10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@black@white1916 wrote:

Suntem pe locul 3 in minutul 75 al etapei !!!

Insa am ajuns pe 6 se pare…
    Asta e… de unde promovare daca nu bati la ultima clasata…

multi
    Member

O poarta are doar trei bare. Hai ca le-am ochit pe toate in meciul asta , am putea s-o lasam mai moale si sa si inscriem ca sa ne mai permitem sa rasuflam putin !

cameliu
    Member

Cam asa e… ratare 11m, bara min. 88, fostul nostru jucator farcasanu da gol in min 89 (am inteles ca a gresit stanca…)

Acum stam cam asa:

1 Forex 19 11 2 6 26-13 35 +5
    2 CS Otopeni 19 10 5 4 25-12 35 +8
    3 Petrolul 19 10 4 5 29-20 34 +7
    4 Gloria Buzău 19 10 3 6 31-20 33 +6
    5 Sportul Stud. 19 9 5 5 19-23 32 +5
    6 Dunărea Giurgiu 19 7 8 4 28-17 29 +2

Culmea e ca ne-am aporpiat la 3 pct de primul loc (inainte fiind 4…) insa ne-am indepartat de locul 2…

Am jucat de 2 ori cu lanterna… Snagov, Brazi… si nimic…

Bine ca otopenarii au luat bataie, iar forexistii au facut doar egal..

HAI SPORTULE !!! mai sunt 15 etape si 3 puncte de recuperat !!!

cameliu
    Member

@black@white1916 wrote:

Bine ca otopenarii au luat bataie, iar forexistii au facut doar egal..

HAI SPORTULE !!! mai sunt 15 etape si 3 puncte de recuperat !!!

Chiar si Petrolul… (punct in min ’90…)

INSA:
    Trebuie sa ne vedem inainte de jocul/rezultatele noastre…

franz_kafka
    Member

Cam multe puncte pierdute pe final de meci! Lipsa de concentrare! Inconstanta…, Varga se metamorfozeaza prea repede din inger in diavol!

adi
    Member

Cateva cuvinte dupa acest meci:
    1. A fost un festival al ratarilor noastre (3 bare + 1 penalty + multe altele); daca scorul ar fi fost 7-0 nu cred ca era nimeni mirat. Sa va mai zic ca a fost cam 10 cornere in prima repriza ?
    2. Echipa nu e omogena: au reintrat Balan si Curelea, pe langa intoarcerile lui Irimia si Ciobotariu. Se pare ca va mai trece timp pana se vor simti unii pe altii.
    3. Individual vorbind, singurul remarcat de mine a fost Ghinga, care parca s-a agitat mai mult. In rest, fiecare a jucat mai mult pentru el insusi si mai putin pentru echipa. Nu numai Stanca este vinovat pentru gol, ci toti, pentru ca au ratat cat in 3 meciuri iar dupa ratarea lui Curelea (sut respins de portar in bara, din pozitie de unul la unul) au facut pasul inapoi.
    4. Farcasanu si-a facut datoria, si a avut in plus un dram de noroc la acel lob. Conform tatalui lui, se pare ca si meciul trecut a avut o prestatie buna, insa nu prea are loc la Sportul acum, din cauza multor talente … Cred ca azi a fost un gol pe care va dori sa-l uite. Apropo, Farcasanu s-a intors la Bucuresti impreuna cu parintii sai, intr-o Dacie mai veche, nu ca Varga care nu parea deloc suparat dupa ratarea penalty-ului si a victoriei, intr-o limuzina alaturi de o domnisoara si inca 2 persoane. Numai Curelea ramasese pe gazon si parea ca se caieste, cu ochii in pamant, dupa fluierul final.
    5. As putea sa va umplu pagina cu greseli individuale. Ciobi a jucat constant prost: static + ezitant. Irimia a luftat odata de am inghetat toti, inclusiv adversarul a fost uluit de mingea primita. Stanca s-a gandit probabil sa se remarce cu o iesire inutila si riscanta la sfarsit, dupa o serie de jocuri bune. Balan a jucat cu ezitari din cauza accidentarilor recente, si a avut relativ putin reusite in afara transformarii cu sange rece a penalty-ului (la care apropo, nu stiu cati arbitri ar fi fluierat). Ferfelea alerga si el in jurul mingii, dar nu prea se intalnea cu ea, in putinele minute in care a jucat. Si lista poate continua.
    6. Multescu a avut dreptate cand zicea ca e un meci greu. Greu nu din prisma adversarului, ci a noastra. Noi am pierdut 2 puncte. Va avea mult de munca.
    7. Arbitrii au avut destule greseli. Varga a luat un galben degeaba la inceputul meciului, la un fault inexistent. O intrare periculoasa la un jucator de-al nostru a ramas nepenalizata. Insa greselile de arbitraj au cam disparut in a doua repriza,
    In fine, sper sa fi atins culmea ghinionului in meciul asta. Mai sper sa nu mai vad prea curand un meci la care sa avem emotii pana la sfarsit. Meritam sa promovam daca ii dominam pe toti din serie, inclusiv pe tabela. Daca promovam chinuit, cine crede ca vom avea viata usoara in prima liga ?

