10.05.2003 Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 3-2(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 10.05.2003 Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 3-2(2-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 52 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

echipa poate si trebuie sa joace si fara Dinita. nu lipsa lui ma ingrijoreaza. pot sa fie trei Dinita daca apararea ia intotdeauna mai multe goluri decat da atacul. nu?
    dar razbim. daca e sa cadem in B…tot vom iubi echipa asta din tot sufletul! pentru ca asa merita, sa fie iubita!!!!

ultrasro
    Member

Probabil vor juca Bucur, Lazar si Maxim titulari daca ei 3 vor juca bine pot suplini absenta lui Dinita!
    Problema este cine va juca stoper alaturi de Galamaz in conditiile in care Negru e intr-o forma “incredibil de irezistibila” parca e napolitana Joe.
    Nu inteleg cum a primit Edy golul 2, poate faptul ca mingea a prins terenul si a sarit ca din coltul mesei.

Terenul a fost incredibil: plin de gropite si de delusoare dispuse total aleator. Sportul a incercat la un momentdat sa tina mingea doar prin aer. In plus nu am vazut la nimeni un teren atat de ingust ca la Astra. Spectatori din Ploiesti vreo 400 noi vreo 15-20. Am fost sicanati de organizatori care ne-au interzis sa folosim trompetele cu gaz si aparatele foto. Cand ne certam cu ei am primit golurile 1 si 2. Incredibil!!!!

07Ex
    Keymaster

Va fi foarte greu fara Dinita in conditiile in care el este singurul jucator al nostru care joaca bine constant. Sper totusi sa-i batem pe FCM Bacau si fara Dini in teren. Cine stie, poate da Padure 1-2 goluri ca tot nu a dat nici un gol anul asta.

ultrasro
    Member

In legatura cu incidentul din minutul 10 cand jandarmii ne-au confiscat trompetele cu gaz si ne-au interzis sa facem poze, reporterul ProSport Viorel Tudorache a spus in ziarul de azi ca jandarmii au intervenit cu mijloace specifice ca sa potoleasca cei 10 suporteri beti ai Sportului. Foarte interesant domnule reporter, macar puteai sa vii la pauza sa ne intrebi ce motiv am avut sa strigam ca Sadam Husein s-a refugiat la Ploiesti in persoana lui patronului Astrei. Au fost sicane permanente din partea unor gazde extrem de inventive in a scoate oamenii din sarite.

Dupa pauza in urma negocierilor cu organizatorii Razvan a primit dreptul de a face poze pe stadion. Cate marinimie! Incredibil!

dragos
    Member

este de subliniat faptul ca baietii nu vor sa se gandeasca la matineu..
    jucam cu ambitie, dar ce folos ca APARAREA ESTE NULA!!!!!
    suntem imprevizibili in aparare….mai bine ne-am apara toti 11 si am
    “trage” la un X…..
    NU STIU CE SE VA ALEGE LA URMATORUL MECI!!!!!!

dragos
    Member

RUSINE sa le fie gazdelor ploiestene!!!!!!
    RUSINE reporterului prosport care scrie doar sa se afle in treaba!!!!

ion
    Member

@ultrasro wrote:

In legatura cu incidentul din minutul 10 cand jandarmii ne-au confiscat trompetele cu gaz si ne-au interzis sa facem poze, reporterul ProSport Viorel Tudorache a spus in ziarul de azi ca jandarmii au intervenit cu mijloace specifice ca sa potoleasca cei 10 suporteri beti ai Sportului. Foarte interesant domnule reporter, macar puteai sa vii la pauza sa ne intrebi ce motiv am avut sa strigam ca Sadam Husein s-a refugiat la Ploiesti in persoana lui patronului Astrei. Au fost sicane permanente din partea unor gazde extrem de inventive in a scoate oamenii din sarite.

Dupa pauza in urma negocierilor cu organizatorii Razvan a primit dreptul de a face poze pe stadion. Cate marinimie! Incredibil!

Astia de la prosport intotdeauna au fost niste tipi lipsiti de caracter,scriu doar in functie de interese si de banii primiti drept spaga de la conducatorii de club.Sint niste mizerabili si publica doar pentru cei bogati…Nu am vazut sa scrie ceva mai dur si insistent despre hotiile de la noi din fotbal ci doar citeva rinduri din cind in cind si care suna mai degraba a santaj!”Daca nu dai o sa vezi” cam asa se intimpla vezi cazul gimnasticii si a altor oameni de sport care nu sau lasat santajati sau care nu au spaga!Repet niste mizerabili si totusi sa adaug ticalosi!

07Ex
    Keymaster

Din cate am observat eu in ultimul timp, echipa joaca bine atunci cand situatia este disperata asa cum este acum. In consecinta cred ca vom bate Bacaul.

Recunosc ca eu bausem un pahar de bere cu o ora inainte de meci cu fratele meu care sta in Ploiesti, ca nu il mai vazusem de doua saptamani. Dar de aici si pana a se afirma ca toti suporterii sportului erau in stare bahica este o mare diferenta.

Giani
    Member

Toata tara a vazut, prin intermediul TVR1 (si apoi, in reluare, duminica dimineata la ora 5, pe TVR international), un meci frumos si dinamic, condimentat de erorile monumentale ale fundasilor nostri, cu rezultatul viciat grav de arbitrul Serea. Ma refer la faza din minutul 87, cand Dinita a fost faultat clar in suprafata de pedeapsa si a primit cel de-al patrulea cartonas galben din acest campioblat. Toata lumea a vazut faza, numai reporterul proscrot (al carui nume nici macar nu merita mentionat) nu, este demna de citit cronica din Gazeta Sporturilor, in care se spune foarte clar: trebuia dictat 11 metri. Asa vom juca meciul decisiv, cu Bacaul, fara cel mai eficient atacant. Reporterul proscrot scrie (ma rog, un fel a spune asta, cred ca sportul in cauza ii este complet strain) ca Dinita a “jucat teatru” si ca a meritat sanctiunea. Atunci Costescu ce ar fi meritat la acea simulare????

Pana si prietena mea, total straina de fotbal, a vazut faultul si m-a intrebat daca nu cumva trebuia sa ni se acorde lovitura libera. Articolul din Gazeta m-a edificat! Meritam acel penalty, si prin urmare, este al doilea punct refuzat de hotii unsi de grigoresc.

Dragomir!!! dedicatie muzicala.

Giani
    Member

Dupa meciul cu Astra, propun Paduret libero si Irimia coordonator. Galamaz sau Negru la acoperire. Dar numai unul din cei doi!

ultrasro
    Member

In presa scrisa nu l-am gasit, serios!

cameliu
    Member
    07Ex
    Keymaster

Articolul respectiv este pe site-ul Sportului Studentesc.

Fãrã goarne la Ploiesti
    Ovidiu Alboiu, presedintele Asociatiei Suporterilor Sportului Studentesc, a tinut sã explice motivele care au iscat divergentele dintre fanii bucuresteni si fortele de ordine la partida de sîmbãtã cu Astra. “Din ordinul organizatorilor, jandarmii nu ne-au permis accesul în stadion cu goarne tip spray, considerîndu-le obiecte contondente. Mai mult, nu ne-au dat voie nici sã ne fotografiem în tribune decît în repriza secundã, dupã îndelungi parlamentãri care n-au degenerat însã în acte de violentã, desi în grupul nostru s-au infiltrat si doi suporteri ai Petrolului, aflati sub influenta alcoolului”, a declarat Alboiu. (Viorel Tudorache)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 52 total)
  • The topic ‘10.05.2003 Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 3-2(2-0)’ is closed to new replies.