09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • Author
    ashone
    Member

te lamuresc eu adso de ce nu s-au imprimat mai multe bilete: pentru simplul fapt ca ele se fiscalizeaza. adica platesti tiparirea lor si tot la fel esti obligat sa le declari la fisc. X e numarul minim de bilete pentru care poti da o comanda.de ce sa ramii cu minus in casierie daca tiparesti 8000 la un meci cu galatiul si se vind doar 800? restul le dai inapoi ( dar 8000 ai platit ) nu le mai poti folosi meciul urmator cum era in ’81 cu biletele de 12 lei. alegi calea mai sigura: spui ca pui in vinzare 1500, de fapt vinzi 800 ( vezi caseta tehnica), cine prinde bilet bine, cine nu, sa fie sanatos. ne scuzam pentru “mica eroare”. fii linistit adso, se va mai repeta lucrul asta, nu pierde sile bani sa tipareasca mai mult decit vinde. nu-l doare nicaieri ca vii tu la meci sau nea bebe sau eu sau b&w si nu gasim bilete. cu 8000 de bilete ai 10 etape acasa din 17, in loc de 80000 de bilete. si o sa-si trimita argatul sa va ceara scuze. la tg.mures vine tot orasul sa vada echipa si stadionul e neincapator. la noi 800 sint deja prea multi. o zi buna.

adso
    Member

@ashone wrote:

te lamuresc eu adso de ce nu s-au imprimat mai multe bilete: pentru simplul fapt ca ele se fiscalizeaza. adica platesti tiparirea lor si tot la fel esti obligat sa le declari la fisc. X e numarul minim de bilete pentru care poti da o comanda.de ce sa ramii cu minus in casierie daca tiparesti 8000 la un meci cu galatiul si se vind doar 800? restul le dai inapoi ( dar 8000 ai platit ) nu le mai poti folosi meciul urmator cum era in ’81 cu biletele de 12 lei. alegi calea mai sigura: spui ca pui in vinzare 1500, de fapt vinzi 800 ( vezi caseta tehnica), cine prinde bilet bine, cine nu, sa fie sanatos. ne scuzam pentru “mica eroare”. fii linistit adso, se va mai repeta lucrul asta, nu pierde sile bani sa tipareasca mai mult decit vinde. nu-l doare nicaieri ca vii tu la meci sau nea bebe sau eu sau b&w si nu gasim bilete. cu 8000 de bilete ai 10 etape acasa din 17, in loc de 80000 de bilete. si o sa-si trimita argatul sa va ceara scuze. la tg.mures vine tot orasul sa vada echipa si stadionul e neincapator. la noi 800 sint deja prea multi. o zi buna.

ce sa mai zic… mersi pentru lamurire

adi
    Member

@adso wrote:

@black@white1916 wrote:

:)
    Si mai bine, preluam noi, A.S.S.S.B. treaba cu biletele la meciurile de acasa ! Tiparire, distributie … tot. Clubul scapa de grija biletelor ( externalizarea serviciilor), mai face si asociatia un ban….

cum fac sa ma inscriu in asociatie?

1. Nu imi dau seama dpdv legal cum ar putea ASSSB sa presteze servicii (de care ?) catre alta entitate, in speta AS FC Sportul Studentesc (sau cum s-o mai numi clubul). Tavi, Ziebling ?
    2. Ceea ce putem face este o adresa formala catre club, prin care sa exprimam protestul fata de incidentele de la meciul cu Otelul si prin care sa cerem clubului eliberarea de abonamente, nominale sau nu, pentru suporteri, cu prioritate pentru membrii ASSSB. Orice ajutor cu redactarea acestei adrese este binevenit (cu prioritate din partea celor cu studii juridice).
    3. Inscrierea in ASSSB se face dupa completarea unei cereri de adeziune si dupa plata cotizatiei in cash sau in contul ASSSB, macar pentru semestrul in curs (deocamdata 20 lei / semestru). La urmatorul meci din regie incerc sa ajung, pentru a aduce formulare de cereri de adeziune; le pot trimite celor interesati.
    4. Vizavi de ASSSB, recunosc faptul ca a fost inactiva in ultima perioada. In afara de actiunea 2% si de colectarea cotizatiilor, n-am facut/organizat nimic; sunt peste 4.000 ron in cont, in depozit cu capitalizare lunara. Vreau ca foarte curand, poate chiar in luna august, sa avem o sedinta prin care sa alegem o noua conducere, din oameni cu dorinta de implicare si timp liber.
    Multumesc.

Radu Dobrin
    Member

@ashone wrote:

dar cit naiba poate sa coste tiparierea unui bilet? 10 de bani? 50 de bani? ca inteleg ca asta este singura “paguba” in buzunaru gigeilor de la club. Daca nu mai plateste salariul pe un an al vedetelor noastre de islaz, poate sa tipareasca bilete fro 40 de ani de acum incolo…sau imi scapa mie ceva in tot circul asta?

