10.04.2004 Sportul Studentesc – Electromagnetica

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 10.04.2004 Sportul Studentesc – Electromagnetica

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

are 19 ani si este in probe la noi, de la Dinamo….daca da satisfactie il transferam….. o sa pun maine pozele pe yahoo, la vasilesiman 8)

Cainele
    Member

Mai fratilor cand v-am zis eu ca Pulhac e bun …nu ma credeati…q.e.d.
    8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Ultras
    Member

Victorie asupra neputinţei Sportul Stud. – Electromagnetica 4 – 0
    Sportul a cîştigat lejer, în Sîmbăta Mare, o partidă pe care a dominat-o din primul pînă în ultimul minut.
    Partida din Regie a fost adjudecată de “studenţi” chiar înainte ca ea să înceapă. Intraţi pe teren precum mieii la tăiere, tinerii şi neexperimentaţii jucători ai Electromagneticii nu au lăsat nici o secundă impresia că ar putea încurca planurile de promovare ale Sportului. Conştient de lipsa mijloacelor de exprimare ale băieţilor săi, Liţă.

Dumitru a răspuns clasicului 4-4-2 aşezat de Gabi Balint în teren, cu un 5-3-2, ce s-a vrut în primul rînd ermetic. Fotbalul rezultat în prima repriză s-a tradus printr-un hei-rup general, o ciocnire oarbă a celor două echipe ce a plictisit o mînă de spectatori, şi aşa cu gîndul mai mult la Sărbătoarea Pascală.

Show Gigel Bucur
    Bucur avea să deschidă scorul în minutul 36, printr-o foarfecă de la 12 metri, execuţie cu care nici spectatorii de pe stadioanele Diviziei A nu sînt răsfăţaţi prea des. În partea secundă, “studenţii” au introdus lucrurile pe un făgaş normal şi au risipit orice dubiu în privinţa cîştigătoarei. Bucur şi-a trecut în cont dubla, iar Tibi Bălan şi Mazilu au mai fructificat două dintre numeroasele ocazii de gol pe care gazdele şi le-au creat în ultima parte a partidei.

Ironiile lui Lita
    Antrenorul Electromagneticii, Liţă Dumitru, a opinat că victoria Sportului de sîmbătă este incontestabilă, însă consideră că arbitrul a dezavantajat echipa sa, neacordînd două penalty-uri la faulturi asupra lui Raicu. “Sportul este o echipă bună, de Divizia B”, a conchis tehnicianul.

Ultras
    Member

Lita ar trebui sa se abtina de la comentarii. Pai daca sportul este o echipa buna de Divizia B, atunci, dupa replica pe care a dat-o echipa lui, Electromagnetica este o echipa care nu are ce cauta nici prin Divizia C. Slaba rau! La fel ca ProSportul! Golul 4 a fost marcat de Pulhac. Mazilu nu a facut decat sa rateze exasperant inca 10 ocazii de gol.

dragos
    Member

fratilor, am jucat sambata fara adversar…….magneticii sunt ffff slabi…..
    in prima repriza “foarfeca” lu’ GIGEL si transversala lu’ LAZAR + ratarea monumentala a lu’ mazilu (din 2m – in loc sa impinga mingea in ate, a pus latul si a trimis pe langa bara) au fost singurele amanunte de remarcat…
    in schimb in “secundo tempo” am defilat peste tot…..GIGEL ESTE SINGURUL JUCATOR CARE REZOLVA SOARTA UNUI MECI…..este DIAMANTUL NOSTRU!!!!!
    a marcat, a pasat, a recuperat, a driblat tot ce a vrut……GENIU’ nu alta!!
    este adevarat, ca in partea a doua si lazar si cruceru (care a centrat bine pentru gigel) si balan au dat rezultate excelente……insa mazilu se dovedeste a fi ratangiul echipei, chiar tocatorul de nervi…..daca scorul este alb si joaca doar mazilu (fara GIGEL, BALAN, LAZAR), nu putem marca……mazilu a rata vreo 6-7 ocazii (a scapat singur 1-1 cu portarul, trage in portar, mingea sare in el si o “scapa”)…….este IMATUR!!!!!

ultrasro
    Member

E chestie de moral…. daca da gol intr-un meci sigur recidiveaza cat de curand cu vreo 2-3 boabe suplimentare…. 8)

Tavi
    Member

da si cand ii intra lui Mazilu ….

In alta ordine de idei maine (14 aprilie) avem meci cu Targovistea?

dragos
    Member

@Tavi wrote:

da si cand ii intra lui Mazilu ….

In alta ordine de idei maine (14 aprilie) avem meci cu Targovistea?

maine avem meci la targoviste…..
    sper, ca mazilu sa ma contrazica si sa ne demonstreze ca merita sa joace la una din echipele de top, incepand din sezonul urmator…..pana acum ne-a demonstrat ca are TOANE……..ca si ciobi etc. etc.

Adevarul este ca la doua mingii a avut ghnion… nu as putea spune ca a rata el… insa de retul NO COMENT ratari clare…. in rest ce va asteptati de Lita a gasit si el motiv pentru pierderea meciului :) uita ca putea fi 6-0 daca arbitrul de tuse nu ridica aiurea fanionul in doua daca nu chiar trei situatii… cat despre Prosport asta le este valoarea… ma mir ca nu au zis ca golul 4 a fost marcat de Chihaia 😆

„Nu avem condiţii!”

Antrenorul Sportului, Gabi Balint, crede că baza din Regie nu este potrivită pentru prima divizie
    Paul Muntenescu, Mihai Zanfir

– Domnule Balint, cei de la Pandurii au declarat că au renunţat la promovare.
    – Nu mă interesează ce spun ei. Este treaba lor ce declară. Eu vreau doar ca noi să jucăm bine. Mă bucur că am trecut cu bine peste astenia asta de primăvară care ne moleşise, le-am zis jucătorilor că trebuie să-şi revină şi să-şi dea seama că sînt mai buni decît restul.

– Aţi reuşit să compensaţi plecările din iarnă ale lui Irimia, Galamaz şi Negru?
    – Nu este uşor, relaţiile de joc se formează în timp, dar sîntem pe un drum bun, cum a arătat-o şi victoria de sîmbătă cu Electromagnetica. Jucăm din ce în ce mai bine.

– Aţi face faţă în Divizia A cu echipa actuală?
    – Da, lotul are valoare şi ar face faţă lejer în Divizia A dacă băieţii ar fi motivaţi. Avem de toate, dar, din păcate, nu avem condiţii. Terenul din Regie nu va putea fi omologat pentru meciuri din prima ligă şi mai sînt şi alte aspecte care mai trebuie puse la puncte dacă vrem să intrăm în “A”.

13 aprilie 2004

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • The topic ‘10.04.2004 Sportul Studentesc – Electromagnetica’ is closed to new replies.