09.05.2007 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 09.05.2007 Cetatea Suceava – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 72 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Da, multumim pt comentarii franz. Sa stii ca asta este ultrasro – este emblematic pt galeria noastra a Sportului. In returul fenomenal al sezonului trecut din Divizia A, am vazut pe viu absolut toate meciurile Sportului, si am fost cu el (numai noi 2) in vreo 4 deplasari, unde nu m-am simtit stingher. A fost o experienta interesanta.

Dar, vreau sa cred ca putem sa trecem peste aceste gainarii locale in care se dau goluri cu arbitrii. Cate un oficial neutru din partea UEFA ar fi fain sa existe la fiecare meci din primele 2 ligi ale tuturor campionatelor europene. Atunci sa vedeti schimbare de atitudine. Dar, dupa spusele lui ultrasro, noi inca nu ne-am integrat in U.E., ci mai degraba in India.

razvanR
    Member

Dupa etapa de azi ne-am apropiat de locul 1 cu inca 1 punct. Gloria Buzau a pierdut la Snagov!

Pacat ca am fost egalati din nou in ultimile secvente ale jocului. Si partida asta am avut-o in mana la fel ca la Brazi, Brasov, Ploiesti, Giurgiu, Snagov etc.

Cu inca 4 victorii si un egal, PROMOVAM!

ultrasro
    Member

Am ajuns la ora 3 noaptea in Bucuresti rupti de oboseala.

O sa dau detalii pe timpul zilei, acum spun pe scurt: e prima data de cand merg prin divizia B cand pot spune cu certitudine: un asa hal de nesimtit de porc de arbitru care sa permita gazdelor o maniera de joc absolut penala in mijloacele folosite nu s-a mai vazut de la fratii siamezi zotta si chivulete :(

Echipa aa jucat eroic in 10 oameni pe un teren ce aproape baltea datorita ploii neintrerupte, am fost egalati in miutul 86 intr-o faza la care ofside-ul s-a unit cu faultul la portar si cu biliardul involuntar :( al unei mingi pline de noroi

07Ex
    Keymaster

N-au scapat

Cetatea – Sportul 2-2

Moldovenii mai au mult de munca în ultimele cinci etape pentru a se salva de la retrogradare.

Gazdele au tremurat serios pâna în ultimele 3 minute, când au obtinut in extremis un punct. Dar acest lucru nu le rezolva problemele.

Dupa un început de joc echilibrat, tentativa sucevenilor de a obtine cele trei puncte vitale pentru salvarea de la retrogradare parea usurata de gestul copilaresc al “studentului” Curelea, care a fost eliminat înca din minutul 18 pentru ca l-a înjurat pe centralul Dan Burca. In ciuda eliminarii premature, oaspetii au continuat sa joace dezinvolt si au deschis scorul în minutul 24 prin Ferfelea, care l-a învins pe Rohetki cu un sut la firul ierbii din afara careului de 16 metri. Impulsionati de cei 4.000 de spectatori aflati în tribunele stadionului Areni, elevii lui Marian Pana au reactionat prompt si au reusit egalarea 6 minute mai târziu. Mitruc, cel mai bun om al gazdelor în întâlnirea de ieri, a centrat perfect din lovitura libera, iar Roman a marcat cu o lovitura de cap trimisa pe centrul portii. Partea secunda a început cum nu se poate mai prost pentru formatia gazda. Fostul echipier al lui Dinamo Kiev, Irimia, a patruns nestingherit pâna în careul sucevean, a centrat pe jos pentru Ferfelea, care a venit din alergare si a catapultat mingea direct sub transversala.