sorin
    Member
    07Ex
    Keymaster

Nasol ca nu am reusit decat un egal, dar totusi suntem la 3p de lider asa ca daca vom reusi victorii impotriva Forexului si a Otopeniului poate vom reusi promovarea macar de pe locul 2.

Pacat ca tot primim gol pe final de meci. 😥

ultrasro
    Member

La cat de multe ratari au fost mai ramanea sa intru si eu pe teren si sa dau cu capul in bara ;) iar gafa comuna din final Patriche – Stanca a fost efectiv de colectie…. merita vazuta… cred ca Stanca inghetase de frig in poarta si a vrut sa viziteze putin marginea careului… din pacate a ajuns cam tarziu iar Farcasanu a prins cu noroc un lob decisiv in poarta noastra :(

Zibling
    Member

Luni va scrie in presa ca Sportul Studentesc isi deschide sectie de xerocopiere: dupa cel de-al treilea 1-1 oferit in minutele 88-90, se pare ca ne perfectionam, si de acum putem sa oferim oricarei echipe astfel de servicii de calitate. 😡

Jenant, multe greseli individuale. In afara de Balan si Secareanu, nu-mi amintesc jucator care sa nu fi gresit macar de 2 ori (o pasa, un craci primit in aparare, un luft, o centrare aiurea). Meciul a avut greseli individuale cat pentru un retur intreg. Daca echipa asta promoveaza in Liga I, ma voi duce cu inima stransa la un meci cu echipele bucurestene. Insa, poate Gigi Multescu va mai avea rabdare sa le explice jucatorilor ce si cum…

Sunt trist, merg din sat in sat, prin terenuri de joc (ca stadioane e mult spus) de lume uitate, gen Otopeni, Crevedia, Ghermanesti sau Strejnic. Cica facem turism, domnilor suporteri :?

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Sunt trist, merg din sat in sat, prin terenuri de joc (ca stadioane e mult spus) de lume uitate, gen Otopeni, Crevedia, Ghermanesti sau Strejnic. Cica facem turism, domnilor suporteri :?

Sate, nesate insa la Strejnic am avut o premiera! Un fel de transmisie live de la fatza locului data de Ovidiu!
    La un moment dat erau vreo 17 useri, vreo 7 inregistrati si 10 guesti…

Oare putem permanentiza chestia? Pt. unii din noi ce suntem departe, e infinit mai mult decit reload prosport…

adi
    Member

1. Mai corect ar fi agroturism.

@Zibling wrote:

Cica facem turism, domnilor suporteri :?

2. La capitolul premiere, am avut parte de un spectacol aviatic in fundal, tot meciul. Am numarat 5 avioane de agrement si un elicopter care tot faceau manevre de aterizare / decolare, pe rand, cam odata pe minut.

Zibling
    Member

Pai vezi, Adi… ca nu a fost numai agroturism, ci un pachet complex de servicii turistice.

In editia urmatoare, un periplu la manastirile din nordul Moldovei (hai ca in timp ce vom juca la Suceava si Botosani avem timp sa le vedem pe toate).

laucantona
    Member

imi pare rau dar sa le fie rusine celor care au ratat victoria..daca cu ultima clasata pirdem puncte atunci nu avem nici o sansa..chiar daca si ceilalti se impiedica…nu inteleg cum de “talentul” de Varga trage de la 11m si nu tot Balan? oricum m-au dezamagit ma retrag o vreme nu mai scriu nimic ca imi este rusine ca tin cu ei…
    va salut

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.