10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 70 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

O sa incercam transmisii si la meciurile viitoare desi este destul de dificil din punctul de vedere a celui care vrea sa se agite in peluza fara sa dea cu laptopul de pamant cand ai nostri dau cu mingea in avioane. Probabil o sa avem interventii din 10 in 10 minute pe yahoo ca sa oferim informatii proaspete.

cameliu
    Member

si 15 minute intre interventii e OK… doar la goluri asa dupa un minut ne ajuta un mesaj de genul: “gol noi”…

Giani
    Member

Cum sa ii spun? Ghinion? Da, Curelea nu are nici o vina ca a prins bara, a avut executii rapide, foarte periculoase. A obtinut doua penaltyuri, unul atat de evident incat ma mir cum de a reusit arbitrul sa nu il elimine pe portarul gazdelor (fault ca ultim aparator; probabil s-o fi gandit ca meciul este oricum prea dezechilibrat). Desi a jucat foarte bine, s-a batut cu aparatorii adversi, a sutat din toate pozitiile, Curelea a fost ghinionistul meciului. Cu toate acestea il consider cel mai bun de pe teren.

Inconstienta, din partea lui Varga la al doilea penalty (executie pentru care s-ar rusina si un junior; cu toate acestea, si Roberto Baggio a ratat o Cupa Mondiala cu o asemenea executie), dar si din a lui Irimia (care si-a surprins si adversarul cu acel luft), Patriche (cel care i-a permis lui Farcasanu sa isi faca mingea de gol) si Stanca (cu acea iesire penibila).

Indolenta: la 1-0, dupa penalty ratat, ai nostri au facut pasul inapoi. Daca introducerea lui Ghinga a mai animat jocul (cat a jucat a facut-o foarte bine), eforturile lui au fost anulate de intrarea lui Ferfelea, care s-a intersectat cu mingea precum doua sine de tren de pe acelasi fir. In aceeasi nota au evoluat si Ciobi (indolent si superficial), Postolache (desi a lucrat mingile foarte bine, a jucat prea lent pentru o extrema) sau Irimia (deseori nesigur).

O bila alba pentru Tibi Balan, care s-a zbatut mult, a participat si la finalizare si in defensiva, dar inca nu s-a integrat in joc.

Cel mai periculos jucator al gazdelor a fost, tot meciul, Farcasanu, care probabil a vrut sa ii demonstreze lui Multescu (si cred ca a demonstrat) ca ar fi trebuit pastrat in lot, nicidecum imprumutat la o echipa care se zbate sa scape de retrogradare.

ovidiu
    Member

Citesc si ma iau cu mainile de cap.
    Imi este din ce i ce mai greu sa cred in promovare. Ceva, ceva ne mai ajuta si contracandidatele prin rezultatele obtinute.
    Si cum zice Zibling ce se va alege la meciurile cu echipele bucurestene. Zic si eu: si nu numai cu echipele bucurestene. Sa nu ajungem prin divizia blAt ciuca batailor precum jiul, nationalul s.a ce practica chestia acum.
    Nu-mi ramane decat sa sper ca festivalul ratarilor se va incheia, greselile individuale vor fi inlocuite cu un joc spectaculos si va fi depasita astenia de primavara iar baietii vor trece la joc si la dat goluri (oricum este necesar a se marca multe goluri pentru refacerea golaverajului)
    Si tot Zibling afirma ca au fost greseli individuale pentru un retur intreg. Sper ca s-au incheiat. Returul e in fata sa treaca la joc.

In meciul trecut am intalnit o echipa “grea”. A fost un inceput ezitant, dar parca acum puteau sa lupte mai mult si sa invinga, chiar si din 11 m.. Este totusi ultima clasata.

Vad si o inconstanta in folrmula de echipa. Stiu mi se va raspunde: Suntem la inceput. Dar intreb Ciobi pe ce post ar da un randament mai bun?
    Cat despre cedarea lui Farcasanu … no comment.

Sper in continuare. Si doresc promovarea. Dar sa fie fotbal in primul rand victorii si, de ce nu, goluri multe.

Raman alaturi de echipa (totusi de la distanta) si de voi cei ce o incurajati.

A si sa nu uit cronica de pe onlinesport. Criminala Asa ceva … Cica Barcasanu a egalat 😯

VIVAT SPORTUL STUDENTESC

ultrasro
    Member

Am alta solutie… o sa iau niste casti wireless si o sa fac transmisie audio live in Yahoo Messenger pentru Cameliu tot meciul.

Giani
    Member

Am revazut finalul de meci (de la golul lui Farcasanu) pe postul local Alpha TV. Hai ca va dau un subiect de meditatie: in ultimul minut trebuia acordat penalty de doua ori in aceeasi faza (cea finalizata cu lovitura de cap si cu simuarea accidentarii de catre un fundas; nu fusese contact fizic, dar oricum aribtrul asta fluiera dupa buletinul meteo – trebuia dat cartonas galben): o prima minge a fost respinsa de fundas cu bratul, si la coltul suprafetei de pedepasa intrarea fundasilor a fost pe picioare (si daca din tribuna s-a vazut mai greu, la TV s-a vazut perfect). Conteaza mai putin, si cred ca numai Helesteanu ar fi fost in stare sa acorde unei echipe al treilea penalty, si inca in minutul 90+. Conteaza ca Preda a avut un noroc chior, ca sa nu-i spun norocul prostului, si cu bara si ca s-a lovit mingea de el, sau ca Varga, daca are chef, poate sa isi bata joc de intreaga echipa.

