10.04.2011 Sportul Studentesc – FC Timisoara 2-3(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 10.04.2011 Sportul Studentesc – FC Timisoara 2-3(1-2)

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • Author
    teo
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

eu zic sa ne bucuram pentru meciul de ieri…a fost exact specific gastii nebune de care toti ne-am indragostit mai devreme sau mai tarziu…meci cu intoarceri de situatie..cu un gol superb al lui Tibi….cu ratari mari, la fel ca pe timpul lui mazilu si bucur…si in final mi-a placut atitudinea alor nostri, au urcat toti la corner pentru a lua 3 puncte…ne erau vitale 3 puncte…am avut si ghinion sa se respinga exact acolo….oricum , de laudat atitudinea baietilor ! o zi buna

“Like” :)

teo
    Member

stie cineva de ce, ieri pe stadion crainicul anunta “antrenor: florin tene” ?

Pentru ca Mister Multescu este director tehnic.

07Ex
    Keymaster

Chinurile Sportului! Sportul – Poli 2-3

Poli a câştigat cu noroc, în prelungiri, un meci în care a fost dominată de ultima clasată. Mare parte din meciul dintre Sportul şi Poli s-a jucat după clasamentul răsturnat al Ligii I. Ultima clasată a controlat de parcă trăgea la Liga Campionilor, iar candidata la titlu evolua cu blazarea unei virtuale retrogradate. Scorul final, 3-2 pentru Poli, a confirmat însă clasamentul real.

Sportul a început atât de bine încât probabil chiar visa la salvare. Irimia a centrat excelent, iar Ferfelea a deschis scorul. Gazdele au făcut însă apoi greşeala tipică a echipelor mici: s-a retras uitând că are în faţă nu doar o echipă neînvinsă, ci una obişnuită şi să revină. Aşa s-a întâmplat şi acum, chiar în zece, ţinând cont că Zicu practic a fost absent nemotivat, deşi titular. “Z”-ul decisiv a fost ieri Zăgrean, titular surpinzător, dar şi de nevoie, la fel ca Tameş, mijlocaş dreapta. Mai întăi Zăgrean a egalat după pasa perfectă a lui Tameş. Apoi tot Zăgrean a adus conducerea din lovitura liberă executată de Bourceanu.

Eurogol Tibi Bălan!

De la pauză echipele au venit tot pe dos. Sportul a dominat mai mult şi a egalat logic, la spectaculoasa foarfecă pe spate a lui Bălan. Mai erau doar 10 minute, iar imediat Pantilimon a salvat eşecul în faţa lui Ferfelea. Şi, în loc să fie 3-2, a devenit 2-3, cu 13 secunde înainte de final: Goga, abia intrat, a scăpat spre poartă dintr-o deviere fericită şi n-a ratat. Nici nu vreau să-mi închipui ce era acum la gura patronului Timişoarei, Marian Iancu, dacă echipa lui nu bătea, la adresa arbitrului Crăciunescu, care a uitat o jumătate de minut să elimine un jucător al gazdelor. Până la urmă un sfert de minut a făcut diferenţa, iar Poli merge spre titlu şi Sportul spre liga a II-a. Demn, spre deosebire de Urziceni, dar tot în jos.

Mulţescu mai speră la salvare: “Am umilit Timişoara fotbalistic”

Antrenorul Sportului, Gheorghe Mulţescu, era extrem de afectat de eşecul dramatic suferit de formaţia sa în faţa Politehnicii Timişoara, spunând că bănăţenii au fost net inferiori în câteva momente ale partidei.

“Dezamăgire foarte mare, i-am umilit fotbalistic în anumite momente. Avem jucători fără experienţă. Arbitrajul a fost execrabil, am avut gol valabil, Crăciunescu îi face un mare deserviciu tatălui său. Eu mai sper la salvare dacă jucătorii îşi înţeleg greşelile. Am fi putut bate Timişoara, care e pe locul 2. Ne-am temut pe Zicu, am plănuit să-l anihilăm şi am reuşit, n-a existat”, a spus Gheorghe Mulţescu.

Daniel Stanciu este sincer şi ironic: “Azi am câştigat nemeritat cu Sportul! Daţi titlul altora, presiunea e prea mare”

Team-managerul Timişoarei, Daniel Stanciu, crede că Poli a reuşit să se impună în cele din urmă în faţa Sportului datorită experienţei şi valorii superioare, deşi admite că elevii lui Duşan Uhrin nu au făcut un meci extraordinar.

