09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Multa bafta si succes (suporterilor si echipei). Cu inima sunt alaturi de voi.
    Prima repriza nu voi avea prilejul s-o urmaresc dar pentru a doua ma voi conecta pentru aflarea evenimentelor.
    Fie ca jucatorii sa confirme evolutia buna de pana acum.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

cameliu
    Member

Cei de la Radio Totalsport FM au ceva transmisiuni directe de la meci, (inclusiv pe internet!)

lucian
    Member

speram sa fim liderii clasamentului…

cel putin pana maine

hai baietii!!!!

dragos
    Member

1-0 pentru arges, gol prepelita.

asta e., la pauza suntem condusi….intotdeauna meciurile contra lui sorinaccio =catenaccio sunt dificile, dar danezul tre’ sa rezolve ecuatia meciului……
    HAIDE DANE, HAIDE DANE, HAIDE !!!!

Din caseta tehnica live, de pe prosport rezulta ca dominam si am avut mai multe ocazii de gol din care una a lui Varga, singur cu portarul. Ei au avut o singura ocazie si…gol.
    Iar ratam.

Haide Sportul! Hai ca se poate!

Prima repriza s+a gatat. Am ratat mult dar nu am marcat.
    Am sperante mari de la a doua repriza!!!!! Se poate!

dragos
    Member

GGGGOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL MAZILU !!!!!!!!!!!
    SUPERB !!!!!!!!!
    1-1

nu se poate asa ceva….. am primit gol usor !!!! 2-1 !!!!
    a inscris M.Radu, cel care in prima repriza a scos de pe linia portii 2 baloane pe care scria GOL !!!!

tre’ sa luptam si sa castigam cu 2-3 !!!

GGOOOOLLLL MAZILLUUUU !!!!!!!!
    AM EGALATTTTT MERITAT !!!!
    BRAVO IOANE !!!1
    AVEM OCAZII DUPA OCAZII…….TRE’ SA MARCAM GOLUL 3 !!!!

atacam in valuri, insa apararea adversa respinge tot !!!!

FINAL: 2- 2 !!!
    din pacate, nu scapam de acest complex numit fc arges si remizam incontinuu…..asa cum, farul are complexul sportul stud……este bine ca suntem neinvinsi dupa 5 etape; este bine ca MAZILU conduce detasat in topul golgeterilor; este bine ca aducem puncte de afara, dar nu este bine ca primim destul de usor goluri.
    una-peste-alta, SUNTEM IN GRAFIC si putem aborda meciul cu fc national fara presiune !!!!
    FELICITARI ECHIPEI, BURSUCULUI, GALERIEI !!!
    asteptam impresii de la fata locului !!!!

cameliu
    Member

2-2!
    Ca si anul trecut!
    Am pierdut 2 puncte si sansa de a fi pe primul loc pina maine!

Bravo Mazilu!

Am ratat iar mult de tot dar pana la urma e ok si asa. ma bucur pentru Mazilu, care vad ca e intr+o forma cum nu l+am mai vazut niciodata. e excelent.
    Nu am luat bataie, e bine. Ma gandesc insa cate ocazii de gol am avut…parca am jucat pe teren propriu.

Dincolo de toate eu sunt carcotas si zic ca ne va arde buza pentru aceste 2 puncte. Puteam fi intre marii momentului!!!!!

Urmeaza meci greu cu nationalul!

ovidiu
    Member

Speram sa invingem.
    Din pacate pentru mine nu am prins nici un minut live pe internet am aflat doar scorul final si am citit despre multele ocazii avute.
    Pacat ca nu am reusit sa invingem.
    Sa ramana (si sa ramanem) increzatori si in meciul urmator sa invingem.
    Mare bucurie pentru Mazilu (cele doua goluri sunt binevenite atat pentru el cat si mai ales pentru echipa).
    Sper sa nu sa supere pe mine DAN VALER MOLDOVAN ca adopt si eu formula “Haide Sportul! Hai ca se poate!” dar la ora actuala ar fi pacat sa ratam momentul.
    De ce n-am fi si noi “echipa momentului” (ce limbaj tampit) :P .
    Deraiez de la subiect.
    Astept si eu comentarii de la fata locului.
    Si sper totodata ca Siman sa realizeze ca echipa poate mai mult si SA NU MAI VANDA JUCATORII.

VIVA SPORTUL STUDENTESC
    Haide Sportul! Hai ca se poate! (DAN VALER MOLDOVAN)

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca suntem inca neanvinsi in campionat dupa 5 etape. Nu imi mai aduc aminte de cand nu s-a mai intamplat lucrul asta in divizia A. :D

cameliu
    Member

Suntem neinvinsi de 10 etape (din etapa a 25-a a campionatului trecut)!
    Ultima infringere in 7 mai la National!
    De atunci 10 meciuri 5 victorii, 5 egaluri, 0 infringeri…

Urmeaza meciul cu… National…

ultrasro
    Member

Galeria Sportului a numarat cam 25 de oameni ajunsi acolo cu un microbuz si doua autoturisme.

In prima repriza am jucat slabut iar singura ocazie mare a fost ratata de Varga la 0-0 in minutul 7 care a sutat pe coltul lung din stanga careului mare putin pe langa bara din dreapta. Golul lui Prepelita din minutul 13 printr-un sut bun de la 25 de metri l-a lasat fara replica pe Stancioiu.

In repriza a doua am jucat foarte bine Mazilu marcand doua goluri in minutele 46 si 70 in momente extrem de critice ale jocului. Din pacate in ultimile 20 de minute portarul Vintila a scos 2-3 mingi bune evitand infrangerea Argesului.

Jocul Sportului in repriza secunda a fost stralucitor pe alocuri iar evidentiati mei se numesc Mazilu, Varga, Lazar si Nae care au fost de neoprit.

Am pierdut doua puncte dar echipa a jucat cele mai bune 45 de minute din acest sezon in aceasta repriza.

Foarte bun gazonul din Mioveni.

Ultras
    Member

Care 25? Pai eram 24 numarati la popas la km80… Am fost 40 ca popa… Poate vroiai sa spui ca am fost 25 care am incurajat echipa…

razvanR
    Member

Mai mult, in anul 2005 nu am pierdut nici un meci jucat in afara Bucurestiului !

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • The topic ‘09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)’ is closed to new replies.