09.09.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 5-0(4-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 09.09.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 5-0(4-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Meci contand pentru faza a 5-a a Cupei Romaniei, editia 2009-2010.
    Miercuri 09.09.2009, ora 16:30, stadion Regie.

07Ex
    Keymaster

Aha, deci am cazut cu Dinamo II in faza urmatoare a Cupei Romaniei. Nu stiu ce sa zic, dar cred ca am cazut prost. Sper sa ma insel si sa ii batem pe Dinamo II, dar tare mi-e teama ca astia vor juca cu 10 jucatori de la prima echipa.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Aha, deci am cazut cu Dinamo II in faza urmatoare a Cupei Romaniei. Nu stiu ce sa zic, dar cred ca am cazut prost. Sper sa ma insel si sa ii batem pe Dinamo II, dar tare mi-e teama ca astia vor juca cu 10 jucatori de la prima echipa.

Au ei altele pe cap… campionat, uefa,…

07Ex
    Keymaster

Bine, echipa mare are toate astea pe cap, dar Dinamo II nu are nimic, asa ca nu se stie niciodata.

dragos
    Member

jucam acasa ?

Zibling
    Member

Da, acest meci cu Dinamo II se va juca in Regie. Si sper sa castigam, ca ne ajunge un set de executari de 11 m din deplasarea de la Branesti.

anul trecut in faza asta am trait iar penaltyuri..cu cei de la modelu si am castigat noi,apoi am cazut cu steaua…..acum sper sa batem..si sa cadem cu o echipa mai mica de liga 1 si sa jucam in regie..ar fi frumos

ultrasro
    Member

Putem juca doar cu una din primele 6.

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Putem juca doar cu una din primele 6.

Asta daca batem o echipe de Divizia A prima data…
    La inceput sunt 14 echipe de B sau C care fiecare joaca cu cate una de A. (+ 2 perechi de meciuri A-A), deci putem pica cu orice echipa de A daca batem dinamu2…

Anu trecut am fost intr-un fel ghinionisti (de fapt norocosi) ca am picat cu shtoia…

Apoi mai departe, care supravietuieste din ligile inferioare trebuie sa joace cu primele (d-aia am jucat cu chefere).

Sincer,nu stiam de aceasta regula ca din optimi o echipa de divizia B sau C e obligata sa aiba o adversara din primele 6 din Liga I.De unde stiti regula asta?Ca m-am uitat de mai multe ori pe site-ul oficial al Cupei Romaniei si nu specifica nimic in regulamentul acesteia despre acest lucru. :-?

07Ex
    Keymaster

@Ace of Spades wrote:

Sincer,nu stiam de aceasta regula ca din optimi o echipa de divizia B sau C e obligata sa aiba o adversara din primele 6 din Liga I.De unde stiti regula asta?Ca m-am uitat de mai multe ori pe site-ul oficial al Cupei Romaniei si nu specifica nimic in regulamentul acesteia despre acest lucru. :-?

Eu nu stiu daca regula exista sau nu, dar s-a mai comentat pe aceasta tema anul trecut cand am cazut cu CFR Cluj in cupa. Atunci Cameliu a zis ca a vazut la TV cum erau 3 urne:

Urna 1: primele 5 echipe din Liga I
    Urna 3: echipele din Liga a II-a
    Urna 2: restul

Cand s-a tras la sorti au tras din urna 1 si 3 pana cand n-au mai ramas echipe in urna 1. Pe urma au tras din urna a 2-a. Mai multe amanunte referitoare la meciul de anul trecut cu CFR poti citi aici.

Multumesc mult pentru informatii 07Ex,chiar nu stiam cum se face extragerea in faza aceea a competitiei.

Cat despre meciul cu Dinamo, nu imi fac prea mari griji ca nu o sa trecem de ei;sunt de parere ca va fi un meci mai facil decat cel cu Branesti din faza anterioara a cupei,considerand ca vom juca in Regie si venim si dupa un rezultat pozitiv in campionat.Eu o sa fiu pe stadion ca sa ii sustin si sper sa am de ce ma bucura dupa fluierul final :)

Zibling
    Member

Si eu voi fi azi pe stadion, dar sper sa nu se lase iar cu penalty-uri, deoarece am “treaba” dupa ora 19:00 :-B

07Ex
    Keymaster

Eu voi fi pe internet, incercand sa postez ultimele stiri in timp real. Sper sa batem!

cameliu
    Member

conducem cu 1-0 din min 20

min 23: 2-0, cu fulgi cu tot i-am luat!

Sursa:
    http://futbol24.com/f24_livenow/LiveNow.html

GOOOOOOLLL 3-0 min 35

Soarecele si pisica: 4-0 min 40!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.