09.03.2008 CS Otopeni – Sportul Studentesc 4-1(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 09.03.2008 CS Otopeni – Sportul Studentesc 4-1(2-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • Author
    dragos
    Member

am vazut doar prima repriza……ghinga scapa singur cu portarul si suteaza pe jos fff slab – ce ocazie vrei sa ai mai mare ca aceasta ca sa poti marca ???????? deci, avem un jucator de 2 lei (ROL, nu d’astia grei RON). 😆 😆 😆 😆 😆
    peste cateva minute gazdele au 2 cornere in 2 minute si marcheaza 2 boabe – avem portar de 2 lei !!!! 😆 😆 😆 😆
    iar apararea este tot de 2 lei – asadar, AVEM ECHIPA DE 2 LEI !!!!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    bine, ca nu am “luat” mai multe !!!! 😆 😆 cui ar trebui sa multumim pentru limitarea scorului ????
    PROSTI, CRETINI, TAMPITI, INDOLENTI, DERBEDEI, AVEM ECHIPA DE 2 LEI !!!! HUOOOO !!! HUOOOOO !!!! 😆 😆
    bine ca, nu m-am uitat la tot meciul. sunt fericit, ca nu mi-am pierdut timpul pe maidane……
    exista o vorba din batrani: cum este conducatorul, antrenorul etc, asa este si echipa !!
    SUNTETI GLUMA SERIEI !!! AFARA CU VOI SI CU ANTRENORUL, CONDUCATORUL !!!!!
    SUNTETI NISTE PURTATORI DE TRICOURI FARA VLAGA, DETERMINARE si VOINTA !!!!!

PS: nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar intreb retoric : mai merge cineva in deplasare cu echipa ??? merita oare osteneala voastra, caci a mea cu siguranta NU !!! eu am alte lucruri mai bune de facut decat sa-i vad pe PENIBILIII ASTIA, BASHINOSII ASTIA !!!

Zibling
    Member

@CIPIKA wrote:

Inbucurator este ca jucam un fotbal bun …

Ce jucam? Tzurca poate! 😥

@CIPIKA wrote:

Ce se intampla cu Secareanu(jucatorul)si Nicola de nu mai joaca

Secareanu inca merge in carje dupa operatia din nov.2007, air Nicola a fost in tribuna stadionasului din Otopeni impreuna cu colegii Irimia si C.Gheorghe. Daca Irimia a ajuns pe merit in tribune, ceilalti 2 nu au gresit atat de mult in ultimele meciuri incat sa nu prinda nici banca de rezerva.

Jenanta, apoi prestatia lui Cojocneanu, nr. 11 la Sportul pt inca 15 etape de groaza pt noi 😥

Zibling
    Member

@dragos wrote:

PS: nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar intreb retoric : mai merge cineva in deplasare cu echipa ???

Dragos, eu sincer as mai face 2 deplasari sezonul asta: la Chiajna si la Tulcea – locatii si stadioane pe care nu le-am vazut niciodata. In rest, sa ne fie echipa de ras, ca pe unde ma duc face lumea misto de mine: “a venit unicul suporter al echipei” sau “iti multumeste Siman ca-i faci galerie de unul singur” sau “tot 3 ati luat si azi” sau “nu te mai duce in deplasare, ce nu stii rezultatul ?!?!” 🙄

razvanR
    Member

Azi Luca a implinit 1 an. De la ora 12 la 20 l-am sarbatorit in oras. N-am vrut sa aflu detalii de la meci. Cand am ajuns acasa la 9 seara am dat drumul la DVD si m-am uitat la meci.

Doresc sa felicit jucatorii pentru efortul depus si determinarea cu care au jucat. Nota 10 pentru atitudine. Daca aveam un portar bun, azi castigam. Am dominat meciul de la un capat la altul dar atunci cand primesti 2 goluri intr-un minut e mai greu. La “pauza”, sotia vroia sa vada un film si mi-a spus ca am pierdut cu 4-1. N-am lasat-o si m-am uitat in continuare la meci. Si dupa ce s-a facut 4-1, cum mi-a zis ea, tot m-am uitat la meci sperand sa mai marcam.

Nu pot sa inteleg cum am pierdut acest meci, am fost mai buni ca ei. Scorul nu are nici o legatura cu ce s-a jucat pe teren !

ovidiu
    Member

Nici nu am avut curajul sa zic nimic pana astazi.
    Am fost negru si acum sunt gri. De furie.

