09.06.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-1(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 09.06.2007 Sportul Studentesc – CS Otopeni 2-1(1-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

De vrut se vrea. Noi cu putirinta stam mai prost.

adso
    Member

Arbitri: Lucian Dan – Dragos Vlad, Daniel Mitrusi – Radu Petrescu

adso
    Member

@Zibling wrote:

Din respect pt jucatori precum Ferfelea, Curelea, Oae sau Stanga, voi fi si eu prezent in peluza la ultimul meci oficial al acestui sezon penibil.

Nu l-ai uitat pe Dedu? Mie mi s-a parut ca a muncit pentru echipa

Giani
    Member

@07Ex wrote:

De vrut se vrea. Noi cu putirinta stam mai prost.

Cred ca mai degraba se poate si NU se vrea.

ultrasro
    Member

Mai degraba se vrea dar in putine cazuri ce face si efortul necesar!

adi
    Member

Si eu cred ca problema principala a jucatorilor este motivatia, deci le-ar prinde bine un psiholog, poate.
    Si noua, suporterilor, ne-ar folosi dupa toate cele prin care am trecut in ultimul an 😆
    Poate facem terapie de grup, in sezonul viitor, tot sambata la ora de acum obisnuita …

dragos
    Member

o victorie ar mai sterge din gustul amar al unui sezon PENIBIL, URAT si TRIST !!!!

cameliu
    Member

Am incheiat un sezon dezastruos cu o victorie… a dat Ciobi goluri…

In rest:
    Am terminat cu MINUS la adevar!
    Am terminat cu MINUS la golaveraj!
    Am terminat pe locul 8…

Si asta in divizia secunda…

Sa aveti o vara faina!

ovidiu
    Member

S-a incheiat. Cu o victorie. Cu gust amar.
    Ciubotariu …

Asta este. Poate pe viitor … …

A venit vacanta.
    Oare cat o sa mai avem de suferit? In divizia B?

Oare pe cand suferinte de A?

Sa speram ca vor fi cat mai repede. Sa speram.

MarcAntoniu
    Member

8) CIOBI potrivit, la locul potrivit ❗

Ultras
    Member

cam tarziu… la revedere Ciobi!

Giani
    Member

Recunosc ca am vazut doar ultimele 15 minute (plus cele doua de prelungiri; Lucian Dan a fost finutz, putea dicta mai mult fie si din cauza schimbarilor). Am vazut o echipa vizitatoare foarte agresiva dar COMPLET impotenta la finalizare (nici macar nu au reusit sa egaleze avand in fatza o mare poarta complet goala; Popescu era cu vacutza la raze pe coltul lung si fundasii visau la gagicile pe care le vor agata pe plaja). Interesanta a fost repriza a treia, la care au participat jucatorii (in ordinea sosirii) fundasul Marian Dedu (inapt azi, din cauza unei accidentari :(), jucatorul nostru de fortza Andrei Stanga si (sincer nu ma asteptam, credeam ca este o gluma pana cand l-am vazut la Nicu) Dacian Varga. Cei trei jucatori au avut o replica comuna: “seria a fost slaba, dar NU am stiut sa fim o echipa”.

Replicile personale ale celor trei:
    Dedu: “Din pacate ca fundas trebuie sa ai un creier de otel si foarte mult caracter. Nimeni nu il acuza pe atacantul X ca rateaza 10 ocazii, dar mie imi ia gatul pentru o singura geseala care face scorul 1-1, nu conteaza daca am scos sase mingi de pe linia portii”. Si ii dau dreptate, atacantul are voie sa greseasca mereu, fundasul (sau chiar portarul) daca a facut o singura greseala este pus la zid. Nu a comentat nimeni ca Varga, Curelea sau Balan au ratat cu poarta goala, dar toti ne-am grabit sa dam cu pietre in Stanca dupa golul egalizator al lui Farcasanu.

Varga: “Daca eram o echipa am fi baut azi sampanie, nicidecum bere”

Stanga: “Baietii nu prea ma cunosc, nu am fost impreuna atat de mult timp, de aceea nu imi dau pase” (nu am vazut niciodata atata bun-simt la un jucator de fotbal. Un altul si-ar fi injurat colegii cu simt de raspundere). “La acea faza din minutul 80 am gresit (sut de la 22 de metri, scos cu greu de portar), trebuia sa mai inaintez doi pasi si era gol, fundasii erau mult in spatele meu”. Si la auzul vestii ca a promovat Buzaul: “@$%#, au batut la Galati?”.

Recunosc ca, desi nu sta foarte bine la capitolul talent, Andrei nu sta bine nici la capitolul “talente”. Am discutat azi cu un un om educat, plin de bun-simt, modest, chiar si auto-ironic, realist si dornic sa arate ca un hobby numit fotbal poate fi facut la maxim. Daca macar patru jucatori din lotul de baza ar fi gandit ca el (din pacate, din ceea ce am constatat, numai Dedu se compara la acest capitol), azi am fi baut o sampanie in cinstea promovarii, nicidecum o bere de final de sezon.

ultrasro
    Member
    07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca am castigat azi si ca in ultima etapa am pronosticat corect, dar ce folos daca nu am promovat.

07Ex
    Keymaster

Ciobi a spart Otopeniul

Atacantul Sportului, Cristi Ciubotariu a marcat ambele goluri ale “studenţilor”, într-un meci care nu mai conta decât pentru statistici

Partida de azi a fost una de vacanta pentru cele doua echipe, care au spus adio promovarii cu câteva etape înainte, desi la începutul campionatului îsi anuntasera intentiile clare de a patrunde în Liga Intâi.
    Primul mitan a început cu un sut la poarta gazdelor, însa mijlocasul Otopeniului, Toni Petrea nu a reusit sa îl învinga pe tânarul Andrei Popescu. Câteva momente mai târziu avea sa-si faca simtita prezenta pe gazon MVP-ul meciului, Cristi Ciubotariu, cel care l-a învins pe Florentin Radulescu printr-o executie slaba care a aratat forma si mai slaba a fostului goalkeeper al Petrolului. Dupa aceasta faza cele două echipe practic au adormit, mai ales apararea Sportului, Gabi Margarit egalând la o faza în care fundasii din Regie erau parca hipnotizati.

Repriza a doua a oferit acelasi fotbal plictisitor întrerupt de pauzele de apa pe care Lucian Dan le-a permis celor doua formaţii. Singura fază notabilă s-a consemnat în minutul 65, când Cristi Ciubotariu a reusit dubla, după o pasa de efect a lui Andrei Stângă. Daca centralul ar fi fluierat finalul partidei atunci, nu s-ar fi suparat nimeni, pentru ca aerul vacantei a pus stâpânire pe jocul celor doua echipe care si la anul vor trebui sa o ia de la capat în esalonul secund cu speranta ca va fi ultimul de la ora 11:00.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.