-1976 26 Mai 1976 Sportul Studentesc 8(2-0)1 FCM Resita
    2 1980-1981 17 Iun 1981 Sportul Studentesc 8(4-1)1 FC Baia Mare
    3 1984-1985 12 Dec 1984 Sportul Studentesc 7(3-0)0 Chimia Rm Valcea

Deci in concluzie,eu zic ca aceasta generatie poate sa atinga performantele din “era Hagi” si chiar sa o si depaseasca,asta daca Siman nu o sa cedeze tentatiei banilor si va pastra echipa intacta si pentru sezonul viitor,deoarece eu zic ca promovarea nu va fi o problema dupa felul in care jucam in acest moment.Insa vom vedea ce va fi si dupa meciurile viitoare,deoarece nimic nu e batut in cuie si asta include si forma de moment.

FORZZA SPORTUL :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

laucantona
    Member

extraordinar, tin cu Sportul de aproape 30 de ani dar niciodata nu am castigat 8-0..la mai multe victorii ca asa castigam incredere…Hai Sportul!

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

Precedentele recorduri au fost:

1 1975-1976 26 Mai 1976 Sportul Studentesc 8(2-0)1 FCM Resita
    2 1980-1981 17 Iun 1981 Sportul Studentesc 8(4-1)1 FC Baia Mare
    3 1984-1985 12 Dec 1984 Sportul Studentesc 7(3-0)0 Chimia Rm Valcea

FORZZA SPORTUL :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

mai e:
    21.04.2001 in B
    Sportul – Poli Iasi 7-0

razvanR
    Member

Cred ca sunt singurul putin trist dupa victoria de astazi: doream sa castigam cu 1-0, nu mai mult !
    Bunicii mei au trait toata viata la Rimnicu Sarat, parintii s-au nascut acolo, eu am copilarit tot in Rimnic, am multe rude in acest oras.

razvanR
    Member

Trebuie verificat
    11.10.2003: Sportul Studentesc – Juventus Colentina 7-0?

Referitor la scorul de astazi:
    Cred ca scorul anului 2009 l-a realizat CSM Rimnicu Sarat care a invins pe 5 iunie 2009, in deplasare, cu 14-0 pe Raraul Campulung Moldovenesc. Va vine sa credeti? Stie cineva vreo victorie mai categorica? Nu cred ca anul asta s-a inregistrat vreun scor mai mare in Diviziile A, B sau C. Dupa ocaziile avute astazi, Sportul Studentesc putea sa bata recordul celor de la CSM Ramnicu Sarat, adica sa marcheze 15 goluri intr-un singur meci !

07Ex
    Keymaster

@razvanR wrote:

11.10.2003: Sportul Studentesc – Juventus Colentina 7-0?

Meciul respectiv a fost castigat de Sportul cu 5-0. Golurile de atunci au fost marcate de Galamaz (2), Maxim, Curelea, si Lazar.

In sezonul respectiv Sportul a mai avut insa alte meciuri in care a castigat la scor. Aici sunt cateva din ele:

22.05.2003 Sportul Studentesc – Aro Campulung 6-0
    01.05.2003 Sportul Studentesc – International Pitesti 5-0
    17.04.2003 Sportul Studentesc – Minerul Motru 7-2
    20.03.2003 Rarora Rm. Valcea – Sportul Studentesc 1-5
    22.11.2002 Sportul Studentesc – Rulmentul Alexandria 6-0
    13.09.2002 Sportul Studentesc – Building Vanju Mare 5-0
    30.08.2002 Sportul Studentesc – Rarora Rm. Valcea 6-0

Cat despre meciul de azi, nu cred ca mai trebuie comentat nimic. Cand castigi la o diferenta de 8 goluri, este clar ca esti cu o clasa peste adversarul direct. Felicitari baietilor pentru victorie.

Sper ca aceasta victorie sa fie de bun augur si sa-i motiveze pe jucatori sa continue sa joace la fel cum au facut-o azi.

07Ex
    Keymaster

Sport(ul) “sângeros”

Sportul Studenţesc a luat în serios partida cu CSM Râmnicu Sărat şi a jucat la turaţie maximă din primul până în ultimul minut. Chiar dacă întâlnea “lanterna roşie” pe teren propriu, alb-negrii nu s-au relaxat decât câteva minute în debutul reprizei secunde.

“Gaşca Nebună” a marcat de opt ori, dar paradoxal a ratat ocaziile clare de gol. Scorul ar fi putut căpăta proporţii inimaginabile pentru acest nivel, studenţii stabilind totuşi cel mai categoric rezultat al sezonului. Curelea şi Ferfelea de câte trei ori, Irimia şi Cheţan au marcat în poarta, de dimensiuni regulamentare, a nefericitului Budur, un goalkeeper ce a părut că se află la prima întâlnire cu mingea. La această impresie a contribuit şi linia defensivă din faţa sa, depăşită din toate punctele de vedere de atacanţii dezlănţuiţi ai Sportului.

Tibor Selymes a reuşit într-un timp foarte scurt să readucă în Regie spiritul echipei care facea furori în urmă cu patru ani în Liga I. Sportul Studenţesc a urcat pe locul patru în clasament şi etapa viitoare va întâlni în deplasare o altă echipă aflată în mare suferinţă Tricolorul Breaza. Dacă vor continua să joace fotbalul arătat în ultimele partide, studenţii au mari şanse să ierneze pe o poziţie promovabilă.

Ferfelea, golgheterul Ligii 2

Cele trei goluri marcate în partida cu CSM Râmnicu Sărat l-au propulsat pe Viorel Ferfelea în fruntea ierarhiei golgheterilor ligii secunde. Mijlocaşul a făcut sâmbătă cuplu în atacul Sportului cu Costin Curelea, care şi-a trecut şi el în cont trei reuşite. Astfel, Sportul Studenţesc are în acest moment cel mai prolific atac din Liga 2, cei doi având împreună 17 goluri marcate în 13 meciuri.

Ferfelea, unul dintre componenţii echipei care termina campionatul în 2006 pe locul 4 în Liga I, şi-a recăpătat plăcerea de a juca fotbal sub comanda lui Tibor Selymes şi va trezi cu siguranţă interesul formaţiilor din primul eşalon, poate chiar în pauza de iarnă, fiind unul dintre cei mai tehnici mijlocaşi din ţară. (Florin ALBOIU)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.