Nu pot sa-mi dau seama ce au jucat acesti baieti. In loc de 2-0 pentru noi in min. 15 se face 2-0 pentru ei in minutul 22. Mi-a venit sa-mi iau campii.
    De 1 an si jumate “aud” ca nu se poate mai mult. Dar dupa cum vad incepe sa nu se mai poata deloc.
    Echipa se schimba de la meci la meci. Stanga nu se regaseste defel, iar Ferfelea nu prea stie ce joaca. Portarul si fundasii de multe ori (in acest caz de 4, DE PATRU ORI!!!!!!!!!!!) se afla doar cu numele pe teren. Chiar, cine joaca rolul de coordonator de joc in cadrul acestei echipe? Cine Dumnezeu mai sunt si otopenii astia? Da prerfab? Da chiajana? Aoleu, urmeza chiajna
    4-1. Nici acum nu-mi vine sa cred. La orice atac al lor ma apuca tremuriciu ca putea fi gol. Noroc ca n-au prea atacat. Ca atunci cand au facut-o ….
    Mda. Pot spune ca s-a incercat ceva. Dar rezultatul a fost dezastruos.
    Si imediat urmeza Chiajna.
    Sper sa nu devenim ciuca batailor pe aici prin B.

Hai de SPORTUL

Spawn09
    Member

din pacate nu am mai avut timp sa ajung pe la niciun meci (ultras_sportul stie de ce) si aflu cu parere de rau ca echipa joaca din ce in ce mai prost…. 😥

ultrasro
    Member

Fatalitate sau nu la ora meciului ma aflam in Prapastiile Zarnestiului …. la munte se afla si Spawn09…. arbitrul se pare ca ne-a ingropat cu interes la scorul de 2-1 intr-un moment in care ai nostri echilibrasera jocul si fortau cu temei egalarea … FRF sa-ti da-m la ……………….UE!

dragos
    Member

cand ii vezi pe “bashinosii nostrii” cum alearga aiurea/rateaza/primesc cu seninatate goluri – ti se pune amocul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😳 😳 😳

PS: Andrei si eu imi doresc sa vad alte “baze” sportive din tara, insa decat sa pleci cu speranta si sa te intorci acasa plin de nervi/suparat etc, mai bine PASSSS !!!! poate cu alta ocazie…….

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca la ora meciului eram in avion si deci nu am putut sa-i urmaresc pe ai nostrii jucand cum au jucat in meciul asta. De promovare nu se mai pune problema. Macar am scapat de-o grija.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Imi pare bine ca la ora meciului eram in avion si deci nu am putut sa-i urmaresc pe ai nostrii

nu ai pierdut absolut nimic, crede-ma……eu am pierdut 45 min din timpul meu liber, enervandu-ma….. 😳 😳
    PS: Stanga zis si “Rahan” sta prost la capitolul viteza (nu-i nicio noutate!!!), insa in multe faze este complet iesit din joc; nu are absolut nicio treaba cu jocul….oare chiar asa de greu “se regaseste” dupa vacanta ????!!!!

Jenant.

