09.08.2008 CS Buftea – Sportul Studentesc 2-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 09.08.2008 CS Buftea – Sportul Studentesc 2-2(2-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    rapid19pancu
    Member

Pana la urma sambata pe 9 este amical Sportul-Buftea pe Regie ?Stie cineva ceva?

dragos
    Member

@rapid19pancu wrote:

Pana la urma sambata pe 9 este amical Sportul-Buftea pe Regie ?Stie cineva ceva?

anu’ trecut, am jucat (in Regie) un amical cu nou-promovata Chiajna, pe care am batut-o…..in meciul oficial (din Regie), oaspetii “ne-au tras-o” rauuuuuuuuuu.
    hmmm, sa indraznesc sa ma gandesc ca, s-ar putea repeta istoria ???!!!!! 😆 😆 😆 😆 😆

nu nu..nu iti face probleme…deci sambata la amicalul de lux de sambata in fata a 10 mii de oameni…vom spulbera buftea…si batem si snagovul…va asigur

rapid19pancu
    Member

Deci tot nu am inteles clar..se pare ca jucam cu Buftea sambata,dar la ce ora este,la 11.00?

stie cineva de meci..sigur..?…spune-ti si voi va rog mult,care stie!

rapid19pancu
    Member

fie ce-o fi eu la 11 sunt acolo

dragos
    Member

@rapid19pancu wrote:

fie ce-o fi eu la 11 sunt acolo

chiar daca nu va fi meci, o “repetitie” cu suporterii la un mic si o bere, poate nu ar strica…..

rapid19pancu
    Member

ce teapa mi-am luat,au jucat la buftea nu pe regie…pff..si voi nici unul habar nu aveti cand joaca echipa… 🙄

si eu am fost la meci…si nu era nimeni…mi s-a spus ca se joaca la buftea….jucau doar niste copii pe sintetic..macar cat s-o fi terminat meciul la buftea?

ovidiu
    Member

Din trocsport
    “Ieri, pe stadionul Buftea s-a disputat amicalul dintre echipa locală şi Sportul Studenţesc. Scorul de pe tabela de marcaj fiind unul de egalitate 2-2, prin golurile înscrise de Mansour şi Mera la gazde, pentru studenţi marcând în prima repriză Curelea.

În cea de-a doua parte a jocului pentru Sportul a punctat Patriche, stabilind scorul final. La tribuna oficială a stadionului s-au aflat patronii celor două echipe Marian Iancu şi Vasile Şiman. Eroul meciului a fost încă o dată dacă mai era cazul senegalezul Mansour care a trecut ca prin „brânza” de apărarea celor de la Sportul deschizând scorul încă din minutul 15 al primei reprize. Deşi în amicalele anterioare echipa din Buftea şi-au cam făcut de cap cu echipele adverse, astăzi au întâlnit un adversar care în dese rânduri a creat panică în apărare obligându-i pe fundaşii echipei gazde să greşească.

Iată echipele cu care cei doi antrenori au început partida:
    La gazde antrenorul Ion Balaur a introdus în teren următorul unsprezece:
    Costa B. –Tomozei M., Raţiu A., Mera I., Siminic G. – Popa A., Matei I., Scutaru C., Pătraş Arthur – Mansour G., Axente M.
    Au mai evoluat: Ademar, Poparadu, Sandu F., Păun D, Dorobanţu M., Chiţu M. Goşman C., Dumitrescu A.

La oaspeţi, Adi Falub antrenorul formaţiei din Regie a aliniat în teren următoarea echipă:
    Samoilă – Ciupe, Cazan, Dedu, Patriche – Ferfelea,Ghinga, Nicola, Varga – Stângă, Curelea.
    Au mai evoluat: Niculescu, Ferfelea, Beţa

articol scris de Andi SÂRBU”

Nu stiu cat poate fi de bun acest rezultat. Ma asteptam sa castigam. Dar …
    Se intrevede inca un sezon de suferinta.

Daca avem aparare ciu, si trece Mansour prin ea ca prin branza, atunci mari sanse la promovare nu prea sunt. Oricum este pacat ca tot felul de tristi evolueaza in liga 1 si noi ne zbatem in liga a ii-a.

dar la noi….ferfelea,ghinga si nicola…toti 3 sunt mijlocasi defensivi..si varga…cam ce sistem joaca..4 3 1 2 ?…si benzile sunt la pamant..oricum eu vad un rezultat bun,2 2 cu poli timisoara astia

ionut.ro
    Member

Misto, avem lot tare, 14 jucatori, Ferfelea e si titular si rezerva…
    Deci la Buftea a ajuns Ratiu…, pacat de el.

dragos
    Member

@ionut.ro wrote:

Misto, avem lot tare, 14 jucatori, Ferfelea e si titular si rezerva…
    Deci la Buftea a ajuns Ratiu…, pacat de el.

pai, daca Iancu de Timisoara este patronnnnnnn…..hehe.
    oricum, egal cu o nou promovata este chiar o realizare :P 😆 😆 😆 😆 😆 …..stai, sa jucam un derby cu o echipa “terfelita prin liga a-2-a”.

rapid19pancu
    Member

Apararea am inteles ca a fost slaba…dar sa ne gandim ca nu a jucat Dani Lung care este titular incontestabil si nici Ionut Tarnacop pe stanga.Eu zic ca acesti jucatori sunt mult mai buni decat cei care au jucat cu Poli Timisoara III sau Poli Timisoara IV nici eu nu mai stiu. 🙄

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.