09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 96 total)
  • Author
    ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Sunteti foarte rai….

bine ca sunteti voi foarte buni. ei uite ca sezonu’ asta am sa stau sa comentez d’aci de la compiuter. si am sa-i vad televizati, evident daca nu am alta treaba de facut cum ar fi pescuitul, plimbatul prin parc, plecatu’ la munca…lasa sa organizeze ei totul ca la real madrid si sa nu apuc io belet. o seara buna ma apuc de sprit.

cameliu
    Member

Ashule, nu bagi o deplasare? La Sibiu cu Mediasul. Hai ca dau o bere!

ashone
    Member

@cameliu wrote:

Ashule, nu bagi o deplasare? La Sibiu cu Mediasul. Hai ca dau o bere!

cami, sincer as baga, dar nu stiu cum sint de munca. oricum mai vorbim. o zi buna!

Pe sit-ul oficial al clubului anunta ca biletele pentru meci se pun in vanzare cu trei zile inainte de inceperea meciului. :D

ashone
    Member

@cristiansportul wrote:

Pe sit-ul oficial al clubului anunta ca biletele pentru meci se pun in vanzare cu trei zile inainte de inceperea meciului. :D

ar trebui sa vina cu modificarea modificarii sa specifice: cele 87 bilete…si eventual sa deschida o licitatie, sa inventeze gheorghe un concurs cu premii in bilete…ar fi mult mai palpitant asa. o zi buna.

ultrasro
    Member

E ciudat sa vad atatea reprosuri adresate pentru o singura greseala comisa de club in legatura cu biletele.

@ultrasro wrote:

Sunteti foarte rai….

Suntem foarte rai din cauza ca suntem paţiţi !
    Tu nici nu-ti poti imagina ce senzatie am avut privind ca milogu’, ca infractoru’, prin gardul stadionului !
    Doream sa “ELUDEZ LEGEA” (citez jandarmu’ ferm) dorind sa conving pe “sefu’ la jandarmi” sa ma lase sa intru si io, dupa pauza, in stadion, desi nu aveam bilet !!!! – incalcam Legea 4 / 2008 !!!!
    In marea lui marinimie, jandarmu’ s-a facut ca nu vede cum tindeam sa comit o infractiune si, s-a facut ca nu vede intentia mea de a ELUDA !!! legea !!!
    Cred ca faceai spume !!! La propriu !
    – ca sa-ti faci o mica idee baga un ochi aici : http://picasaweb.google.com/nitu.veronica/SportulStudentescOtelulGalatiPrimaEtapaLigaI20102011Dupa4AniDeAsteptare?feat=directlink
    Te-am vazut, cu mare invidie, cand ai iesit din stadion dupa terminarea meciului …. :( , Fericitule !!!!

Io nu’s prea suparat pe organizatorii meciului – au dat dovada de nesimtire si incompetenta – “calitati” specific romanesti !
    Ba chiar, intr-o oarecare masura, il apreciez pe Gheorghe Cristian – din cuvintele rostite de el “amaratilor” ce vroiau sa intre fara bilet a dat dovada ca a inteles gravitatea situatiei si, din modul in care si-a cerut scuze, am inteles ca-i pasa.
    Cred ca a fost situat undeva “la mijloc” :
    – intre debandada organizatorica de la club pe care, el singur, nu o poate “regla” neavand totala libertate de decizie
    – intre presiunile “legale” exercitate de institutia Jandarmeriei care habar nu are ce rol trebuie sa joace in relatia dintre GAZDE = Sportul Studentesc si MUSAFIRI = spectatori
    Sunt sigur ca, in absenta vajnicilor jandarmi, Cristi Gheorghe n-ar fi avut nici-o ezitare sa-si pofteasca “musafirii” pe stadion, evident fara bilet ! Dar jandarmii nu i-au permis sa-si exercite acest drept de gazda !!!! ??????
    Dar nici ei, jandarmii nu erau de capul lor !!! Domnul lor mare sef – Olimipiodor , era cu ochii pe ei !!! – sa nu cracneasca infractoru’ !!!
    ( http://www.jandarmeriaromana.ro/ro/intro.htm
    Jandarmeria = instituţia specializată a statului, care exercită, în condiţiile legii, atribuţiile ce îi revin cu privire la apărarea ordinii şi liniştii publice, a drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale cetăţenilor, la prevenirea şi descoperirea infracţiunilor
    Jandarmeria – îşi desfăşoară activitatea în interesul cetăţenilor, al comunităţii şi în sprijinul instituţiilor statului, exclusiv pe baza şi în executarea legii )

– intre presiunile venite din interiorul fotbalului (Liga lu’ Mitica, FRF, arbitrii, mafia fotbaului, etc.)