ionut.ro
    Member

Sportul Studentesc a inceput avantat si meciul de la Otopeni, inghesuindu-si adversara in propia jumatate. In primele 20min alb-negrii au avut posesia si au ratat cel putin 2 ocazii clare. Mai intai dupa un un-doi de efect la centrul terenului cu Stanga, Ghinga scapa singur cu portarul, numai ca dupa ce alearga jumatate de teren cu un adversar in spate isi pierde suflul si trage slab pe jos exact pe centrul portii, mingea respinsa de portar cazind pe plasa transversala. Peste cateva minute o degajare gresita a portarului advers este receptionata de Ferfelea care il angajaza pe dreapta pe Cojocnean, acesta centreaza in 6 m de unde Postolache reia pretentios din vole, mingea ocolind coltul lung (mai erau 2 jucatori ai SS liberi in careu). La poarta cealalta dupa un corner banal Popescu iese pe linga minge in careul de 6m, mingea ajunge la un adversar care o impinge simplu in poarta. La urmatoarea faza (alt corner de pe cealalta parte) portarul evita sa iasa, balonul sterge freza lui Dedu si ajunge la un adversar liber care reia din prima in coltul lung in plasa laterala. Si deja traiam cu impresia ca toate cornere adversarilor sunt de fapt penaltyuri, iar eforturile jucatorilor Sportului erau cele ale unui om care incearca sa care apa cu o galeata sparta. Bine ca pana la pauza Otopeniul nu a mai avut decat un singur corner. Sportul a mai avut ocazii pana la pauza (Varga blocat in careu dupa o preluare frumoasa apoi acelasi Varga trage defectuos pe langa poarta dupa o pasa – de fapt un sut ratat al lui Stanga). Dupa pauza alb-negrii au reusit sa si inscrie. De fapt nu au facut-o ei, ci un adversar care a deviat sutul mediocru din lovitura libera al lui Ferfelea, pacalindu-l pa portar. Din nou Sportul si-a inghesuit adversara silindu-i pe otopenari sa faulteze repetat si sa degajeze disperati baloanele in tribune – faulturile trecute cu vederea de arbitru care nu s-a grabit sa acorde cartonase. Sportul ataca cu toate liniile, dar gaurile din aparare persistau. Dupa 20min de dominare categorica a Sportului, o pasa inteligenta il gaseste pe varful Kalle singur cu portarul, acesta fiind talonat de un fundas al nostru cade si se dicteaza penalty. (Eu am unele dubii la aceasta faza, am impresia ca atacantul si-a bagat mina printre corpul si mana dreapta a jucatorului nostru si a cazut tragandu-l pe aparator peste el). Se face 3-1 desi Popescu ghicise coltul. Sportul a continuat sa atace si sa rateze dupa un obicei bine cunoscut. Atacantii se baga sub mingi la putinele centrari care ii gasesc, multe centrari sunt trimise direct in aut, si cand in sfrasit Stanga reia din 6m spre poarta ‘sutul’ seamana izbitor cu o pasa la portar. Au mai intrat Ciobotariu si Curelea fara realizari deosebite. Cei care inca mai aveau impresia ca Sportul poate inscrie 2 goluri pana la final se vor linisti peste 10 min cand norocul de la golol Sportului se inverseaza: Patriche deviaza cu soldul un sut de la marginea careului de 16 m, pacalindu-l pe portar. Finalul de meci l-am urmarit relaxat, convins ca indiferent cat de favorabila este faza, jucatorii Sportului vor gasi modalitatea optima de a rata si de data asta. Bine ca adversarii n-au avut mai multe cornere….
    Jocul Sportului este frumos in multe momente si tradeaza intentii bune, numai ca lipseste un parametru extrem de important: calitatea jucatorilor. Degeaba alearga, castiga baloane, paseaza din prima, ies construind din aparare daca se gresesc momentele decisive din atac si aparare. Iar apararea pur si simplu nu exista.

Zibling
    Member

@ionut.ro wrote:

Si deja traiam cu impresia ca toate cornere adversarilor sunt de fapt penaltyuri, iar eforturile jucatorilor Sportului erau cele ale unui om care incearca sa care apa cu o galeata sparta. Bine ca pana la pauza Otopeniul nu a mai avut decat un singur corner.

Foarte bine spus. Exact asa gandeam si eu. Era ca si cum cornerele se executau in lipsa portarului nostru.

@ionut.ro wrote:

Jocul Sportului este frumos in multe momente si tradeaza intentii bune, numai ca lipseste un parametru extrem de important: calitatea jucatorilor. Degeaba alearga, castiga baloane, paseaza din prima, ies construind din aparare daca se gresesc momentele decisive din atac si aparare. Iar apararea pur si simplu nu exista.

A inceput sa-mi placa cum gandesti. Te-ai cizelat un pic in exprimare de cand tot comentezi meciurile Sportului. Incearca totusi sa aranjezi cate 2-3 fraze pe paragrafe distincte sa poata fi citite mai usor.

Sper sa apuci si niste victorii sa ne comentezi, ca eu de esecuri cam sunt satul 😥

Giani
    Member

Din punct de vedere calitativ mi-a placut mai mult jocul cu Otopeni decat cel cu Dinamo2, diferenta cred ca a fost adversarul de duminica, net superior haitei de catzei. Am sesizat si cateva probleme grave in lot:
    1. Portarul, care a fost la o palma de a para penaltyul dubios acordat echipei peneliste, dar a incasat trei goluri care i se pot imputa in proportie de minim 95%.
    2. Atacul prost gandit: si acum ma intreb ce cauta un jucator de profil defensiv, Ghinga, in pozitie de finalizare.
    3. Proasta inspiratie a antrenorului in a gandi lotul de inceput: Ciobi pe tusa (dupa un meci excelent in prima etapa), introducerea lui Stanga titular, care primit un singur balon util in tot jocul (si acela cand era 1-4, in minutul 88).

Si ar mai fi, dar chiar nu simt nevoia sa ma enervez. Sper sa ii batem pe galateni, ca altfel incepem sa ne gandim cum este sa joci vineri dupa-amiaza.

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.