09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • Author
    dalessandro
    Member

dedu chiar a venit cu galeria la mioveni?
    sau doar a intrat pe stadion cu suporterii?

Ultras
    Member

Bineinteles ca a mers cu noi. De intors s-a intors cu echipa.

Clujul nu iarta! A calcat in picioare Nationalul. Asa trebuie sa fim si noi.

Haide Sportul! Hai ca se poate!

Ultras
    Member

Cam despre asta vorbeam. Decat sa simpatizez o echipa gen cfr Cluj mai bine nu ma mai uit la nici un meci. Inca 4-5 etape si gata cu gruia. Daca ai vazut reluarile la goluri probabil ca ai observat ca pentru toate 4 ii putem credita pe jucatorii Nationalului. Sper sa joace la fel si saptamana viitoare.

ovidiu
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Trebuie sa fim letali. Vedeti, in decursul ultimului deceniu nici macar jucatorii nu au crezut in Sportul, absolut toti vad in culori sumbre aceast club, nu+l respecta si asteapta momentul prielnic sa o intinda. Stiti foarte bine acest lucru.
    Daca echipa actuala taie capetele adversarilor, implicit, respectul fata de club a celor ce vin din sapte, va fi altul. Nu vor mai fi jucatori care sa vada aceasta echipa ca o ograda cu buruieni si fier ruginit.

Sa ne punem “cagule” fratilor, sa ne respecte lumea. :)

Haide Sportule! Hai ca se poate!

Cam greu va fi ca jucatorii sa poata constientiza ca joaca totusi la o echipa.
    Mazilu dupa acest meci de la Pitesti se si vede plecat din iarna.
    Adevarul e ca s-au produs jucatori pe banda rulanta (mai ales atacanti: Dinita, Chihaia, Bucur – urmatorul Mazilu). Toti cu speranta sa plece de aiaci spre marea performanta.
    Ce este pacat ca marea performanta se cam lasa asteptata.
    Sunt jucatori pentru echipe si echipe pentru jucatori.
    Bucur nu a reusit nici un gol pentru Timisoara, dar l-a “lasat” pe Mazilu sa inscrie pentru Sportul.
    Chiar daca “taie capetele adversarilor” jucatorii tot vor trai cu speranta de a pleca in fotbalul mare.
    Ce frumos ar fi sa devenim lideri. Nu conteaza dupa a cata etapa (visuri, visuri). Poate chiar Siman ii invata sa joace si sa lupte ca vor ajunge departe (poate chiar mai departe de Timisoara) nicidecum cu echipa Sportul Studentesc sa joace intr-o cupa europeana.
    Frica imi este ca daca vor ajunge sus si ii vor incurca pe cei mari sus se va crea o lupta a cooperativei impotriva lor si parca ne vedem luptand impotriva retrogradarii. Sa nu uitam ca traim in Romania si Sile este bun prieten cu netoiu, i. becali, copos si alte personagii din “folbalul romanesc”.
    Nu cred ca ar fi in stare sa strice aceste prietenii doar pentru un loc fruntas in clasament.
    Sa ma scuzati eu vad lucrurile acestea de la o distanta de vreo 400 km.
    Dar tare m-as bucura sa vad aceasta GASCA NEBUNA in primele trei locuri, iar conducerea (Siman) sa fie mandra pentru ce a realizat.
    Chiar daca ar fi sa jucam meciurile din cupe pe alte stadioane (Regia fiind prea ingusta si fara nocturna), ar fi superb.
    Cred ca si baietii ar fi mai motivati si ar juca si acele meciuri la fel de frumos si nonsalant.
    Inter, Brondby, Sturm, Verona, Katowice s.a cred ca isi aduc si acum aminte de noi.
    Iarasi am deraiat de la subiect. Inchei.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Ultras
    Member

Bucur a marcat primul gol din meciul cu Poli Iasi. Coman a sutat puternic, dar Gigel a deviat decisiv mingea… In foia de joc el a fost trecut ca marcator nu Coman cum a consemnat presa.

Radu Dobrin
    Member

ovidiu atinge un punct interesant acolo…clubul a produs jucatori pe banda rulanta care tineau capetele de afis in asa-zisa medie. necazul e ca o data plecati de la noi, au cam disparut in ceata

cuplul dinita-paduret, care calca in picïoare “profesionistii” din ghencea pe iarba din regie, o data ajunsi la steaua, stim cu totii ce s-a intimplat. gigel nu prea a rupt deloc gura tirgului la poli. galamaz face gafe pe banda rulanta in groapa. irimia (care mie, personal, mi s-a parut poate cea mai mare pierdere) a ajuns, intr-adevar ‘afara’..dar cam atit. exemplele pot continua.

ion
    Member

@Ultras wrote:

Bineinteles ca a mers cu noi. De intors s-a intors cu echipa.

Cu toata sinceritatea vreau sa te felicit pentru truda ta in a reforma un grup al suporterilor Sportului. Te felicit pt actiunea Pitesti(Mioveni) si as vrea sa te tina Dumnezeu sanatos ,rabdator si inteligent in a face un grup permanent proSportu .Nu e usor dar vad ca esti incapatinat (in sensul bun) si as vrea sa reusesti, sa crestem si noi odata cu echipa si sa-avem norocul sa ne bucuram de o mare performanta a Sportului !

dragos
    Member

se pare, ca suntem “abonatii” remizelor in disputele cu farul si fc arges indiferent de locul unde se joaca, insa jocul bun prestat de noi ma bucura si imi da sperante.
    sper, ca pe viitor sa producem numai SUCCESE !!!
    edy, fii mai atent in poarta !!!

dragos
    Member

se pare, ca relatia dintre antrenor si jucatori este PERFECTA, iar danezul tre’
    sa tina aproape si sa nu se mai gandeasca la “parasirea” regiei…aici este liniste si in scurt timp va putea “crea” o echipa pe masura TALENTULUI sau !!!
    noi asteptam acest moment !!!
    HAIDE DANE, HAIDE DANE, HAIDE !!!!

Stau in Campulung Muscel din ’93, tin cu Sportul din 73… si nu mi-as fi iertat sa nu ajung vineri la Mioveni.
    A meritat cu prisosinta: mirosul gazonului, gustul semintelor… fetele rosii ale jandarmilor si jocul Sportului!
    Am citit postarile si chair daca nu subscriu aspiratiilor la titlu, consider ca avem cea mai “expresiva” fotbalistic echipa din divizia A “Bere”

Radu Marinovici

07Ex
    Keymaster

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Jucam la titlu!

Veti vedea. Avem echipa care sa bata pe oricine in acest infect campionat.

Haide Sportul! Hai ca se poate!

Eu unul sunt fericit ca nu am pierdut de 10 etape dar de aici si pana a spune ca ne batem la titlu anul asta mai e mult. Sa fim seriosi, am jucat abia 5 etape dintre care doua cu echipe nou promovate. Sa vedem ce vom face cu Steaua si Dinamo si pe urma mai vorbim despre titlu.

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • The topic ‘09.09.2005 FC Arges Pitesti – Sportul Studentesc 2-2(1-0)’ is closed to new replies.