Contam si noi spectatorii dar, in marele angrenaj al fotbalului, se pare ca suntem vazuti ca niste paria ….. :(

In concluzie : EU VOI VENI LA STADION SA-I VAD PE BAIETI !
    Vreau sa fie galeria mare si vreu sa cantam !!!
    HAI SPORTUL STUDENTESC !!!!

P.S. Multumesc lui ‘dragos’ pentru imboldul oferit de a scrie postul asta !

:) Niste idei de de afaceri !

Cineva dintre noi, care are timp, cumpara 20-30 de bilete pentru Sportul-Gloria, si le da “intarziatilor” la ora inceperii meciului !!!!
    As fi dat si de 3 ori pretul biletului la meciul cu Otelul numai sa am voie sa intru pe stadion !

Si mai bine, preluam noi, A.S.S.S.B. treaba cu biletele la meciurile de acasa ! Tiparire, distributie … tot. Clubul scapa de grija biletelor ( externalizarea serviciilor), mai face si asociatia un ban….
    De ce sa plateasca clubul niste bani aiurea unor INCOMPETENTI !

Si poate nu ne marginim la treaba cu biletele, cred ca exista printre noi, destui care au cunostinte de management, marketing sau de orice alte cunostinte necesare clubului ….

Siman cu banul si strategia, antrenorii si jucatorii cu fotbalul, iar restul ….. facem noi … ;)

Ne bagam cu niste propuneri concrete ?

P.S. Gluma sau nu ?

dragos
    Member

@black@white1916 wrote:

P.S. Multumesc lui ‘dragos’ pentru imboldul oferit de a scrie postul asta !

tu te-ai intors de la Caciulata ?
    cu tine am stat de vorba la Nicu si in fata portii de intrare in stadion ?

Da, eu sunt cel care a luptat cu nevasta si cu fiica-mea sa plecam repede de la Caciulata ca sa pot ajunge la timp la meciul asteptat de 4 ani, cel cu Otelul.
    Si AM INTARZIAT !
    Si N-AM MAI PUTUT INTRA LA MECI !

Hai Sportul !

dragos
    Member

@black@white1916 wrote:

Da, eu sunt cel care a luptat cu nevasta si cu fiica-mea sa plecam repede de la Caciulata ca sa pot ajunge la timp la meciul asteptat de 4 ani, cel cu Otelul.
    Si AM INTARZIAT !

Hai Sportul !

esti un MARE CARACTER si un SUPORTER ADEVARAT !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    pacat, ca cei din conducerea clubului nu stiu/nu vor sa aprecieze SUPORTERII…..eu sunt convins, ca sile si gheorghe NU au jucat niciodata fotbal; basca, sa fie suporterii vreunei echipe

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

E ciudat sa vad atatea reprosuri adresate pentru o singura greseala comisa de club in legatura cu biletele.

o spui asa de parca e vorba de real madrid, manchester united, bayern munchen. ei uite ca in ’89 am ars “cartea de osanale”. am pastrat-o doar pe aia de bune maniere si pe aia in care te invata cum sa respecti chestii mici pentru unii, dar mari pentru altii. ti se pare ciudat? ei uite ca mie nu mi se pare ciudat, mi se pare revoltator. o zi buna.

ashone
    Member

@dragos wrote:

@black@white1916 wrote:

Si AM INTARZIAT !

Hai Sportul !

esti un MARE CARACTER si un SUPORTER ADEVARAT !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    pacat, ca cei din conducerea clubului nu stiu/nu vor sa aprecieze SUPORTERII…..eu sunt convins, ca sile si gheorghe NU au jucat niciodata fotbal; basca, sa fie suporterii vreunei echipe

black daca nu aveai sotie intelegatoare acu’ mincai conserve in parc. :-B
    dragos, cum dracu’ sa joace sile fotbal? unde sa faca asta? gheorghe si fotbalul? =))

adso
    Member

@ultrasro wrote:

am fost printre cei privati de dreptul de a intra la meci, dar nu sunt atat de radical ca altii. insa nu cred ca ai dreptate.