Au egalat în minutul 87

Neavând de ales, sucevenii au început din nou cursa de urmarire. Mai întâi Stoica a tintit bara transversala portii aparate de Popescu cu un sut din coltul careului mare. In minutele 62 si 68, Dicher a ratat de putin tinta din pozitii foarte bune, pentru ca imediat Roberto sa-l nimereasca pe goal-keeper-ul bucurestean cu o lovitura de cap expediata de la doar 4 metri. Insistenta sucevenilor a fost raplatita cu 3 minute în final, atunci când Roberto a marcat din mijlocul meleului creat în careul mic bucurestean, dupa ce în prealabil tot brazilianul nimerise bara transversala. (Gabriel Toderascu)

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica a meciului s-o posteze aici. Multumesc anticipat.

franz_kafka
    Member

@Zibling wrote:

Dar, vreau sa cred ca putem sa trecem peste aceste gainarii locale in care se dau goluri cu arbitrii…

Arbitrul principal a condus meciul de parca ar fi fost arbitrul de rezerva, care era un localnic !!!

Cetatea: Roheţki – Berezoschi, Mocanu, Cososchi – Roman, Sitaru, Mitruc (78 Huzuneanu), Stoica – Andrieş (63 Prisacă), Roberto, Dicher.
    Sportul Studenţesc: Popescu – Ciupe, Raţiu, Secăreanu, Dedu – Oae (86 Târnăcop), Irimia, Nicola (38 Patriche, 63 Ghinga), Ferfelea – Gheorghe, Curelea.

Au marcat: Roman (30), Roberto (87) / Ferfelea (24, 54)
    Eliminat: Curelea (20)

Nu stiu intre cine sa aleg pentru a desemna jucatorul meciului: Ferfelea (doua goluri superbe: unul plasat la colt la firul ierbii, si altul in forta sub bara) sau Popescu (n parade)!

ultrasro
    Member

După un început de joc echilibrat, tentativa sucevenilor de a obţine cele trei puncte vitale pentru salvarea de la retrogradare a părut a fi uşurată de gestul copilăresc al „studentului” Curelea, care a fost eliminat încă din minutul 18 pentru că l-a înjurat pe centralul Dan Burcă. Dar n-a fost deloc aşa, pentru că oaspeţii au continuat să joace dezinvolt şi au deschis scorul în minutul 24 prin Ferfelea, care l-a învins pe Roheţki cu un şut la firul ierbii din afara careului de 16 metri. Impulsionaţi de cei 4.000 de spectatori aflaţi în tribunele stadionului Areni, elevii lui Marian Pană a reacţionat prompt şi au reuşit egalarea 6 minute mai târziu. Mitruc, cel mai bun om al gazdelor în întâlnirea de ieri, a centrat perfect din lovitură liberă, iar Roman a marcat cu o lovitură de cap trimisă pe centrul porţii. Fără a domina autoritar, Cetatea şi-a mai creat două ocazii de gol până la pauză prin Sitaru (şut bun de la 30 de metri) şi Berezoschi, reluare pe spate care a trecut puţin pe lângă poartă. Partea secundă a început cum nu se poate mai prost pentru formaţia gazdă. Fostul echipier al lui Dinamo Kiev, Irimia, a pătruns nestingherit până în careul sucevean, a centrat pe jos pentru Ferfelea, care venit din alergare a catapultat mingea direct sub transversală. Neavând de ales, sucevenii au început din nou cursa de urmărire. Însă fără luciditate. Mai întâi Stoica a ţintit bara transversală porţii apărată de Popescu cu un şut din colţul careului mare. În minutele 62 şi 68 Dicher a ratat de puţin ţinta din poziţii foarte bune, pentru ca imediat, Roberto să-l ţintească pe goal-keeper-ul bucureştean cu o lovitură de cap expediată de la doar 4 metri. Sarabanda ratărilor a continuat. În minutul 78 şutul lui Cososchi a fost deviat în bară de un apărător al Sportului, pentru ca mai apoi, Popescu să pareze cu greu torpila lui Huzuneanu. Insistenţa sucevenilor a fost răplătită cu 3 minute în final, atunci când Roberto a marcat din mijlocul meleului creat în careul mic bucureştean, după ce, în prealabil, tot brazilianul nimerise bara transversală. Finalul tensionat de partidă a făcut ca spiritele să cedeze, astfel că a fost nevoie de intervenţia jandarmilor ca să-i calmeze pe jucătorii celor două formaţii. Una peste alta, Cetatea a irosit două puncte mari în ecuaţia salvării de la retrogradare. Regretele sunt cu atât mari când stai să te gândeşti că sucevenii nu au putut să profite de avantajul omului în plus de care au beneficiat 75 de minute, ba mai mult, au şi încasat două goluri din tot atâtea şuturi pe poartă expediate de adversari.