“Am câştigat trei puncte cam nemeritat, după aspectul jocului, dar se spune că norocul ţine cu cei puternici. Nu este rău că am revenit de 14 ori în acest sezon, iar faptul că am rămas singura echipă neînvinsă până acum spune multe despre valoarea noastră”, a spus Daniel Stanciu la Sport.ro, după care le-a răspuns celor care spun că gruparea bănăţeană nu va fi licenţiată pentru sezonul următor din cauza unor probleme financiare:

“Să li se dea titlul formaţiilor care au anunţat că au acest obiectiv, Steaua, Vaslui, Dinamo, Rapid. Presiunea este prea mare pe umerii noştri, aşa că facem un pas înapoi. Desigur, nu vorbesc serios, o să luptăm până la final”.

Ce gafă: Crăciunescu a uitat să elimine un jucător după două “galbene”! “Arbitrii încep să devină penibili”

Gafă incredibilă în Regie! Arbitrul Teo Crăciunescu a uitat să elimine un jucător după ce îi acordase două cartonaşe galbene. Bănăţenii au încercat să le atragă atenţia arbitrilor, iar “studentul” Ghinga a fost în cele din urmă eliminat, după ce a mai jucat câteva minute

Daniel Stanciu îi critică pe arbitri: “Nu înţeleg după ce regulament arbitrează”

“Au fost câteva decizii judecate inedit de central. Nu pot să-mi dau seama ce s-a întâmplat cu Nikolici şi nu înţeleg de ce a nu l-a eliminat pe Ghinga după al doilea cartonaş galben, aşa ceva nu am mai văzut de mult. Arbitrul de rezervă chiar m-a ameninţat că mă trimite în tribună când i-am atras atenţia. Le-am şi spus la finalul meciului că încep să devină penibili. A fost un arbitraj încurcat, nu-mi explic de pe ce regulament arbitrează”, a spus Daniel Stanciu la gsptv

Mulţescu: “Arbitrajul a fost execrabil”

“Este o dezamăgire foarte mare, în condiţiile în care am umilit fotbalistic o echipă ca Timişoara. Am pierdut pe trei goluri întâmplătoare. Am avut un gol anulat aiurea, iar arbitrajul a fost execrabil. Îmi pare rău pentru taică-su, îi face un mare deserviciu”, a spus şi antrenorul Sportului

Gafa lui Crăciunescu nu este singura de acest gen. Arbitrul englez Graham Poll a reuşit să se facă de râs la meciul Australia – Croaţia, de la Mondialul din Germania 2006, uitand să elimine un jucător de pe teren după ce îi acordase acestuia două avertismente. Croatul Josep Simunici a părăsit gazonul abia după ce a primit patru cartonaşe: trei galbene şi unul roşu!

NGM@
    Member

DACA STIE CINEVA NUMELE TUSIERULUI CHELIOS, DIN PARTEA TRIBUNEI I, VA RAMIN DATOR.
    CONFORM EMISIUNILOR TV ACEST TUSIER, A SPUS CENTRALULUI IN CASCA, CA NU A FOST LOVIT VICIU DE
    ATACANTUL HOTULUI HOTILOR-IANCU. TOT ACEST TUSIER A SPUS CA LA FUNDASUL NOSTRU A FOST HENT.

CHIAR AM FOST LIPSITI DE NOROC.
    ROATA SE POATE INTOARCE, SAU NU.

razvan
    Member

Zoltan Szekely, cred

Radu Dobrin
    Member

ma intreb ce se intimpla daca maxim (prin absurd, bineinteles) reusea sa dea gol din situatia de unu la unu cu pantelimon, cind ghinga era inca pe teren dar cu 2 galbene :D

dragos
    Member

eu as fi vrut sa-i batem sau macar X.
    sa nu se mai scrie: sportul cu fotbalul si timisoara cu punctele

sircos
    Member

@NGM@ wrote:

DACA STIE CINEVA NUMELE TUSIERULUI CHELIOS, DIN PARTEA TRIBUNEI I

@razvan wrote:

Zoltan Szekely, cred

Arbitri: Teodor Crăciunescu – Zoltan Szekely, Stelian Slabu – Florin Miron.
    deci, strekely asta a fost pe partea tribunei I.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 10 posts - 61 through 70 (of 70 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.