10.05.2009 Concordia Chiajna – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 10.05.2009 Concordia Chiajna – Sportul Studentesc 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 29-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 10.05.2009, ora 11:00, stadion Concordia.

sircos
    Member

ce interes enorm pentru meciul de duminica 8-}

duminica am zis ? s-a schimbat data ? :-

cameliu
    Member

@sircos wrote:

ce interes enorm pentru meciul de duminica 8-}

duminica am zis ? s-a schimba data ? :-

Asha zice cel putin situ ofishial lu’ferefeu’…

cameliu
    Member

Dar totusi… care e motivul pt care jucam duminica???

Daca am castiga am urca pe locul 7!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty:

cameliu
    Member

1-0 Chiajna min 33…
    2-0 min 60…

O echipa pe care cred ca nu am batut-o niciodata… un nou Modelu’ pt noi!

In tur Dintzia, in retur Dinitza… ne-a dat o bobitza…

http://www.liga2.ro

COMENTARIUL LIVE

SERIA I

CONCORDIA CHIAJNA – SPORTUL STUDENŢESC 2-0

Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); Asistenţi: Monica Rigo (Cluj) şi Dan Ilieş (Braşov)

►Min. 1: Gazdele se aruncă în atac. Ştefan Pop avansează foarte bine cu mingea la picior, dar este oprit şi Chiajna obţine doar un corner

Min 3: Replica Sportului nu se lasă aşteptată. Postolache patrunde şi el foarte bine, driblează câţiva jucători, dar mingea este repsinsă până la urmă în corner.

Min. 5: Schimbare surprinzătoare la Sportul. Irimia este înlocuit cu Costin Gheorghe.

Min. 11: Lovitură liberă din marginea careului pentru Sportul. Ferfelea execută, dar mingea trece peste.

Min. 30: Concordia deschide scorul ! După un corner al sportului, mingea reţinută de portarul Concordiei este degajată de acesta până la Ciubotariu care după o cursă impresionantă îl găseşte singur pe Diniţă care deschide scorul cu un lob de toată frumuseţea.

Min. 35: Iliescu şutează periculos, dar mingea este deviată în corner.

Min. 44: Diniţă driblează câţiva adversari, paseaă până la Pop, dar acesta trimite din 10 m peste poartă.

Min. 45: Pauză.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 60: GOL Chiajna ! Dragoş Pătru majorează avantajul Chiajnei după ce transformă o lovitură liberă dintr-o poziţie centrală.

Min. 61: A doua schimbare la Sportul. Locul lui Lungu este luat de Nicola.

Min. 65: Niţă respinge un şut periculos al lui Curelea.

Min. 90+3: Final de meci. Chiajna se impune în faţa Sportului

Zibling
    Member

Niste scurte explicatii din partea unuia din cei 10 membri ai galeriei Sportului care au sustinut echipa in peluza acoperita din Chiajna:

@cameliu wrote:

1-0 Chiajna min 33…
    2-0 min 60…

O echipa pe care cred ca nu am batut-o niciodata… un nou Modelu’ pt noi!

Dupa calculele lui ultrasro, se pare ca scorul generale per 6 intalniri directe este 9-0 pt Chiajna, deci noi nici macar nu am fost in stare sa le inscriem vreun gol :-s

@cameliu wrote:

Min. 5: Schimbare surprinzătoare la Sportul. Irimia este înlocuit cu Costin Gheorghe.

Dupa ce a fost schimbat, Kiki Irimia si-a frecat muschiul piciorului stang iar apoi si-a pus o compresa cu gheata pe el. O schimbare care ne-a debusolat mijlocul (care oricum numai inchegat nu se poate spune ca este), iar nou-intratul (fara incalzire) C.Gheorghe a jucat catastrofal – centrari previzibile, pase aiurea, mingi care i-au sarit din picior in aut :|

@cameliu wrote:

Min. 30: Concordia deschide scorul ! După un corner al sportului, mingea reţinută de portarul Concordiei este degajată de acesta până la Ciubotariu care după o cursă impresionantă îl găseşte singur pe Diniţă care deschide scorul cu un lob de toată frumuseţea.

Dinita era liber in careul nostru, nici Dani Lung nici Patriche langa el. A primit mingea perfect, pana s-a intors cu ea cu fata la poarta noastra, s-au repezit la el atat Dani Lung cat si portarul Samoila, insa ultimul s-a razgandit pe cand ajunsese la vreo 8 m de poarta, si desigur a fost lobat.

Precizez ca tot meciul, portarul Samoila a avut un plasament cel putin eronat la fazele importante. Din nou, ca si sezonul trecut, nu avem portar :-w

@cameliu wrote:

Min. 60: GOL Chiajna ! Dragoş Pătru majorează avantajul Chiajnei după ce transformă o lovitură liberă dintr-o poziţie centrală.

Golul nu a venit direct din lovitura libera. A fost sutat in zidul nostru (care s-a imprastiat partial, iar portarul Samoila a ramas pe coltul pe care deja ramasese sa-l apere jucatorii ramasi nemiscati din zidul initial) si, desigur jucatorul Chiajnei la care risocase mingea a vazut spatiul liber si a sutat naprasnic, beneficiind si de o mica deviere. Samoila a ramas ca la teatru, in semi-spagat, iar mingea a intrat in poarta foarte aproape de centrul ei, pe jos :((

@cameliu wrote:

Min. 61: A doua schimbare la Sportul. Locul lui Lungu este luat de Nicola.

