10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 10.03.2007 Chimia Brazi – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@Zibling wrote:

Cu ocazia asta, veti afla cu totii si cum injura Ovidiu, ca nu se poate abtine “live” sa nu o faca. In rest, e baiat de treaba, poate sa faca o transmisie de acest gen.

Nu e adevarat! Ovidiu nu injura!

In cel mai rau caz il face “hotzoman” pe arbitru 😆

sorin
    Member

Luni,12 Martie 2007 prosport
    Balan a revenit cu gol

Mijlocasul Sportului Studentesc a reusit deschiderea scorului în partida pe care “studentii” au terminat-o la egalitate, scor 1-1 cu Chimia Brazi. Tibi Balan nu mai marcase într-o partida oficiala din 7 iunie 2006, când Sportul învingea în Regie pe Gloria Bistrita (2-1). A urmat apoi acea accidentare care l-a tinut departe de gazon o lunga perioada de timp, dar acum lucrurile par sa fi intrat pe un fagas normal pentru talentatul mijlocas al Sportului. “Ma bucur ca am reusit sa marchez. Sper sa fi terminat cu toate ghinioanele. Acum ca am spart gheata, ma gândesc sa devin golgeterul echipei”, a declarat glumind Balan.

Ioan Negoescu

07Ex
    Keymaster

Merci pentru caseta tehnica, Ultras. Voi pune caseta tehnica si clasamentul actualizat pe site diseara cand ajung acasa.

Giani
    Member

Din cate am inteles de la tatal lui Farcasanu, care era foarte trist pentru acest rezultat, cel care nu l-a vrut in lot a fost Multescu. Ma mir pentru ca in tur reusise cateva meciuri bune. Replica jucatorului este fireasca, a vrut sa ii demonstreze lui Multescu ca si-ar fi avut locul in lotul Sportului, iar cea a antrenorului este dovada nerecunoasterii propriei greseli: Farcasanu a fost cel mai bun jucator al gazdelor si a jucat mult mai bine decat vreo patru-cinci jucatori ai nostri. Rabufnirea lui este fireasca, desi un pic imatura, intrucat este imprumutat pentru acest retur si are toate sansele ca la vara sa revina in Regie.

Cel mai grav este ca ambitiile unui antrenor pot compromite sansele unui junior si ale echipei. Multescu si-a batut joc de Farcasanu, si acesta i-a dat replica in modul cel mai normal posibil, cu un gol. Iar fraza aceea “daca avea valoare” este pe cat de falsa pe atat de inutila. Pentru ca el chiar are valoare, a demonstrat in teren (suporterii din Strejnic au recunoscut ca este cel mai bun jucator din lot si nu inteleg cum de nu avea loc la Sportul); mai mult, nepotul meu prin adoptie mi-a confirmat acest lucru (merge la meciurile din Strejnic pentru ca este foarte aproape de casa); a confirmat si faptul ca un 0-6 la pauza nu l-ar fi mirat.

Multumesc lui Ashu pentru fular, il purtam mandru prin Ploiesti si am fost la un pas de a fi linsat de un grup de localnici mai inchisi la ten; noroc ca printre ei era unul dintre cei care in octombrie strangeau semnaturi in centru contra politicii lui Bercea (memoriu pe care l-am semnat), m-a recunoscut respectivul si i-a potolit (ce buna e diplomatia asta!!!).

Dragos Chiva
    Member

Giani:

“A obtinut doua penaltyuri, unul atat de evident incat ma mir cum de a reusit arbitrul sa nu il elimine pe portarul gazdelor (fault ca ultim aparator; probabil s-o fi gandit ca meciul este oricum prea dezechilibrat)”

Ovidiu:

“Citesc si ma iau cu mainile de cap.
    Imi este din ce i ce mai greu sa cred in promovare. Ceva, ceva ne mai ajuta si contracandidatele prin rezultatele obtinute.”

Cameliu:

“Mirat de reactia fotbalistului, antrenorul Sportului Studentesc, Gheorghe Multescu, a declarat: “Farcasanu nu era considerat un jucator de perspectiva si de aceea a plecat de la Sportul. Daca avea valoare, îl pastram”.”