@adso wrote:

1. o concluzie pe care nu vreau sa o trag eu, dar o scriu aici ca ipoteza: clubul nu da doi bani pe suporteri, pentru ca oricum sunt putini. ca efect invers, s-ar putea interpreta ca din acest motiv vin asa putini la stadion
    asta e impresia care mi-a fost lasata. e gresita?
    2. oficialul clubului, Cristi Gheorghe a mintit
    3. cum fac sa ma inscriu in asociatie?

1. Exact aceeasi impresie am si eu !
    2. Aşa este: Cristi Gheorghe a mintit, si ai punctat bine minciunile !
    3. Ti-a raspuns adi – presedintele asociatiei noastre .
    si aici mai multe despre ASSSB : viewtopic.php?f=7&t=127

ultrasro
    Member

Biletele se tiparesc de club nu mai trebuie sa mearga la imprimerie. A fost un eveniment nefericit in prima etapa. Poate voi nu stiti dar la ora 15 am fost si eu cumva in situatia celor care nu au mai prins bilete, atunci cand am aruncat steagurile pe jos in fata portii de la stadion de nervi ca turnichetul nu a vrut sa ma lase sa intru desi aveam bilet si-l bagasem unde trebuia.

Tavi
    Member

@adi wrote:

@adso wrote:

@black@white1916 wrote:

:)
    Si mai bine, preluam noi, A.S.S.S.B. treaba cu biletele la meciurile de acasa ! Tiparire, distributie … tot. Clubul scapa de grija biletelor ( externalizarea serviciilor), mai face si asociatia un ban….

cum fac sa ma inscriu in asociatie?

1. Nu imi dau seama dpdv legal cum ar putea ASSSB sa presteze servicii (de care ?) catre alta entitate, in speta AS FC Sportul Studentesc (sau cum s-o mai numi clubul). Tavi, Ziebling ?

Nu poate pt ca nu e SC. Daca ASSSB ar deveni “Fundatia pentru ajutorarea prost crescutilor” (e doar un exemplu de nume :ymdevil: ) ar putea sa comande biletele, le-ar plati din surse proprii/atrase si le-ar da moca onor conducerii clubului cu conditia ca ei sa accepte donatia :-?

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Biletele se tiparesc de club nu mai trebuie sa mearga la imprimerie. A fost un eveniment nefericit in prima etapa. Poate voi nu stiti dar la ora 15 am fost si eu cumva in situatia celor care nu au mai prins bilete, atunci cand am aruncat steagurile pe jos in fata portii de la stadion de nervi ca turnichetul nu a vrut sa ma lase sa intru desi aveam bilet si-l bagasem unde trebuia.

sigur ai bagat beletu’ unde trebuia? sigur era furnichetu’ care trebuia? sigur a fost un eveniment nefericit? sigur era stadionu’ gare trebuia?
    adica SSB tipareste belete de capu’ lui, nu-l intreaba nimeni ce a tiparit, cit a tiparit…mai tii minte replica aia celebra: “tiparnita e la mihai”…mihai era segiu nicolaescu, cornel coman era tata lu’ pistruiatu’…deci tiparnita e la sile. depinde cum invirte roata…gasim scuze exact la fel cum nu vedem cind ai nostrii faulteaza si noi tipam sa le dea galben la ceilalti, iar toate golurile impotriva noastra, evident au ceva dubios…ori un off-side, ori un fault nesanctionat in fata portii lor, ori un hent facut la mama dracu in zona nimanui…

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@ashone wrote:

dar cit naiba poate sa coste tiparierea unui bilet? 10 de bani? 50 de bani? ca inteleg ca asta este singura “paguba” in buzunaru gigeilor de la club. Daca nu mai plateste salariul pe un an al vedetelor noastre de islaz, poate sa tipareasca bilete fro 40 de ani de acum incolo…sau imi scapa mie ceva in tot circul asta?

iti scapa radule. aici e romanica si e o echipa patronata de un ucrainean. restul e tacere…da-mi pe PM adresa ta de iuhuhu sa iti trimit niste poze beton. :ymhug: cu nea bebe. e secrete.

dragos
    Member

@adso wrote:

@ultrasro wrote:

E ciudat sa vad atatea reprosuri adresate pentru o singura greseala comisa de club in legatura cu biletele.

am fost printre cei privati de dreptul de a intra la meci, dar nu sunt atat de radical ca altii. insa nu cred ca ai dreptate.

Inteleg greseala conducerii si cred ca pur si simplu nu se asteptau sa vina atata lume la meci. ceea ce e de inteles.

