09.04.2008 Sportul Studentesc – Forex Brasov 0-0

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 09.04.2008 Sportul Studentesc – Forex Brasov 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXIV-a a ligii a II-a, seria A.
    Miercuri 9 martie, ora 17:00, stadion Regie

dragos
    Member

meci vital pentru noi.
    forexul a pierdut acasa cu petrolul (0-1).
    INCA nu dau pronostic…..

PS: ma puteti ajuta cu o statistica: de cate etape nu am mai cunoscut victoria ?????

07Ex
    Keymaster

Noi nu am mai castigat de 9 etape, de pe 11.10 cand am batut Campina acasa cu 2-0.

Intr-adevar, meciul cu Forexul este unul foarte important deoarece ei ne sunt vecini de clasament la 4 puncte avans. Daca castigam cu ei ne apropiem la 1p. In plus ne-am departa un pic de FCM Bacau si Progresul, care sunt sigur ca nu vor retrograda.

Mi-e teama insa de meciurile pe care le mai avem de jucat, deoarece vom juca acasa cu Intergaz si FC Sacele, meciuri pe care trebuie sa le castigam neaparat. Pe urma, tot acasa jucam cu Modelu, FC Botosani, si FC Brasov, meciuri pe care nu vad cum le-am putea castiga.
    In deplasare poate scoatem un punct cu Progresul, dar in rest nu vad unde am putea castiga. La Giurgiu, Bacau, si Campina va fi foarte greu, iar la Ploiesti este exclus.

Facand un calcul realist, ma gandesc ca pana la final vom castiga 11-12 puncte. Ramane de vazut cate puncte vor castiga echipele clasate mai jos de noi in clasament.

razvan
    Member

În primul rând, bine v-am găsit, deşi aş fi vrut să vă găsesc în vremuri mai bune.

Sigur e la 17? Parcă data trecută când am jucat la mijlocul săptămânii a fost la ora 14.

Giani
    Member

Mai conteaza? Oricum nu voi putea veni, nefiind in Bucuresti. Si nici macar nu regret acest lucru.

Zibling
    Member

Miercuri – etapa intermediara. Poate asa ne va prii si noua si vom obtine prima victorie din acest retur.

ovidiu
    Member

Maine plec spre Bucuresti, cu problema mea.
    Sper ca voi fi miercuri in Regie.
    Sigur la ora 17.00 … ca la ora actuala pe nimic nu mai poti fi sigur?

Voi fi in REGIE. 100%

Incerc sa contactez numere de telefon.

adso
    Member

@07Ex wrote:

Noi nu am mai castigat de 9 etape, de pe 11.10 cand am batut Campina acasa cu 2-0.

😯
    nu ne mai aminti. eu uitasem. 🙄

mkg
    Member

Jucam cu Forex-ul dar cu ochii trebuie sa fim la focsani si campina fiindca desi au probleme si ele am senzatia ca Bacau si Progresul ne vor depasi … Glumisem cand am invocat hora retrogradarii pentru ceva adrenalina….Nu am crezut ca ne vor tremura chilotii de rezultatele Campinei si Focsanului …Rau am ajuns … Mai mult ma sperie ca se poate si mai rau…HAI SPORTUL STUDENTESC treziti-va .amintiti-va cine sunteti si asa varza cum va prezentati noi va vom fi alaturi.. Acest lucru nu il cerem noi suporterii sau spectatorii .Il cere istoria!

cameliu
    Member

@mkg wrote:

Acest lucru nu il cerem noi suporterii sau spectatorii .Il cere istoria!

Stai linistit Sile e profesor de istorie… rezolva si asta ca si pe toate! Ca doar istoria a ramas din club!

07Ex
    Keymaster

Azi noapte am visat ca citeam rezultatele etapei intermediare, iar Sportul castiga meciul cu Forex cu 2-1. Nu imi mai amintesc cine a dat golurile pentru noi, dar visul mi s-a parut foarte real. Pacat ca nu imi mai aduc aminte celelalte rezultate, ca as vrea sa vad cat de “real” a fost visul.

Daca as fi tinut minte rezultatele, si daca ar fi iesit toate exacte, as fi incercat sa visez rezultatele de la loto si as fi jucat la loto peste weekend. 😆

Daca vrei sa se adevereasca visul, te rog schimba articolul postat pe prima pagina a sit-ului. Ala cu in prima etapa a fost
    1-1 caci cred ca de acolo ni se trage ghinionul. Probabil ca jucatori considera ca sunt inca dupa prima etapa a returului si nu pot sa treaca peste. 😆
    Daca il schimbi sigur spargem ghinionul.

@07Ex wrote:

meciul este sigur la 5?…spunetimi si mie va rog mult..sa stiu cum ma organizez :)..va rog mult:D..si forza liverpoooool :X

ovidiu
    Member

@07Ex wrote:

Vreau si eu o confirmare pentru ora de incepere a meciului.
    Sunt in Bucuresti si doresc tare mult sa ajung in Regie sa vad meciul

Poate venirea mea aduce o victorie 😆 🙄 😆 :P

Zibling
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

@07Ex wrote:

meciul este sigur la 5?…spunetimi si mie va rog mult..sa stiu cum ma organizez :)..va rog mult:D..si forza liverpoooool :X

Da. Meciul incepe la ora 17:00. Si decide-te cu ce echipe tii: Sportul, Rapid, Liveprool – cam multe! Sau iti place sa crezi ca saptamanal macar una din ele iti poate aduce o bucurie, si astfel sustinand 3 echipe ti-ai luat o polita de asigurare? :P

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.