09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 09.08.2010 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita 4-2(1-2)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 96 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Eu zic ca azi baietii au dat dovada de profesionalism. Pe o caldura de peste 35 de grade, si condusi pe tabela inca din minutul 2 au reusit sa intoarca rezultatul si sa castige cu 4-2. Bravo lor! Azi m-au facut fericit. :D

Mai jos puteti vedea golurile meciului de azi:
    4-2 Varga (min.92)
    3-2 Curelea (min.69)
    2-2 Balan (min.50)
    1-2 Moraes (min.35)
    1-1 Curelea (min.5)
    0-1 Predescu (min.2)

Radu Dobrin
    Member

@razvanR wrote:

Odata cu meciul asta va incepe ascensiunea Sportului Studentesc!

Putem termina peste Rapid, peste Steaua, peste Dinamo!
    Putem deveni echipa fanion a Bucurestiului!
    Putem termina in primele 5!
    Putem chiar mai mult!

RE(VENITI) IN REGIE!

nu cred ca putem, Razvane. Atit timp cit trebuie sa dam cel putin 3 goluri ca sa luam macar un punct, nu cred ca speriem pe nimeni. Am jucat cu o echipa care nici nu ar trebui sa existe, cu atit mai putin sa joace in vreuna dintre ligile 1/2/3, si a fost dureros sa ma uit la prima repriza, unde jumatate dintre noi, cei de pe forum, ar face fata cu brio pe postul lui (de ex) Ghinga.

dragos
    Member

am ajuns acasa exact cand Balan egala (2-2)……nu pot sa ma pronunt pentru prima repriza, caci nu am vazut-o, insa golurile primite denota SLABICIUNI MARI in defensiva.
    FARA VARGA, SPORTUL NU EXISTA !!!
    Balan a fost si el la inaltime…….

oricum, felicitari pentru ATITUDINE, CARACTER si DARUIRE !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Giani
    Member

Problrema noastra este apararea. Pana cand l-a “citit” Patriche pe Moraes, a fosr deranj in apararea noastra. In ciuda scorului de la pauza, echipa a jucat bine ambele reprize. Cele doua goluri marcate de blatiatori au venit in urma unor greseli individuale in defensiva noastra: la primul gol, Patriche a pasat gresit la un adversar si apoi a gresit Ghinga marcajul; la al doilea gol al bistritenilor, a fost greseala de arbitraj: fault evident asupra lui Irimia. E drept ca in repriza a doua jocul “studentilor” a fost mai bun decat in primul mitan, dar important este ce scrie pe tabela in minutul 90+. 4-2, in stilul caracterstic, “gasca nebuna” a facut spectacol. Cu tot arbitrajul potrivnic.

sircos
    Member

@07Ex wrote:

1-2 Moraes (min.35)

“la limita ofsaidului”, ăăăă ??? X(

@07Ex wrote:

4-2 Varga (min.92)

ma vazui pe “sticla” :D :D

cameliu
    Member

@sircos wrote:

Confirm. Eu te-am “identificat” la imaginile inainte de incepere!
    Ne vom cunoaste personal la Sibiu? (info pe topic)

L-am vazut si pe razvanr in ceva imagine scurta dupa golul 3, parca.

Am bagat si eu 2 zile de condus spre patria muma cu multumiri in gand lepefeului ca vad si io la TV in timp “real” nu pe internet.
    Dar surprise, la mama in sat pe cablu nu exista gesepeu, etc.
    Dar am aflat ca au digitv la “fagadau” in sat asa ca am convins un vecin dinamovist sa vina cu mine… Noi doi… si TV-u… mai intra cate unu mirat intreba cine joaca, ziceam cine, isi luau berea si ieseau afara.
    Am ajuns la concluzia ca intr-un sat de ardeal, lumea tot cu shtoia si dinamu tzin, plus eventual cu basescu si boc… “se la vie”…

Cat despre meci? Am fost, suntem, si vom ramane nebuni! Avem nevoie vitala de fundasi centrali… Vecinu, batran dinamovist dupa repriza 2-a mi-a zis ca la cum jucam nu o sa avem probleme totusi anu asta…
    Insa se pare ca ne trebuie 4 goluri sa dam sa castigam… (3 se pare ca uneori nu ajung…)
    Sa aveti seara faina!

07Ex
    Keymaster

Declaratii dupa meci:

Dacian Varga:

“Am avut un meci foarte greu, aşa cum am şi spus că vor fi toate partidele la Sportul. Din nou am făcut cadouri adversarilor noştri şi este clar că nu ne mai dorim să începem meciul în dezavantaj. Am vorbit cu colegii înainte de fiecare meci şi am încercat să le explicăm că nu mai este Liga a II-a, iar jucătorii din prima ligă sunt mult mai experimentaţi şi nu mai este aşa de uşor să joci împotriva lor. Nu doar eu sunt transferabil de la Sportul, ci orice jucător. Deocamdată joc aici şi îmi fac treaba cât de bine pot. Sper ca această problemă să se rezolve odată şi odată, nu contează dacă peste o lună, peste cinci sau peste un an. Până la urmă tot scap eu de domnul Şiman

Pana la urma tot scapa el de “domnul” Siman. :)) Hai ca mi-a placut Dacian … de altfel ii zice “domnul” Siman, dar vrea sa scape de el. :-?

