09.05.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 09.05.2012 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Author
    dragos
    Member

Meci contand pentru etapa a XXXI-a a Ligii 1.
    Miercuri, 09.05.2012, ora 18:00, stadion Regie.

tinand cont ca-i ultima partida de-acasa in care stadionul nu se va umple, (exceptand meciul cu rapid in care arena se va umple), poate conducerea va lasa intrarea libera sau va face o intrare generala de 5 lei, pt a avea sanse sa vina lume la stadion :ymapplause:

oricum, otelul se va prezenta la meci ca-n vacanta…..deci, 1 solist.

dragos
    Member

sa-i vad pe galateni cum joaca, caci in meciul de la medias au facut doar act de prezenta pe teren…..

ngm
    Member

joi este meciul, la 17.00

cameliu
    Member

@ngm wrote:

joi este meciul, la 17.00

Meciul e miercuri!

07-05-2012
    Bilete

Biletele pentru partida cu Otelul Galati ce se va disputa miercuri 09.05.2012 de la orele 18.00 se vor pune in vanzare in ziua meciului. Casa de bilete se va deschide la ora 10.00 si se va inchide cu o ora inainte de inceperea partidei, respectiv la 17.00. Preturile tichetelor vor fi de 10 lei-Peluze, 15 lei-Tribuna II si 20 lei-Tribuna I. Va asteptam!

07Ex
    Keymaster

La pauza suntem condusi cu 1-0 printr-un gol dat de Otelul in ultimul minut al primei reprize. :(

07Ex
    Keymaster

Otelul ne-a dat 2 goluri si au luat toate cele 3 puncte azi in Regie. Cred ca s-a cam terminat. In curand nu vom mai avea nici matematic sanse sa ramanem in liga I. :D

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

La pauza suntem condusi cu 1-0 printr-un gol dat de Otelul in ultimul minut al primei reprize. :(

Da! un gol dupa o preluare frumoasa cu mana…

Min. 45 – GOOOL OȚELUL: 0-1. Didi a preluat pe piept o minge, care apoi l-a lovit în mână, după care dintre doi fundași bucureșteni, a marcat pe lângă Lungu. Arbitrul Teo Crcăiunescu n-a văzut însă hențul și a validat golul.

# 44′
    Gol marcat de Didi, cu un şut plasat, la firul ierbii. Atacantul brazilian a preluat cu mâna, dar arbitrul nu l-a sancţionat.

45′
    Didi preia mingea cu mana in careul advers si inscrie. Teo Craciunescu valideaza insa golul spre nemultumirea studentilor.

Insa ce mai conteaza ca luam goluri ba din offside-uri unde e trasata si linia de 16m sa vada si aia ce tin steagu’, ba ca iau unii mingea cu mana… copiii de sefi de arbitrii nu le prea au cu vazututl…
    Restul oricum n-a mai contat…

In ultimele 4 etape am luat 3 goluri neregulamentare…

ngm
    Member

SUNTEM MULT PREA MICI.
    NIMENI NU SPUNE CA LA GOL A FOST HENT.ZIARELE, SITEURILE SI TV-UL IGNORA REALITATEA.
    ESTE O PROSTEALA PE FATA, CUM E TOTUL IN TARA ASTA.
    CIRNATUL DE TUSIER, EDI DUMITRESCU, CARE IN 4 ANI NE-A ARBITRAT A 2-A OARA
    A FACUT GRESALA CARE NE-A TERMINAT. CRED CA LA CUM DECURGEAU LUCRURILE
    REUSEAM VICTORIA CARE NE TINEA IN CARTI.
    NU INTELEG CUM SIMAN NU A LUAT ATITUDINE !!!
    NE PURTAM CRUCEA . A FOST UN CAMPIONAT JEGOS, CU MULTE MAGARII, MINCIUNI
    SI HOTII. NE-AM ANGRENAT IN SITUATI ASTA, NU AM LUAT ATITUDINE, NU AM CERUT
    CU STIGATE FAULTURI, NU AM PROTESTAT VEHEMENT SI NICI NU AM PREA PUS OSUL.
    NU AM FOST O ECHIPA. UNA PESTE ALTA NU NUMAI DATORITA ARBITRILOR AM CAZUT.
    SA SPERAM CA 1-2 ANI IN B NE VOR SCHIMBA ATITUDINEA.
    SPER CA FERFELEA SI CURELEA SA GASEASCA ECHIPE.
    PENTRU LAZAR AS FACE ORICE , IN LOCUL LUI SIMAN , SA IL TIN INCA 3-4 ANI.