Stimati colegi de suferinta: am selectat trei fraze postate si as dori sa fac pentru fiecare cate o remarca.
    Referitor la prima dintre ele, vreau sa va intreb ce facem?Incepem sa gasim scuze inadmisibile pentru cavalerii blaturilor, sau mai pe sleau incepem sa inchidem ochii cand suntem furati?Suntem intre noi.Rezultatul discutiei noastre nu va fi publicat in nici un cotidian sportiv de saptamana aceasta.
    Referitor la a doua vreau sa va mai pun o intrebare: incepem sa tragem cu ochiul la ceilalti competitori si sa ne facem calcule de promovare in functie de jocul rezultatelor?Daca raspunsul vostru este “da” la ambele intrebari de mai sus inseamna ca noi, suporterii Sportului, avem deja insusit bagajul de cunostinte care sa ne permita sa activam cu mandrie in divizia s,d,r.Si eu care credeam ca facem nota contrastanta…In plus, parca eram cu totii de acord ca echipa noastra este indreptatita sa spere la promovare datorita jocului propriu..Inainte de a-mi raspunde la aceste doua intrebari, va rog sa nu uitati ca avem un golaveraj negativ si vom fi clasati intr-un eventual finish “la mustata”, sub echipa care ne va fi egala ca punctaj.
    Referitoare la cea de-a treia: Intr-o discutie avuta cu Ovidiu in pauza dintre tur si retur, i-am spus ca imi place cum se misca Farcasanu.Era echipat cu toate calitatile unui varf de atac modern: viteza dublata de tehnica, intuitie la jocul combinativ, simtul portii.In plus avea o statura suficient de solida pentru a face fata postului de varf, dar asta nu il transforma intr-un fotbalist greoi.Si unde mai punem ca toate aceste calitati apartineau unui fotbalist tanar, numai bun de slefuit.Nu sunt astea calitatile pe care le consideram ca fiind definitorii atunci cand vorbim despre un jucator de la Sportul?Intamplarea a facut ca la momentul cand am avut aceasta discutie cu Ovidiu, NICI CHIAR EL nu stia ca Farcasanu a fost “imprumutat”.Trebuie sa spun ca lui Farcasanu i-a lipsit un singur lucru: sa fie folosit in terenul de joc.Va rog sa imi spuneti sincer, voi chiar credeti ca de exemplu Gheorghe este un jucator mai de “perspectiva” decat Farcasanu?Sau, cu cine va simtiti mai siguri in atac, cu Farcasanu sau cu Ciubotariu.Dar sincer, da?

ultrasro
    Member

Realitatea este ca nici Farcasanu nu este inca un jucator de baza…. la o echipa mica iese insa in evidenta evident. Farcasanu a fost transferat intre stagiul montan si cantonamentul din Antalia. Nu trebuie sa facem comparatie intre Farcasanu si Costin Gheorghe deoarece acesta este international de juniori inca si ocupa locul rezervat juniorilor conform regulamentului FRF pentru liga secunda.

Giani
    Member

Da Ovidiu, la o echipa minuscula, Farcasanu a devenit deja vedeta, toti taranii din Strejnic si din Triaj recunosc contributia lui la cele trei puncte acumulate de liderul seriei est (daca citesti clasamentul invers). Chiar daca este lider pentru ca este singurul profesionist intr-o armata de amatori, ne-a lasat fara doua puncte, si pentru asta vina apartine fostilor si viitorilor lui colegi, care au tratat meciul cu maximum de superficialitate. Si Multescu este chiar incorect, pentru ca nu isi recunoaste greseala. Farcasanu a dat un gol norocos, pentru ca Stanca a iesit absolut aiurea la acea minge, dar executia tehnica apartine unui jucator de clasa, ceea ce, cu tot regretul, internationalul de juniori Costin Gheorghe nu a demonstrat.

As fi absurd sa afirm ca ne-a furat arbitrul, ce am scris pe forum erau reactiile comentatorilor unui post TV din Ploiesti, care evident ca erau partinitori fie si prin prisma duelului dintre Sportul si Petrolul. Si chiar daca in minutul 92 au fost doua faze de penalty, ce arbitru iti da treia lovitura de la var intr-o repriza? Haideti sa fim realisti, ai nostri au pierdut doua puncte pe baza propriei infatuari (ca sa nu spun prostii). Daca era 0-6 la pauza nu s-ar fi mirat nimeni, dar nu este vina “gazarilor” ca ai nostri daca nu au sutat pe langa poarta au luat la tinta bara si portarul. Opiniile supoerterilor Petrolului, prezenti la meci, au fost unanime in acest sens: Sportul a pierdut doua puncte din maxima prostie. Si sunt de acord cu ei.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Sportul a pierdut doua puncte din maxima prostie. Si sunt de acord cu ei.

Sunt cu totul de acord cu tine!

Zibling
    Member

@sorin wrote:

Tibi Balan nu mai marcase într-o partida oficiala din 7 iunie 2006, când Sportul învingea în Regie pe Gloria Bistrita (2-1).

Cine a scris articolul a gresit… Tibi Balan, de fapt, nu mai jucase intr-o partida oficiala de la data mentionata. Ceea ce ne face sa ne intrebam: daca un astfel de jucator a marcat goluri pt Sportul in ultimele 2 aparitii ale sale in meciurile oficiale, credeti ca fara el se poate realiza o re-promovare in Liga Intai ?

dragos
    Member

meciul asta, parca a fost un DEJA VU (vezi meciurile cu giurgiu, snagov)

per ansamblu, am controlat meciul si intrebarea, fireasca, era: care va fi scorul maxim dupa SPARGEREA GHETII ???
    insa, n-a fost asa !!!
    ASA ESTE IN FOTBAL: OCAZIILE SE RAZBUNA !!!!!

offff, offff

sper, ca la finele campionatului sa NU plangem dupa aceste 2 MARI PUNCTE !!!!!!!

PACAT !!!! PROSTIE !!! NEPUTINTA !!!!

suntem DOMNI cu echipele aflate pe ultimele locuri – vezi snagovul in tur !!

stanca nu a avut ce apara tot meciul, insa pe final A IESIT LA RAMPA !!!

raman la parerea, ca Ciobi nu este inca, pregatit pentru noi !!!

Ashu ii striga lu’ ‘nea Gigi, inaintea meciului: la 4-0 plecam acasa………iar dom’ profesor i-a raspuns: nu va fi deloc un meci usor, intrucat jucam cu echipa a-2-a a ploiestiului !!!

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.