Tibor Selymes

“A fost un meci cu două reprize diferite, însă pentru prima repriză trebuie luată în calcul şi căldura. Nu mi-a plăcut aşezarea în teren, mai ales în centrul apărării, acolo unde Moraes a făcut ce a vrut cu fundaşii noştri. În repriza a doua situaţia s-a schimbat, iar Moraes nici nu a mai atins balonul. Sunt primele trei puncte, am mai urcat puţin clasament, însă pentru noi urmează meciuri grele. Pentru noi problemele nu sunt în atac, ci în apărare. Toată lumea îi ştie pe Bălan şi Varga şi sper să mă bazez cât mai mult timp pe ei, însă pentru binele lor sper să-şi găsească o echipă la care să joace. Au valoare şi pot evolua în orice campionat din lume”.

Vasile Şiman

Preşedintele clubului Sportul Studenţesc, Vasile Şiman, a afirmat că echipa sa se bazează mai mult pe atac. “Sunt bucuros pentru această victorie, însă avem totuşi probleme în apărare. Facem prea multe greşeli şi toate golurile primite până acum au fost luate în urma unor erori ale noastre. E clar că suntem o echipă care se bazează mai mult pe atac. Pentru ca Varga şi Bălan să plece la o altă echipă, trebuie să primească o ofertă. Atâta timp cât nu a venit o ofertă, ei vor rămâne aici şi vor continua să joace pentru Sportul”.

bravooo baietiiii 😡

Giani
    Member

@sircos wrote:

@07Ex wrote:

1-2 Moraes (min.35)

@07Ex wrote:

4-2 Varga (min.92)

Pentru ziaristul roman, ala platit cu bani grei de lepefe ca sa prinda “subiecte” gen continutul materiilor defecate de jiji, un metru in spatele aparatorului inseamna “la limita offside-ului”

ngm
    Member

DIN NOU VARGA NR.1
    HAIDETI LA SIBIU, DUMINICA !

INCURAJATI ECHIPA NOASTRA, HAIDE SPORTUL STUDENTESC !!!

sircos
    Member
    roland
    Member

Imi uitasem parola…am tot scris pe pro-sport….e bataie de joc ce se intampla la Sportu. Are Siman super echipa si nu ia 2 fundasi…banali..tzaranoi..nu o fi simplu sa nu gresesti , dar la noi se greseste constant in aparare problema care era si in liga 2. De asta e de inteles Tibi Balan care a murit pe teren pt Sportu si pt el, si itzi mananca meciul niste gauri din aparare.
    E pacat si eu deja m-am bosorgit tot asteptand performantza…pe fondul cand Sportu cel putin acum azi 10.08.2010 poate bate absolut pe oricine din jegu de liga mitica.
    A fost o mare prostie sa incepi fara Viciu meciul cu Dinamo…orice iubitor al Sportului stie asta!
    Sa inventeze/cumpere :ymparty: 1, 2 fundasi…e crima sa iti batzi joc de munca unei intregi echipe..

Pe scurt Foortzaaaaaaaa Sportuuuuu!

razvan
    Member

@sircos wrote:

@07Ex wrote:

1-2 Moraes (min.35)

Amu, eu am luat cel mai apropiat cadru pe care m-am putut opri din filmuletul ala de dupa ce jucatorul care da pasa da drumul mingii (cred ca asa e regula, se pune pozitia atacantului imediat dupa ce pleaca mingea).
    [attachment=1:5bw8fiyn]nueofsaid.png[/attachment:5bw8fiyn]
    In cercul rosu e mingea. Linia galbena e paralela cu linia careului. Nu prea pare a fi ofsaid.
    Astept obiectii. Imaginea bruta, fara liniutele si cerculetele mele e asta:
    [attachment=0:5bw8fiyn]nueofsaid2.png[/attachment:5bw8fiyn]

sircos
    Member

@razvan wrote:

Amu, eu am luat cel mai apropiat cadru pe care m-am putut opri din filmuletul ala de dupa ce jucatorul care da pasa da drumul mingii (cred ca asa e regula, se pune pozitia atacantului imediat dupa ce pleaca mingea).
    In cercul rosu e mingea. Linia galbena e paralela cu linia careului. Nu prea pare a fi ofsaid.

mda, nu prea pare … bine ca s-a castigat meciul !

Spawn09
    Member

este offsaid dar e un offsaid extrem de mic (undeva pana in 40 cm) ceea ce nu se poate semnala ca fiind offsaid doar daca te uiti pe reluare iar si iar si iar si iar…..

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 96 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.