VENITI CU RAPIDUL SA FIM ALATURI DE BAIETI.

SALUT ATITUDINEA DOMNULUI GUDACU !!! DECI SE POATE !!!

PROMIT SA NU IL UIT PE EDUARD (EDI) DUMITRESCU- 43 ANI , TUSIER DIN PITESTI !!!!
    ESTE DIRECTOR LA MC DONALD-UL DE LA GARA DIN PITESTI.
    ACUM TREI ANI A AVUT UN ACCIDENT FOARTE GRAV DE MASINA.
    A INTRAT CU DACIA SUB UN TIR . A SCAPAT IN MO….. MASII.
    DE BLESTEMELE MELE NU VA SCAPA !!! VORBIM IN CURIND…!

ultrasro
    Member

Ai dreptate Gabi, ce a facut tusierul Dumitrescu astazi este in nota generala execrebabila a arbitrajelor din Romania din acest retur infect!

Radu Dobrin
    Member

Am intrat vreodata in careu (exceptind cornerele) in meciul asta? am avut primul (si parca singurul) sut (si ala anemic) pe poarta prin min 80 prin lazar. Ce vad e ca luam bataie meci de meci, indiferent cu cine jucam, cind adversarii au eficienta 100% in raportul dintre suturile pe poarta si goluri marcate.

sircos
    Member

a avut si patriche o bara spre finalul meciului.
    pana prin minutul 80 nu am tras deloc pe spatiul portii, deci nu aveam cum sa marcam.

dragos
    Member

@ngm wrote:

….NICI NU AM PREA PUS OSUL.
    NU AM FOST O ECHIPA. UNA PESTE ALTA NU NUMAI DATORITA ARBITRILOR AM CAZUT.
    SA SPERAM CA 1-2 ANI IN B NE VOR SCHIMBA ATITUDINEA.

aici ai dreptate, Mister !

dragos
    Member

eu n-am vazut deloc meciul…….deh, am fost preocupat de finala UEL…..

din cate citesc, se pare, ca am jucat slab rau…..am mai spus-o: acasa jucam prost, iar in deplasare jucam bine :D

asadar, s-a stins de tot lumina peste Regie !

sa vina Farul si Sageata Navodari !

Din pacate, orice speranta de a mai ramane in Liga I si de la anul s-a terminat odata cu acest meci. Poate ca intr-adevar nu meritam sa ramanem in Liga I la evolutia pe care am avut-o in acest campionat, cu un lot mereu improvizat si incomplet, meciul cu Otelul fiind primul de la reluarea campionatului cand am avut o banca de rezerva completa, dar asta nu scuza nenumaratele decizii gresite ale arbitrilor impotriva noastra, multe dintre ele fiind decisive in stabilirea rezultatului final. Insa, ma bucur macar ca am facut baremul si nu o sa incepem cu puncte in minus in B, unde ma astept sa promovam chiar de la anul, considerand ca avem cativa tineri promitatori in lot in frunte cu Lazar. De asemenea, nu o sa uit prea curand prestatia din meciul cu Dinamo din Stefan cel Mare ce cu siguranta a fost punctul culminant al evolutiei noastre in acest sezon si nici euforia traita de pe urma acestei partide :) .

Oricum, eu unul dupa meciul cu Otelul nu am plecat chiar suparat, deoarece am reusit si eu in sfarsit sa imi achizitionez primele articole sportive cu Sportul Studentesc de la casierie :D, deoarece in afara unui calendar facut de ASSB nu aveam nimic prin casa in care sa arat ca sunt intr-adevar suporterul Sportului . Au fost destul de scumpe, insa nu regret niciun banut dat pe ele, mai ales ca dupa standardele mele sunt de o calitate buna si nu facute in dorul lelii. Pot spune ca am purtat cu mare mandrie acel fular( care de fapt e mai mult esarfa, cum Zibling bine a observat), pe parcursul meciului :D .

sircos
    Member

la golul al doilea am crezut ca a fost greseala lui cezar. dar a fost o minge deviata
    http://www.liga1.ro/html/rezumat_video/Sportul_Studentesc_vs_Otelul_Galati-2124.html

ps: de ce in acest mic rezumat, suporterii galateni apar de 2 ori, iar cei ai gazdelor niciodata ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.