Cetatea a evoluat în formula Roheţki – Berezoschi, Mocanu, Cososchi – Roman, Sitaru, Mitruc (78 Huzuneanu), Stoica – Andrieş (63 Prisacă), Roberto, Dicher.

Sportul Studenţesc a jucat în alcătuirea Popescu – Ciupe, Raţiu, Secăreanu, Dedu – Oae (86 Târnăcop), Irimia, Nicola (38 Patriche, 63 Ghinga), Ferfelea – Gheorghe, Curelea.C

http://www.monitorulsv.ro/showstire.php?tip=sport&id=30400

franz_kafka
    Member

Articolul e subiectiv…, cred ca ziaristii au vazut alt meci! SS putea conducea cu 2-0, dupa numai 10 minute…, si, la 1-0, a mai ratat o ocazie!

ultrasro
    Member

http://www.cetateasuceava.ro/forums/index.php?showtopic=648

Poze frumoasa de pe site-ului clubului sucevean ;)

dragos
    Member

admirabil jocul “studentilor”, descris de cei 2 suporteri ai SS (jos palaria pentru voi !!!)…..PACAT CA NE TREZIM LA VIATA IN CEASUL AL-13-LEA, cand altii isi fac deja planuri de abordare a ligii 1.
    imi pare rau, ca am avut dreptate, cand am spus ca NU vom promova in acest an !!!
    mi-ar fi placut sa ma insel !!!!

in definitiv, nicio echipa din aceasta serie NU m-a impresionat (ma refer la jocul prestat) si in opinia mea, nu ar fi trebuit sa promoveze nimeni, insa NOI nu am reusit sa fim lucizi si EFICIENTI pe parcursul sezonului si d’aia suntem unde suntem!!!
    altii au beneficiat de “AMORTEALA” noastra si d’aia sunt acum unde sunt (acolo sus!!!)
    dpdv al corectitudinii, sunt sigur ca NU AM “PACALIT” FOTBALUL in acest sezon, insa corectitudinea NU TINE LOC DE REZULTAT !!! PACAT, PACAT !!

nu stiu cum, puteti fi atat de optimisti in privinta promovarii ????
    ma rog, este optiunea voastra.

referitor la optimism, probabil, ca asa au procedat si JUCATORII la inceputul sezonului (vezi declaratiile: maturam cu toti, rupem tot, promovam 100%, nu avem adversari etc. etc) si cand au vazut ca nu se castiga un meci DOAR CU PREZENTA IN TEREN, si-au dat seama ca este GREU, GREU !!!!

la anu’, vom spune iara: BUNA DIMINEATA STUDENTI !!!!!!
    insa, VA FI MULT MAI GREU !!!!

Ultras
    Member
    07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Intr-adevar, marfa pozele.

@Ultras wrote:

Caseta
    http://www.prosport.ro/usr/main_news/321/10.pdf
    la pagina 11

Mersi mult Ultras.

Chido
    Member

Salutare, tuturor!

@97SiR wrote:

@ultrasro wrote:

Intr-adevar, marfa pozele.

Ati dat repede peste ele… :D

Daca este vreun administrator al site-lui interesat de poze de la acest meci sa ia legatura cu mine. PM, Messenger…

07Ex
    Keymaster

@Chido wrote:

Daca este vreun administrator al site-lui interesat de poze de la acest meci sa ia legatura cu mine. PM, Messenger…[/i]

You got mail. 😆

Zibling
    Member

@Chido wrote:

Ati dat repede peste ele… :D

Daca este vreun administrator al site-lui interesat de poze de la acest meci sa ia legatura cu mine. PM, Messenger…

Vrem poze cu suporterul nostru ud si la pielea goala, deoarece nu-l cred. Nu are nici o dovada si acum e sanatos tun, nu a racit nici macar o secunda.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 72 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.