A intrat, a luftat de 2 ori si ne-a mancat ficatii.

sircos
    Member

in lipsa fotografului autorizat, primiti niste poze de amator:
    http://www.albumdefamilie.ro/albume/concordia-sportul-635/slideshow/

primul gol al concordiei – din pacate am pierdut inceputul fazei, dar se poate observa super plasamentul lui samoila X(
    http://www.youtube.com/watch?v=mKsWMZ4HUx0

astia n-au mancat nimic de dimineata ? :(
    http://www.youtube.com/watch?v=p-A2RtLecCE

ce executanti de lovituri libere avem, tz tz tz …
    http://www.youtube.com/watch?v=o8tBRvkzR7w

… cam asta a fost evolutia de astazi a studentilor :ymparty:

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

C.Gheorghe a jucat catastrofal – centrari previzibile, pase aiurea, mingi care i-au sarit din picior in aut :|

Cel mai probabil avea emotii pt sora-sa… ;) ;) ;)

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Niste scurte explicatii din partea unuia din cei 10 membri ai galeriei Sportului care au sustinut echipa in peluza acoperita din Chiajna:

Wow, peluza acoperita la Chiajna? Bravo lor!

@Zibling wrote:

Dupa calculele lui ultrasro, se pare ca scorul generale per 6 intalniri directe este 9-0 pt Chiajna, deci noi nici macar nu am fost in stare sa le inscriem vreun gol :-s

Ultrasro are dreptate. 9-0 pentru Chiajna este bilantul.

Zibling
    Member

Gata. Eu m-am decis – vreau ca Sircos sa fie de acum incolo fotograful oficial al Sportului, macar ma face sa rad, chiar si cand echipa joaca catastrofal. Bine, el e calit cu meciurile lui Newcastle Utd si nu mai plange chiar din orice.

07Ex
    Keymaster

„Jucătorilor mei le lipseşte maturitatea!”

Sportul se deplasa astăzi la Chiajna, din postura echipei care reuşise să învingă echipa clasată pe locul doi în campionat. Din păcate pentru „studenţi”, forma bună dovedită în ultimele meciuri nu a contat şi în partida peridută împotriva Concordiei, scor 2-0.

„După victoria cu Delta Tulcea, se pare că jucătorii mei s-au culcat pe o ureche. Am intrat în vacanţă mai devreme, dacă ne uităm la modul cum am jucat astăzi.
    E şi vina mea pe de o parte, pentru că n-am reuşit să îi fac să se gândească la ce urmează şi să-i avertizez că încă nu s-au terminat greutăţile.

De atâtea ori am atenţionat că nu-mi place felul unor jucători de a aborda partidele, dar se pare că nu mă ascultă nimeni. Îmi pare rău să o spun, dar le lipseşte maturitatea şi în felul acesta nu se poate face performanţă. Eu am preluat echipa într-un moment de mare criză şi mă lupt să redresez situaţia, dar am nevoie şi de sprijinul lor.

Per ansamblu, nu sunt foarte încântat de jocul de astăzi. E drept că ne-am confruntat cu o echipă foarte bine motivată, puternică, dar eu le-am repetat jucătorilor, obsesiv aproape, să fie foarte atenţi la Diniţă, Bălaşa şi Ciubotariu, pentru că sunt nişte jucători care pot face diferenţa. Aşa a şi fost!”, a comentat pentru http://www.liga2.ro antrenorul Sportului Studenţesc, Florin Motroc. (Corina Mlădinoiu)

mkg
    Member

Este clar! Ne trebuie antrenor in mod sigur si o primenire a lotului deasemenea .
    Ce Nostradamus e domnul Motroc!Cum a stiut el ca Dinita Ciubotariu si Balasa ne vor face viata grea si vor face diferenta si cum i-a avertizat el pe baieti…
    Pai bine domnul Motroc dar daca le spui asta baietilor si nu ii desemnezi clar pe domnul X si pe domnul Y asta se va intampla meci de meci…si apropos: Dinita nu este Ronaldo nici Ciubotariu Rooney si nici Balasa Scholes dovada fiind rezultatele Concordiei cu celelalte echipe dar bineinteles ca trebuie sa cadem noi pacalicii cuiva mereu…

dragos
    Member

excelente poze + comentarii, sircos !!!
    vazand imaginile, ma intreb daca acesti purtatori de tricouri se antreneaza in cursul saptamanii sau freaca menta prin cluburile din regie ?? :-? :-? :-?
    este clar, ca formeaza o echipa de diletanti, care joaca fotbal/castiga doar cand au chef…pacat, de ei !!!
    facem un pariu ??
    niciunul dintre ei NU va face performanta la un club mare…..vor ramane niste ANONIMI…vai de steaua lor !!
    =)) :))

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc a jucat in urmatoarea alcatuire:
    Samoila – Farmache, Lung, Patriche, Rusu (min 71 Chetan) – Irimia (min 5 Gheorghe), Ghinga, Lungu (min 61 Nicola), Ferfelea, – Curelea, Postolache

PS: Curelea a fost eroul negativ al partidei cu 5 ocazii ratate secondat cu brio de Gheorghe si Ferfelea cu cate doua ratari tenebroase!

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.