Coautori ai golului inscris de Farcasanu sunt in egala masura Patriche (care pur si simplu s-a uitat cum mingea pleaca spre Farcasanu, in loc sa plece sa il blocheze) si Stanca. Dar mai ales indolenta si aerele de vedete de dupa 1-0.

Comentatorii postului TV prahovean au rezumat foarte corect meciul:
    – punct nesperat si norocos
    – studentii au motive sa fie nemultumiti
    – la al doilea penalty: “se impunea eliminarea lui Preda” (daca ai lor o spun, nu mai comentam)
    – un rezultat care mentine sansele Petrolului (sa fim seriosi, toti de pe-aici se gandesc la promovarea satelitului neoficial al lui Dinamo).

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Am alta solutie… o sa iau niste casti wireless si o sa fac transmisie audio live in Yahoo Messenger pentru Cameliu tot meciul.

suna bine!!!!!!

ultrasro
    Member

http://www.youtube.com/watch?v=WuM0VX-AdM8

Cantec pentru deplasare, eram cam inghetati totusi.

adi
    Member

Pai daca va comenta meciul la casti, atunci pierdem o voce din galerie :-(

@cameliu wrote:

@ultrasro wrote:

suna bine!!!!!!

ultrasro
    Member

Nu se pierde nimic… doar ca urletele mele se vor auzi pana in Germania la Cameliu ;)

Doar ca o sa-i spun ce sa intamplat dupa fiecare faza :)

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Nu se pierde nimic… doar ca urletele mele se vor auzi pana in Germania la Cameliu ;)

Doar ca o sa-i spun ce sa intamplat dupa fiecare faza :)

Oricum dupa ce-oi auzi din galerie poate mi-oi da seama daca atacam sau ne aparam…

07Ex
    Keymaster

Pai stai un pic ca daca va transmite Ovidiu live prin Messenger de la fata locului, poate ma scol si eu la 4 dimineata sa il ascult.

In alta ordine de idei, are cineva caseta meciului?

Ultras
    Member

CHIMIA BRAZI – SPORTUL 1-1

Andreescu – Preda, Bar, Streanga, Iacob – Bitica (’60 C. Ilie), Fodor (’68 Radoi), Minciuna, Suditu, Irimescu (’59 M. Dan) – Farcasanu
    Antrenor: Octavian Grigore
    Sistem de joc: 4-5-1

Farcaseanu 1-1 ’88

Stanca – Irimia, Ratiu, Secareanu (’63 Patrichi), Ciubotariu – Oae (’68 Ghinga), Postolache, Cazan – Balan, Curelea, Varga (’75 Ferfelea)
    Antrenor: Gheorghe Multescu
    Sistem de joc: 4-3-3

T. Balan 0-1 ’57 – pen.

Stadion: Conpet (Stresnic) – Spectatori: 400; Corespondent: Marian DIMA; Arbitru: Daniel Deca 2 (Braila); Asistenti: Catalin Teodor 2 (Braila) si Liviu Ciubotariu 2 (Galati)

Zibling
    Member

Cu ocazia asta, veti afla cu totii si cum injura Ovidiu, ca nu se poate abtine “live” sa nu o faca. In rest, e baiat de treaba, poate sa faca o transmisie de acest gen.

cameliu
    Member

Prosport:

“M-ati tratat ca pe un câine”

RAZBUNARE Vârful Florin Farcasanu a marcat contra echipei care nu i-a dat nicio sansa, Sportul Studentesc

Autor al golului egalizator în partida Chimia Brazi – Sportul Studentesc, atacantul Florin Farcasanu (foto) a fost furios la final.

Acesta a fost adus la Brazi în iarna chiar de la Sportul dupa ce conducerea tehnica a formatiei din Regie nu i-a dat nicio sansa de a prinde macar lotul largit pentru retur. Astfel, la sfârsitul jocului de sâmbata, încheiat la egalitate, scor 1-1, Florin a aruncat cuvinte grele la adresa bucurestenilor. “M-ati tratat ca pe un câine, iar acum v-am luat doua puncte. Asa va trebuie! In iarna nici nu ati vrut sa auziti de mine si nu v-a interesat deloc ca sunt jucatorul Sportului”, a rabufnit atacantul la adresa bancii tehnice a “studentilor”.

Mirat de reactia fotbalistului, antrenorul Sportului Studentesc, Gheorghe Multescu, a declarat: “Farcasanu nu era considerat un jucator de perspectiva si de aceea a plecat de la Sportul. Daca avea valoare, îl pastram”.

Interesant este si faptul ca, desi stia ca Sportul va juca împotriva Chimiei, în etapa a XIX-a, patronul Vasile Siman nu a solicitat, în contractul de cedare al lui Farcasanu la Brazi, ca acesta sa nu poata evolua în meciul direct.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.