Ce m-a facut pe mine sa intru in pamant fata de cei doi prieteni pe care i-am tras dupa mine la meci a fost faptul ca oficialul clubului, Cristi Gheorghe a mintit. Astfel:
    – a spus ca s-au imprimat doar 1500 de bilete. n-au fost 1500 de oameni pe stadion si poti sa confirmi tu asta.
    – a spus ca nu se vand bilete cu 2 ore inainte de meci. si ele se vandusera pana la 16.45 (minutul 15 al meciului). pot sa confirme multi din cei ramasi pe dinafara si nici nu se poate spune ca nu-i era cunoscut acest fapt.

mi se pare o lipsa de respect si bataie de joc, sa fii mintit in felul asta.

a mai spus ca trebuia sa stim ca biletele trebuie cumparate pana cu 2 ore inainte de meci. adica dupa 4 ani de liga a doua, tu ca suporter trebuie sa te gandesti sa cauti legea din 2008 dupa care functioneaza liga1 si te informezi… niciunul din noi n-a facut asta si n-a postat informatii pe forum pentru ca toti avem joburi/facultate/etc si doar in timpul liber suntem suporteri. cred ca de fapt ei (cei de la club) ar trebui sa aiba grija de noi si sa ne informeze cum trebuie, pentru ca asta e slujba lor…

in plus, inainte de meci nu se stia daca vor fi bilete sau va fi tot intrarea libera. ne tot intrebam pe forum si informatia a aparut cu o zi inainte, pe la pranz in articolul de pe prosport (pe siteul oficial al clubului nu s-a scris nimic). adica foarte tarziu si fara nicio informatie conexa, doar pretul biletelor.

in tot discursul sau, gheorghe n-a spus de ce nu s-au imprimat destule bilete. a fost intrebat de cel putin patru ori si a zis: reparam… in doua saptamani.
    putea sa recunoasca faptul ca pur si simplu nu se asteptau sa vina atatia oameni. asta a fost nu? si nu inteleg de unde atata rusine sa recunosti.

altfel ar fi fost situatia daca omu era sincer. putea sa vina direct cu o foaie de hartie in mana si sa faca el (nu sa sugereze suporterilor, cum a facut-o!!!! pentru ca ei sunt deja raniti in orgoliu ca stau dupa garduri din greseala conducerii!) o lista cu toti cei prezenti si sa le ofere invitatii la urmatorul meci. ar fi pierdut 20 de minute, dar ar fi castigat simpatia suporterilor (a mea in mod sigur, pentru ca vedeam ca-i pasa, nu-l auzeam doar spunand asta).

si-a cerut scuze de multe ori si il cred ca ii parea rau, dar a fost comod, n-a facut nimic concret care sa repare pe loc situatia.

o concluzie pe care nu vreau sa o trag eu, dar o scriu aici ca ipoteza: clubul nu da doi bani pe suporteri, pentru ca oricum sunt putini. ca efect invers, s-ar putea interpreta ca din acest motiv vin asa putini la stadion.

asta e impresia care mi-a fost lasata. e gresita?

confirm cele spuse de tine si ai dreptate, iar concluzia este cat se poate de adevarata (trista, dar adevarata) X(

dragos
    Member

daca nu luam macar un punct, suntem mancati @-) @-)
    PS: FARA POPESCU !!

ngm
    Member

VA AGITATI CAM MULT…
    PROBLEMA E SIMPLA, NU MAI INTIRZIATI.
    EU, DE EX. AM AJUNS CU 3O MIN INAINTE, AM TRAS O DUSCA LA NICU,
    AM CUMPARAT BILET, AM INTRAT SI AM VAZUT DE LA INCEPUT MECIUL.
    VENITI LA TIMP SI NU VETI MAI FI ASA NERVOSI.

Stimate ‘ngm’ imi plac mult oamenii care ‘stiu ei cum sta treaba’ si le explica ei celorlalti ‘ce si cum’.
    Daca n-ai fi suporter al Sportului Studentesc ti-as fi adus aminte o zicere a lui Bertand Russell “Prostii sunt siguri pe ei in timp ce inteligenti sunt plini de indoieli”.

Acelasi sfat (sa fiu punctual), mie ca “intarziat nervos” ce sunt, mi-a fost dat de catre unul dintre jandarmii de la stadion ce pazeau intrarea la meciul cu Otelul.
    Cumva lucrezi in Jandarmerie ?

eu zic ca nu are rost sa recurgeti la asemenea variante..adica sa nu mai veniti la meciuri…ca nu faceti un rau clubului..ci dumneavoastra..fiecare dintre voi…este primul sezon in a dupa 4 ani..si poate doamne fereste ultimul inainte e alti cativa ani…asa ca profita-ti din plin si bucurati-va de fiecare meci al echipei in liga 1…..eu care nu am voie sa intru pe stadion ma simt atat de stanjenit..si sunt atat de suparat…asa ca va consider niste norocosi …sper sa va bucurati de acest an in liga 1 ! hai sportu !

07Ex
    Keymaster

@black@white1916 wrote:

Stimate ‘ngm’ imi plac mult oamenii care ‘stiu ei cum sta treaba’ si le explica ei celorlalti ‘ce si cum’.

black@white, lasa-l si tu pe ngm in pace, ca e primul mesaj pe care l-a postat si omu’ pe forum. Stiu ca esti suparat dupa meciul cu Otelul, dar omu’ nu are nici o vina. El a fost printre fericitii care au putut sa intre la meci, tu … nu. :ymsigh:

Bine ai venit pe forum ngm.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.