Inteleg greseala conducerii si cred ca pur si simplu nu se asteptau sa vina atata lume la meci. ceea ce e de inteles.

Ce m-a facut pe mine sa intru in pamant fata de cei doi prieteni pe care i-am tras dupa mine la meci a fost faptul ca oficialul clubului, Cristi Gheorghe a mintit. Astfel:
    – a spus ca s-au imprimat doar 1500 de bilete. n-au fost 1500 de oameni pe stadion si poti sa confirmi tu asta.
    – a spus ca nu se vand bilete cu 2 ore inainte de meci. si ele se vandusera pana la 16.45 (minutul 15 al meciului). pot sa confirme multi din cei ramasi pe dinafara si nici nu se poate spune ca nu-i era cunoscut acest fapt.

mi se pare o lipsa de respect si bataie de joc, sa fii mintit in felul asta.

a mai spus ca trebuia sa stim ca biletele trebuie cumparate pana cu 2 ore inainte de meci. adica dupa 4 ani de liga a doua, tu ca suporter trebuie sa te gandesti sa cauti legea din 2008 dupa care functioneaza liga1 si te informezi… niciunul din noi n-a facut asta si n-a postat informatii pe forum pentru ca toti avem joburi/facultate/etc si doar in timpul liber suntem suporteri. cred ca de fapt ei (cei de la club) ar trebui sa aiba grija de noi si sa ne informeze cum trebuie, pentru ca asta e slujba lor…

in plus, inainte de meci nu se stia daca vor fi bilete sau va fi tot intrarea libera. ne tot intrebam pe forum si informatia a aparut cu o zi inainte, pe la pranz in articolul de pe prosport (pe siteul oficial al clubului nu s-a scris nimic). adica foarte tarziu si fara nicio informatie conexa, doar pretul biletelor.

in tot discursul sau, gheorghe n-a spus de ce nu s-au imprimat destule bilete. a fost intrebat de cel putin patru ori si a zis: reparam… in doua saptamani.
    putea sa recunoasca faptul ca pur si simplu nu se asteptau sa vina atatia oameni. asta a fost nu? si nu inteleg de unde atata rusine sa recunosti.

altfel ar fi fost situatia daca omu era sincer. putea sa vina direct cu o foaie de hartie in mana si sa faca el (nu sa sugereze suporterilor, cum a facut-o!!!! pentru ca ei sunt deja raniti in orgoliu ca stau dupa garduri din greseala conducerii!) o lista cu toti cei prezenti si sa le ofere invitatii la urmatorul meci. ar fi pierdut 20 de minute, dar ar fi castigat simpatia suporterilor (a mea in mod sigur, pentru ca vedeam ca-i pasa, nu-l auzeam doar spunand asta).

si-a cerut scuze de multe ori si il cred ca ii parea rau, dar a fost comod, n-a facut nimic concret care sa repare pe loc situatia.

o concluzie pe care nu vreau sa o trag eu, dar o scriu aici ca ipoteza: clubul nu da doi bani pe suporteri, pentru ca oricum sunt putini. ca efect invers, s-ar putea interpreta ca din acest motiv vin asa putini la stadion.

asta e impresia care mi-a fost lasata. e gresita?

adso
    Member

@black@white1916 wrote:

:) Niste idei de de afaceri !

Cineva dintre noi, care are timp, cumpara 20-30 de bilete pentru Sportul-Gloria, si le da “intarziatilor” la ora inceperii meciului !!!!
    As fi dat si de 3 ori pretul biletului la meciul cu Otelul numai sa am voie sa intru pe stadion !

Si mai bine, preluam noi, A.S.S.S.B. treaba cu biletele la meciurile de acasa ! Tiparire, distributie … tot. Clubul scapa de grija biletelor ( externalizarea serviciilor), mai face si asociatia un ban….
    De ce sa plateasca clubul niste bani aiurea unor INCOMPETENTI !

Si poate nu ne marginim la treaba cu biletele, cred ca exista printre noi, destui care au cunostinte de management, marketing sau de orice alte cunostinte necesare clubului ….

Siman cu banul si strategia, antrenorii si jucatorii cu fotbalul, iar restul ….. facem noi … ;)

Ne bagam cu niste propuneri concrete ?

P.S. Gluma sau nu ?

cum fac sa ma inscriu in asociatie?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 96 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.